Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.420.994
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Kojih si nebuloza i problema imao na win 10?...ajde da cujem....

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...
matkoGSi kaže...

smije li se nakon nadogradnje obrisati windows bt mapa?

 

nije da mi fali prostora,ali ako ne treba...

 -smije, tad gubiš rollback, obrisat će se ... btw koristi predviđene alate kao diskcleanup (to mu je namjena, tad ti je i jasnije što čistiš-brišeš).

 ahaa,jučer nadogradio i nema nikakakvih novih problema,ali je stari ostao,zamrzavanje opere jedno 20 puta dnevno 

Bog na nebu,Opel na zemlji
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Instalirao sam COD Black Ops 1 na win 10 i kad zelim uci u igru pise da trebam dvije dll datoteke koje sam skinuo i stavio u mapu System 32 , ali kad zelim uci u igru opet mi pise da fale te dvije dll datoteke ?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
To se ne radi tako. Obicno, ako treba dll onda treba ukljucuti i instalirati vc++ 2013 ili 2015 ili .NET 3.5 u postavkama (windows features).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
To se ne radi tako. Obicno, ako treba dll onda treba ukljucuti i instalirati vc++ 2013 ili 2015 ili .NET 3.5 u postavkama (windows features).
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Ja mogu reći da desetka u principu ne izgleda loše,ima tu dosta novih stvari i nekako je drukčija od ostalih ali,iskreno ako se mene pita ona je daleko od one prave desetke kakva bi i trebala biti..

 

Ima dosta bugova,kao npr. ona opcija "tihi sati" koja se uključi nakon updatea OS-a sama od sebe i svijetli dok dvaput ne klikneš da je ugasiš.. pa recimo kad obavi update ne iskaču nikakve obavijesti o tome da je potrebno restartati računalo kako bi se instalirala ažuriranja.

 

Isto tako,primjetio sam da kad smanjim prozor i povlačim ga mišem po desktopu s desne strane vidim neke blijede linije koje se miču u onom smjeru prema kojem vučem prozor, i to mi radi samo desna strana u početku sam mislio da je do gpu drivera međutim problem je i dalje tu..

 

Kod desetke mi se ne sviđa što su je nakrcali nepotrebnim dodacima i aplikacijama,čak i ako neke ne želiš nemožeš ih uklonit :(  ..zbog toga je sedmica radila ko urica i puno mi je bila brža..

 

 

Hope for the best,prepare for the worst
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
lexx kaže...

 

Ima dosta bugova,kao npr. ona opcija "tihi sati" koja se uključi nakon updatea OS-a sama od sebe i svijetli dok dvaput ne klikneš da je ugasiš..

 

pa recimo kad obavi update ne iskaču nikakve obavijesti o tome da je potrebno restartati računalo kako bi se instalirala ažuriranja.

  To očito ovisi o pojedinačnim settingisima. Ja nemam problema s tihim satima.

 

Zato jer to sistem obavlja sam. Ali ako znaš kako, podesiš i iskakat će ti obavijest za svaki update.

lexx kaže...

Isto tako,primjetio sam da kad smanjim prozor i povlačim ga mišem po desktopu s desne strane vidim neke blijede linije koje se miču u onom smjeru prema kojem vučem prozor, i to mi radi samo desna strana u početku sam mislio da je do gpu drivera međutim problem je i dalje tu..

 To nije nikakav "bug": kad već povlačiš taj prozor, probaj ga otpustiti - odmah će ti se razvući na cijeli ekran.

lexx kaže...

Kod desetke mi se ne sviđa što su je nakrcali nepotrebnim dodacima i aplikacijama,čak i ako neke ne želiš nemožeš ih uklonit :(  ..zbog toga je sedmica radila ko urica i puno mi je bila brža..

Pa, ni prethodne verzije Windowsa, a ni bilo koji drugi OS, ne zaostaju u tome - neke od njih su nekom korisne, nekima nisu. Yebi ga.

 

Sve se može ukloniti, samo treba znati kako. Ili pitati.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2015 15:47 (kizo2703).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Ahhh, vratih se ja na 7-micu, milina jedna, nema problema, nema iznenađenja, nema nebuloza...

 

Pozz svima, over and out.

"Poslano sa mobilnog telefona". Kaj, nema drivera za mrežnu?

 

BTW:

 

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
12 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Može neki dobar music player a da je u stilu Groovea

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

Evo upravo sam upalio laptop i neki masivni update mi se napravio i sada kada sam cekao dobrih 10 min da se to zavrsi desktop je kompletno crn i nema aplikacija? Jesam jedini kojem se to desilo ili? I gdje se mogu vidjeti stvari koje su updateali? 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
kizo2703 kaže...
lexx kaže...

 

Ima dosta bugova,kao npr. ona opcija "tihi sati" koja se uključi nakon updatea OS-a sama od sebe i svijetli dok dvaput ne klikneš da je ugasiš..

 

pa recimo kad obavi update ne iskaču nikakve obavijesti o tome da je potrebno restartati računalo kako bi se instalirala ažuriranja.

  To očito ovisi o pojedinačnim settingisima. Ja nemam problema s tihim satima.

 

Zato jer to sistem obavlja sam. Ali ako znaš kako, podesiš i iskakat će ti obavijest za svaki update.

lexx kaže...

Isto tako,primjetio sam da kad smanjim prozor i povlačim ga mišem po desktopu s desne strane vidim neke blijede linije koje se miču u onom smjeru prema kojem vučem prozor, i to mi radi samo desna strana u početku sam mislio da je do gpu drivera međutim problem je i dalje tu..

 To nije nikakav "bug": kad već povlačiš taj prozor, probaj ga otpustiti - odmah će ti se razvući na cijeli ekran.

lexx kaže...

Kod desetke mi se ne sviđa što su je nakrcali nepotrebnim dodacima i aplikacijama,čak i ako neke ne želiš nemožeš ih uklonit :(  ..zbog toga je sedmica radila ko urica i puno mi je bila brža..

Pa, ni prethodne verzije Windowsa, a ni bilo koji drugi OS, ne zaostaju u tome - neke od njih su nekom korisne, nekima nisu. Yebi ga.

 

Sve se može ukloniti, samo treba znati kako. Ili pitati.

Sedmica je također sve obavljala sama i po deafultu nisi trebao ništa dirati.. Onaj prozor što iskače u donjem desnom kutu nakon svakog updatea ja na desetki još nisam vidio i to je ono o čemu pričam,zašto se to sada mora naknadno podešavati?  Glupost.. Meni nakon skoro svakog updatea kad podigne windows svijetli u desnom kutu tihi sati pa ih moram sam isključiti.

 

Po pitanju prozora krivo si me shvatio,jer ovo nije zbog one funkcije povećanja prozora kad ga povučeš na vrh i pustiš pa se prozor automatski poveća.. Ovo je očigledno nekakav problem zato sam i odlučio snimit pa pogledajte,ako je netko imao ovakvih problema pomagajte jer me iritiraju te crte..

 

Što se tiče tih dodataka i aplikacija neke sam uspio deinstalirati ali neke bogami nemaju opciju deinstalacije što mi isto ne odgovara,jer smatram ako mi nešto ne treba i ako to ne koristim,jednostavno bih to uklonio iz računala. Radi se konkretno o aplikacijama - telefon,alarm,snimač glasa,osobe, itd.. 

 

 

edit: video izbrisan,uspio sam riješiti problem crta po ekranu.. kabel sa dvi adapterom sam skinuo i promijenio na drugi sad je sve u redu

 

Hope for the best,prepare for the worst
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.12.2015 15:29 (lexx).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ne radi video.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

Sad bi trebao raditi

Hope for the best,prepare for the worst
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
lexx kaže...

Sedmica je također sve obavljala sama i po deafultu nisi trebao ništa dirati.. Onaj prozor što iskače u donjem desnom kutu nakon svakog updatea ja na desetki još nisam vidio i to je ono o čemu pričam,zašto se to sada mora naknadno podešavati?  Glupost.. Meni nakon skoro svakog updatea kad podigne windows svijetli u desnom kutu tihi sati pa ih moram sam isključiti.

 

 Ajmo isponova: "prozor koji iskače" za WU će ti iskočiti samo u slučaju da si u Group Policy Editoru podesio tako - da ne instalira automatski, nego da te obavjesti da imaš update.

Windows 10 FAQ imaš kako doći tamo i kako to podesiti.

 

I ponovno, tvoj problem sa "tihim satima" je očito "system specific", a ne sistemski bug.

lexx kaže...

Po pitanju prozora krivo si me shvatio,jer ovo nije zbog one funkcije povećanja prozora kad ga povučeš na vrh i pustiš pa se prozor automatski poveća.. Ovo je očigledno nekakav problem zato sam i odlučio snimit pa pogledajte,ako je netko imao ovakvih problema pomagajte jer me iritiraju te crte..

 

 

Ja sam očito ćorav pa ni u full screenu ne vidim ništa. Ali, to je vjerojatno hardverski problem - ekran.

lexx kaže...

Što se tiče tih dodataka i aplikacija neke sam uspio deinstalirati ali neke bogami nemaju opciju deinstalacije što mi isto ne odgovara,jer smatram ako mi nešto ne treba i ako to ne koristim,jednostavno bih to uklonio iz računala. Radi se konkretno o aplikacijama - telefon,alarm,snimač glasa,osobe, itd.. 

 Pokreni PowerShell (kao Administrator) i idemo redom:

 

Uninstall 3D Builder:

Get-AppxPackage *3dbuilder* | Remove-AppxPackage

 

Uninstall Alarms and Clock:

Get-AppxPackage *windowsalarms* | Remove-AppxPackage

 

Uninstall Calculator:

Get-AppxPackage *windowscalculator* | Remove-AppxPackage

 

Uninstall Calendar and Mail:

Get-AppxPackage *windowscommunicationsapps* | Remove-AppxPackage

 

Uninstall Camera:

Get-AppxPackage *windowscamera* | Remove-AppxPackage

 

Uninstall Contact Support:

This app can’t be removed.

 

Uninstall Cortana:

This app can’t be removed.

 

Uninstall Get Office:

Get-AppxPackage *officehub* | Remove-AppxPackage

 

Uninstall Get Skype:

Get-AppxPackage *skypeapp* | Remove-AppxPackage

 

Uninstall Get Started:

Get-AppxPackage *getstarted* | Remove-AppxPackage

 

Uninstall Groove Music:

Get-AppxPackage *zunemusic* | Remove-AppxPackage

 

Uninstall Maps:

Get-AppxPackage *windowsmaps* | Remove-AppxPackage

 

Uninstall Microsoft Edge:

This app can’t be removed.

 

Uninstall Microsoft Solitaire Collection:

Get-AppxPackage *solitairecollection* | Remove-AppxPackage

 

Uninstall Money:

Get-AppxPackage *bingfinance* | Remove-AppxPackage

 

Uninstall Movies & TV:

Get-AppxPackage *zunevideo* | Remove-AppxPackage

 

Uninstall News:

Get-AppxPackage *bingnews* | Remove-AppxPackage

 

Uninstall OneNote:

Get-AppxPackage *onenote* | Remove-AppxPackage

 

Uninstall People:

Get-AppxPackage *people* | Remove-AppxPackage

 

Uninstall Phone Companion:

Get-AppxPackage *windowsphone* | Remove-AppxPackage

 

Uninstall Photos:

Get-AppxPackage *photos* | Remove-AppxPackage

 

Uninstall Store:

Get-AppxPackage *windowsstore* | Remove-AppxPackage

 

Uninstall Sports:

Get-AppxPackage *bingsports* | Remove-AppxPackage

 

Uninstall Voice Recorder:

Get-AppxPackage *soundrecorder* | Remove-AppxPackage

 

Uninstall Weather:

Get-AppxPackage *bingweather* | Remove-AppxPackage

 

Uninstall Windows Feedback:

This app can’t be removed.

 

Uninstall Xbox:

Get-AppxPackage *xboxapp* | Remove-AppxPackage

 

Dakle, neke aplikacije se ne mogu deinstalirati. Yebiga.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2015 15:06 (kizo2703).
12 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Jel ima ikakav način da kažem Winampu da krene reagirati na multimedijalne tipke(play, pause, stop, backward, forward itd..) na tipkovnici?

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2015 21:06 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Dex.pwn kaže...

Jel ima ikakav način da kažem Winampu da krene reagirati na multimedijalne tipke(play, pause, stop, backward, forward itd..) na tipkovnici?

Ako ti Windowsi prepoznaju te tipke onda bi trebale raditi i u Winampu.

Stručnjak za odmaganje...
9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

U 19.27 započeo "skidanje" novog builda 11082.Instalacija završena 20.00.

 
3 0 hvala 3
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
mario.L_hr kaže...
Dex.pwn kaže...

Jel ima ikakav način da kažem Winampu da krene reagirati na multimedijalne tipke(play, pause, stop, backward, forward itd..) na tipkovnici?

Ako ti Windowsi prepoznaju te tipke onda bi trebale raditi i u Winampu.

 

Morao sam samo u Winapmu podesit da prepoznaje. Jedino mi je glupo što ne može Play/Pause tipku koristiti za namjenjene stvari(play i pause) nego moram play za play a stop za pause opciju.

16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Sto ima novog kod tog builda:-)

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
4mal kaže...

Sto ima novog kod tog builda:-)

 Ikonica prikljucenog usba je drugacija :D

TrustNo1
16 godina
offline
Windows 10 - općenito

Upravo provjerih izgleda da josh nisu svima pustili grrrrr...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
polori kaže...

U 19.27 započeo "skidanje" novog builda 11082.Instalacija završena 20.00.

 

Windows Insider Preview (only PC)

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
online
Windows 10 - općenito

Stigo jos jedan update KB3124200

 
 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2015 8:04 (djigibao).
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Sad nas misle hebat s nadogradnjama svaka 2-3 dana?

 

jesu li oni čisti u glavi?

Svemirski mega car
Moj PC  
0 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
matkoGSi kaže...

Sad nas misle hebat s nadogradnjama svaka 2-3 dana?

 

jesu li oni čisti u glavi?

 Nije dobro kad nema update - ova i ne popravljaju se bugovi, nije dobro kad ima update - ova... radije da su i svakodnevno update - i, bar se trude krpati stvari koje ne rade.

13 godina
offline
Windows 10 - općenito

da naravno,teško je sve odjednom stavit u jedan uptdate i nakom mjeces dana ga pustit,koliko se da primjetit nisu nikakve kardinalne greške da ih se treba podhitno riješavat

Svemirski mega car
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
matkoGSi kaže...

Sad nas misle hebat s nadogradnjama svaka 2-3 dana?

 

jesu li oni čisti u glavi?

 Privikni se. Tako će biti stalno.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
matkoGSi kaže...

da naravno,teško je sve odjednom stavit u jedan uptdate i nakom mjeces dana ga pustit,koliko se da primjetit nisu nikakve kardinalne greške da ih se treba podhitno riješavat

 Ako si u Insider programu, čemu se čudiš? On i služi tome.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
16 godina
online
Windows 10 - općenito

Imam jedno hipotetsko pitanje.

 

Recimo ja sam jedini korisnik na pc-u kao admin.

Win se malo cudno ponasa i ima neke postavke/stavke izmjenjene.

 

Ako bi napravio novi Adim acc a ovaj obrisao, da li bi Win bio puno blizi/bolji stock verziji ili ne bih dobio neku znacajniju promjenu?

Napomene je da je sadasnje stanje funkcionalno i nema nikakvih errora, bsod ili nesto slicno.

 

Hvala

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-samo ako je greška u user fileovima i userskom dijelu reg. .. ali uzrok kao malware ili kvar diska-rama .. ostaju ili je bio 'jednokratni' kvar ili će se ponoviti ista stvar uskoro..

kreiraš novog usera, logiraš, odlogiraš (mora restart..), kopiraš user fileove sa starog na novi (ne logiran na njega) i teoretski je sve OK.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice