Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.428.436
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

zašto mi se ne prikazuje video

samo prazan prostor

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Zato što ti je ad blocker blokirao taj element stranice.

16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Windows 10 Home. Kako omogućiti gpedit?

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Googleao sam već pa sam naletio na neke indijce koji sa svog Google Drivea sheraju .bat pa mi to nije bilo baš primamljivo. THX

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ne postoji način da omogućiš Group Policy Editor u Windows 10 Home. Sve instrukcije koje govore kako možeš vratiti GPE vraćaju sam program, no ne i njegovu funkcionalnost. Postoji, doduše, stranica koja ti govori gdje se koja postavka iz GPE nalazi u registryju s opisom što predstavlja i mogućim opcijama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2019 11:03 (Marko :D).
13 godina
offline
Windows 10 - općenito
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2019 10:41 (Marko :D).
 
2 0 hvala 2
16 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ne pada mi trenutno nista na pamet...

Kako pogledati/znati da li mi je u laptopu m.2 ssd ili obican 2.5 bez otvaranja laptopa?

 

Laptop je ASUS S410U.

CPU i3 (7th Gen)

RAM 8GB

SSD 128GB

 

EDIT:
device manager kaze: sandisk sd9sn8w128g1002

 

UPDATE:

Cini se da je M.2 2280

Ako sam u krivu neka me netko ispravi.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 9:19 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...

Ne pada mi trenutno nista na pamet...

Kako pogledati/znati da li mi je u laptopu m.2 ssd ili obican 2.5 bez otvaranja laptopa?

 

Laptop je ASUS S410U.

CPU i3 (7th Gen)

RAM 8GB

SSD 128GB

 

EDIT:
device manager kaze: sandisk sd9sn8w128g1002

Pretpostavljam da se radi o M.2 jer tako kažu specifikacije svih S410U modela.

16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...

Ne pada mi trenutno nista na pamet...

Kako pogledati/znati da li mi je u laptopu m.2 ssd ili obican 2.5 bez otvaranja laptopa?

 

Laptop je ASUS S410U.

CPU i3 (7th Gen)

RAM 8GB

SSD 128GB

 

EDIT:
device manager kaze: sandisk sd9sn8w128g1002

 

UPDATE:

Cini se da je M.2 2280

Ako sam u krivu neka me netko ispravi.

Kaže SATA3 M.2. Dakle form factor M.2 ali SATA brzine.  

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Je li moguće prebaciti win licencu s jednog računala na drugo? Mijenjam platformu sa AM3 na AM4 pa me zanima postoji li način da sačuvam svoju licencu ili moram kupiti novu? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
steve90 kaže...

Je li moguće prebaciti win licencu s jednog računala na drugo? Mijenjam platformu sa AM3 na AM4 pa me zanima postoji li način da sačuvam svoju licencu ili moram kupiti novu? 

https://www.windowscentral.com/how-transfer-windows-10-license-new-computer-or-hard-drive

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

pa generalno da...

 

očitaš broj, upišeš ga u novoj instalaciji, ali ti ga neće aktivirati, nego generirati Instalation ID...

 

zoveš 0800 300 300 i na automatu odabereš postavke i VAŽNO - kad te pita broj računala na kojim su ti Windowsi instalirani - pikneš 1 - generira ti na osnovu Instalacijskog ID-a aktivacijski ID koji odmah u prozoru aktivacije upišeš i to je to...

 

naravno bilo bi pošteno ne koristiti iste Windoze na starom kompu...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

A može li se nekako maknuti licenca sa matične? Htio bih izbjeći eventualne probleme ukoliko prodam matičnu? Ili windowsi na neki način znaju da je nova konfiguracija u pitanju? HDD mi ostaje za "novi" komp.

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

pa generalno ako na onaj način isti broj vežeš na novi HW, rezervacija na start HW bi se trebala brisati tj. automatski se ne bi trebao aktivirati...

e sad, nisam siguran ali mi zvuči logično..

 

ona aktivacija prolazi....provjereno prekjučer na 2 broja

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

dism oobe/sysprep.. =deaktivacija licence.

praktičnije je koristiti bez tog (MS nije darežljiv ali tako ispada.. prolazi svašta) ili alternativno, ne kemijati s prenošenjem nego kupiš za 3$ novi key za novi pc..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Najbolja opcija, novi PC + novi ključ za par $$$

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Ili furaš bez ikakvog keya, pa dok traje...

😀
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunker kaže...
Ili furaš bez ikakvog keya, pa dok traje...

😀

 

Some people are so poor... all they have is money!
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ma uzeti ću onda novi key, jer ne da mi se zafrkavati sa ovim svime zbog par eura 
Ima netko provjeren izvor, odakle uzeti key?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Key ti treba samo za aktivaciju, a win10 radi i bez aktivacije uz par zanemarivih restrikcija.
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunker kaže...

Key ti treba samo za aktivaciju, a win10 radi i bez aktivacije uz par zanemarivih restrikcija.

Znaš, ima ljudi kojima smeta Activate Windows poruka u donjem desnom kutu. 😁

9 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
steve90 kaže...

Ma uzeti ću onda novi key, jer ne da mi se zafrkavati sa ovim svime zbog par eura 
Ima netko provjeren izvor, odakle uzeti key?

 Također i mene zanima posto sljedeci tjedan stize novi PC
ako neko zna neka podijeli informaciju. 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-bezbroj puta ponovljneo.. ebay ili bilo koji sličan izvor (je jednako pouzdan/dobar, kao i cijena).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

probajte s neke njemačke stranice, jer tamo je Vrhovni sud donio presudu da su Windowsi tj. licenca roba kao i svaka druga i smije se preprodati (uz naravno ne korištenje iste na više računala osim ako nije VLK/MAK)...

 

često se može dobiti i račun na tvrtku...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Stric_Jura kaže...

probajte s neke njemačke stranice, jer tamo je Vrhovni sud donio presudu da su Windowsi tj. licenca roba kao i svaka druga i smije se preprodati (uz naravno ne korištenje iste na više računala osim ako nije VLK/MAK)...

 

često se može dobiti i račun na tvrtku...

 -za domaće je to uzaludno-beskorisno, jer porezna taži oib -- tj. nema nikakve veze legalnost-legitimnost izvora licence, nego je kod nas za firme problem porez, prijava poreza-troška tj juzer koji kupi key za 3$ ga ne treba knjižiti kao trošak jer je nevažan (u odnosu na 1000kn ..) i zato jer nema prikazan PDV kao ni podatke firme-oib-mb.. a to je obvezno za knjiženje računa-troška. tj ako ima sposobno računovodstvo, može od kud želi kupovati što želi (samo tad oni znaju kakko-što knjižiti).. ovo je za juzere, poslovnjaci su grupa koja ne treba ovdje tražiti savjete (jer bi se lako opekli i jer ništa ne znači što im netko na forumu kaže)..

+ digresija, dojčland nije hrv, ne vrijede zakoni, još važnije MSova EULA, provjeri, za svaku zemlju ili regiju imaš zasebnu, njigova se odnosi na njih (+ austrija), ne na nas i tad baš ništa ne pomaže to što je tamo legalno prenjeti oem licencu, tj njima je to MS ugovorom-zakonom-eulom dozvolio, nama (ostalima) ne.

 

+ kad već brbljam, ima i 'domaćih' (webshopovi, češka i sl..), koji prodaju licence za cca 400-500kn.. s računom. Koliko to vrijedi? .. isto, ali manje kemijanja. (izdaju R1..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2019 14:09 (ihush).
8 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ne znam jeste li primjetili ali Edge dev ima novi smooth scrolling bas kao na starom Edgu, i izgleda mnooogo dobro, znaci nije ni na beta ni canary nego bas dev

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Pozdrav!

Imam jedan problem vezan uz network drive.

Spojio sam eksterni hard na router (speedport od t-coma) putem usb-a, s ciljem da bude shareani drive na mreži i da mu mogu pristupiti bežično s laptopom i TV-om.

U routerovom izborniku sam omogućio share local storage. TV mi taj disk vidi i bez problema s njega vrti filmove, međutim, problem je u tome što disku ne mogu pristupiti laptopom.

U exploreru ga nema, a ako pokušam mapirati network drive, ne postoji među ponuđenim opcijama.

Nemam više ideja, samim time što mu ne mogu pristupiti laptopom se gubi smisao svega, jer sam želio izbjeći stavljanje filmova na disk pa ga spajati usb-om na TV.

 

Svaka sugestija je dobrodošla. 

And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-podesi mrežu (na računalu..) npr ovisi koji os npr w10.. tad vjerojatno fali SMB 1.0 .. + mrežni share-permisioni + postavka mreže private (work/home) ne public (jer tad firewall sve blokira) + uključiti traženje mrežnih uređaja, + itd itd.. pa do tog ta ti neki antivirus blokira (kao firewall).

-podešena mreža radi, svi osevi-uređaji.. rade jednako ali se prečesto preskoče pravila (postavke) npr kad se prvi put spojiš na 'svoju' mrežu (ili bilo koju, tj router-workgroup..) iskoči ti pitanje koje traži potvrdu-dozvolu, ako ne dozvoliš, tad je defaultno sve dieseblirano, isključen mrežni share.. + za share je osnova user&pass, os bez user&pasa je kao auto bez kotača/goriva.. odličan, ali ne ide.. (nema mreže).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Os je win10 1903, antivirus je njegov defender.
Hvala na odgovoru, pokušat ću riješiti sutra kad budem kod kuće pa se vjerojatno javim s novim problemima
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 21:03 (underdog).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice