Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.420.037
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
underdog kaže...

Pozdrav!

Imam jedan problem vezan uz network drive.

Spojio sam eksterni hard na router (speedport od t-coma) putem usb-a, s ciljem da bude shareani drive na mreži i da mu mogu pristupiti bežično s laptopom i TV-om.

U routerovom izborniku sam omogućio share local storage. TV mi taj disk vidi i bez problema s njega vrti filmove, međutim, problem je u tome što disku ne mogu pristupiti laptopom.

U exploreru ga nema, a ako pokušam mapirati network drive, ne postoji među ponuđenim opcijama.

Nemam više ideja, samim time što mu ne mogu pristupiti laptopom se gubi smisao svega, jer sam želio izbjeći stavljanje filmova na disk pa ga spajati usb-om na TV.

 

Svaka sugestija je dobrodošla. 

 Meni je uredno mapiran u lokalnoj mreži. Nešto krivo radiš...

Sinoć sam lega jutros...
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
underdog kaže...

Pozdrav!

Imam jedan problem vezan uz network drive.

Spojio sam eksterni hard na router (speedport od t-coma) putem usb-a, s ciljem da bude shareani drive na mreži i da mu mogu pristupiti bežično s laptopom i TV-om.

U routerovom izborniku sam omogućio share local storage. TV mi taj disk vidi i bez problema s njega vrti filmove, međutim, problem je u tome što disku ne mogu pristupiti laptopom.

U exploreru ga nema, a ako pokušam mapirati network drive, ne postoji među ponuđenim opcijama.

Nemam više ideja, samim time što mu ne mogu pristupiti laptopom se gubi smisao svega, jer sam želio izbjeći stavljanje filmova na disk pa ga spajati usb-om na TV.

 

Svaka sugestija je dobrodošla. 

 

O kojem ruteru se radi?

Da li koristis neki firewall?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Router je speedport plus od t-coma.

Nemam instaliran nikakav antivirus ni firewall, osim defaultnih koji dolaze s windowsima.

And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Za početak ugasi firewall. Obavezno. 

 

Idi u Control Panel\Network and Internet\Network and Sharing Center\Advanced sharing settings i tu upali sve sto se upalit da :D

 

Idi u windows features i stavi kvačicu na smb1. 

 

ako nakon toga ne radi onda ga zapali :)

 

Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom.
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Sve je bilo dobro namješteno, problem je bio SMB1.

Zasad sve radi, hvala svima na pomoći.

And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

poz! drustvo, jedno pitanjce.ovako radi se o jednom starijm racunalu cup amd a6,maticna ploca ecs a75 m2v10.

nesto joj nije radio zvala majstora koji joj ugradio ssd,i trebao joj instalirati windows10.međutim nista nije napravio jer je bios zakljucan.

zatim je zvala mene ja sam otkljucao biso i podigao joj windowse 10 pro.i tu je bio problem imao sam striju verziju.i sada dok sam vrsio update,

sto je povukao je povukao ali nista od novije verzije ove zadnje  1903.dali sam trebao mozda skinuti tu noviju verziju Os  win10 1903 ili kaj raditi lp.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
fight kaže...

poz! drustvo, jedno pitanjce.ovako radi se o jednom starijm racunalu cup amd a6,maticna ploca ecs a75 m2v10.

nesto joj nije radio zvala majstora koji joj ugradio ssd,i trebao joj instalirati windows10.međutim nista nije napravio jer je bios zakljucan.

zatim je zvala mene ja sam otkljucao biso i podigao joj windowse 10 pro.i tu je bio problem imao sam striju verziju.i sada dok sam vrsio update,

sto je povukao je povukao ali nista od novije verzije ove zadnje  1903.dali sam trebao mozda skinuti tu noviju verziju Os  win10 1903 ili kaj raditi lp.

 

Doci ce joj novija s vremenom, bez brige

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Friday kaže...
fight kaže...

poz! drustvo, jedno pitanjce.ovako radi se o jednom starijm racunalu cup amd a6,maticna ploca ecs a75 m2v10.

nesto joj nije radio zvala majstora koji joj ugradio ssd,i trebao joj instalirati windows10.međutim nista nije napravio jer je bios zakljucan.

zatim je zvala mene ja sam otkljucao biso i podigao joj windowse 10 pro.i tu je bio problem imao sam striju verziju.i sada dok sam vrsio update,

sto je povukao je povukao ali nista od novije verzije ove zadnje  1903.dali sam trebao mozda skinuti tu noviju verziju Os  win10 1903 ili kaj raditi lp.

 

Doci ce joj novija s vremenom, bez brige

 Ok! a da nisam pri pokretanju instalacije windowsa, kad obavi sva ona ocitanja, pa ti ponudi one postavke a ja ih sve poiskljucujem da nisam nekaj tu iskljucio sto ne treba.

slucajno......

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-update ne možeš isključit slučajno.. ono što se nudi je 'smeće' -(dodatak) kao cortana.. stvari koje nikakve veze s win nemaju, da imaju ne bi bile opcija. Sve se može naknadno dodati.

-ako si instalirao stariji ''pogrešan'' build, nije važno.. ostaviš kako je ili skineš novi i upgrejdaš trenutno ili čekaš kad će automatika obaviti svoje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Windows 10 - općenito

Da li se zna otprilike kada bi trebao biti ovaj jesenski update\upgrade?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

10. ili 11. mjesec...

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...

Da li se zna otprilike kada bi trebao biti ovaj jesenski update\upgrade?

 -misliš ''09'' koji uobičajeno kasni mjesec-dva? :) ponekad do 3 mj kao prethodni u 12tom.

-zatšo bi to bilo važno? nije li važnije da dođe kad je sve ispravno nego zbog datuma? (koji je btw zapravo besmilsica, jedino zbog želje MSa da tim ciklusima eliminira postojanje starijih winver na minimum, ništa korisnog za korisnika osim što će svaki put najavljivati neki uber fičer, themu, notepad.. kao što će većina fičera biti odgođena/poluupotrebljiva itd. jer da bi nešto bilo 'novo' moraju izmisliti ''toplu vodu''..). Upgrade nije update, nije stvar nekog novog drivera-platforme-chipseta-supporta.. zapravo je obrnuto, način kako gase legacy support/kompatibilnost i time korisnicima stvaraju probleme, ne neku korist-benefit.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Pitam jer planiram radit cistu instalaciju (mislim da je nisam radio od v1503 ili prije) pa da znam otprilike kad bi to moglo bit.
Nije da mi je zurba cisto radi nekog okvirnog planiranja.

Naravno da je bolje da kad izadje bude ispolirano a ne da ima hrpu bugova.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-tad i kad izađe treba sačekati bar koji tjedan.. može za test ali nije preporučljivo za radni. (kriterij prilagoditi insider/beta/tester.. ili user klasi).

-time je pitanje nepotrebno :)) NHF .. ali već imaš dovoljno iskustva da možeš pratiti ritam izlazaka/cikluse kao i kašnjenja, bugove/probleme. Da je to nešto što će izaći za koji dan.. tek tad pitanje ima (dubljeg) smisla. Za sad nema takvog 'iznenađenja' tj MS još nije ulovio najavljeni ritam stabilnih-ispravnih buildova (daleko invetivniji su u izmišljanju bugova-problema tamo gdje ih inače nema..).

 

-rekli bi, dont hold your breath.. :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Windows 10 - općenito

nakon sto mi je updejto sam na 1903  sve mi nekako mutno(zrnato) izgleda, kao da je slika izgubila ostrinu.spojen na HDMI prije je to bilo super na FHD sa sve kao da je 720 a nije.help

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 19:47 (GSP).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
GSP kaže...

nakon sto mi je updejto sam na 1903  sve mi nekako mutno(zrnato) izgleda, kao da je slika izgubila ostrinu.spojen na HDMI prije je to bilo super na FHD sa sve kao da je 720 a nije.help

 

morrisoN
11 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
morrisoN kaže...
GSP kaže...

nakon sto mi je updejto sam na 1903  sve mi nekako mutno(zrnato) izgleda, kao da je slika izgubila ostrinu.spojen na HDMI prije je to bilo super na FHD sa sve kao da je 720 a nije.help

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

pozdrav, htio sam da spojim svoj gamepad sa bluetoothom na PC, medjutim kada sam otisao na bluetooth pise da ga na ocom racunaru nema (iako koliko se ja sjecam bio je prije), e sad postoji li neka mogucnost da ga naknadno instaliram, pomocu nekog programa, ili se mora to uz sistem instalirati? lp

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
nedac96 kaže...

pozdrav, htio sam da spojim svoj gamepad sa bluetoothom na PC, medjutim kada sam otisao na bluetooth pise da ga na ocom racunaru nema (iako koliko se ja sjecam bio je prije), e sad postoji li neka mogucnost da ga naknadno instaliram, pomocu nekog programa, ili se mora to uz sistem instalirati? lp

 koji windows imas i jel to integrirani bt ili je adapter ? 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito

windows 10, integrirani u pitanju je xbox controler

 

PS: našao sam neki bluetooth adapter, kada njega stavim pojavi se ona bluetooth na racunaru, jel mogu uvijek taj adapter koristiti kad treba spojiti gamepad, umjesto fabrickog bluetootha koji dodji na windowsu

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2019 21:38 (nedac96).
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ako taj radi i mozes upariti controller, mozes bez problema , jednom kad se spoji vise nece ni pitati .  Btw i sam koristim tako preko adaptera za xbox one controller i radi bez greske ( dok ne kupim jos jedan , onda cu morati uzet i onaj microsoftov adapter jbg :D ) 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2019 21:56 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
9 godina
offline
Windows 10 - općenito

Zna li netko kad bi trebao bit izbačen fix update za ovaj razheban zvuk?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 10 - općenito

Nabijem ih ja na onu stvar...stavio instalirat zadnji update...evo vec 15 minuta vrti tek na 30 posto sa i7 i ssdom.

 

Jbt oni krpaju te winse ko debili, pa prije bi mi se friska instalacija zavrsila.

 

Uostalom sve radi kako treba za koni racku svaki mjesec dva updejti po par gb...oni se fakat vec lagano gube.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
playjob kaže...

Zna li netko kad bi trebao bit izbačen fix update za ovaj razheban zvuk?

Pa valjda na idući patch tuesday.

 

Privremeno rješenje: https://docs.microsoft.com/en-us/windows/release-information/status-windows-10-1903#701msgdesc

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2019 11:03 (Marko :D).
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ja nemam nikakvih problema (novi gaming PC) 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 10 - općenito

Gledam seriju i winsi se spremaju rebootat zbog updatea... Dok rade, stalno nesto u pozadini cupaju bandwidth... Razmisljao sam kako cu se primarno prebacit na linux, a winsi ce bit offline.

Vise ni nemam glavne ovlasti nad vlastitim pc-em...

Truth in engineering.
 
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
Batista kaže...

Gledam seriju i winsi se spremaju rebootat zbog updatea... Dok rade, stalno nesto u pozadini cupaju bandwidth... Razmisljao sam kako cu se primarno prebacit na linux, a winsi ce bit offline.

Vise ni nemam glavne ovlasti nad vlastitim pc-em...

 

Ja ljetos otisao u HR  a stroj ostao raditi (treba mi zbog posla jer se preko njega spajam kod klijenata). 2 i pol tjedna nikakav restart ili bilo sta drugo. Covjek kad cita neke stvari ovdje pomislio bi da se windows strojevi restartaju 2 puta svaki sat

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Friday kaže...
Batista kaže...

Gledam seriju i winsi se spremaju rebootat zbog updatea... Dok rade, stalno nesto u pozadini cupaju bandwidth... Razmisljao sam kako cu se primarno prebacit na linux, a winsi ce bit offline.

Vise ni nemam glavne ovlasti nad vlastitim pc-em...

 

Ja ljetos otisao u HR  a stroj ostao raditi (treba mi zbog posla jer se preko njega spajam kod klijenata). 2 i pol tjedna nikakav restart ili bilo sta drugo. Covjek kad cita neke stvari ovdje pomislio bi da se windows strojevi restartaju 2 puta svaki sat

Kod mene ista stvar. Ne sjećam se kad su mi se zadnji put Windowsi resetriali bez mog znanja bilo na privatnom ili poslovnom računalu. Odradi update u pozadini ali pita za restart ili ga odradi kad je računalo upaljeno, ali ne radim ništa na njemu. Tako da stvarno nikad nisam naletio na takve probleme. Više me sad iritira Mac na poslu kad krene updatea po pol sata-sat nema rada ni ničeg...

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice