Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.428.577
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
7 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
wiksi94 kaže...

Hvala na savjetu za RemoteUtilities i 7zip. Jel postoji negdje (reddit ili slično) lista free softvera za poslovne svrhe.

 

Ovisi sta trebas. Napisi popis softwarea koji bi zelio mijenjati sa Free softwareom,

i naci ce se.

 

Tipa, ja koristim PDFCreator za FreePDF "printer" alternativu,

jer mogu namjestiti profile, s kojim imenom i u koju lokaciju da automatski sprema,

i da to obavlja "silent", kad se na softwareu klikne "print" (ovo je specijalna situacija,

jer je upravljacki software masine zastario, i na kraju smjene u produkciji,

on isprinta statistiku materijala za tu smjenu, i kako developeri vise ne razvijaju tu verziju

nema mogucnost dodavanja "print to PDF" - nego uvjek printa na defaultni printer, ali ovo je super alternativa).

 

https://www.pdfforge.org/pdfcreator

 

Ovdje sam nasao na forumu jednu temu u kojoj bi bilo bolje da pises dalje, jer ovdje nema smisla trazit kruha nad pogacom:

https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-softverske-teme/lista-besplatnog-softvera/30365.aspx

 

 

 

 

11 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ima li tko kakvu preporuku video player-a za windows 10 za gledanje filmova preko tv-a.

Gledalo bi se 2160p, 10 bit, x265, da podržava 5.1 zvuk te da ima možda već u sebi codece.

 

Hvala i lijep pozdrav

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

cyberlink powerdvd 19 ( ili starija verzija ) .Nije free , kupi ili se snađi kod svog "dobavljaca " :) 

A mogu i uploadat i poslat ti link ako hoces 

Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
error_666 kaže...

cyberlink powerdvd 19 ( ili starija verzija ) .Nije free , kupi ili se snađi kod svog "dobavljaca " :) 

A mogu i uploadat i poslat ti link ako hoces 

 A što fali VLCu? Do sada se nisam susreo s nijednim video / audio fileom koji nije uspio otvoriti i reproducirati kako treba. 

7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
greathander kaže...
Hvala i lijep pozdrav

 

 

 PotPlayer

opis na Bolu

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2019 3:56 (Louis Pluto).
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Edge ima novi logo. Sad više ne podsjeća na Internet Explorer. 

 

https://www.theverge.com/2019/11/2/20944341/microsoft-edge-chromium-browser-logo-icon-wave-surf-new

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
WackyZG kaže...
error_666 kaže...

cyberlink powerdvd 19 ( ili starija verzija ) .Nije free , kupi ili se snađi kod svog "dobavljaca " :) 

A mogu i uploadat i poslat ti link ako hoces 

 A što fali VLCu? Do sada se nisam susreo s nijednim video / audio fileom koji nije uspio otvoriti i reproducirati kako treba. 

podrska za 3D , ustvari ima je ali je lose implementirana . 

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
error_666 kaže...
WackyZG kaže...
error_666 kaže...

cyberlink powerdvd 19 ( ili starija verzija ) .Nije free , kupi ili se snađi kod svog "dobavljaca " :) 

A mogu i uploadat i poslat ti link ako hoces 

 A što fali VLCu? Do sada se nisam susreo s nijednim video / audio fileom koji nije uspio otvoriti i reproducirati kako treba. 

podrska za 3D , ustvari ima je ali je lose implementirana . 

Tko još gleda 3D filmove, u 2019. godini?

12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Samo sam cekao nekog intelektualca s takvim komentarom. Ja ih gledam, kao I mnogi drugi ljudi. Ako ti ne gledas produzi dalje, nikog ne interesira tvoj stav po tom pitanju, niti te ko trazio misljenje .spusti se malo na zemlju, kolega.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2019 11:46 (error_666).
7 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

I ja sam gledao 3D filmove na 3D telki, ali preko PS3

sa BluRay diskovima. Al na tom LG-u se nakon 8g pocele pojavljivati

horizontalne crte. Da su vertikalne, mogao bi i polemit il bar pokusati zagrijati

spojeve - dok horizontalne ne mogu nista.

 

Tako da sad ni ne gledam a imam 50ak 3D BD diskova. A novi 3D TV nemam za kupit

a da je razumna cijena. Al i da imam, sta ce mi player za to?

 

Jedino ako stremas 3D, ali i onda preko PS3 imam Youtube i Netflix, te Amazon Prime za streamanje,

ne treba mi nikakav dodatni player.

 

Ako bas trebas 3D, imas POT ili KMP, oboje su free i podrzavaju "out of the box" 3D sadrzaj.

Cak i novi GOM bi trebao imati 3D podrsku i 360° video VR formate.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 10 - općenito

Jedno pitanje vezano za instalaciju Win 10 na jednom PC-u ali da se onda taj SSD prebaci na drugi PC.

 

Znaci frend me zamolio da mu dođem stavit Win 10, ja sam mu uzeo SSD jer on jos ima dosta staru masinu (mislim Phenom) i HDD pa da mu to koliko-toliko ubrzamo.

Mislio sam malo ubrzat stvar pa onda taj SSD ubost u svoj PC, nabrzinu samo instalirat Win 10 (bez veze na net) pa onda samo taj disk odnijet kod njega i ubacit u njegov PC.

Naravno, nakon toga ide instalacija ostalih programa/drivera i "namjestavanje" + objasnjavanje novina u Win 10 (frend je na Win 7 i nije bas na ti sa OS-om).

 

Izvedivo ili ne? 

Bolje ne ili je svejedno?

Ako je izvedivo da li treba na nesto pripazit?

 

Tnx

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...

Windows 10 dozvoljava takve stvari i jako se rijetko buni, iako ja imam praksu da se izbjegnu mogući problemi i da mi je srce na mjestu ipak odraditi "čistu" instalaciju

na računalu u kojem će se taj windows i koristiti, ovako nešto na svojim računalima još mogu odraditi, ali kad to radima za nekoga drugoga, ipak volim ići provjerenim putem.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Čitatelj kaže...

I ja sam gledao 3D filmove na 3D telki, ali preko PS3

sa BluRay diskovima. Al na tom LG-u se nakon 8g pocele pojavljivati

horizontalne crte. Da su vertikalne, mogao bi i polemit il bar pokusati zagrijati

spojeve - dok horizontalne ne mogu nista.

 

Tako da sad ni ne gledam a imam 50ak 3D BD diskova. A novi 3D TV nemam za kupit

a da je razumna cijena. Al i da imam, sta ce mi player za to?

 

Jedino ako stremas 3D, ali i onda preko PS3 imam Youtube i Netflix, te Amazon Prime za streamanje,

ne treba mi nikakav dodatni player.

 

Ako bas trebas 3D, imas POT ili KMP, oboje su free i podrzavaju "out of the box" 3D sadrzaj.

Cak i novi GOM bi trebao imati 3D podrsku i 360° video VR formate.

A jbg ne proizvode se vise , sve i da imas sve pare svijeta  nema ih . Imam dva LG  3D TVa , jedan je star cetiri godine , a drugi dvije i pol i 3D koristim na dnevnoj bazi ( filmovi i igre u 3Du)  , mada ocito to nekima ovdje nije jasno .Navedeni player koristim samo za 3D BR diskove u ISOu sa PC-a  jer mi je najkompletniji i najbolji  , dok HSBS ripove streamam preko serviio media servera na TV  .Ovi sto si naveo ne podrzavaju reprodukciju 3D Br diskova kako bi ja htio i zelio , a i siromasni su opcijama .

Za 3D ripove kako sam naveo ne trebam nijedan , jer ih player TVa vrti bolje nego ijedan drugi , bilo preko mreze , bilo preko USB-a . 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2019 20:21 (error_666).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-može.. tj ovisi o licenci (jer killswitch može lako ubiti boot, ako ti se pojavi srttext.. no može i fixanje).

-to ti je prava prilika z aisprobati 'ručni install', tj diskpart+clean, inicijaliziraš kao mbr ili gpt.. kreiraš boot particiju, kreiraš sys-os particiju, raspakiraš install.wim/esd na osovsku i iz osa iskpiraš bootmeni na boot.. aktiv itd.. to je = oem predinstall osu. Disk uubaciš u pc i prvo paljenje je klik-nextanje poitanja usera.. (slično kao da u rebootu normalnog isntall ugasiš i prebaciš disk u drugo računalo).

-pošto te to zanima nije loše probati .. sve je to lako tj install skripta je samo skripta koja to napravi umjesto tebe u cmdu, diskpar, dism, bcdedit-rec.. ista stvar. Vidi temu nešto kao boot.. :) + identičan postupak je za izradu boto medija, samo što tad ne raspakiravaš install-wim nego kopiraš sadržaj install medija-isoa i ne kreiraš bootmeni nego samo boot sektor.. kao za dos.

+ ivisi kako je upakuiran install.esd .. ima nekoliko verzija u installu home-pro.. prvo izlistaš sadržaj i tad npr index-5 .. tako dobiješ željeni .wim dismom. Ništa ne radiš napamet, nego vidiš, list disk i sl. naredbama (ne kao što se prošle godine desilo MSu da koriste defaultnu stazu za dokumente) .. uvjek provjeriš, jer pogreške su skupe kad se radi s diskom-particojom bez koraka nazad.. ali tako se uči :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...

 

 U principu možeš i nadati se najboljem s tonom smeća u registryju, vezanog za hardver na kojem se windows instalirao. Ako nemaš sreće, možeš dobiti i bsod, pa odraditi recovery, napraviti reset i slično, ali si već izgubio vrijeme kao da si install radio kod njega. Aomei Backupper ima jednu zgodnu stavku...izradu sistemskog backupa za prebacivanje na drugi hardver, samo ne znam da li je to aktivno u free verziji, jer ja imam Professional.

Sinoć sam lega jutros...
5 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
BlackMoon kaže...
djigibao kaže...

 

 U principu možeš i nadati se najboljem s tonom smeća u registryju, vezanog za hardver na kojem se windows instalirao. Ako nemaš sreće, možeš dobiti i bsod, pa odraditi recovery, napraviti reset i slično, ali si već izgubio vrijeme kao da si install radio kod njega. Aomei Backupper ima jednu zgodnu stavku...izradu sistemskog backupa za prebacivanje na drugi hardver, samo ne znam da li je to aktivno u free verziji, jer ja imam Professional.

 Daleko je brze instalirati frisko.... Pogotovo na ssd.... Za sat max sve ti je u pogonu ii ne razmisljas....

7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...

Jedno pitanje vezano za instalaciju Win 10 na jednom PC-u ali da se onda taj SSD prebaci na drugi PC.

  phenom uopće nije spor, do prije godinu dana imao sam ga u četverojezgrenoj verziji i desetka se instalirala relativno brzo pa ti je moja preporuka otići do frenda i uz pivo, dva instalirati to kod njega...

pripazi ukoliko ćeš se odlučiti instalirati doma moglo bi biti problema, zbunjole sa gpt/mbr particioniranjem pa stoga pripaziti na postavke biosa odnosno namjesti jednako sebi kao i kod njega

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 12:57 (Louis Pluto).
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

Imam pitanjce. Imam instaliran w10 na ssdu na ovom starom kompu koji koristim, dobio sam neki malo bolji komp od ovoga i sad bi trebalo prebacit ssd u njega. Odugovlačim s tim samo zato jer mi se neda ponovno sve instalirat i slagat po svome guštu. Kaj bi se desilo da ovak instalirane winse samo stavim u taj drugi komp, ima li šanse da to ikako radi. Nekak si mislim da mi to nije pametno napravit. Da je bolja opcija clean instal.
Edit: lol sad tek vidim da se s istim pitanjem  bavi kolega iznad. Sry, slobodno admin obriše moj post. A ja ću čekat snijeg pa ću dugo u noć u zimsku bijelu noć instalirat winse i sve drugo kaj inače nabacam u njih.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 15:32 (Dud).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

99% da ce sve raditi... Uvijek mozes reset uz cuvanje svih programa i postavki. Samo se winsi resetuju.... 

16 godina
offline
Windows 10 - općenito

Imam na kompu .ISO Windows 10 (v1903) iz 5 mjeseca.

Da li mi je bolje skinuti sada tu verziju tj. da li ce u njoj biti noviji updejti ili je to ista "slika" kao i ona iz 5 mjeseca?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Kada ISO skidaš preko Microsoftove stranice ili preko Media Creation Toola, uvijek dobivaš svježu ISO datoteku koja uključuje sva zadnja ažuriranja. 

 

Najbolje je prije instalacije Windowsa skinuti svježu ISO datoteku tako da se kasnije ne moraš zezati s WU.

7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

@marko

Ima negdje neki zvanični info o tome da ISO sadrži sve update ?

Pitam to jer po digitalnom otisku ( hashu ) ispada da je identična datoteka iako je 4 mj kasnije downloadana.
5 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Kada ISO skidaš preko Microsoftove stranice ili preko Media Creation Toola, uvijek dobivaš svježu ISO datoteku koja uključuje sva zadnja ažuriranja. 

 

Najbolje je prije instalacije Windowsa skinuti svježu ISO datoteku tako da se kasnije ne moraš zezati s WU.

 Zavisi. Nekad mi nakon skidanja i instaliranja odmah povuce par updateova.....Ali ne puno....

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Svaki puta kada instaliram Windows, prije same instalacije skidam najnoviji ISO s Microsoftove stranice (korištenjem onog trika s user-agentom). Još uvijek mi se nije dogodilo da sam naknadno morao instalirati WU (a svaki puta nakon instalacije, odlazim provjeriti ima li novih ažuriranja). Par puta sam bootabilni USB radio s MCT, također nisam imao ništa za instalaciju naknadno (osim definicija za Defender, ali to ne računam).

 

Tražim po internetu, ali nisam pronašao ništa konkretno. Neki tvrde da zadnji ISO ne sadrži sva zadnja ažuriranja, neki da sadrži, a neki da sadrži samo važnija ažuriranja. Konkretnog odgovora nema.

 

Meni je to preuzimanje Windowsa prije instalacije već prešlo u naviku. Ono je moja pretpostavka na temelju vlastitog iskustva.😉

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 14:38 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Ja pogledao 2 isoa 1903, višemjesečna razlika, hash isti u znamenku što znači da je identična datoteka.
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Kako si skidao ISO? 

 

Nažalost, nemam ni jedne ISO datoteke da ih usporedim... 😐

5 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Svaki puta kada instaliram Windows, prije same instalacije skidam najnoviji ISO s Microsoftove stranice (korištenjem onog trika s user-agentom). Još uvijek mi se nije dogodilo da sam naknadno morao instalirati WU (a svaki puta nakon instalacije, odlazim provjeriti ima li novih ažuriranja). Par puta sam bootabilni USB radio s MCT, također nisam imao ništa za instalaciju naknadno (osim definicija za Defender, ali to ne računam).

 

Tražim po internetu, ali nisam pronašao ništa konkretno. Neki tvrde da zadnji ISO ne sadrži sva zadnja ažuriranja, neki da sadrži, a neki da sadrži samo važnija ažuriranja. Konkretnog odgovora nema.

 

Meni je to preuzimanje Windowsa prije instalacije već prešlo u naviku. Ono je moja pretpostavka na temelju vlastitog iskustva.😉

 Sve identicno radim. Neces vjerovati i ja govorim iz vlastitog iskustva ;)

 

8 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ja skinem sa neta neku sliku i spremim recimo na desktop i želim ju učitati u alat za crtanje.

Neznam koja je slika jer ne vidim sličicu, a nisam zapamtio kako se zove file.

 

Zašto mi sada ne prikazuje sličice ? tj vide se stare sličice ali za nove ne, treba neko vrijeme da se to učita. Dali je to neki bug u novom updateu ili ?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

@marko

Objema metodama, i direktni download i mct-om...

No nemora biti pravilo, možda stvarno utrpaju nadogradnje povremeno, a ja sam baš možda downlodao između tih ciklusa. Zato i pitah jel imamo di službeno ms stajalište o tome...
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Moze Marko\bunker samo napisat koji im je Hash pa da provjerimo
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice