Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.704.122
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ne. svaki put me vrati ovdje. Koristio sam classic shell pa možda to ima neke veze. Prvi put kad sam ušao u safe mod preko ekrana mi je bilo nešto u stilu close this app i nakon što sam klikinuo to i restartao mogu jedino u bios ući ili me vrati na onaj screen.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Dragonaut kaže...

Ne. svaki put me vrati ovdje. Koristio sam classic shell pa možda to ima neke veze. Prvi put kad sam ušao u safe mod preko ekrana mi je bilo nešto u stilu close this app i nakon što sam klikinuo to i restartao mogu jedino u bios ući ili me vrati na onaj screen.

Klikni na Power tipku na ekranu, odaberi Restart, ali prije klikanja drži tipku Shift, klikni i onda kad se pojavi ekran s opcijama odaberi:

Troubleshoot > Advanced options > Startup Settings > Restart.

Sad će ti ponudit da odeš u Safe Mode, tražit će password, upiši ga i kad uđeš u Safe Mode, u msconfigu odznači Safe Boot i restartaj.

15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ne funkcionira, opet me vrati na isti ekran. Opcija troubleshoot se ni ne pojavi. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Dragonaut kaže...

Ne funkcionira, opet me vrati na isti ekran. Opcija troubleshoot se ni ne pojavi. 

 Možeš li ga vratit na tvorničke postavke ?

ništa mi se neda
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ne mogu pristupiti u recovery niti igdje osim što mogu shut sleep restart odnosno samo ono što stoji na onom ekranu

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Dragonaut kaže...

Ne mogu pristupiti u recovery niti igdje osim što mogu shut sleep restart odnosno samo ono što stoji na onom ekranu

 Preporučam ti jedan dobar clean install i nemoj ponovo dirati stvari koje ne znaš čemu služe i ostavi se programćića za "uštimavanje"

ništa mi se neda
11 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ima još neko problema sa freezanjem taskbara, već par puta mi se desilo i stoji smrznuto minutu dvije i onda se resetira, kkao mi više ide ovo ubagovano smeće na živce, nema dana kad neki krc ne valja i više vremena provedem na traganjem rješenja za raznorazne bugove nego što koristim sami sistem 

 

Šta je sa win7 na kaby, jel to izvedivo bez problema ?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 10 - problemi

Jel ima neko problema da mu nece otvorit settings ? Evo bas htio nesto srediti u postavkama ka ono nemrem ih otvorit, samo stoji dolje u taskbaru i to je to. Vidio sam da su neki napravili novi user, napravio sam i radi, no jel ima kakav bolji fix da se ne moram micat s ovog accounta ?

 

EDIT: Nesto sam stisnul sto je dovelo do brisanja vecina fajlova pa odlucio napravit clean instal...

Battleog - 191silvinjo
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 17:36 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Dragonaut kaže...

Ne funkcionira, opet me vrati na isti ekran. Opcija troubleshoot se ni ne pojavi. 

 

Windows bi nakon 3 puta neuspjelog logiranja (za redom) trebao ponuditi opciju Fix ili Troubleshot.

Probaj 3 puta upalit i ugasit PC (ali ne ugasit softwerski nego na samom PC-u ili iza na napajanju).

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
9 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

jel imao tko kad problem da ne moze podignuti task menager, da javi system 32 error

ugasim laptop pa upalim i jedva nekako onda dodem do task menagera 

 

i jel nekom proces service host (local service i local system) zabije hdd u 100%?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Windows 10 - problemi

Imam "friške" instalirane win 10 pro. Problem je što mi recimo ne želi instalirati Smartswitch program od samsunga, jer navodno nije kompatibilan.

 

A na istim tim win sam ga imao. Nece ni ako promjenim kompatibilnost na win 8.1.

 

Isto tako sam dobio svega par updatea, nikada za C+ ili framework.. 

 

Kako podesiti? Mislim da mi to treba da bi normalno.funkcioniralo.

 

Te kako podesiti kao na win 7 da mi dolaze nadogradnje i ostalih aplikacija a ne samo od windowsa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Jutros mi se Update/Upgrade-ao Win 10-64 bit (bila je malo veća nadogradnja jer je dugo trajala),

sad mi na laptopu više ne vidi LAN adapter, te nemam pristup mreži/internetu, osim preko WiFi-a.

Lampice na mrežnoj "normalno" rade.

U Device manageru imam prikazan samo Broadkom-ov WiFi adapter, ni traga i glasa od LAN/Ethernet adaptera. Isto tako mi prikazuje i AIDA64.

 

Neki savjet?

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Matozan kaže...

Jutros mi se Update/Upgrade-ao Win 10-64 bit (bila je malo veća nadogradnja jer je dugo trajala),

sad mi na laptopu više ne vidi LAN adapter, te nemam pristup mreži/internetu, osim preko WiFi-a.

Lampice na mrežnoj "normalno" rade.

U Device manageru imam prikazan samo Broadkom-ov WiFi adapter, ni traga i glasa od LAN/Ethernet adaptera. Isto tako mi prikazuje i AIDA64.

 

Neki savjet?

Instaliraj driver za LAN adapter ponovno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.4.2017 11:16 (Marko :D).
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Na novo instalirao driver i dalje nema adaptera.

Restartao laptop, u BIOS-u uključio opciju swich LAN/WiFi opciju, ne znam je li tako bilo i prije update-a.

Ušao u Widowse, ponovo instalirao LAN driver (opet ga ne prikazuje u Device Manager-u) i antivirus (jer mi ga je i njega isto isključilo).

Restartao još jednom i nakon restarta sad sve radi OK.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Matozan kaže...

Na novo instalirao driver i dalje nema adaptera.

Restartao laptop, u BIOS-u uključio opciju swich LAN/WiFi opciju, ne znam je li tako bilo i prije update-a.

..

- čari UEFIja, zato treba isključiti opcije HW/driver updatea automatikom (uz to i razni tools/wizzardi, laptop i sl..).

- prvo mora postojati uređaj (u ovom slučaju mrežni adapter), da bi se driver instalirao (zapravo driver je već tu, samo HW nije, isključen u BIOSu, zato treba znati postavke BIOSa + ne krenuti pogrešnim redosljedom, forsiranje instaliranja raznih drivera, nego razmisliti.. i upaliti) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
online
Windows 10 - problemi

Da li je tko nabasao na problem da mu se otvara Start ali nijedna aplikacija i program ne reagiraju kad klikneš na nju. To mi se dogodi kad izađem iz Forze Horizon 3, do prije tjedan dana sve radilo ok, igra nije nadograđivana a ni Windows nije updateirao ništa koliko sam vidio. Probao sam s sfc scannow i ništa nije našao, onda sam upisao DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth i opet ništa, ne pomaže ni restart Win explorera prek Task managera. Jedini lijek je da restartam komp pa ko zna u čemu bi mogao biti problem nek pliz napiše.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - problemi

pozdrav svima, 

 

molio bih vas ako mi itko moze pomoci, jako je bitno. 

 

naime radi se o ovom problemu. 

 

danas me je zvala jedna osoba, da su joj se stvari pobrisale sa kompa, tj da ih vise ne moze naci u kompu, otisao sam tamo da pogledam, kad prvo sto sam uocio je Win10 a bila je 8.1 jer sam ju ja inst. 

 

pitao sam tu osobu da li je radila update, rekla je da nije nista uradila te da je ostavila komp nakon posla upaljenim i otisla kuci ( rijec je o PC-u u firmi ) te sam ja malo pogledao i uspio naci te podatke pod C:/User/Ime i prebacio sam toj osobi sve na desktop kako je i bilo. 

 

medjutim printer nije htio skenirati, i imajuci sve na umu da je taj upgrade sve to nekako zbrkao, obrisao sam driver od printera i restartovao komp, medjutim, nakon restartovanja kompa, ulogirali smo se u korisnicki racun, i stari desktop, slika sa njega i sve ostalo se vratilo, osim dokumenata koje sam ja kopirao iz C:/User/Ime na deskop tog drugog Usera koji se nekako sam od sebe pojavio! 

 

eh sad, gledao sam po netu nesto, i skuzio da je to u biti bio neki Temporary Profile, i sad komp radi sve ok, ali ti dokumenti su na desktopu tog Temporary Profila i ne mogu ih vise nikako naci :( 

 

nasao sam neki app, koji uradio recover i nadje obrisane podatke, ali ovo nije obrisao samo prebaceno. 

 

jer u tom momentu kad sam bio kod te osobe nisam znao da je bila ulogirana u taj Temporary Profil, i sad sam u banani. 

 

toj osobi su ti podatci jako bitni, jer su od firme. 

 

molim vas ako ikako znate kako pomoci, ili neki app, bilo sto! 

 

hvala puno!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Temporari profil je zeznuta stvar jer pobriše i sebe i sve promjene na računalu.

Što znači kad si restartao komp izbrisao si i temporari profil i sve što si napravio pod njim.

ništa mi se neda
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Ja kad idem riješavat neki komp, imam prijenosni hdd. Prebacim prvo sve što je mušteriji bitno pa onda radim. Davno mi se desilo slično sa slikama, nešto sitno se uspjelo vratit. Od tada uvijek kopiram pa lako vratim ako se nešto ne predviđeno desi.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Kod instalacije Windowsa sam stavio lock. Poslije sam ga maknuo ali zakjučam kroz winkey+L. Sada bi opet stavio da kod podizanja Windowsa traži key ali ne znam gdje uključiti pa ako može pomoć.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Windows Settings->Accounts

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Windows 10 - problemi

sppsvc.exe Microsoft Software Protection Platform Service zauzima procesor na 30-40%, to se dešava svako malo, miruje na 0 i onda odjednom bez da išta diram skoči zauzeće.

Jel to normalno ili ne ?

 

Fixano na ovaj način

Just found out how to resolve this very annoying issue:
Open regedit,
go to HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\sppsvc
Modify "Start" from "whatever number is here" to 4
This will disable the service after you restart.
No more CPU wastage

 

Nemojte ovo radit, jer nakog toga ne radi office i windowsi nisu aktivirani, izgleda nema pomoći oko tog procesa, mora tako da bude.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.4.2017 12:58 (Silent horror1992).
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

ima tko problema sa misom nakon zadnjeg updata i da li je to uopce moguce da mi stvara problem misu

problem je slijedeci: nemam podlogu za mis i od uvijek sam igrao na stolu. igram fps igrice i do sad nisam primjetio ista slicno. na dulje poteze misom kursor se mice po ekranu kako treba, medutim kad recimo u fps uzmem scope ili slicnu pusku gdje treba malo nanisaniti malim pomakom misa kursor ne prati isto

moje je pitanje dal je do igrice/winsa ili bi trebao nabaviti podlogu?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav!

Imam problem sa WinORT reminder procesom, to je valjda Cortana, nije mi uključena, niti imam kakav podsjetnik niti alarm, a stalno mi je taj proces u pozadini, nema ga u servisima, inače imam ovaj 969 ažuriranje, windowsi troše jako puno rama, oko 1,7, koristim laptop, ugasio sam onaj defer update, što dalje provjeriti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav imam problem sa windows 10 pro danas sam instalirrao windows 10 pro i akriviran je i instalirao sam sve drivere ali ne mogu da instaliram driver za dolby home theater v4 stalno mi izbacuje gresku a na windows 7 ultimate mi je radio bez problema a sada na windows 10 ne mogu da ga instaliram http://prntscr.com/ev7su6  maticna ploca je asrock 990fx extreme 4 zvucnici logitech z5500

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

namucio sam se al nakraju sam napravio hvala drug puno.

14 godina
offline
Windows 10 - problemi

DTS ne radi u Creators update,za mene velika stvar,zblesira se driver i cpu je na 100 posto kada se stavi DTS... nema fixa za sad,barem ja nisam mogao naci i puno ljudi se zali....eto,ako nekoga zanima...pozz!

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
mariocroatia78 kaže...

DTS ne radi u Creators update,za mene velika stvar,zblesira se driver i cpu je na 100 posto kada se stavi DTS... nema fixa za sad,barem ja nisam mogao naci i puno ljudi se zali....eto,ako nekoga zanima...pozz!

 https://www.gizdev.com/install-dolby-home-theather-v4-in-windows-7810/  sa ovog linka sam uradio sve korake i radi mi sad dts bez ikakvih problema za sad na windows 10 enterprise verziji , prvo sto sam uradio nakon instalacije windows 10 je to sto sam disable windows update i defender tako da mi ne radi nikakav update sve sto mi treba ja to rucno skinem, procesor mi radi odlicno  0-1% 8 core 4.5 ghz  kad nista ne radi kad sam na chrome bude max 6% za sad nemam nikakvih problema, testirao sam igrice radi i tu super nadam se da ce tako i ostati.

14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Nisi rekao jel imas Creators update,nisam do sada imao problema na Win 10,tek nakon update... Dolby digatal sam uspio dobiti nakon instaliranja ac3 filtera,ali recimo da pustim film ili youtube i uz to igram,zvuk mogu dobiti samo ili na igri il i primjer youtube..bum se zezao s tim kasnije i probao sa tog linka pa javim...
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice