Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.701.484
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Uspio sam, hvala ti puno na pomoči.

Samo sam trebao obrisat postojeci hard i onda upisat željenu veličinu c diska za windowse.

Lp 😉

Martin
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Trebao si napisati dati linux ne treba.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav svima, trebam bratu srušit sustav i dić ga nanovo.
Spojim USB 3.0 Kingston 32GB, kupljen prije 2 do 3 tjedna i idem ga učinit butabilnim na verziji 1809. No, međutim, prva faza prođe glatko i brzo do 100%, druga faza zapne na 55% i ne miče.
Što radit? Je li do USB-a ili MCT-a? 
Što kažete da probam formatirat USB nekim programom, da ga detaljno formatira te mora li USB bit u NTFS ili FAT32?
Koliko se sjećam, jednom prilikom sam pričao s frendom i nešto je natuknuo da mora bit u FAT32, al' nisam siguran.

Molim vas za pomoć.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Skini 1809 u .iso formatu i koristi Rufus za instalaciju bootabilnog medija. Meni taj MCT nikad ništa nije uspio kreirati...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
BlackMoon kaže...

Skini 1809 u .iso formatu i koristi Rufus za instalaciju bootabilnog medija. Meni taj MCT nikad ništa nije uspio kreirati...

 Baš prije 2-3 tjedna sam uspio MCT-om kreirat butabilnu 1803 verziju i sad k'o za vraga neće 1809, a stvar je hitna...
Probat ću Rufusom, hvala ti!

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

MCT baš i nije pouzdan alat za izradu bootabilnog USB-a; nekada zna izbacivati pogreške, nekada sporo skidati, a nekada radi bez ikakvih problema.

 

Najgluplje je što kada preuzme ISO i krene raditi bootabilni medij, ako iskoči pogreška i želiš ponoviti postupak, ponovno preuzima cijelu ISO datoteku.

5 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

MCT baš i nije pouzdan alat za izradu bootabilnog USB-a; nekada zna izbacivati pogreške, nekada sporo skidati, a nekada radi bez ikakvih problema.

 

Najgluplje je što kada preuzme ISO i krene raditi bootabilni medij, ako iskoči pogreška i želiš ponoviti postupak, ponovno preuzima cijelu ISO datoteku.

 Ja zapravo nisam niti siguran da on preuzima cijelu ISO kao takav. Recimo, imao sam win 7 pa digao na 10tku. Napravljen preko MCT-a bootabilan DVD.

Taj DVD sam iskoristio za stavljanje desetke na novi SSD (iskljucio ostale diskove). Da bi na kraju u control panelu opet imao opciju - backup and restore (windows 7), mada 7ice nigdje vise nema i nikada nije bila na tom SSD-u.

Prije ce biti da on samo nesto provjeri gore, a ISO datoteku radi od onoga sto nam je na kompu.

 

 

 

7 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

MCT baš i nije pouzdan alat za izradu bootabilnog USB-a; nekada zna izbacivati pogreške, nekada sporo skidati, a nekada radi bez ikakvih problema.

 

Najgluplje je što kada preuzme ISO i krene raditi bootabilni medij, ako iskoči pogreška i želiš ponoviti postupak, ponovno preuzima cijelu ISO datoteku.

 

Pa druze Marko, kaj se dogodilo u ovih dva tjedna.... ?  Nemrem te prepoznat, odjednom si počeo puno profesionalnije i kvalitetnije savjete davati... Ili si kakvu pankericu upoznal ili te nekaj prosvijetlio ... 

 

😀

 

 

9 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Mali update, poslušao sam kolegu koji me savjetovao/podsjetio na mogućnost korištenja Rufus programa.
Hvala još jednom kolega!
Sustav srušen, nanovo dignut i sad slijedi vraćanje svih stvari koje su postojale prije sat vremena.
Btw, f*ck MCT.
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
bunker kaže...

Pa druze Marko, kaj se dogodilo u ovih dva tjedna.... ?  Nemrem te prepoznat, odjednom si počeo puno profesionalnije i kvalitetnije savjete davati... Ili si kakvu pankericu upoznal ili te nekaj prosvijetlio ... 

 

😀

Ne znam što reći; nemam problema s Windowsima, pa se nemam na što žaliti. 😆

16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
SamoPitam3 kaže...
...Recimo, imao sam win 7 pa digao na 10tku. Napravljen preko MCT-a bootabilan DVD.

Taj DVD sam iskoristio za stavljanje desetke na novi SSD (iskljucio ostale diskove). Da bi na kraju u control panelu opet imao opciju - backup and restore (windows 7), mada 7ice nigdje vise nema i nikada nije bila na tom SSD-u.

Prije ce biti da on samo nesto provjeri gore, a ISO datoteku radi od onoga sto nam je na kompu. 

 

 

...backup and restore (windows 7) opcija je standardno svima u Windows 10

 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
BlackMoon kaže...

Skini 1809 u .iso formatu i koristi Rufus za instalaciju bootabilnog medija. Meni taj MCT nikad ništa nije uspio kreirati...

 A meni svaki put je...

Pomalo, šegavo i vajka!
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ja isto radije skinem iso, pa ga smjestim negdje u arhivu, a bootabilni usb pravim naknadno. Nikad ne znam kad mi taj iso može zatrebati.

morrisoN
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
djigibao kaže...

 

...backup and restore (windows 7) opcija je standardno svima u Windows 10

 

 

 Znaci i MS je svjestan da je 7ica stabilnija ?!?!?!

Vidis nisam znao. Mislio sam da je to zato sto sam digao OS sa 7 na 10.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
SamoPitam3 kaže...
djigibao kaže...

 

...backup and restore (windows 7) opcija je standardno svima u Windows 10

 

 

 Znaci i MS je svjestan da je 7ica stabilnija ?!?!?!

Vidis nisam znao. Mislio sam da je to zato sto sam digao OS sa 7 na 10.

 

Kolega, Windows 10 je skroz ok softver … daleko napredniji od 7-edmice , možda nema potrebe baš tako ismijavati desetku … da ima porođajnih mana ali radi 98% korisnika u redu . Treba uzet u obzir i da Win radi na raznim platformama od raznih proizvođača i nije baš lagano sve štimati ( nije to Aple koji radi za jedna uređaj i jednog proizvođača )

 

Samo moje  mišljenje … ne kažem da sam u pravu… niti mi je namjera braniti desetku niti omalovažavat sedmicu … izbor postoji … instalira tko koji želi i to je to.

 

Slažem se s kolegom @bunker … da je kolega  @Marko :D , iz korijena promijenio svoje stavove o Windowsima i da su mu posljednjih mjeseci savjeti od velike koristi korisnicima s problemom … argumentirani su i potkrepljeni obično i original izvorom informacije ( mislim na link o problemu i onome što piše), te su jednostavni, kratki i sažeti.  .  Sve pohvale s moje strane na njegove postove u novije vrijeme .. korisni.

12 godina
online
Windows 10 - problemi

Imam problem s aktivacijom win10 kod jednog frenda, na kompu mu je win10 pro i piše da nije aktiviran. Ja sam mislio da mu samo uzmemo jedan od onih jeftinih keyeva na ebayu i tako aktiviramo. Međutim kad otvorim settings>activation odmah mi pokazuje ovaj error na slici a kad idem change product key piše da se ne može aktivirati.

Nemam pojma odakle je instalirao winse i jel to on nekako blokirao aktivaciju. Pa eto bio bih zahvalan ako netko zna nekakvo rješenje da se baš ne mora raditi kompletan reinstall windowsa .

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Probaj sa ovim

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
darkborg kaže...

Imam problem s aktivacijom win10 kod jednog frenda, na kompu mu je win10 pro i piše da nije aktiviran. Ja sam mislio da mu samo uzmemo jedan od onih jeftinih keyeva na ebayu i tako aktiviramo. Međutim kad otvorim settings>activation odmah mi pokazuje ovaj error na slici a kad idem change product key piše da se ne može aktivirati.

Nemam pojma odakle je instalirao winse i jel to on nekako blokirao aktivaciju. Pa eto bio bih zahvalan ako netko zna nekakvo rješenje da se baš ne mora raditi kompletan reinstall windowsa .

 

 

Da nije možda Windows prije toga imao aktiviran pomoću KMS aktivatora? Ako je, u tome je problem. KMS aktivatori mijenjaju aktivacijski server (sa službenih Microsoftovih na lokalni) i svakih otprilike 180 dana, obnavljaju aktivaciju (zato moraju konstantno raditi u pozadini). Ako je tvoj prijatelj uklonio aktivator, taj lokalni aktivacijski server više ne radi, pa se često dogodi iskakanje poruke da Windows licenca uskoro ističe ili da isti nije dostupan.

 

Iskreno, preporučujem kompletnu reinstalaciju sustava jer tko zna što je sve taj aktivator napravio. Na taj način izbjeći ćete sve moguće probleme oko aktivacije, a i samih Windowsa.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 8:54 (Marko :D).
12 godina
online
Re: Windows 10 - problemi

Ne znam, moram ga pitati. Ne bih se čudio da je išao preko nečeg takvoga aktivirati jer je biser. Umjesto da je prvo pitao mene pa bi riješili to bez problema.

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

To, inače, možeš vrlo lako provjeriti. Otvoriš Task Scheduler i ako ti se među zadacima pojavi AutoKMS, koristio je aktivator.

https://www.quora.com/How-do-I-know-if-my-Windows-10-is-genuine-or-pirated/answer/Priyam-Saxena-11 https://www.quora.com/How-do-I-know-if-my-Windows-10-is-genuine-or-pirated/answer/Priyam-Saxena-11
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 19:56 (Marko :D).
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Nikad mi nije bilo jasno da li taj KMS zapravo simulira aktivacijski server na 127.0.0.1 foru ili se spaja na nekog vraga?

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
BlackMoon kaže...

Nikad mi nije bilo jasno da li taj KMS zapravo simulira aktivacijski server na 127.0.0.1 foru ili se spaja na nekog vraga?

 Taj autoKMS je zapravo proslost. Danas ne treba nikakva automatika. Samo par linija i to je to. Ili par € za kod.

Na kraju dodje jedno na isto

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
BlackMoon kaže...

Nikad mi nije bilo jasno da li taj KMS zapravo simulira aktivacijski server na 127.0.0.1 foru ili se spaja na nekog vraga?

Izrađuje KMS server na računalu. Promijeni aktivacijski server na 127.0.0.1 i Windows aktivira s nekim ključem. Aktivacija onda ističe svakih 180 dana i KMS aktivator (koji, naravno, mora raditi u pozadini) je automatski obnavlja.

9 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ja sam Windows 10 Enterprise 1809 aktivirao pomoću koda koji sam našao u par klikova i sad baš gledam u Task Scheduler i ne vidim taj Auto KMS, jel bih ja onda mogao uzet key na ebay-ju ili negdje drugdje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Ti nemaš taj zadatak jer si ručno promijenio KMS server; ovaj zadatak se pojavljuje samo kada se koristi KMS aktivator. Pokreni CMD kao administrator i upiši slmgr /xpr. To će ti reći kada ti Windows ističe, a ujedno je i jedan od načina kako pronaći jogurt verziju Windowsa. 😉

 

Vezano za tvoje pitanje, ti ključ možeš kupiti no ne znam hoće li ti raditi na tvojoj instalaciji pošto si promijenio aktivacijski server. KMS bi trebao vratiti na zadane postavke ili reinstalirati Windowse, tada mora normalno raditi (osim ako te netko nije zeznuo i podvalio ti iskorišten ključ).

15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Otkad su mi se windowsi nadogradili na 1809 verziju "Service host: connected devices platform user service" mi pri svakom bootu ili restartu konstantno iskorištava oko 30% CPU-a i ne prestaje. Prestaje jedino ako ga u servicesima stopiram i ponovno pokrenem.

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav svima

Opet problem s tim windowsima...ahhh

 

Znaci, cistio sam komp i sve kablove sam povadio i opet kad sam sve slozio upalim komp i baca mi plavi ekran i greska 0x000000e  

File:\\Windows\system32\winload.exe

 

Napravio sam bootabilan usb da probam repair i piše da ne može reparirati 

Zatim sam probao preko cmd-a cmd-a upisivati bootrec /fixmbr

Pa bootrec /fixboot i na toj drugoj komandi mi piše da mi je pristup onemogućen...

 

Probao sam zamjeniti kranji dio Sata kabla, tj. Onaj koji je bio u ssdu sam stavio u hdd i obrnuto dok su oni pocetni ostali ustekani u istim sata utorima na maticnoj.

U jednoj kombinaciji mi prepoznaje ssd ali hdd ne

Tada ga mogu i bootati ali mi se doata dugo boota (par minuta) i na pocetku uz logo matične dugo vrti one tockice

Probao sam i s drugim sata kablom za hdd ali ga i dalje ne prepoznaje

 

Ne znam više sta dalje

Imam hrpu podataka vaznih gore i ne zelim clean install radit

Može neka pomoc?

Btw

U boot redoslijedu je sad ovako:

 

Boot option 1# windows boot manager (P2 WDC WDS120G........)

Boot option 2# WDC WDS120G.....

 

Kad probam promijeniti kaže da odaberem pravilni boot uređaj ili da umetnem bootabilni uredaj

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 0:06 (Iamdanny).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
bunker kaže...
Marko :D kaže...

MCT baš i nije pouzdan alat za izradu bootabilnog USB-a; nekada zna izbacivati pogreške, nekada sporo skidati, a nekada radi bez ikakvih problema.

 

Najgluplje je što kada preuzme ISO i krene raditi bootabilni medij, ako iskoči pogreška i želiš ponoviti postupak, ponovno preuzima cijelu ISO datoteku.

 

Pa druze Marko, kaj se dogodilo u ovih dva tjedna.... ?  Nemrem te prepoznat, odjednom si počeo puno profesionalnije i kvalitetnije savjete davati... Ili si kakvu pankericu upoznal ili te nekaj prosvijetlio ... 

 

😀

 

 

 

Pitaj ga jel prekrižio CCleaner :)

Kad to napravi onda je pro user 😂

5 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Iamdanny kaže...

 

Kad probam promijeniti kaže da odaberem pravilni boot uređaj ili da umetnem bootabilni uredaj

 

 Ne znam koliko je ovo povezano bas sa win 10, pa mozda da pokrenes zasebnu temu.

Cisto jer je problem kompleksan. Ja kada sam samo ustekao novi SSD na do tada nezauzeti sata port sve mi je ruklo. Nije htio bootati Zasto ? Jos uvijek ne znam. Tako da nisam mogao "klonirati" OS, vec sam morao na novo.
Jedino sto vidim je da imas taj SSD i relativno brzo dignes OS gore. A mozes i staviti privremeno windowse na HDD da spasis podatke sa SSD-a, ako su tamo bitni podaci. Mislim da je to daleko brze rjesenje od ovih prestekavanja i pokusaja.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 0:13 (SamoPitam3).
11 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Bitni podaci su mi ma HDDu kojeg mi vise i ne prepoznaje..

Mora biti neko rješenje i vjerujem da ima netko tko je to već tu imao i riješio. Čudno mi je to da u toj jednoj varijanti prepoznaje ssd i boota ga a u drugoj hdd i ne mogu ništa onda dalje.  Na netu sam našao nekoliko "fikseva" ali il ne rade il ne mogu doći do tog djela di moram nesto napraviti

Stvarno mi se neda raditi clean install sad nakon što sam sve posložio

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice