Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.702.580
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
6 godina
offline
Windows 10 - problemi

Frend je kupio u njemackoj preko amazona a ja u hrvatistanu zivim.

 

Ubacio sam opet oba rama i kliknuo na maticnoj  tipku "memok" i BAAAM

Maticna prica drugu pricu kao i bios koji ih ocitava

Trazim sad bilo kakvo uvjerenje da je citav taj keks....

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
x360gamer kaže...
djigibao kaže...

Nesto krivo radiš jer u win 10 se moze isto napravit kao u win7 samo treba odabrati pravu opciju (skip)

 

Pa da, ja napravim tako (isto kao na 7), ali on onda ne premjesti uopće ove datoteke koje su drugog imena.
Prekine radnju samo/napuni zelenu crtu kao da je sve prebacio u sekundi/kao da nema datoteka različitog imena.

 

EDIT: Meni je takoder skroz drugaciji izgled ponudenog?!

 

 Možda netko zna rješenje ili ima sličnu situaciju?

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
Aportus kaže...

Frend je kupio u njemackoj preko amazona a ja u hrvatistanu zivim.

 

Ubacio sam opet oba rama i kliknuo na maticnoj  tipku "memok" i BAAAM

Maticna prica drugu pricu kao i bios koji ih ocitava

Trazim sad bilo kakvo uvjerenje da je citav taj keks....

 

 sve ti lijepo piše...

uđi u bios s F1, sejvaj memorijske postavke koje su ti podešene ili provjeri postoji li najnoviji bios...

ako ti se ne sviđa u "hrvatistanu" a pošto vidim po ranijim postovima da se dobrano kontaš u računalni harver i softver možda ti naš Petko uspije pronaći posao u Irskoj..

naravno, ne u inform. struci... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.12.2018 10:50 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
Truljo kaže...

A di je ihush?

 čuo sam da je u Bizovačkim toplicama.

navodno je na fizikalnoj za zglobove šaka, pisanja po tipkovnici i tak to....😀

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
offline
Windows 10 - problemi

 

Ispricavam se sto idem vec nekoliko postova offtopic.

Rame cu poslati na reklamaciju i hvala ti.

@marko :D

 

Anđeo i tebi sretan Božić. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.12.2018 11:06 (Aportus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Je li itko imao susret s fantomskim folderima? Imam nekakav folder u $Recycle.bin folderu, kojega Defraggler detektira, ali uopće ne postoji. Ne vidim ga niti kada uključim prikazivanje zaštićenih sistemskih foldera. Pokušao sam ga obrisati iz elevated Command Prompta: sustav ga detektira, ali kaže da ne može ništa jer ne postoji.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

jesi li disejblao Sys restore ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
Anđeo bez falinge kaže...

jesi li disejblao Sys restore ?

 

Jesam.

15 godina
neaktivan
offline
Nema zvukova, osim sistemskih

Jako neobičan problem me zadesio nakon nedavne instalacije windowsa 10 (dodao ssd pa sam odlučio sve fino formatirat i instalirat ih "čisto" na ssd). Problem je taj da kad se sign-ina u drugog usera, dok je prvi još aktivan (nije sign-outan, npr. ode se u sleep ili se stisne ctrl+L), ne čuju se nikakvi zvukovi osim "sistemskih". Dakle, nema zvuka na youtubeu u različitim preglednicima, u filmovima u vlc-u ili onom windows playeru itd. Čuju se zvukovi kad pomičem slajder za povećanje jačine zvuka (onaj kratki *trmmm*) i kad odem u sound settings pa testiram slušalice i zvučnike (oboje su normalno prepoznati). Također, u volume mixeru se pokazuju ti programi koji reproduciraju zvuk i skače zelena kolumna kod njih. Kad se komp restarta ili isključi-uključi i zatim sign-ina u tog usera koji je imao problema- sve radi normalno, ali ako se ulogira u još jednog, onda tom drugom nema zvuka (ako se switcha na prvog ulogiranog- opet sve ok). Vrijedi neovisno o tome je li riječ o adminima ili local accountovima.

 

Probao sam reinstalirat Realtekove drivere, ali nije pomoglo. Pokušao sam i s Microsoftovim HD driverima (ili kako se već zovu), ostalo je sve isto. Isključivanje enhancementa sam također probao.. Nemam više ideja, a nisam uspio nekog s istim problemom na internetu jer je prilično specifično. Ima li netko iskustva s ovakvim problemom?

 

Riječ je o Windowsima 10 Pro, verzija 1809.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2018 18:09 (Doc).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Windows 10 - problemi

pozdrav,

 

moze li mi netko pomoci oko ovog problema sad nisam siguran da li je to do samog windowsa ili nesto drugo pa se unaprijed ispricavam. 

 

naime DisplayPort kabel mi je ukljucen u prvu grafu, koja je naravno u prvom PCI-Express portu ali mi ovdje pokaze da je kao na drugoj spojen monitor. 

 

zasto je to tako? 

 

hvala.

IG: _itsmoriarty
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Joke80 kaže...
Eol puuuuno ti hvala na linku...upalilo je...dakle nakon sto su Microsoftovci ispravili jucer gresku, dovoljno je samo restartat komp i mreza proradila.

 lol a ja morao ponovno nove windowse 10 da instaliram jer mi internet nije nikako radio,a na monitoru mi pokazuje da sam povezan s internetom.

i to je danim me zezao nakon azuriranja verzije 1809,a sad sam na verziji 1511,i rade windowsi bolje nego na ovoj verziji 1809.

12 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav svima 

 

Izgleda da nije rijeseno ono brisanje dokumenata jos , osobi je danas  nestalo sve iz dokumenata i slika .  Ima li neki savjet , sta da radimo ? 

Zvat podrsku ili probat nekim softverom vratit podatke ? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 19:37 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
tajo1960 kaže...
Koliko će stoljeća proći dok ne shvatite da se ništa ne drži na C disku (sistemskoj particiji)??? Podaci nemaju što tražiti tamo.

 opusteno kolega . Vrlo dobro znam da  se ne drze , niti se radi o mom kompu . Pitam za drugu osobu , ako imas konstruktivan savjet pucaj ,ako ne produzi .  nema potrebe za takvim tonom fakat . 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 20:30 (error_666).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav!

clan obitelji kupio pc sa instaliranim win 10 prije mozda godinu dana.

Prije par dana mu se pojavio watermark “Windows isn’t activated. Activate Windows now.”

koje su mi sada opcije za pronalazak kljuca ako je uopce win bio aktiviran?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Još da retardirani Microsoft konačno ukloni te foldere iz sistemske particije da ne brkaju manje iskusne korisnike.
Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

hmmmmmm...

 

Seljenje_Users_mape

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
...i onda dođe Windows update i obrise te mape jer nisu na svom mjestu...🤣
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
6 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
_itsmoriarty kaže...

pozdrav,

 

moze li mi netko pomoci oko ovog problema sad nisam siguran da li je to do samog windowsa ili nesto drugo pa se unaprijed ispricavam. 

 

naime DisplayPort kabel mi je ukljucen u prvu grafu, koja je naravno u prvom PCI-Express portu ali mi ovdje pokaze da je kao na drugoj spojen monitor. 

 

zasto je to tako? 

 

hvala.

 netko?

IG: _itsmoriarty
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
BlackMoon kaže...
Još da retardirani Microsoft konačno ukloni te foldere iz sistemske particije da ne brkaju manje iskusne korisnike.

Ne treba ukloniti te mape; sve što treba napraviti je postaviti mogućnost promijene lokacije mapa na neko vidljivije mjesto i upozoriti korisnika/pitati ga na kojoj particiji/uređaju želi da se sprema sadržaj mapa dokumenti, slike i slično. Uostalom, nadogradnju prije treba detaljno testirati, a ne kao Microsoft i preskočiti jedan krug Insidera te je odmah poslati korisncima. 

Stric_Jura kaže...

Komplicirano, nepotrebno, da ne spomenem opasno.

 

1. Velike su šanse kako će prosječan korisnik nešto zeznuti.

2. Kopanje po registryju je opasno i može izazvati sustav nestabilnim i problematičnim, pogotovo kada se modificiraju registry ključevi sustava.

3. Šanse su, isto tako, velike da će prilikom nadogradnje Windowsa doći do nekakvih problema, pa će biti potrebna kompletna ponovna instalacija Windowsa.

 

Svakome kome je stalo do njihovih podataka ima backup; i to ne samo lokalno, već i u oblaku, te na drugim uređajima. 

djigibao kaže...
...i onda dođe Windows update i obrise te mape jer nisu na svom mjestu...🤣

Ne samo to, već je moguće kako će korisnik imati problema s cijelom instalacijom, pa će morati kompletno reinstalirati sustav. S takvim stvarima se nije za igrati; bolje je napraviti backup važnih datoteka, pohraniti ih u oblaku i na drugim uređajima koji nisu konstantno spojeni na računalo.

_itsmoriarty kaže...
_itsmoriarty kaže...

pozdrav,

 

moze li mi netko pomoci oko ovog problema sad nisam siguran da li je to do samog windowsa ili nesto drugo pa se unaprijed ispricavam. 

 

naime DisplayPort kabel mi je ukljucen u prvu grafu, koja je naravno u prvom PCI-Express portu ali mi ovdje pokaze da je kao na drugoj spojen monitor. 

 

zasto je to tako? 

 

hvala.

 netko?

Zato jer može biti tako? Po ne znam već koji puta, ako ti sve radi bez problema - ne diraj!

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 17:34 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
tajo1960 kaže...
error_666 kaže...
tajo1960 kaže...
Koliko će stoljeća proći dok ne shvatite da se ništa ne drži na C disku (sistemskoj particiji)??? Podaci nemaju što tražiti tamo.

 opusteno kolega . Vrlo dobro znam da  se ne drze , niti se radi o mom kompu . Pitam za drugu osobu , ako imas konstruktivan savjet pucaj ,ako ne produzi .  nema potrebe za takvim tonom fakat . 

  

Pa jesam opušten, bez brige, ha ha. Ovo neka bude svojevrsna isprika za ton reakcije što se tebe tiče (svjestan sam da pitaš za drugu osobu), ali onako generalno ne mogu shvatiti da ljudi (još uvijek) (o)stavljaju podatke na C disk. Još davne 1998. kod kupovine i početka korištenja svog prvog PC-a mi je šogor (profi informatičar) lijepo rekao - "Podaci nemaju što tražiti na C disku; pohranjuje ih se na drugu particiju, jer..." bla, bla, sve dalje je povijest (istinita i pametna). Razumio sam to odmah, naravno i držim se toga cijeli život, ali... već te godine, kod pohađanja prvog PC tečaja od 6 mjeseci, na prvom satu riječi nastavnika "Podatke spremamo na C/My Documents... e... mrak mi pao na oči! Čini se da se ništa nije promijenilo od tada, mada ljudi barataju x-terabajtnim diskovima u računalima (2-3-5 diskova po PC-u sa obiljem prostora za pohranu) i (opet ili još uvijek - svejedno) vole ili iz neznanja ostavljaju podake tamo gdje ne treba (C/My documents, pa Foto(grafije), pa Music... I onda kad se dogodi što se dogodi (a dogodi se)...   

 

sve znam , al nikad nece nestat krivih drva kao ni takvih o kojima pricamo . I naravno,  kad se dogodi plač , e pa plačite kad ne slusate .

Btw ovaj je naucio lekciju na laksi nacin  , microsoft podrska mu je vratila te dokumente (ne znam kako ) , ali kaze kako ce odsad sve spremati na druga mjesta   

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Dječice, ukopčat mozak i napraviti po uputama, niti jedan komp koji sam uredio tako nije imao problema...

 

a kao što velim, svi Win 10 upgradei idu, uključujući i zadnji build 1809...a kako su ovo "zadnji" Windowsi, ne bi trebalo biti problema niti s daljnjim nadogradnjama...

 

dakle, samo hrabro (i naravno backup, zlu ne trebalo)...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
raspad sistema kaže...

Pozdrav!

clan obitelji kupio pc sa instaliranim win 10 prije mozda godinu dana.

Prije par dana mu se pojavio watermark “Windows isn’t activated. Activate Windows now.”

koje su mi sada opcije za pronalazak kljuca ako je uopce win bio aktiviran?

 

 Pomoc?

16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Neka zove Microsoft.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
5 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Originalni windowsi ili?

5 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
raspad sistema kaže...

Pozdrav!

clan obitelji kupio pc sa instaliranim win 10 prije mozda godinu dana.

Prije par dana mu se pojavio watermark “Windows isn’t activated. Activate Windows now.”

koje su mi sada opcije za pronalazak kljuca ako je uopce win bio aktiviran?

 

 Originalni windowsi ili?

10 godina
offline
Windows 10 - problemi

Poz, nedavno sam presao na 2 monitora i cesto mi se javlja ovaj bug koji je u nekom trenutku jako iritantan...

Uglavnom, stavim bilo koji wallpaper (znaci isti wallpaper na 2 monitora), i najedanput mi u nekom neodredjenom trenutku ikonice koje su na radnoj povrsini dobiju nekakvu "sjenu" i kad pomaknem ikonicu, wallpaper samo nestane i stavlja standard crnu radnu povrsinu. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Imam jedan čudan problem. Kada upalim računalo i Windows se učita, ali ne mogu na ništa kliknuti; task bar uopće ne reagira na prelazak strelice niti na klik, ali uredno mogu otvoriti start preko tipkovnice. Programe mogu pokrenuti preko ikona na pozadini, ali ne mogu upravljati istima jer na strelicu i klik ne reagiraju. Problem privremeno riješava CTRL+ALT+DEL, pa povratak nazad. To se događa i kada ostavim računalo na nekoliko minuta, pa opet moram CTRL+ALT+DEL i onda sve opet proradi.

 

Ništa novo nije instalirano, osim Steelseries miša (kojeg koristim bez onog Steelseries programa), a od programa sumnjam da nešto radi probleme; s Windowsima se pokreće samo qBittorrent, LightShot, Realtek i Defender.

 

Pokrenuo sam sfc /scannow i dism /restorehealth, ali ništa nije pomoglo.

 

EDIT: Izgleda da je do Steelseries Rival 300 miša. Ukopčao sam stari miš i s njim sve radi, ali s ovim nakon nekog vremena prestane radit. Ima netko ideju kako riješiti ovaj problem?

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 16:54 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Windows 10 - problemi

 

@marko

 

Pregledaj hardverski tog miša ( nikaj nije vječno pa je možda počeo rikavat neki lem na kontaktu, kabel, konektor...).  Ako je hardverski ispravan, potraži na stranici proizvodjača noviji firmware. Ako ga i nema vidljivog za download, piši im, opiši problem, i možda ti pošalju ručno firmwer koji bi mogao rješiti taj bug...

 

I svako dobro u 2019, puno pankerica, i čim manje pc problema !

 

😀

 

....

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Taj miš ima program Steelseries Engine, ali ja sam ga mislio koristiti bez ikakvog dodatnog programa. Device Manager ga prepoznaje kao HID-compliant mouse, ali kada ga otvorim piše da je Steelseries Rival 300, a driveri od Microsofta. A ništa onda, izgleda da ću morat instalirat taj program... 

 

Hvala također! 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 17:57 (Marko :D).
7 godina
offline
Windows 10 - problemi

 

@marko

 

Ja sam mislio na firmwer koji je u mišu ( poput biosa ) , a svakako vidi imaš li i najnoviji softver za taj miš ( apk koju instaliraš na windowse ).

 

Teoretski, taj dodatni softver bi trebao služiti samo za neke specifične funkcije koje krase tog miša, no za onu osnovnu generičku funkcionalnost bi ms drajver trebao biti dostatan. 

 

....

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice