Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.700.977
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
djigibao kaže...
djigibao kaže...
Imam Mint na USB pa cu pogledat s njim, nije problem.

Tnx Marko na ideji ;)

 

...nazalost u linuxu nema lijeka...

 A Windows ovako kaze:

 

 -zar si sumnjao (već sam to rekao..) jer to što win nema driver za linuxov npr ext, ipak vidi disk, particiju.. i ako je raw, tad to znači da nije npr ext.. da je ext tad bi bila označena particija kao particija, nepoznata, ne raw. :)

-za primjer, formatiraj nešto u ext i provjeri.. nije raw, tj ako ima nealociranog mjesta vidjet ćeš ga normalno a ako instaliraš driver ili krositiš npr easeus možeš i koristiti svaki FS (za koji imaš driver) kao što to radi i linux (jer nije linux čudotvorac, sve, sav HW je dostupan OSu kroz driver, ne po duhu svetom..). Linux distra ugl ima ntfs+ driver, dok win juzeri ugl ni ne znaju da to uopće postoji kao driver..

 

+ btw, kad si već gledao pod linuxom, trebao si s gepartedom, ne samo filebrovserom.. i tad bi vidio isto kao iz win ili bilo kojeg OSa, bilo kojeg disk-part managera, jer svi rade isto (osim što stari alati ne podržavaju nrp GPT ili AHCI mod ili kao što stari kontroler diska ne podržava npr veći disk..).

 

+ alati za popravak, primarno je sve na MSovom FSu kao fat32/ntfs.. pa tako ni nemaš npr chkdsk pod linuxom ili razne alate za spašavanje kao recuva i sl.. ako čita nrp FAT32 tad nema razloga to raditi kao linux app dok je +92% juzera na win.. i u nedostatku takvih alata za spašavanje i sl nije linux neka prednost nego nrp hirens/miniPE itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2019 18:55 (ihush).
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Samo za potvrdu iz svega viđenog.
Podaci koji su bili na kartici vise nema 100% jel tako?
...ili postoji neka nada (trik) za vratit?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
djigibao kaže...
Samo za potvrdu iz svega viđenog.
Podaci koji su bili na kartici vise nema 100% jel tako?
...ili postoji neka nada (trik) za vratit?

 https://www.easeus.com/data-recovery/partition-recovery-software/free-usb-drive-partition-recovery-software.htm

morrisoN
5 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

@djigibao probaj sa naredbom chkdsk /F /R /X E: (E je drive letter tj. E u tvom slučaju).

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Stobbart kaže...

@djigibao probaj sa naredbom chkdsk /F /R /X E: (E je drive letter tj. E u tvom slučaju).

 

...nece...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
5 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
djigibao kaže...

...nece...

Šteta :-(

Nedavno sam sa svoje kartice izvukao sve podatke ovom metodom. Isto mi je pisalo kao i tebi

16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Uglavnom radi se o mem kartici punice.
Vecina slika je bacupirana na Google Photos ali ima nekih foldera (npr. od Vibera slike) koji nisu spremljeni.

Zahvaljujem svima.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
djigibao kaže...
Stobbart kaže...

@djigibao probaj sa naredbom chkdsk /F /R /X E: (E je drive letter tj. E u tvom slučaju).

 

...nece...

 .. neće, jer radi samo na FSu tj formatiranoj particiji u fat/ntfs.. ne na drugima ili bez FSa kao RAW. -ne može se ni zadati chkdsk (slovo:) .. jer nema ni slova tj nije mountan, jer nema FSa ni particije.. jer je RAW tj bez particije koja je preduvjet FSu.

-alati koji rekonstruiraju, koji vraćaju podatke bez mts$ ili toca.. ne pomažu u slučaju mem kartica, zbog načina rada mem kartica, flasha.. ili SSDa, ali može se pokušati. npr undeletati particiju.

čak, kad nema drugog načina, može se kreirati fat, formatirati, jer tek tad neki alati mogu 'nešto' s diskom, i tad se pokušava rekonstrukcija pethodnog stanja, to može na HDDu, ne na flashu i mobačima zbog načina rada, korištenje clustera-slobodnog mjesta itd.. (jer zapravo nema brisanja nego presnimavanja podataka, dok se samo sadržaj makne iz toc-kataloga kao oznaka da je neki cluster slobodan, dok preko njega nikad ne mora biti presnimljen neki podatak .. no hdd nije flash, win nije lin-android itd..). Pogotovo što se u ovom slučaju radi o kvaru i 99% da više nikad ni jedan byte neće biti pročitan dok bi s hdda to ipak bilo moguće ovisno o kvaru..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pokusaj formatiranja iz Win nece...

 Probao preko MiniTool partition i kaze Bad Disk

 Moze bit onda da je kartica rekla svoje?

 

Sad jos radim ovo ali ne nadam se bas...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2019 21:06 (djigibao).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-crkla..

btw, SD (i sl.) je preporučljivo pokušati spašavati alatima za konkretnu takvu namjenu. npr recuva, postoje profili (hdd, sd..) i ako oni ne mogu (bar pročitati neki podatak, ne popraviti-spasiti medij) tad ni ostali alati ne mogu, jer su ipak za hdd.. ne za spašavanje kao minitool part.. klasičan partman, ne alat specijaliziran za 'spašavanje' mada se i to nudi, ali kao dodatna mogućnost.

-s druge strane, svi alati su isti.. ili slični dok vrijeme potrebno za pokušaj spašavanja direktno ovisi o važnosti podataka .. kraće, samo je pitanje kad odustati (mada možda baš idući pokušaj nešto uspije..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Zna li netko kako postaviti u powerpointu engleski jezik kao default za "proofing" a da pišem hrvatskom tipkovnicom. Znači izbrisao sam hrvatski apsolutno iz powerpointa i probao sve mogućnosti i on i dalje automatski prebacuje na hrvatski kao jezik unosa teksta i svaki slide trebam mijenjati posebno da je jezik unosa engleski, jako iritantno.

 

Na prvoj slici se vidi kako izgleda izbornik za proofing na kojem ja odaberem engleski jezik, međutim čim upišem prvo slovo, on sam odmah prebacuje na hrvatski.

 

Na drugoj slici se vidi kako su postavke jezika podešene

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2019 10:02 (DzigiBau).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav ! Imam problem s tim da sam prije cirka 3 mjeseca kupio lemovo-ov yoga prijenosnik i s njim dobio Windows 10S koji je kako znate, ograničena verzija.

MOJE PITANJE : Kako da pređem na Windows 10 home i treba li mi microsoft račun za to ili kljuc za Windows 10 home?

Unaprijed hvala!

Kae to fora neka - krpa
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-ne postoji S win, to je način rada.. promijeni. Nema posebnih ograničenja.. tj ograničen na appse iz storea i sl, dok je sam win isti.

 

-ako te brine licenca-aktivacija, ubaci install medij i pronađi ghaterosstate.exe.. (ovisno koristiš li 32 ili 64 bitni os..), pokreni i kad kreira licencu, spremi na sigurno (stikić..) ili bilo koji drugi tool koji čita key ali tu je problem, ne mora ga točno prikazati, jer ms stalno mijenja.. tj nakon što pročitaš usporedi s parcijalnim (krajem, u cmd '' slmgr /dlv '') kojeg ti prikaže sam win.. ako se poklapaju tad je ok..

 

 

edit: ... (možda) važno. S verzija je izbačena-ugašena, tj to znači da je nisi ni trebao moći kupiti u trgovini već godinu dana.. (ili si kupio na nekoj akciji.. pitanje koliko je to legalno-legitimno, tj zakon ne predviđa baš sve, ovo bi bilo kao hrana nakon isteka roka...). .. i upraov odličan primjer za nekog tko bi imao volje i pravne snage za ''tužbu'' tj tražiti povrat za neželjeni OS, što tad SM mora refoundirati.. i ima par slučajeva (koje uvjek naprave namjerno nakon izlaska novog win.. npr u italiji-španjolskoj.. za laptop s predinstaliranim osom i elulom.. koju kupac NE prihvati.. i zato je izmjenjeno, pa sad pristaješ na elulau kupnjom itd..) ugl po toj priči bi mogao tražiti povrat a jedini iznos koji postoji po cjenicima je 800-1200kn.. ili 100/140$/€ i tad upravo toliko dobiješ nazad, mada je ovo možda free, možda 9-15$.. itd. (cjena OEMu). MS je pak prevelik da bi se oko toga natezao + problemi elule su ono što su sami stvorili.. (+ regionalno/državno/EU.. ovisno, nije isto za sve zemlje..).

.. a šlag na tortu, od kad je ID-key vezan HWom, možeš bilo kad instalirati i spajanjem na ms server će se aktivirati valjana licenca.. jer realno ms dijeli i džabe, samo da korisnici pređu na w10, ali naravno, neće o tome na sva zvona, jer tko bi tad kupovao..

 

+ provjerio.. nije verzija, nego je ugl na edu licenci.. i zapravo nisi smio moći kupiti u trogovini, odnosno imaš edu licencu. Može se nadogradit na pro (klasično, nikad ne dozvoljavaju 'nadogradnju' na home jer se računa ko bazna verzija i kao upgrade se može na višu, ne na nižu-istu..). Pošto Edu licence imaju samo odgovarajuće institucije (vlk) to nikako ne bi smjelo biti u maloprodaji, pa ako želiš možeš reklamirati trgovcu, tražiti povrat i sl. Ovisi što želiš.. s druge strane, kad si kupovao-birao si.. ako je to ono što želiš, nema problema, ako nisi zadovoljan reklamiraj itd.. :)

 

- win7-Starter se nadograđivao na w10-home.. ali w10 S nije starter pa to ne znači ništa.

-ugašeno zajedno s winmobile.. wp/10.. od čega se odustalo prošle godine, s verzijom 1803..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2019 13:36 (ihush).
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Dančo_vucibatina kaže...

Pozdrav ! Imam problem s tim da sam prije cirka 3 mjeseca kupio lemovo-ov yoga prijenosnik i s njim dobio Windows 10S koji je kako znate, ograničena verzija.

MOJE PITANJE : Kako da pređem na Windows 10 home i treba li mi microsoft račun za to ili kljuc za Windows 10 home?

Unaprijed hvala!

 Možeš preći na windows 10 home, treba ti ms račun na koji češ se prijaviti sa windows 10 S i onda prebaciti na home verziju.

Odradio sam to nedavno, uglavnom koristi google ako ti nešto nije jasno, ima uputa o tome.

Pomalo, šegavo i vajka!
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Dančo_vucibatina kaže...

Pozdrav ! Imam problem s tim da sam prije cirka 3 mjeseca kupio lemovo-ov yoga prijenosnik i s njim dobio Windows 10S koji je kako znate, ograničena verzija.

MOJE PITANJE : Kako da pređem na Windows 10 home i treba li mi microsoft račun za to ili kljuc za Windows 10 home?

Unaprijed hvala!

 

Prije 3-4 mjeseca kupio lap s takvim Win i najnormalnije presao na verziju Home, mislim da ti ta opcija postoji u Settings-ima>Activation ili tamo negdje pa vidi.

Mislim da ne moras imam nikakav racun (kljuc ce ti biti automatski).

 

Switching out of S mode in Windows 10

https://support.microsoft.com/en-hk/help/4456067/windows-10-switch-out-of-s-mode

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
djigibao kaže...
Uglavnom radi se o mem kartici punice.
Vecina slika je bacupirana na Google Photos ali ima nekih foldera (npr. od Vibera slike) koji nisu spremljeni.

Zahvaljujem svima.

 ne znam jesi li nasao rijesenje ali ja sam prije par tjedana slucajno formatirao krivi disk pri instalaciji windowsa 10.Jedini program koji mi je pomogao da sve vratim bez problema je testdisk

13 godina
offline
Windows 10 - problemi

imam jedan čudan problemčić, naime imam toshiba prijenosnik te radi ali se nakon nekog vremena sam od sebe ugasi (nije bitno dali se nešto radi na njemu ili miruje) a kada ga idem upaliti on se upali i nastavi točno tamo gdje se bio ugasio....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-postavke (power/hyber..) tj 'normalno' (defaultne postavke), gašenje nakon neaktivnosti .. ali tad je nešto drugo/treće uzrok kad se nešto radi.. takav simptom bi bio npr pregrijavanje ili nešto sl. ili banalno takva postavka schredulera.. ne mora čak biti opcija u win-osu, možda u biosu, laptop-pregrijavanje-power.. bi bilo nešto normalno za očekivati. Dok hyber/sleep objašnjava stanje nakon paljenja.

 

edit: post iznad.. nema 'jedinog' programa, svi programi rade istu stvar, sve što se tiče fileformata-particija-diska. Svaki ozbijljan disk/part manager može istu stvar, tj undelete/unformat tj ništa posebnog, jer zapravo nema brisanja-formatiranja, nego se samo obriše TOC (stranica koja prikazuje sadržaj) koja se tad iz rezervne rekonstruira.. ako je i rezervna uništena, tad ide bruteforce rekonstrukcija tj čita se čitav sadržaj i pokušava se rekonstruirati.. (sadržaj = popis sadržaja, kao u knjigama, tamo je popis gdje se koji blok podatka nalazi dok se fizički podatak nalazi ne površini diska-medija i pošto može biti razbacan, bez sadržaja ga ne možemo 'složiti'.. tj nemamo shemu-slaganja blokova-byteova npr neke slike.. sirova snaga čita sve po redu i traži odgovarajući byte-nastavak na nekom clusteru.. to može trajati satima-danima. Kad postoji rezerva, gotovo je za par sekundi.. tj klik-gotovo, banalno lako. Svim alatima bez posebne razlike, samo treba zanti što koji alat radi, kako, što su posljedice itd .. npr u ovom slučaju je sve ispravno, samo (un)format, undelete.. kod kvara je nešto drugo, i tad treba znati šosljedice nekog 'klika' nekog alata..

 

kao btw, odavno postoji kanta za smeće, recbin.. koja se brine o brisanju, tj umjesto brisanja nekog filea os ga muvne tj samo promjeni adresu sadržaja u poseban kontejner-folder.. i paradox, dok je sve ispravno, može se jednako lako kao undeleteom vratiti nazad tj samo se ponovo pijavi sadržaj u popisu postojećeg, ali, kad se nešto desi, npr kvar ili problem win.. tad je to teže nego spasiti bilo što drugo, kao ovaj format particije i sl.. jer tad nema toca, nema undeletanja jer sadržaj ni nije delejtan nego samo muvnut pionter-mjesto.. i zaštićen/kriptiran userovim fileovima i naziv koji nam više ništa ne govori npr slika-jpeg .. jer tad dobije kriptični naziv kojeg ne možemo 'prepoznati' pa tad spašavati-kopirati.. tako da kanta zapravo samo otežava spašavanje kad se nešto težeg desi.. a ovo je odavno lako, iz doba DOSa.. i nikakve bitne razlike nema os-alat, tj alati su samo zgodniji-praktični ili specijalizirani za neki task.

-spašavanje s flesh memorija, sd kartica je sasvim drugačija stvar, kao i filesys koji se koristi, npr fat32, ntfs, ext.. uopće nije usporedivo s hdd, kao i problem ssd-a koji zbog trim funkcije interno sasvim drugačije raspoređuje podatke (os-korisnik to ne vidi..) .. i kad se desi kvar ssda daleko je lakše spasiti podatke s hdda istim alatima dok s ssda može biti nemoguće.. tj pronalaženje svakog pojedinog bloka i njegovog nastavka.. najgori slučaj, najduži bruteforce i ne može se znati rezultat nego tek kad vidimo.. U slučaju SSDa, prvo potražite odgovarajući alat proizvođača (koji tad vjerojatno zna internu logiku.. i ima veće šanse).

-kraće, važno je kod spašavanja znati što-kako neki alat može, što radi.. znati što će se desiti nakon 'klika', jer lako je kliknuti, no podaci su tad moža izgubljeni, ne krivicom alata nego onaj tko klikne ne zna što-kako radi.. pa zato ovaj text :))

 

 

edit.2 .. pa prije nego npr bunker ponudi npr linux/gparted.. koji jednako može (ali nije alat za spašavanje.. tu je win-app u prednosti, često nužan win os npr za chkdsk..).. poželjno je imati takve alate, bootmedije, kao npr hirens, .. a može i wininstaller, jedino što nema te alate kao getmydata-oo-acronis... i daleko lakše je imati neki GUI-klikati. Prednost win-alata, mada oarticije kreirati-undeletati može svaki os-partman pa i geparted..

-takve alate-appse, ne treba tražiti-skidati kad se nešto desi, jer tad ugl nemamo funkcionalno računalo (gore je primjer-izuzetak jer je na pogrešan disk instaliran, dakle ima os koji radi i drugi disk.. dok 'izgublejni' stoji do spašavanja)... klasično korisnik, tek kad se nešto desi taži takve alate.. a tad ako nema funkcionalan PC ne može ništa. Zato to treba imati pri ruci kad sve radi, kad ne trebamo.. i to nazivam alati, jer nisu samo os ili samo apps, nego oboje, npr win minipe ili linux distra (ili neki kreiran recovery..) i služe kad tako nešto zatreba, dok ostatak vremena kad sve radi, nema smisla imati ih instalirane na osu koji se koristi.. jer je besmisleno, jer ako ga formatiramo tad i dalje nemamo ništa.. osim za drugi disk-računalo, a to rade samo serviseri s računalom koje tome i služi (ne kućni korisnik koji ima problem..)

-pribavite neki hirens-ubcd-linux-minipe.. bootajte-vidite, dok vam ne treba, možda zatreba.. a tad je kasno. Napomena, UEFI-GPT je problem, kompatibilnost, stari-novi alati (bootmediji i pristup gpt disku, stari mbr-legacy nema problem jer je podržan..). Enkripcija, secboot.. =problem, u tom slučaju spašavanja nema.. i zato te mogućnosti običan korisnik ne treba koristiti ako mu nisu konkretno potrebne, jer kad-tad se problem može desiti .. i ostati bez dokumenata, svega. Tko može birati, iz tog razloga je sigurnije imati mbr nego gpt.. kao i ne koristiti sigurnosne zaštite, jer u tom slučaju štite podatke od nas samih, onemogućavaju spašavanje (ne lopova-hakera..).

-tad je manje problema, tj kad se nešto desi, veća šansa za spašavanje ovisno o uzroku-kvaru.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 13:44 (ihush).
7 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Dobar dan, kupio sam novi PC i sad na starom sam skinuo windows 10 installer sa microsoft stranice. Prilikom instaliranja na usb(8 GB) javi se ova greska. Probao sam formatirat usb i opet isto
PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Evo bolja slika, ispricavam se na duplom postu
PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Da li je taj "alat" MCT od windowsa za napraviti win10 bootabilni medij (usb ili DVD) sa kojim ćeš instalirati novo računalo ?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Nikolacurak kaže...
Evo bolja slika, ispricavam se na duplom postu

.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.5.2019 15:44 (alexspalato).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
MCT koristi za kreiranje ISO datoteke na hdd-u. Nakon toga možeš nekim drugim programom (npr. rufusom) iz te ISO kreirati bootable USB.
morrisoN
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

imaš problem s računalom.. pregrijavanje, cpu-ram, neispravan usb stikić ili port.. možda malware i sl.

-nema veze s win ili osom.

-skini iso, snimi mctoolom, dvd2usbom ili rufusom.. kad se radi vizardom-mctoolom može previše problema biti npr internet + disk jer se sve priprema na disku, pa i neki antivirus koji možda blokira, yogurt os itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Upravo sam pokusao ponovo i sve je proslo bez problema, ne znam u cemu je bio problem, ali bitno je da je rijeseno, hvala svima...
PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

ekipa, moram priznati da sam do jučer imao te bih uvijek koristio KMSC aplikaciju za key za Windows 10 Pro, no s vremena na vrijeme bi mi izbacilo kako će licenca uskoro istjeći. Jučer sam preko ebaya (od provjerenih) kupio key za Windowse.... dobio key te upisao ali bi dobio error (slika 2), prije toga bi dobio te ako želim aktivirati Windowse (slika 1). Sada me zanima kako se taj error može riješiti. Aplikacije za aktivaciju Windowsa sam obrisao...

Pa molim ako se netko susreo s ovime ako mi može pomoći savijetom

slika1 slika1
slika2 slika2
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-brisanje aplikacije koja je petljala s licencom nije dovoljno.. treba vratiti stanje čitavog licenčnog dijela na 'ispravno' (ne crakcano, ne isključeno..) i tad aktivacija radi, npr clean install ili možda reset win. Sve je povezano, antivirus, firewall, boot, kao stvari koje na prvi pogled nemaju veze s kmsom.

+ ovisno koja licenca, npr home/pro i key u pravilu ne može na npr ent/edu .. + tisuće drugih mogućih sitnica su ti razlog za clean ako nije neki problem/razlog.

npr brzi test, u cmd, slmgr ili slmgr /dlv ... i kakava je poruka ili postoji li undo-uninstal fix koji vrati sve postavke na nekrejkano za korištenje kmsa.

+ možeš probati i tako, slmgr ... no trebalo bi biti identično kroz gui-klikanje tj bit će isti rezultat-greška.

 

 

+ kao btw, umjesto korištenja crackova/aktivatora (time i kršenja KZa) pa i problematičnih izvora installa (moguć malware + KZ-distribucija..).. logičnije je koristit đabe, free, besplatno clean-origigi, skinuti iso-install, instalirati i radi, bez keya, osim reklame-upozorenja.. radi. Ako se jednog dana želi aktivirati, klik-gotovo. Nema kršenja KZa, nema problema a 3$ je prihvatljivo za npr theme.. :)

+ dodatni razlog je ritam izlazaka novih win buildova i obaveznog nadograđivanja s odgovorm od nekoliko mejseci no ipak ograničeno, tad neki yogurt možda danas radi ali kako vrijeme ide dođu problemi, dok origigi radi jednako, normalno updatea i radi.. jer je tako odlučio MS. Bez spajanja na winserver-aktivator, win može do max 180dana.. to nema veze s tim imate li key, nego i kad ga imate mora provjeriti-validirati.. ili killswitchne boot i nemate ništa osim problema. Beskorisno, besplatno..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.5.2019 15:46 (ihush).
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Dobro da rezimiramo stvar, fresh install Winsa ili?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-nema rezimea.. tj sadržan je u prvom postu :) .. tj ako ne možeš fixati sve povezano, imat ćeš error.. dok je iz svih razloga bolje (pametnije) imati clean-origigi umjesto nekog yogurta a tad mora raditi i aktivacija dok je sve ostalo samo 'možda' tj ne znaš dok ne probaš (a ne možeš znati ako to ne nudi neki deinstall.. + sam install-iso-win koji si kroistio ako je modificiran u odnosu na čisti).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Napravio sam reset na tvorničke postavke i sada sve radi kako treba...

 
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice