Windows 7 čišćenje i zaštita

poruka: 4
|
čitano: 2.005
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 čišćenje i zaštita

Pozdrav,

 

imam laptop HP630 i Windows7 Home Premiuim 64. Nemam instaliran nikakav antivirus, antimalware niti nikakav software za čišćenje. Računalo je korišteno cca godinu dana za uredske poslove pa me zanima koje programe mi preporučate da instaliram kako bi počistio svo smeće i eventualno malo ubrzao rad windowsa. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 7 čišćenje i zaštita
hank01 kaže...

Pozdrav,

 

imam laptop HP630 i Windows7 Home Premiuim 64. Nemam instaliran nikakav antivirus, antimalware niti nikakav software za čišćenje. Računalo je korišteno cca godinu dana za uredske poslove pa me zanima koje programe mi preporučate da instaliram kako bi počistio svo smeće i eventualno malo ubrzao rad windowsa. 

CCleaner sa ciscenje temporary fileova i registry-a.
Malwarebytes za viruse i ostalo.

10 godina
protjeran
offline
Windows 7 čišćenje i zaštita

Full format i clean install,,,  tak buš jedino siguran,  a to je i najbrže... 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 čišćenje i zaštita

-da, ako je moguće, najsigurnije/optimalnije (vjeorjatno i brže) je clean pa na čistom sistemu sve podesiti. Pribaviti drivere i potrebne aplikacije/utilse. Dovoljno je free stvari kao 7z, MBAM, .. pa i MSoffice-Viewer da bar u startu imaš čist sys.

-win ima (free) AV, defender, instaliraj iz MS-live-ess. samo antivirus.

-mbam nije 'pravi' AV, nego čistač (i nova ver. je dosadna s reklamom, trial..) ali može ga se imati (neaktivnog, za brzo čišćenje).

ako ne radiš clean install, tad AV i scan s MBAMom.

brisanje tempova, može ručno (pronađi user i sys 'Temp', soft.dist/download, isprazni ih. Pokreni diskcleanup isprazni, to je dovoljno.

 

upozorenje npr CC (ali ako ne možeš ručno, tad je i on OK).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice