Windows 7 Instalacija Error code: 0x80070057

poruka: 11
|
čitano: 15.259
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Instalacija Error code: 0x80070057

Nakon što sam odlučio napraviti novu instalaciju Win7 na svom kompu, napravim standardnu proceduru, namjestim boot device i krenem s instalacijom.

Dođem do izbora particija di sve stare particije obrišem i napravim dvije nove, 40GB instalacijska i ostatak od za podatke. Disk je 500GB seagate baracuda

 

Odaberem ovu particiju od 40GB da mi tu instalira Win i nakon nekoliko min mi se pojavi greška:

 

"Windows could not format a partition on disk 0. The error occurred while preparing the partition selected for installations. Error code: 0x80070057."

 

Ponovio sam proces dosta puta i svaki put isto. U BIOS-u sam SATA mode prebacivao iz IDE, u AHCI i RAID, i ni u jednom slučaju neće dalje.

Drugi problem je taj što je instalacija jako spora i s ekrana di odabirem jezik do ekrana di slažem particije treba proći jako puno vremena, dok mi to na laptopu prođe za čas.

 

I kada bi kasnije prebacio u AHCI, onda mi se neće pojaviti "Boot from CD", i u tom koraku nemogu dalje, nego nazad vratiti na IDE mod.

U svakom slučaju kasnije mi se također javi greška prije botanja s CD-a, kao "Bootmgr is missing"....

 

 

Guglao sam ali nikakvo konkretno riješenje nisam našao...i ne znam kako dalje. Što mi je najbolje napraviti?

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 Instalacija Error code: 0x80070057
chipa85 kaže...

Nakon što sam odlučio napraviti novu instalaciju Win7 na svom kompu, napravim standardnu proceduru, namjestim boot device i krenem s instalacijom.

Dođem do izbora particija di sve stare particije obrišem i napravim dvije nove, 40GB instalacijska i ostatak od za podatke. Disk je 500GB seagate baracuda

 

Odaberem ovu particiju od 40GB da mi tu instalira Win i nakon nekoliko min mi se pojavi greška:

 

"Windows could not format a partition on disk 0. The error occurred while preparing the partition selected for installations. Error code: 0x80070057."

 

Ponovio sam proces dosta puta i svaki put isto. U BIOS-u sam SATA mode prebacivao iz IDE, u AHCI i RAID, i ni u jednom slučaju neće dalje.

Drugi problem je taj što je instalacija jako spora i s ekrana di odabirem jezik do ekrana di slažem particije treba proći jako puno vremena, dok mi to na laptopu prođe za čas.

 

I kada bi kasnije prebacio u AHCI, onda mi se neće pojaviti "Boot from CD", i u tom koraku nemogu dalje, nego nazad vratiti na IDE mod.

U svakom slučaju kasnije mi se također javi greška prije botanja s CD-a, kao "Bootmgr is missing"....

 

 

Guglao sam ali nikakvo konkretno riješenje nisam našao...i ne znam kako dalje. Što mi je najbolje napraviti?

 

Da te iskreno pitam zašto baš 40gb za instalacijska? Treba ti barem 100gb za instalacijsku jer će ti trebati neki programi da se instaliraju upravo na instalacijska dakle na C particiji. A na D particiji treba biti podaci. Ovo error zvuči na grešku kod kabela pa je vjerovatno nije dobro spojen kabelom kojim se spaja hard disk i matičnu ploču. Ištekaj i uštekaj kabel i ako se problem  dalje javi, vjerovatno da nije instaliran driver za sata,znači kod sata treba instalirati drivera pa tek onda instaliraš operativni sustav. Postoji teme na ovom forumu kojom se tema zove: Instalacija Windows 7 operativnog sustava i pogledaj tu temu i pažljivo  pročitaj i bit će sve jasno. Ako još nije rješeno mi ćemo još pomoći u pronalaženje rješenja.Osmijeh

Nenad
13 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 Instalacija Error code: 0x80070057

ma ne treba mi ništa više od 50GB za instalacijsku jer imam samo par programa koje koristim i to mi je dovoljno. tako oduvijek imam, tako da neam potrebe to mijenjati.

Što se tiče spajanja, spajao sam dva puta na različite SATA konektore, i uredno mi svaki put prepozna disk u BIOS-u.

 

Što se tiče drivera za SATA-a...može biti da nije, jer nikad prije nisam to radio, pa ne znam kako se to instalira prije samih windowsa.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 Instalacija Error code: 0x80070057
chipa85 kaže...

ma ne treba mi ništa više od 50GB za instalacijsku jer imam samo par programa koje koristim i to mi je dovoljno. tako oduvijek imam, tako da neam potrebe to mijenjati.

Što se tiče spajanja, spajao sam dva puta na različite SATA konektore, i uredno mi svaki put prepozna disk u BIOS-u.

 

Što se tiče drivera za SATA-a...može biti da nije, jer nikad prije nisam to radio, pa ne znam kako se to instalira prije samih windowsa.

Kažeš da ti je instalacija presporo instalirala? Onda vam vaš čitač CD/DVD neradi dobro jer i to svakako javlja taj problem kod errora. Preporučam da promjeniš CD/DVD čitač i instaliraj ga ponovo i vidjet češ da če ubrzo instalirati. Imao sam slučajeve sa Dvd i Cd čitačem koji zna bit usporen do bola jer sam obavljao razne test za instalaciju s raznim CD/DVD čitačem i moram reći da nisu sve iste kod trajanje instalacije operativnog sustava. Novi DVD čitač instalacija traje između 20-30min. Kod starije malo dulje. Osmijeh

Nenad
13 godina
offline
Windows 7 Instalacija Error code: 0x80070057

Meni se isti ovaj problem događa,danas ujutro nestalo struje(pc je bio upaljen) i kad je došla struja,upalim pc kad ono dođe na logo od windowsa i tamo stoji i nemrda se,probam ići na repair nemoguća misija i sada kad sam odlučio se na reinstal windowsa nastave problemi,prvo mi nije htio instalirati windows(probao i 7 i 8) izbacio je da je nemoguće na tu particiju instalirati winse(100gb) i sad kad sam zamjenio kabl mi izbaci ovaj error,sad opet po nezz koji put idem win 8 instalirati,vratio sam stari kabl na disk pa ću opet probati s njime.

evilmage007@gmail.com skype evilmage007
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Instalacija Error code: 0x80070057

Ja isto imam problem s tim errorom(0x80070057), pokusavam insatalirat win7 na Seagate Barracuda, ali kod formatiranja izbaci taj error(nema windowsa instaliranog).Probal sam sa dva razlicita windowsa preko USB-a. Promijenio sam kabel, ali opet nista. Jel zna neko di je problem?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 Instalacija Error code: 0x80070057
No.Nameee kaže...

Ja isto imam problem s tim errorom(0x80070057), pokusavam insatalirat win7 na Seagate Barracuda, ali kod formatiranja izbaci taj error(nema windowsa instaliranog).Probal sam sa dva razlicita windowsa preko USB-a. Promijenio sam kabel, ali opet nista. Jel zna neko di je problem?

Možda pomogne

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 Instalacija Error code: 0x80070057

Probal sam i to dva puta, opet isto. Hvala svejedno.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 Instalacija Error code: 0x80070057
No.Nameee kaže...

Probal sam i to dva puta, opet isto. Hvala svejedno.

Jesi probal izbrisati cijeli disk prije instalacije?

Najbrže - s instalacijskog dvd-a/usb-a pokreni Command Prompt klikom na Shift i F10 ,ukucaj diskpart ,pa onda list disk.

Odaberi disk (ako je samo jedan onda je to Disk 0) komandom Select Disk 0 i onda ukucaj Clean.

Nakon svake komande klikaš na Enter.

Onda možeš ponovno započeti instalaciju.

 

Naravno ,uzmi u obzir da komandom Clean brišeš  SVE SA DISKA ,pa prije svega ,napravi backup svega bitnog na drugi disk ili dvd-ove.

 

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.1.2014 19:09 (kizo2703).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 Instalacija Error code: 0x80070057

Probo sam to vec i sad sam ponovo, opet isto. Procital sam da su neki uspjeli resetiranjem BIOS-a, kod mene opet error. Jel moze bi da je nest krivo sa HDD?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 Instalacija Error code: 0x80070057
No.Nameee kaže...

Probo sam to vec i sad sam ponovo, opet isto. Procital sam da su neki uspjeli resetiranjem BIOS-a, kod mene opet error. Jel moze bi da je nest krivo sa HDD?

Naravno. Priključi disk na drugi PC i probaj odvrtit HD Tune - free verzija će ti bit dovoljna da vidiš SMART i ima li bad sektora na disku.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice