Windows 7 instalacija s USB problem

poruka: 12
|
čitano: 3.684
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Windows 7 instalacija s USB problem

Pozdrav,htio sam da instaliram windows 7 sa usba na pc i napravio sam butabilan usb sa par programa (rufus itd) i podesio u BIOSU da podize sa usb.Kad upalim pc i dodje do onog dijela "press any key to boot..." tu pritisnem tipku i onda mi samo izbaci ovo : SLIKA 

Nikad ne razmisljam o budućnosti,uvijek sama dođe.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 7 instalacija s USB problem
Nobe kaže...

Pozdrav,htio sam da instaliram windows 7 sa usba na pc i napravio sam butabilan usb sa par programa (rufus itd) i podesio u BIOSU da podize sa usb.Kad upalim pc i dodje do onog dijela "press any key to boot..." tu pritisnem tipku i onda mi samo izbaci ovo : SLIKA 

Koja matična? Ako je novije generacije (1xx ili 2xx, postoje posebni utilityji od proizvođača koji omogućuju install W7, ali preduvjet je ispravan USB i ISO s kojim radiš, kao i ispravan HW.

Podesi BIOS (UEFI - Legacy - CSM i tako dalje...)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 instalacija s USB problem

Praistorijska : asus p4p800x

Nikad ne razmisljam o budućnosti,uvijek sama dođe.
15 godina
offline
Re: Windows 7 instalacija s USB problem

za starije chipset-BIOS.. napravi DVD. USB možda radi, ali moraš znati koju emulaciju.. FDD-CD.. tad možeš tako pripremiti npr rufusom ali i ostali problemi, možda radi, možda ne.

usb, mora biti nativni kontroler (intel možda, via-sis teško..) ne dodatni kontroler.

 

+ btw, umjesto boot ordera u BIOSu, važnije-korisnije je znati kako bios vidi boot medij, vidi li ga.. pronađi koja tipka je za quickbootmenu.. (f8-10..). Izlistaju se samo bootabilni diskovi, dok BIOS to zapravo ne vidi i možda je samo potrebno ponovo napraviti medij (drugim alatom-opcijom..). Tako ćeš prije zaključiti gdje je problem i doći do riješenja.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.3.2017 16:53 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 instalacija s USB problem

Evo idem to odradit na cd,jel mi preporucujes windows 7 sp1 32 bit na pentium 4 single cpu 3.0 ghz i 3gb ram?

Nikad ne razmisljam o budućnosti,uvijek sama dođe.
14 godina
offline
Re: Windows 7 instalacija s USB problem
Nobe kaže...

Evo idem to odradit na cd,jel mi preporucujes windows 7 sp1 32 bit na pentium 4 single cpu 3.0 ghz i 3gb ram?

Ako će 7 radit, radit će jedino tako. 64 bit na toj starudiji nema smisla.

15 godina
offline
Re: Windows 7 instalacija s USB problem
Nobe kaže...

Evo idem to odradit na cd,jel mi preporucujes windows 7 sp1 32 bit na pentium 4 single cpu 3.0 ghz i 3gb ram?

- os nije sladoled (ne biramo po okusu ili boji..), nego potrebama i ograničenjima HWa (kompatibilnost nije problem, mada postoji p4 koji nije x64 i sl.. uz to današnji req. je i nx/pae..)

dakle, možeš 32-64, ali bez +4GB je 64bitni nepotrebno razbacivanje resursima (upravo onog kojeg nemaš previše). Da je uvijet neka app tad ne bi imao izbor ali tad bi bilo nedovoljno RAMa (logički zbog app, npr igra/acad/neki soft..).

- bilo koji os, koji zadovoljava tvoje potrebe, dok npr XP nije više živ (supprot) time eliminiran ako imaš takve potrebe.

 

OS biraj ne po mojoj preporuci, nego po onome što ćeš na njemu raditi (pokretati, to su app), uz neke dodatne razloge koje možeš imati npr neki uređaj-driver.. bez nekog konkretnog razloga-uvijeta, vjerojatno je win7x32 jednako može w10, može linux..

 

edit: + btw, šansa za install s usba je cca 12% (stari BIOS ne nudi usb-hdd boot emulaciju), ako snimaš DVD, kvalitetan medij, na ispravnom snimaču, (naj)niža brzina..

ako installer javi nekompatibilnost, podesi BIOS i/ili provjeri specifikacije cpu-mbo.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.3.2017 10:01 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 instalacija s USB problem

Kako misliš stari bios ne podržava usb boot ? Digao sam xp 32 bit sa usba,jedino je problem sa win7

Nikad ne razmisljam o budućnosti,uvijek sama dođe.
15 godina
offline
Re: Windows 7 instalacija s USB problem

miješaš nativni suport, boot opciju, pri tome je os nevažan (medij je bootabilan ili nije), kao i emulacije itd.

- koji problem je s w7?

edit.. ok, neispravan boot medij/file, napravi ga po pravilima (ovisno podržava li bios usb-boot.. i emulacije koje tad možeš npr rufusom podesiti, to moraš pručiti, RTFM za BIOS-MBO).

edit2: to je i865PE, chipset iz vremena XPa, prije nego je USB postao 'normalan' boot medij (XP čak nema USB support tek s SP1..), pošto nema nikakvih drivera za vista/w7 to pokazuje starost-generaciju, tad je 99% da ne može 'normalno' bootati USB, nego samo kao neku emulaciju (FDD-CD/DVD-..) tad do moraš pripremiti rufusom i pravilno snimiti, pokušaj par puta..

- snimi DVD.

 

edit3: za svaki OS iza XPa, VGA-requirements je dx9.0c=AERO za kompatibilnost, bez odgovarajuće VGA i podešavanja BIOSa (uključiti PAT-PAE/NX, SSE2.. SLAT, mijenjaju se nazivi), nećeš nikako instalirati OS ili moraš pribaviti stariju instalaciju npr w7(ne SP1..) koja možda dopusti izostanak neke opcije (sam installer). Requirementsi/kompatibilnost (+podešavanje BIOSa prema tome) HWa su obavezni za instalaciju OSa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.3.2017 20:19 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 instalacija s USB problem

Evo skinuo sam rufus,jel mi možeš reći postavke ? SLIKA

Nikad ne razmisljam o budućnosti,uvijek sama dođe.
13 godina
offline
Windows 7 instalacija s USB problem

Instalacija zapne na dijelu windows 7 expanding. Dođe do 5% u prvih 3 min a poslije nakon sat vremena još je uvijek na 5%. Sumljao sam na hard zato kaj je star 7 godina ali kada sam taj isti hard s istim usb i s istim sata kablom stavio u drugi komp i pokrenuo instalaciju windowsa uredno ju je izvršio. Kaj onda još može biti RAM, MBO ? Trenutno instaliravam ponovno windowse ali samo s jednom pločicom memorije.  

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 instalacija s USB problem

eliminiraj 'sve' .. ručno raspakiraš .wim na taj hdd (kad je već u drugom PCju, lakše-brže..) i vratiš ga nazad, upališ.. i vidiš rezultat.

+navedeni mogući uzroci, može biti bilo što ostalo, npr banalno, postavka BIOSa. Sve (znači baš sve) mora biti ispravno i odgovarajuće podešeno (kompatibilno), da bi ispravno radilo. .. ili drugi usb port ili nativni kontroler ili .. itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice