Windows 7 ne ide na Lap topu

poruka: 17
|
čitano: 3.292
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ne ide na Lap topu

Pozdrav koege,celo jutro pokusavam da na svom lap topu Acer Travelmate 6592 instaliram novi OS i kad dodje do cekiranja win izadje mi sledece: Jel zna neko o cemu se radi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Windows 7 ne ide na Lap topu
cardadule kaže...

Pozdrav koege,celo jutro pokusavam da na svom lap topu Acer Travelmate 6592 instaliram novi OS i kad dodje do cekiranja win izadje mi sledece: Jel zna neko o cemu se radi?

 Pretpostavljam da je to  verzija. Najvjerojatnije ti ne valja ta instalacija, skini neku untouched.

http://valid.canardpc.com/cache/banner/fmwm3z-4.png
10 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ne ide na Lap topu

Da jeste . Ne,radi se o dobro  proverenoj verziji iz proslosti nije do toga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 7 ne ide na Lap topu

pogledaj u biosu je li DVD pogon omogućen (makar vanjski - USB) i koji ti je privremen prioritet pri bootu (F12? - u BIOS-u uobičajeno je HD). win mora biti na fizičkom mediju* (DVD-u), ne ide sa .iso slike. inače, nema veze koji je model DVD-pogona u lapu. Win će prepoznati bilo koji.

 

*kad snimaš win za intslaciju na DVD, to mora (MORA!) biti na brzini samo 4x (što sporije i ne brže od ovoga), inače se poujavljuju kojekakve pogreške. i upotrijebi DVD+R medij. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2015 13:59 (Ajar).
Moj PC  
1 2 hvala 1
16 godina
offline
Windows 7 ne ide na Lap topu

Ajde mi molim te reci, a kako onda instalirati windowse na laptop/desktop koji eto nema dvd citac?

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windows 7 ne ide na Lap topu
Sint1 kaže...

Ajde mi molim te reci, a kako onda instalirati windowse na laptop/desktop koji eto nema dvd citac?

 S USB-a.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 ne ide na Lap topu
Ajar kaže...

pogledaj u biosu je li DVD pogon omogućen (makar vanjski - USB) i koji ti je privremen prioritet pri bootu (F12? - u BIOS-u uobičajeno je HD). win mora biti na fizičkom mediju* (DVD-u), ne ide sa .iso slike. inače, nema veze koji je model DVD-pogona u lapu. Win će prepoznati bilo koji.

 

*kad snimaš win za intslaciju na DVD, to mora (MORA!) biti na brzini samo 4x (što sporije i ne brže od ovoga), inače se poujavljuju kojekakve pogreške. i upotrijebi DVD+R medij. 

 Prva stvar koju sam pogledao..nije do toga

Evo ljudi koju su resavali taj problem kaze:The solution its simple , in my case i was inserting the usb stick in a USB 3.0 Port and got the this error, but when i inserted the usb stick in a USB 2.0 port, worked 

Ali ovo je stariji krs nemam usb3 ide sa dvd

Bas neznam sta da radim

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 ne ide na Laptopu
cardadule kaže...

Bas neznam sta da radim

 Imaš neki 4 ili 8 gb usb stick? Ako imaš, skini Windows USB/DVD Download tool, napravi bootabilni usb i probaj.

 

Trajat će kraće nego da tu čekaš na odgovor.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2015 15:22 (kizo2703).
15 godina
online
Re: Windows 7 ne ide na Lap topu
cardadule kaže...

Da jeste . Ne,radi se o dobro  proverenoj verziji iz proslosti nije do toga.

 -ispravan medij (čitljiv/neoštečen), ispravan PC-hardware (player/RAM..),.. tad mora raditi. Pirat je 'testiran' na tom ili na drugom računalu? Ako radi na drugom tad je razlog u modificiranom.. tj Pirat.

 

cardadule kaže...
.., but when i inserted the usb stick in a USB 2.0 port, worked 

Ali ovo je stariji krs nemam usb3 ide sa dvd

..

 -našao si rješenje za nešto što nemaš pa nije ni uzrok problema (install s USB3..).

 

kizo2703 kaže...
cardadule kaže...

Bas neznam sta da radim

 Imaš neki 4 ili 8 gb usb stick? Ako imaš, skini Windows USB/DVD Download tool, napravi bootabilni usb i probaj.

 

Trajat će kraće nego da tu čekaš na odgovor.

 .. -neće s modificiranim.

 

ako installer stvarno traži driver (ako je prvi quote sve ispravno), tad se driver može dati sa stika (lakše nego sve od nule), ali 90% da je rješenje skidanje 'pravog' ISOa a tad je odluka dal snimiti DVD (najniža brzina npr 4x) ili USB.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 ne ide na Lap topu
ihush kaže...
 -neće s modificiranim.

 

ako installer stvarno traži driver (ako je prvi quote sve ispravno), tad se driver može dati sa stika (lakše nego sve od nule), ali 90% da je rješenje skidanje 'pravog' ISOa a tad je odluka dal snimiti DVD (najniža brzina npr 4x) ili USB.

 Nigdje nisam primjetil da se priča o modificiranom installeru, nego samo da traži cd/dvd driver, što je potpuno normalno ako je dvd spržen ''na horuk'', na brzinu.

 

I ne, ne pomaže nikakav driver sa sticka (provjereno - samo se dogodi reboot i ista greška).

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
10 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ne ide na Lap topu

Ljudi nije "przen" na veliku brzinu kolko se secam na 8x sto je sasvim ok.Da vindows je probban na druge racunare evo bas sinoc isto na deskopu bez problama radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 7 ne ide na Lap topu

Jesi ti dobio sa tim laptopom originalne windowse, ako jesi koje?

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Windows 7 ne ide na Lap topu

Meni su se te greške obično javljale kod neispravnog medija ili optičkog uređaja...

 
1 0 hvala 1
15 godina
online
Re: Windows 7 ne ide na Lap topu
kizo2703 kaže...
..

 Nigdje nisam primjetil da se priča o modificiranom installeru..

 -s piraticom/modificiran ne untouched.. ne radi dvd2usb, snima samo origigije. On priča o  koji radi na nekom drugom PCju... (ali ne na ovom). Tad je moguć i problem slipstrimanih drivera, ili..

 

cardadule kaže...

Ljudi nije "przen" na veliku brzinu kolko se secam na 8x sto je sasvim ok.Da vindows je probban na druge racunare evo bas sinoc isto na deskopu bez problama radi.

 x8 je velika brzina za boot, ovisno o uređaju clv-cav.. 4x-6x jer je boot izuzetno osjetljiv i tu ne pomaže crc (+starost čitaća i nesavršeni mediji).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 7 ne ide na Lap topu
Sint1 kaže...

Ajde mi molim te reci, a kako onda instalirati windowse na laptop/desktop koji eto nema dvd citac?

 ovime, primjerice: http://www.links.hr/?naziv=dvd-rw-vanjski-transcend-8x-portable-slim-8x-crna-usb-retail&option=artikl&id_artikl=052.112.380

 

ni ja nemam optičke pogone ugrađene u računala nego selim ovakav prema potrebi. i sve ok.

 

(usput, imam i disketni pogon načinjen na istu foru, za ne daj bože) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Windows 7 ne ide na Lap topu

Ja sam jednostavno sokiran!

 

Znaci tebi je lakse vuci prijenosni dvd snimac (osobno sam mislio da to nitko ne kupuje i da se to ni ne mozes iz istog razloga vise ni kupiti) i ici kupovati prazne dvd-e i naravno pratiti onu, uvijek iznova pogresnu mantru, zvanu brzina snimanja, nego kupiti 8gb usb stick i sa njega instalirati windowse?

 

A dobro ima nas svakakvih.... svaka cast imas vise i volje i novaca i vremena od mene barem kad se govori o instalaciji windowsa.

 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Windows 7 ne ide na Lap topu

E Hvala kolge na odgovoru.Problem resen..Kako?? Prilikom instalacije kad treba da odberete jezik ubacite u Lap top,deskop usb flash kad dodjete do formata os izvucite flash refresujte pa opet vratite flash i ide bez problema pojma neznam sta mu je bilo ubismo se na nemackom formu dok jedn Rus ne rece za ovo..bio sam na ivici nervnog nece sa dvd nece sa usb.Sad je sve ok eto ako nekom nekad zatreba da zna.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice