Windows 7 "ne prepoznaje" USB uređaje

poruka: 4
|
čitano: 16.318
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 "ne prepoznaje" neke USB uređaje

Bez puno priče, problem je sljedeći:

Jedan od dva kompjutera u kući "ne prepoznaje" externe diskove, odnosno prepoznaje ih samo polovično - u Device Manageru. Oba externa diska rade sasvim uredno na drugom kompjuteru. Problem se ustvari pojavio nedavno (možda nekim Win Updateom?) jer je dotad sve radilo normalno. Z

Znači, u Device Manageru su diskovi vidljivi dok ih u My Computer nema, te nisu iskoristivi.

 

Ista stvar se dešava i s Canonom EOS serije, spojen preko USB kabela nije vidljiv u My Computer, iako je i to radilo donedavno. 

 

Flash USB stick radi normalno

 

Windows 7, x64. Probao sam razne USB portove, nije pomoglo. {#}

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 7 "ne prepoznaje" neke USB uređaje
Šef kaže...

Bez puno priče, problem je sljedeći:

Jedan od dva kompjutera u kući "ne prepoznaje" externe diskove, odnosno prepoznaje ih samo polovično - u Device Manageru. Oba externa diska rade sasvim uredno na drugom kompjuteru. Problem se ustvari pojavio nedavno (možda nekim Win Updateom?) jer je dotad sve radilo normalno. Z

Znači, u Device Manageru su diskovi vidljivi dok ih u My Computer nema, te nisu iskoristivi.

 

Ista stvar se dešava i s Canonom EOS serije, spojen preko USB kabela nije vidljiv u My Computer, iako je i to radilo donedavno. 

 

Flash USB stick radi normalno

 

Windows 7, x64. Probao sam razne USB portove, nije pomoglo. {#}

Reinstall drivera za MB. Među njima je i onaj za USB. Imao sam istu situaciju i to je riješilo problem.

15 godina
offline
Re: Windows 7 "ne prepoznaje" neke USB uređaje

što kaže disk manager? imaju li diskovi 'letter'? Ako nemaju ili ako je npr duplić/mreža.. dodaj-promijeni u neko slobodno slovo.

-drugi uzroci su driveri, nedovoljan napon na USB portu ili opcija u BIOSu (rebootaj s priključenim diskom, vidi u BIOSu dali ga vidi, nakon toga u win..?).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Windows 7 "ne prepoznaje" USB uređaje

Ja sam nedavno imao taj problem ali samo u mom slučaju je bio interni disk ali nema veze, isto je to. Sjećam se ili da sam u Disk Managment-u išao desni klik na problematični disk i da mi je dao opciju da riješim problem ili je opcija bila već ponuđena u desnom dijelu prozora Disk Manager-a. Što je točno bilo stvarno se ne sjećam {#} a koristim Win 8.1.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice