Windows 7 - općenito izdvojena tema

poruka: 5.032
|
čitano: 1.261.662
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - općenito

ne kuzim taj  WSUS .jel moze staviti sve updatee ili samo ono kaj pise u odredenim verzijama?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - općenito
k1z+ kaže...

ne kuzim taj  WSUS .jel moze staviti sve updatee ili samo ono kaj pise u odredenim verzijama?

Odrediš koji OS hoćeš ,i naravno ,možeš i više OS-ova i sve updatee za njega ,pod opcijama izbjegavaj verifikaciju fileova jel će to onda trajati cijelu vječnost.

Kod Officea ,izaberi samo jezike koje trebaš (iako ,naravno možeš i sve verzije) i verziju Officea koju imaš.

 

Napravi jedan folder samo za to ,odredi putanju pod ''USB medium'' ,postavi kvačicu na ''Copy updates ...'' i klik na Start.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
9 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - općenito

thx kizo!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Windows 7 - općenito

Imam komp sa Windows 7 3 godine i opet problemi (po drugi puta). Ovaj put su izgleda bili virusi, koje sam vidio tek sa avast! antivirusom (mislim da sam prvo instalirao Microsoft Security Essentials da ne bi vidio ništa) u Windows.old nakon reinstalacije. Ali kao da njušim da još uvijek imam problema i da imam još jedan virus... Sad sam provjeravao C:\ disk od grešaka (ništa, no nisam bad sectore). Ali ono što me živcira je što sam sa kompom dobio Windows Recovery DVD, rađe bi Windows Installation DVD, jer mi ne da da instaliram nanovo, sumnjam da mi neke fajlove ostavi i ne da mi da formatiram disk! Malo živcirajuće... Pozdrav!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - općenito
ljesnjaci kaže...

Ali ono što me živcira je što sam sa kompom dobio Windows Recovery DVD, rađe bi Windows Installation DVD, jer mi ne da da instaliram nanovo, sumnjam da mi neke fajlove ostavi i ne da mi da formatiram disk!

Jesi siguran da nemaš neku Recovery particiju? One su, naravno, uvijek skrivene. Pogledaj u Disk Managementu.

 

Instalacijski iso fileovi:

 

Windows 7 Home Premium x86 SP1
Windows 7 Home Premium x64 SP1
Windows 7 Professional x86 SP1
Windows 7 Professional x64 SP1
Windows 7 Ultimate x86 SP1
Windows 7 Ultimate x64 SP1

 

Samo ti treba ključ za Windows.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 7 - općenito

Kizo, hvala na odgovoru, ali imam ja svoje metode :P Htio sam samo podijeliti s ljudima što mi se dogodilo... Sad mi izgleda sve štima.

 

Nego, sad me zanima (mislim znam da mogu probati :P), ali ako mi Windows pri startup-u ne nudi safe mode, koji od F-ova, F1-F12 služi za meni na kojem se odabire da se želi u Safe Mode? Hvala!

15 godina
offline
Re: Windows 7 - općenito
ljesnjaci kaže...

Kizo, hvala na odgovoru, ali imam ja svoje metode :P Htio sam samo podijeliti s ljudima što mi se dogodilo... Sad mi izgleda sve štima.

 

Nego, sad me zanima (mislim znam da mogu probati :P), ali ako mi Windows pri startup-u ne nudi safe mode, koji od F-ova, F1-F12 služi za meni na kojem se odabire da se želi u Safe Mode? Hvala!

F8 - google bi dao odgovr za 0,02sec, u temi možeš čekati odgovor mjesecima.

tipkovnica mora 'raditi' (PS/2 ili USB-DOS support, novije MBO-BIOS defaultno rade, starije smao ako je tako podešeno u BIOSu.. pa lupkaš beskorisno tipke i krene boot OSa).

drugi način, msconfig uz win.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 7 - općenito

Hvala!

Space in brain required: 1.2 MB Space in brain available: 0.6 MB X Send information about this installation to Mozilla
11 godina
neaktivan
offline
Windows 7 - općenito

pozz

nisam znao gdje tocno ubaciti ovaj svoj post, pa sam stavio ovdje: trebao bi FORMATIRATI nadograditi windows 7 sa 32 bit na 64 + ocistiti komp od virusa... (ili mozda cak instalirati i windows 8??? imam nelosu konfiguraciju (prosle god. samo kuciste placeno 5.ooo kn)

mozete li mi preporuciti nekog dobrog informaticara iz dalmacije, split ili okolica, nekakav kontakt ili broj.

moze i u INBOX.

hvala!

EDIT! :

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.11.2014 22:45 (game789).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 7 - općenito

Prelazak s X32 na X64 se može napraviti samo uz formatiranje, nadogradnja ne radi.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows 7 - općenito

Da li mogu imati movie maker ovaj novi i movie maker 2.6 istodobno. Zato jer kad instaliram movie maker 2.6 bi izbacuje error kad ga želim otvoriti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows 7 - općenito

Svaki put kad uključim računalo ili kad nešto brišem mi izađe obavijest (slika)

 

Kad pritisnem "Yes" mi kaže da nemam administratorske ovlasti. Dobro to razumijem. Zato jer mi je to drugi hdd koji mi je spojen.

Ali ne razumijem zašto je označeno pod particiju "F:/" kad na toj particiji nema OS-a na njoj samo spremam podatke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 7 - općenito

Jel zna netko gdje se još mogu kupit win 7? Neku sigurnu stranicu za key ili nešto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 7 - općenito
zviznemte kaže...

Svaki put kad uključim računalo ili kad nešto brišem mi izađe obavijest (slika)

 

Kad pritisnem "Yes" mi kaže da nemam administratorske ovlasti. Dobro to razumijem. Zato jer mi je to drugi hdd koji mi je spojen.

Ali ne razumijem zašto je označeno pod particiju "F:/" kad na toj particiji nema OS-a na njoj samo spremam podatke.

Zato jer svaka particija ima svoj recycle bin, bez obzira jel sistemska ili ne.

 

Rješenje.

My name is Legion... For we are many!
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 7 - općenito
zviznemte kaže...

Svaki put kad uključim računalo ili kad nešto brišem mi izađe obavijest (slika)

 

Kad pritisnem "Yes" mi kaže da nemam administratorske ovlasti. Dobro to razumijem. Zato jer mi je to drugi hdd koji mi je spojen.

Ali ne razumijem zašto je označeno pod particiju "F:/" kad na toj particiji nema OS-a na njoj samo spremam podatke.

 

Meni se par puta (u zadnjih nekoliko godina, mislim da i na win xp) dogodilo da pokušam nešto izbrisati, pa mi kaže da je fajl u upotrebi. Čak i nakon restarta kompjutera! Kad nisam otvorio nijedan program. A ne vidim zašto bi ga neki koji se pokreće s windowsima koristio??

15 godina
offline
Re: Windows 7 - općenito

Probaj sa Unlocker-om. Program lijepo može pokazati ko ti zauzima datoteku pa onda odlučuješ šta ćeš :)

12 godina
offline
Windows 7 - općenito

POzz ekipa..

 

Imam jedno pitanje. U srijedu mi dolazi novi laptop ali je na njemu Linux, na starome imam original Windows 7 Home Premium. Da li mi netko na PM ili ovdje moze odgovoriti hoce li isti key funkcionirati na dva kompa kada na novi stavim Windows 7 ? ili ce mi bacati ono upozorenje da sam zrtva piratstva... itd... itd...

Stari laptop ostaje starcima, tako da ce biti koristen.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - općenito
SimeKZ kaže...

Da li mi netko na PM ili ovdje moze odgovoriti hoce li isti key funkcionirati na dva kompa kada na novi stavim Windows 7 ? ili ce mi bacati ono upozorenje da sam zrtva piratstva... itd... itd...

Neće.

SimeKZ kaže...

Ili ce mi bacati ono upozorenje da sam zrtva piratstva... itd... itd...

Hoće, dok ga ne aktiviraš s ''pravim'' ključem (ili na neki altenativni način).

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.11.2014 23:02 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Windows 7 - općenito
kizo2703 kaže...
SimeKZ kaže...

 

Imam jedno pitanje. U srijedu mi dolazi novi laptop ali je na njemu Linux, na starome imam original Windows 7 Home Premium. Da li mi netko na PM ili ovdje moze odgovoriti hoce li isti key funkcionirati na dva kompa kada na novi stavim Windows 7 ? ili ce mi bacati ono upozorenje da sam zrtva piratstva... itd... itd...

Neće.

 možda (nema on VLK key.. ima jednokratni.. ili je otkrio i vlk..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 - općenito
ihush kaže...

 možda (nema on VLK key.. ima jednokratni.. ili je otkrio i vlk..)

Evo, sređeno. {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
12 godina
offline
Windows 7 - općenito

Imam veliki problem... danas mi je stigo laptop ali je na njemu linux, pripremio sam dvd da sprzim windwose gore... ISO je file, sprzim kao Burn Disc Image, ubacim u novi laptop i neradi... 3 dvda sam potrosio i neznam u cemu je problem.

 

Napravim sada bootabilan USB, uredno ga prepozna na ovom laptopu, ukljucim u novi, nista... jednostavno ne prepoznaje i ne boota, samo mi pokaze linuxov start screen i ubaci me u nekakav komandni prostor... 

 

Sta da radim, trebam pomoc... 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 - općenito
SimeKZ kaže...

Imam veliki problem... danas mi je stigo laptop ali je na njemu linux, pripremio sam dvd da sprzim windwose gore... ISO je file, sprzim kao Burn Disc Image, ubacim u novi laptop i neradi... 3 dvda sam potrosio i neznam u cemu je problem.

 

Napravim sada bootabilan USB, uredno ga prepozna na ovom laptopu, ukljucim u novi, nista... jednostavno ne prepoznaje i ne boota, samo mi pokaze linuxov start screen i ubaci me u nekakav komandni prostor... 

 

Sta da radim, trebam pomoc... 

1. RTFM.

2. Podesi BIOS, otkri koji je button (F-neki) za QuickBootMenu/BBS.. kako li ga već nazivaju.

3. Install medij, svejdno CD-DVD-USB.. mora biti ispravan, bootabilan, bez tog ne ide. Dali je? Tko zna, jer ...

4. kad zadovoljiš 1-2-3 tad je 90% klikanje nexta... i nova tema s novim problemima ili baypas - zovi nekog tko to zna.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Windows 7 - općenito

Hvala na pomoci... ali biosam preveliki retard da nisam skuzio da je fcking UEFI, sad sam stavio Legacy i sljaka... 

 

Jos jednom hvala na pomoci :D 

 

EDIT: RTFM i suptilno vrijedanje je nepotrebno... 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.11.2014 16:35 (SimeKZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Windows 7 - općenito

Pozdrav.
Problem "pain in the ass".
Nekidan mi frend stavio Win 7 Ultimate 64 6.1 (tako veli program za ovo 6.1). Ugradio je još i novu grafu i napajanje. Msi R7 260 je sad grafa.
E sad, nakon 20 minuta mirovanja komp ode u sleep ili hibernaciju (sleep sam onemogućio, hibernaciju nigdje ne mogu naći - postavke). Kad želim ponovo pokrenuti komp - neće i moram ga resetirati!!! Ne budi se na micanje miša ili pritiskanje tipki na tastari.
Kažem, sleep sam postavio na "Never", HDD sam postavio da se zagasi nakon 2000 minuta.
Pomagajte dobri ljudi.

 

EDIT: Kolega Phoenix2003 je svojedobno nekom rekao da u BIOS-u ima S0-S5 za podešavanje sleep moda ali to ne mogu naći... Komp je pod "Moj PC".

         Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.12.2014 14:01 (Spiridon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Windows 7 - općenito
A vidjet ću s driverima od grafe. Po mojim postavkama se ne bi trebao stavljati u sleep...
Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 - općenito
SimeKZ kaže...

..skuzio da je fcking UEFI, sad sam stavio Legacy i sljaka... 

 

..

 

EDIT: RTFM i suptilno vrijedanje je nepotrebno... 

RTFM nije vrijeđanje (pa ni suptilno) nego kratica koja postoji s razlogom, tj manual postoji zato da ga se pročita. RTFM je dio neta jednako kao LOL i sl, ako ti smeta, privikni se.. ako ne možeš, ok, sorry, .. OK?

 

Spiridon kaže...

.
 .., hibernaciju nigdje ne mogu naći - postavke..

- u postavkama je nula-0

- u CMDu (admin) ''powercfg -h off'' za isključivanje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
online
Re: Windows 7 - općenito
Spiridon kaže...

Pozdrav.
Problem "pain in the ass".
Nekidan mi frend stavio Win 7 Ultimate 64 6.1 (tako veli program za ovo 6.1). Ugradio je još i novu grafu i napajanje. Msi R7 260 je sad grafa.
E sad, nakon 20 minuta mirovanja komp ode u sleep ili hibernaciju (sleep sam onemogućio, hibernaciju nigdje ne mogu naći - postavke). Kad želim ponovo pokrenuti komp - neće i moram ga resetirati!!! Ne budi se na micanje miša ili pritiskanje tipki na tastari.
Kažem, sleep sam postavio na "Never", HDD sam postavio da se zagasi nakon 2000 minuta.
Pomagajte dobri ljudi.

 

EDIT: Kolega Phoenix2003 je svojedobno nekom rekao da u BIOS-u ima S0-S5 za podešavanje sleep moda ali to ne mogu naći... Komp je pod "Moj PC".

         Hvala.

EDIT2: Skinuo driver 14.4 i sad je sve u redu. Eto, ako netko ima sličan problem... {#}

           Hvala ekipi na pomoći.

Nisam ja ništa prčko.
12 godina
offline
Windows 7 - općenito
Bok svima!Molio bih sve forumaše koji su mi željni pomoći u vezi instalacije drivera da odvoje par minuta i pročitaju cijeli post.Unaprijed sam zahvalan jer sam zaglibio.U igri je windows 7 32 bitni i 64 bitni .U životu sam instalirao preko 40 windowsa,većinu prijateljima koji se ne razumiju u to ,kojima je komp štekao i bio prljav.Svaki put je dolazilo do nekakvog problema sa driverima poslije instalacije.Na vecini kompova hardver je bio star dosta.Razvio sam onda neku taktiku kako sto brze i bezbolnije instalirati drivere koja nije uvijek odlično upalila.Neki od navedenih stvari koje su bile u 99 posto slučajeva da su cdi sa driverima za maticnu bili izgubljeni i da na internetu NIJE BILO DRIVERA.Pa sam kupio usb mrežnu karticu koju bih odmah poslije instalacije prikljucio ,spojio se na wifi ,skinuo program samo za wifi,odnosno za lan kabel i započeo instalaciju nekoga od programa za traženje drivera tipa maxdriver.Sada mene zanima jučer je kupljena nova airlive mrežna kartica a frendica je kupila novi laptop bez OS -a i ja sam rekao da usput i od brata donese komp i da isto stavim posto je njemu bilo kritično.Stavio sam windows na laptop i instalirao disk koji je došao sa karticom,skidao ne manje od tipa 22 drivera za tu karticu ,nijedan driver nije radio tj nije se ocitavala kartica(iako sam ručno skinuo driver za usb portove).Na toshiba laptopu koji je na xp radila je odlično.Instalacijom windowsa su se skinuli neki univerzalni driveri za wifi sa tim da sam ja jos našao na stranici proizvođača drivere i rijesio stvar u cca sat vremena.Tada je započela patnja sa kompjutorom od brata koji ima matičnu Gigabyte ga m56s s3 gdje sa svim ispravnim postavkama provjerenima jedno 15 puta i u biosu i fizički priključaka nije se htio pokrenuti isti windows 7 32 koji je bio instaliran na laptopu prethodno.Izgubio sam 2 sata nisam se maknuo sa mrtve točke i odlučio ubaciti 64 bitni koji je primio iz prve ,instalacija ,sve super.Počinju problemi u vidu mrežne kartice u koju sam utukao dobrih sat vremena i nisam je nikako uspio spojiti da radi nakon čitanja tutorijala,foruma you name it.A RUČNI driveri na stranici tj nema ih ni za 64 bitni .Takav skoro identična situacija je na mome kompu je bila pa sad imam spor komp jer je gore 64 bitni na 1 gb rama a imam matičnu sa 4 utora za dual rame i neće primiti više od 1 gb rama sa ISPRAVNIM KEKSIMA od po 1 gb koji su bili isprobani mali milijun puta i rade.Moja zamolba je ako mi tko može reci kako stavlja drivere na komp ako na ruteru ne postoji wifi ili ne postoji lan kabel ili nema drivera za maticnu na SLUŽBENOJ ( i neslužbenim) stranicama za tu matičnu.Prosvijetlite me jer se osjećam glupo i jer sam jučer od 2 sata do 2 sata navečer radio i nisam uspio nisšta.Hvala na pročitanome postu.Molim vas vasa pomoc je dobrodosla i na pm .Jos jednom molim vas za pomoc!Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 - općenito

Na internetu uvijek ima drajvera samo ih nije lako uvijek naći, tu naravno mislim na neku noviju tehniku.

Za tvoju matičnu ploču postoje drajveri za Win7 64 bita, instaliraj, spoji kabel i pusti da Windowsi sve ostalo povuku.

Koliko sam shvatio ti baš hoćeš instalirati USB mrežnu?

14 godina
offline
Re: Windows 7 - općenito

Imam problem sa drajverima na asus x552md. Intelovu grafiku i bezicnu mrezu nemogu instalirati. Nema drajvera za win7. Ako moze neko pomoc?

http://freebitco.in/?r=624635
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.12.2014 22:57 (x18x05x).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice