Windows 7 Realtek Audio driver

poruka: 44
|
čitano: 68.968
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Realtek Audio driver

Za sve one koji imaju Realtekov čip, evo drivera za 32 i 64 bitnu Sedmicu koji meni rade: http://rapidshare.com/files/191984284/HD_Audio.zip.html

LOL @ http://www.youtube.com/watch?v=Y_uCjnuY9D4
Moj PC  
1 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Realtek Audio driver

ajd ako imas xfire probaj jel tamo imas zvuka kad se dopisujes i kad ti se neko log on i log of. kad sam koristio sedmicu ni sa kakvim driverima to nije radilo

Q6600 @ 3.0 GHZ, 1.28V 2x2 GB Redline Mushkin 1000 mhz (5-5-5@15) Gainward HD 4870 512 MB Western Digital Caviar 640 GB Fortron 650w Spire Fourier IV
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Realtek Audio driver

Provjereno. Imam u svemu zvuka.

LOL @ http://www.youtube.com/watch?v=Y_uCjnuY9D4
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Realtek Audio driver

Ne znam da li su isti, ali meni rade ovi barem u onome što meni treba

http://downloads.guru3d.com/Realtek-HD-Audio-2.14-Driver-download-2163.html

 

 

Malo OT:

Lako za drivere naxem....link u potpisu je mrak :)

Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja. - J. Krishnamurti
 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 Realtek Audio driver

Meni recimo ne radi....isti taj sam raspakirao i pokrenuo i instalirao i opet isto---pišti.
ne da pišti nego to je zvuk koji ubija ptice na daljinu....blago vama ako vam
ovaj driver omogući zvuk..eto ja jednostavno s realtekom nemam sreće.

Private
15 godina
offline
Windows 7 Realtek Audio driver

meni rade, ali mi se nece otvorit realtek hd audio manager. Kad dvokliknem na to samo pise : this audio driver is designed for windows vista only...

Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz / HD4870 2D(300,250)- 3D(780,950) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / ASUS M2N-privremena/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 Realtek Audio driver
Hyperion kaže...

meni rade, ali mi se nece otvorit realtek hd audio manager. Kad dvokliknem na to samo pise : this audio driver is designed for windows vista only...

Ni ne treba ti. Imaš audio manager od Viste s hrpom opcija. Više od toga nije potrebno.
LOL @ http://www.youtube.com/watch?v=Y_uCjnuY9D4
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Realtek Audio driver

Meni radi sa Win driverima!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 7 Realtek Audio driver

Nema uopce razlike u zvuku izmedu drivera koji su integrirani u windowse i realtekovih, nevidim potrebu za skidanjem tog.

Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz / HD4870 2D(300,250)- 3D(780,950) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / ASUS M2N-privremena/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Realtek Audio driver

Pa mnogima očito NE radi... (kao ni meni) s driverima u Windowsima.

LOL @ http://www.youtube.com/watch?v=Y_uCjnuY9D4
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 Realtek Audio driver

Ima itekakve razlike kad realtek kod mene ne šljaka već godinu i pol a nema nikakvih zakrpa, a vidim ima nas dosta ,znači nešto nevalja s "realtekom"a ne a ne s

winsima.

Private
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Realtek Audio driver

Meni ne funkcioniraju ovi drugi driveri a ove prve koji su na rapidshear-u nemogu skinuti

Molim vas za još neke drivere! ThxBelji se

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Realtek Audio driver

Ja sam isprobo sve drivere i nemogu napravit zvuk. Šta bi mogao još napravit?

EDIT:Problem riješen

www.hip-hopunity.com posjetite moju stranicu za sve rap vjesti
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2009 13:19 (vedrann).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 Realtek Audio driver

A što si napravio?

16 godina
offline
RE: Windows 7 Realtek Audio driver
naxeem kaže...

Za sve one koji imaju Realtekov čip, evo drivera za 32 i 64 bitnu Sedmicu koji meni rade: http://rapidshare.com/files/191984284/HD_Audio.zip.html

Ne radi ti link...

 

 

Evo, meni je proradilo, instlirao sam ove drivere.

Who sent all these Babies to fight?
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2009 18:25 (Dodinho).
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Realtek Audio driver

a ja imam sasvim šesnaesti problem,

meni sve radi, sve u redu sa zvukovima otkad sam je instalirao,

no ne radi mi mikrofon naime, kad bi probao onaj spech recognization, pisalo bi mi da audio driver ne valja  i tako...

 

ne znam u čemu je problem, može li tko pomoći?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 Realtek Audio driver

Jucer radio bas svjezu instalaciju na jednop laptopu doslovno sam počupao kosu zbog problema sa zvukom na sedmici .Uredno indikator diže zelenu trakicu test sounda  no nista ne izlazi niti na zvucnike niti na 3,5 rca đek.Isprobao milijun kombinacija i zadnje realtekove drivere i ma kakvi .Reako sam mu nosi to frende u trgovinu to je greška na hardveru .Nevjerovatno da i drugi imaju taj problem!

15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Realtek Audio driver

meni rade zvucnici ali mi slušalice nerade,tj rade ali ih moram ustekat u zeleno di je sada zvucnik,dok je na xp-u radilo da ustekam u neki out i namjestim sta je tu ukopcano i radi.....sjebano

Im But the blade in the Crowd [URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/538964006.png[/IMG][/URL]
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Realtek Audio driver

ima li tko prijedlog meni za zvučnu karticu koja podržava windows 7... (Speakers - High Definition Audio Device) (Digital Audio (S/PDIF) -> moja zvučna, valjda :S

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Realtek Audio driver

vedrann je riješio, kako si riješio?

probavam, ne radi niš... 5.1, nforce 570SLI

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Windows 7 Realtek Audio driver
Ner0 kaže...

meni rade zvucnici ali mi slušalice nerade,tj rade ali ih moram ustekat u zeleno di je sada zvucnik,dok je na xp-u radilo da ustekam u neki out i namjestim sta je tu ukopcano i radi.....sjebano

Isti problem. Na xp-u me pitao šta želim sada ništa. Jel netko riješio?

 

14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Realtek Audio Driver

Imam problem sa zvukom na računalu, prije sam imao windows xp al pošto imam dobar komp odlučio sam stavit sedmicu.

Kad sam instalirao windows 7 i upalio komp zvuka nije bilo, predpostavljam da moji realtek HD audio driveri nisu kompatibilni sa windowsima.

I sta sad napravit jel mi moze ko pomoc kako nac odgovarajuce drivere ako je do toga....unaprijed hvala...

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2010 19:14 (hitmanr).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Realtek Audio driver

Realtek mi stvarno nije jasan. Njegovi driveri za xp su mnogo bolji bili. Ovi driveri za Vistu i Sedmicu su stvarno bezvezni. Na xp-u sam sve lijepo mogao namjestiti, za svaki jack sam stavio kako je meni odgovaralo, tako da sam imao 3 prednja stereo sistema (6 zvučnika, 3 ljeva, 3 desna), dva sorround, i centar/sub, i sve sam namjestio odlično. Sada ovi novi driveri imaju neke skroz bezvezne opcije tako da ne mogu namjestiti kako bi htjeo. Ovi imaju neke pre grozne opcije fill, bas management ovo ono, pre velika glupost. Na starom je još ljep ekvalajzer bio, a toga ni tu nema, nego ima neki digitalni ekvalajzer koji je grozan. Ovi novi driveri imaju skroz siromašan i slab zvuk naspram starih drivera. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 7 Realtek Audio driver

Meni isto nije jasan. Da nas toliko ima problema sa njim i da se ne mogu udostojit nešto napravit po tom pitanju.

Ja ne mogu koristit slušalice jer me ovi šugavi driveri ne pitaju da definiram priključeni uređaj, a fredndu sam stavio sedmicu pa

zvus nije imao uopče.... koji shit, i da nitko na forumu nemože ponudit nikakav konkretan odgovor. Ipak teško se pravit pametan kad je riječ o pravom problemu.

Da netko pita za cheat za neku igru dobio bi 150 odgovora ali kad su ozbiljne stvari u pitanju mrak

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows 7 Realtek Audio driver
bunda kaže...

Realtek mi stvarno nije jasan. Njegovi driveri za xp su mnogo bolji bili. Ovi driveri za Vistu i Sedmicu su stvarno bezvezni. Na xp-u sam sve lijepo mogao namjestiti, za svaki jack sam stavio kako je meni odgovaralo, tako da sam imao 3 prednja stereo sistema (6 zvučnika, 3 ljeva, 3 desna), dva sorround, i centar/sub, i sve sam namjestio odlično. Sada ovi novi driveri imaju neke skroz bezvezne opcije tako da ne mogu namjestiti kako bi htjeo. Ovi imaju neke pre grozne opcije fill, bas management ovo ono, pre velika glupost. Na starom je još ljep ekvalajzer bio, a toga ni tu nema, nego ima neki digitalni ekvalajzer koji je grozan. Ovi novi driveri imaju skroz siromašan i slab zvuk naspram starih drivera. 

To nije do realteka već windowsa.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
odjavljen
offline
Windows 7 Realtek Audio driver

Ja nemam nikakvih problema sa Realtekovim driverima, rade bez pogovora. Ne znam sad bi li to trebalo imati ikakve veze ali koristim samo one koje izbaci Gigabyte na svojoj stranici.

The river tells no lies, yet standing at its shores the dishonest man still hears them
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows 7 Realtek Audio driver
Wontay kaže...

Meni isto nije jasan. Da nas toliko ima problema sa njim i da se ne mogu udostojit nešto napravit po tom pitanju.

Ja ne mogu koristit slušalice jer me ovi šugavi driveri ne pitaju da definiram priključeni uređaj, a fredndu sam stavio sedmicu pa

zvus nije imao uopče.... koji shit, i da nitko na forumu nemože ponudit nikakav konkretan odgovor. Ipak teško se pravit pametan kad je riječ o pravom problemu.

Da netko pita za cheat za neku igru dobio bi 150 odgovora ali kad su ozbiljne stvari u pitanju mrak

 Tko? MS?

Hyperion kaže...
bunda kaže...

Realtek mi stvarno nije jasan. Njegovi driveri za xp su mnogo bolji bili. Ovi driveri za Vistu i Sedmicu su stvarno bezvezni. Na xp-u sam sve lijepo mogao namjestiti, za svaki jack sam stavio kako je meni odgovaralo, tako da sam imao 3 prednja stereo sistema (6 zvučnika, 3 ljeva, 3 desna), dva sorround, i centar/sub, i sve sam namjestio odlično. Sada ovi novi driveri imaju neke skroz bezvezne opcije tako da ne mogu namjestiti kako bi htjeo. Ovi imaju neke pre grozne opcije fill, bas management ovo ono, pre velika glupost. Na starom je još ljep ekvalajzer bio, a toga ni tu nema, nego ima neki digitalni ekvalajzer koji je grozan. Ovi novi driveri imaju skroz siromašan i slab zvuk naspram starih drivera. 

To nije do realteka već windowsa.

 -?

Danijel14 kaže...

Ja nemam nikakvih problema sa Realtekovim driverima, rade bez pogovora. Ne znam sad bi li to trebalo imati ikakve veze ali koristim samo one koje izbaci Gigabyte na svojoj stranici.

 -možda je ovo odgovor?

Windowsi detektiraju i instaliraju generički driver, tek da radi... za sve ostalo korisnik može i treba obaviti sam.

Microsoft proizvodi windowse, Office, AgeOfEmpires, mouse, keyboard itd, ali ne proizvode drivere! (osim svojih proizvoda).

 

Drivere čak ne proizvode ASUS, GigaByte... ili samo 'svoj' dio. ali uvijek prvo tamo treba tražiti rješenje, za konkretnu MBO ili posebnu zvučnu karticu i verziju OSa.

 

-Zbog  restorea i sl. opciju autoupdate je praktočno isključiti, jer večina drivera kad se instalira netreba 'nadogradnju' to je ugl. za VGA, DirectX i sl.

 

-Kad se kaže da puno korisnika ima problema npr. s realtekom, -OK (što je puno?), ali ih je x1000 više koji nemaju tih problema. Dakle nije kriv driver, windows... 'nestretna' kombinacija? -korisnik isto treba nešto znati, a pomoć na forumu u ovakvim slučajevima se svodi na to da instaliraš pravi driver (pravim redosljedom ili je komponenta neispravna).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
RE: Windows 7 Realtek Audio driver
Hyperion kaže...
bunda kaže...

Realtek mi stvarno nije jasan. Njegovi driveri za xp su mnogo bolji bili. Ovi driveri za Vistu i Sedmicu su stvarno bezvezni. Na xp-u sam sve lijepo mogao namjestiti, za svaki jack sam stavio kako je meni odgovaralo, tako da sam imao 3 prednja stereo sistema (6 zvučnika, 3 ljeva, 3 desna), dva sorround, i centar/sub, i sve sam namjestio odlično. Sada ovi novi driveri imaju neke skroz bezvezne opcije tako da ne mogu namjestiti kako bi htjeo. Ovi imaju neke pre grozne opcije fill, bas management ovo ono, pre velika glupost. Na starom je još ljep ekvalajzer bio, a toga ni tu nema, nego ima neki digitalni ekvalajzer koji je grozan. Ovi novi driveri imaju skroz siromašan i slab zvuk naspram starih drivera. 

To nije do realteka već windowsa.

 Koja je ovo izjava..

 

Microsoft ne proizvodi Realtekove drivere, nego realtek treba proizvesti drivere koji će ispravno podržavati hardver na nosom sustavu tako da ti izjava nimalo nije na mjestu!

SilvioS, MSP Lead
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 Realtek Audio driver
Wontay kaže...

Ja ne mogu koristit slušalice jer me ovi šugavi driveri ne pitaju da definiram priključeni uređaj, a fredndu sam stavio sedmicu pa

zvus nije imao uopče.... koji shit, i da nitko na forumu nemože ponudit nikakav konkretan odgovor.

Ako sam dobro shvatio, kad spojiš slušalice (na prednju stranu kućišta) kao da ih i nisi spojio? Dakle, nema zvuka na njima? Imao sam istu takvu situaciju. Ali srećom može se srediti.

 

U realtek driverima (na win 7 i Vista) postoji jedan problem pri detektiranju spojenih slušalica kada se spaja na dodatni (prednji) priključak na kućištu. Zašto je to tako, nemam pojma, ali rješenje je da se isključi detekcija (Disable front panel detection).

Do te opcije se dolazi kroz Sound manager, pa klikneš na neupadljivu ikonicu foldera (Device Advanced settings).

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2010 9:38 (Zura).
14 godina
odjavljen
offline
RE: Windows 7 Realtek Audio driver
Zura kaže...
Wontay kaže...

Ako sam dobro shvatio, kad spojiš slušalice (na prednju stranu kućišta) kao da ih i nisi spojio? Dakle, nema zvuka na njima? Imao sam istu takvu situaciju. Ali srećom može se srediti.

 

U realtek driverima (na win 7 i Vista) postoji jedan problem pri detektiranju spojenih slušalica kada se spaja na dodatni (prednji) priključak na kućištu. Zašto je to tako, nemam pojma, ali rješenje je da se isključi detekcija (Disable front panel detection).

Do te opcije se dolazi kroz Sound manager, pa klikneš na neupadljivu ikonicu foldera (Device Advanced settings).

 Postoje 2 vrste ''front headera'' - AC i HD. Na većini kučišta je još prisutan AC i zato treba isključiti detekciju jer detekcija na HD priključku radi na malo drugačijem prncipu.

 

The main reason for the difference is to do with speaker assignment. With the older AC'97 system, only a single pair of stereo speakers was supported. These could be switched on and off by a standard switching stereo jack socket. With the introduction of HD audio, and the ability to feed upto 8 speakers (7.1 audio), a different method of muting had to be utilized. This method uses circuits built in to the audio chip itself to control the rear socket muting. All the front panel has to do is to provide the correct signals to the audio circuitry to tell it whether it should mute the rear panel or not. To do this, specially designed jack sockets are used. Inserting a set of headphones into the front panel socket will cause all rear panel sockets that have been assigned as speaker sockets to be muted. Since the rear microphone socket can also be re-assigned as a speaker socket, a similar arrangement also exists for a front panel microphone as well. This disables the rear pink (MIC) socket, but not if it is assigned as a speaker socket.
Note that an AC'97 style front panel WILL NOT mute speakers connected to the rear panel of a HD equiped motherboard - only a HD front panel is configured to do so.

The river tells no lies, yet standing at its shores the dishonest man still hears them
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice