Windows 7 i Windows XP

poruka: 111
|
čitano: 31.682
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 i Windows XP
BH telecom kaže...

hehe pa vjerujem da u tome i jes mozda moj problem koji windows 7 mi preporucujes

Ja bi isao na Windows 7 x64

strpljenje i ucenje donosi uspjeh.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.2.2011 0:38 (mario1990).
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 i Windows XP

procesor je i5 650 2x 3.2 GHz

admir
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 i Windows XP
BH telecom kaže...

procesor je i5 650 2x 3.2 GHz

Definitivno idi na sedmicu x64

strpljenje i ucenje donosi uspjeh.
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 i Windows XP

hvala puno na pomoci a samo da pitam vamo mi jedan momak rece na skroz drugoj temi nevezano za windowse ja sam mu reko da imam 2 kartice od 1 GB rama koje rade na 1066 MHz i 2 Gb rama koje su 1333 Mhz kaze on ako hoces da ti rade na podjednakim frekvencijama moram vadit nekakvu bateriju sa maticne da bi se kao te frekvencije izjednacile a ja to neznam pa razmisljam ako sam se tako zajebo da prodam te 2 GB od 1333 da uzmem 2 jos od 1066 pa ce tako bit podjednake a meni rekose u radnji da to nema veze uzo od 1333 il 1600 one se spuste na frekvenciju od ovih memorija koje rade na 1066 sta vi kazete na to

admir
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 i Windows XP

ovako bi mi iko mogo pomoc ja imam windos 7 na kompu a nesvida mi se pa bi tjeo snimi XP al neda jer je XP starije pa mozel mi iko pomoc kako to rijesit  ..

 

hvala

 

 

u mene je ovakav komp 100% isti

 

http://www.colindiponio.com/category/dell-optiplex/page/3/

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.2.2011 11:38 (robyy_95).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 i Windows XP
robyy_95 kaže...

ovako bi mi iko mogo pomoc ja imam windos 7 na kompu a nesvida mi se pa bi tjeo snimi XP al neda jer je XP starije pa mozel mi iko pomoc kako to rijesit  ..

 

hvala

Naravno, bootaj sa XP cd-om i napravi clean install. znači kod odabira particije obriši ovu sa win7 i napravi novu. i to je to.

Samo pazi da ti nije AHCI uključen u bios-u, (ili native sata, ovisi koji komp i bios imaš) Mora bit IDE mode, a ne AHCI mode.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 i Windows XP
BH telecom kaže...

hvala puno na pomoci a samo da pitam vamo mi jedan momak rece na skroz drugoj temi nevezano za windowse ja sam mu reko da imam 2 kartice od 1 GB rama koje rade na 1066 MHz i 2 Gb rama koje su 1333 Mhz kaze on ako hoces da ti rade na podjednakim frekvencijama moram vadit nekakvu bateriju sa maticne da bi se kao te frekvencije izjednacile a ja to neznam pa razmisljam ako sam se tako zajebo da prodam te 2 GB od 1333 da uzmem 2 jos od 1066 pa ce tako bit podjednake a meni rekose u radnji da to nema veze uzo od 1333 il 1600 one se spuste na frekvenciju od ovih memorija koje rade na 1066 sta vi kazete na to

  Za bateriju glupost..sad ti vec trebaju radit na jednakim frekvencijama, ali ovim nizim..prije bi ti preporucio, prodaj 1066 rame, kupi 1333 2gb..da ti rade u dual channelu..

 

Ovako su u single chanellu, i rade na nizoj frekvenciji..istina je, da stavis rame bilo koje brzine, njihova brzina ce se spustiti na brzinu rama koja je najniza..

14 godina
offline
Re: Windows 7 i Windows XP
brane47 kaže...
BH telecom kaže...

hvala puno na pomoci a samo da pitam vamo mi jedan momak rece na skroz drugoj temi nevezano za windowse ja sam mu reko da imam 2 kartice od 1 GB rama koje rade na 1066 MHz i 2 Gb rama koje su 1333 Mhz kaze on ako hoces da ti rade na podjednakim frekvencijama moram vadit nekakvu bateriju sa maticne da bi se kao te frekvencije izjednacile a ja to neznam pa razmisljam ako sam se tako zajebo da prodam te 2 GB od 1333 da uzmem 2 jos od 1066 pa ce tako bit podjednake a meni rekose u radnji da to nema veze uzo od 1333 il 1600 one se spuste na frekvenciju od ovih memorija koje rade na 1066 sta vi kazete na to

  Za bateriju glupost..sad ti vec trebaju radit na jednakim frekvencijama, ali ovim nizim..prije bi ti preporucio, prodaj 1066 rame, kupi 1333 2gb..da ti rade u dual channelu..

 

Ovako su u single chanellu, i rade na nizoj frekvenciji..istina je, da stavis rame bilo koje brzine, njihova brzina ce se spustiti na brzinu rama koja je najniza..

Tako je {#}

Moje najdraze stranice:http://adf.ly/Then i http://adf.ly/ThfF
12 godina
offline
Windows 7 i Windows XP

Pozdrav,

 

radi se o laptopu: HP MINI 210-2010sm (proc. 1.66 GHz, memorija 1GB)

 

Frend me zamolio da mu instaliram XP na taj laptop jer kao pod SEDMICOM dosta sporo radi.. Treba po 15 sekundi da se otvori npr. Word..

 

Zanima me jel ima neko iskustva s njim ? ISPLATI LI SE STAVLJATI XP ? Hoće li se primijetiti razlika ?

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 i Windows XP

Ako je na njemu org. win7 onda bi bolja investicija bila kupnja jos 2GB rama.

Ako je divlji OS onda XP ce sigurno ugodnije disati an 1GB nego win7. Prije instalacije XP-a otidji na hp stranice i vidi imas li sve drivere tog modela za XP.

 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 i Windows XP

Zasto kad idem instalirati Win7 na pocetku instalacije ide "expanding windows files" i konstantno je na 0% ...  ... ...  i tako unedogled? A kad sam kupio pc na njemu je radio win 7 bez problema.

Evo moj skajp ko igra CS:S: nekoime3
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 i Windows XP
SkiLLzzz kaže...

Zasto kad idem instalirati Win7 na pocetku instalacije ide "expanding windows files" i konstantno je na 0% ...  ... ...  i tako unedogled? A kad sam kupio pc na njemu je radio win 7 bez problema.

Kod nekih računala je potrebno i do 20tak minuta da krene instalacija nakon te točke. Dali si čekao toliko ili je tvoje "nedogled" 5-6min?

Kakav ti je instalacijski disk i koja verzija sustava je u pitanju?

http://deridownload.comze.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 i Windows XP

10-ak minuta sam cekao i onda sam ugasio...
Windows 7 Ultimate mislim... A ne razumijem pitanje kakav mi je instalacijski disk?

Evo moj skajp ko igra CS:S: nekoime3
10 godina
neaktivan
offline
Windows 7 i Windows XP

Pozdrav ekipa

 

Trenutno na pc imam jednu particiju i na njoj je sve. Na kompu je windows xp, a pošto su počeli slati poruke da neće  više biti supporta za njega razmišljam da formatiran disk i instaliram windows 7. Problem mi se javlja zbog nekih programa koje nemam instalacijske cd a jako su mi bitni i ne smijem ih izgubiti niti pod razno. Ne znam kako da riješim taj problem? Mogu li jednostavno podijeliti disk na dvije particije i na jednu prebaciti sve što mi je bitno, a drugu formatirati. Da li je moguće uopće prebaciti program ili windows s jedne particije na drugu?

Kako da sačuvam Personal folder od outlooka?

Koj verziju windowsa x32 ili x64 bi mi preporučili na ove konfiguracije:

Amd Athlon II x2 B22 2.79GHz

Hewlett packard 3047h Motherboard

DDR3 6GB

ATI/AMD Radeon HD 4200

 

2.

Intel Pentium Dual Core E5200

AS ROck G41M-S3 Motherboard

NIVIDIA GeForce 9400 GT

DDR3 6GB

Knezic
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 i Windows XP
dknezic kaže...

Pozdrav ekipa

 

Trenutno na pc imam jednu particiju i na njoj je sve. Na kompu je windows xp, a pošto su počeli slati poruke da neće  više biti supporta za njega razmišljam da formatiran disk i instaliram windows 7. Problem mi se javlja zbog nekih programa koje nemam instalacijske cd a jako su mi bitni i ne smijem ih izgubiti niti pod razno. Ne znam kako da riješim taj problem? Mogu li jednostavno podijeliti disk na dvije particije i na jednu prebaciti sve što mi je bitno, a drugu formatirati. Da li je moguće uopće prebaciti program ili windows s jedne particije na drugu?

Kako da sačuvam Personal folder od outlooka?

Koj verziju windowsa x32 ili x64 bi mi preporučili na ove konfiguracije:

Amd Athlon II x2 B22 2.79GHz

Hewlett packard 3047h Motherboard

DDR3 6GB

ATI/AMD Radeon HD 4200

 

2.

Intel Pentium Dual Core E5200

AS ROck G41M-S3 Motherboard

NIVIDIA GeForce 9400 GT

DDR3 6GB

 -ako nemaš instalacije, nastavi koristiti stari XP... jer, ne možeš prebaciti app, tj možeš, ali neće raditi, jer 99% nije portabilna (koja bi radila kao običan copy-paste).

-može se napraviti dualboot, može se (optimalnije) od postojećeg OSa napraviti VM, ... može se svašta, ali postoji i bezbroj mogućih problema uz preduvijet (malo) predznanja i alata (odgovarajući soft) ...

-najpametnije rješenje, nabavka novog diska, kompletan cloning (image-ghost-copy..) postojećeg OSa i tad se s novim možeš igrati-isprobavati, dok stari original stoji u rezervi (odspojen u ladici) i možeš ga vratiti ako ništa od predloženog nije uspjelo.

 

edit: outlook (pst) nije problem to je 'samo' file-baza, jednostavno se uveze u novu verziju ili se direktno koristi kao kopija, treba razlikovati podatke od aplikacije. Podatci rade, neovisno o OSu, njih aplikacija obrađuje, aplikacija je pak ono što se mora isntalirati na OS (u većini slučajeva) uz uobičajene zaštite i sl..

 

-.. jer, vjerojatno neke specifične aplikacije koje koristiš nije lako 'pronaći' na TPBju, zato kloniraj disk i ne žuri...

 

edit-2: vidim tema.. PAZI!! ako su neke specifične app, ako nisi 300% siguran što radiš, tad NE DIRAJ.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.3.2014 19:44 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 i Windows XP

A onda će najverovatnije ostati XP, ali me zanima kako i što će  biti u budućnosti s XP i da li će s vremenom početi sve više  problema s drugim app ako je windows prestao sa supportom samog XP. 

Knezic
15 godina
offline
Re: Windows 7 i Windows XP
dknezic kaže...

A onda će najverovatnije ostati XP, ali me zanima kako i što će  biti u budućnosti s XP i da li će s vremenom početi sve više  problema s drugim app ako je windows prestao sa supportom samog XP. 

 -pogledaj temu 'bankomati',.... ako je njima OK, zašto tebi nije? Oni će platiti stotine mil$ da i dalje radi (legalno)...

-s druge strane, možeš biti hrabar, ali tad očekuj posljedice. Već predloženo, izrada imagea-clone te rješava brige. Sve se može, pitanje je samo resursa i znanja.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 i Windows XP

Danas je prestala podrska za Windovs XP.  Sto to konkretno za mene znaci,ako moze seljacki da mi netko objasni.Inace komp mi sluzi za citanje novina,fejzbook,stavljanje slika,i neke jednostavnije igrice,tipa super mario,soliter,arcade lines.Sta da radim,ne kuzim se u to ni q. molim objasnjenje. Hvala lp.

Samo Canon priznam
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 i Windows XP
mucamica kaže...

Danas je prestala podrska za Windovs XP.  Sto to konkretno za mene znaci,ako moze seljacki da mi netko objasni.Inace komp mi sluzi za citanje novina,fejzbook,stavljanje slika,i neke jednostavnije igrice,tipa super mario,soliter,arcade lines.Sta da radim,ne kuzim se u to ni q. molim objasnjenje. Hvala lp.

 -teoretski ništa. Praktično jednako kao kod npr prebacivanja TVa na digitaliju, tj sadržaj i aplikacije (requrements) su ono što određuje koji je OS+driver+hardware.. potreban/neophodan.

-npr antivirus, za tebe konkretnij npr neki internet browser, jer MS je za XP stao ne ver.8, dok ver 9 i novije nema, u njima je npr hw support za video akceleraciju koju koristi npr flash, tako da je pitanje vremena-snage-... kad više nećeš moći na YT gledati filmiće, praktički pola interneta će ti biti neupotrebljivo. Poslovnjaci tu mmoraju dodati javu (bankarstvo) office-xml-fisklaizaciju itd. itd. dok gamer kupnjom nove zvjerske kartice neće imati noviji directx, driver itd.

-dakle, prestanak supporta ne znači da je PC ili OS mrtav, ali ono što se na njemu radi vremenom ide dalje, podižu se requrementsi koje više nećeš moći zadovoljiti. Zatvoren sustav nema tih briga, može raditi (teoretski) milijardu godina...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.4.2014 12:54 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 i Windows XP

Da,hvala na odgovoru,mada nisam razumio puno,samo da nije totalna frka. A sta bi sad trebalo napraviti? Tko to može prerefat u neki suvisli windovs,npr.7 ?? Ili treba novi komp? Izvinite na glupim pitanjima,ali imam 63 godine i nisam u toku. Najvažnije mi je da ne izgubim obiteljske slike od djece i unuka itd. lP.

Samo Canon priznam
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 i Windows XP
mucamica kaže...

.. Najvažnije mi je da ne izgubim obiteljske slike od djece i unuka itd. lP.

 podatci nemaju (imaju, ali ne na taj način) veze s OSom ili PCjem.. npr kvar PCa je neovisan o OSu ili starosti, jer se i nove stvari mogu pokvariti. Dali je veći rizik npr bez antivirusa i sl.. da, ali ne trenutno. Slično kao igranje lota na jedan listić ili na dva, dva ima dvostruke šanse, ali su 'jednako' male (ili velike) tj razlika je zanemariva. Konkretne podatke (slike) ste mogli izgubiti bilo kad i prije godinu dana ili na najnovijem OSu.

-sve što je važno, mora se backupirati, jer je inače samo pitanje (ne)sreće kad .. npr na DVD.

-nema glupih pitanja, problem je odgovor. Nema jednog točnog očnog odgovora za većinu ovakvih pitanja. Ponekad samo sreća..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice