Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.346.630
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
A jel bi radije da nema updatea pa da bude supalj ko sir?
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
8 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito
evo da pitam posto sam panj u vezi ovoga otprilike. Skidam ovu studentsku verziju windowsa prie bih ruku na srce uvijek skinio ilegalu i preko USB-a instalirao. Sada mi se skida preko nekog SDM-a i na njihovoj tj microsoftovoj stranici pise kako instalirati na komp koji skinen ali ja trebam instalirati windowse na drugi laptop . Molim vas moze pomoc i hitno jer san sjeban. :D Fala i lp.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito
evo da pitam posto sam panj u vezi ovoga otprilike. Skidam ovu studentsku verziju windowsa prie bih ruku na srce uvijek skinio ilegalu i preko USB-a instalirao. Sada mi se skida preko nekog SDM-a i na njihovoj tj microsoftovoj stranici pise kako instalirati na komp koji skinen ali ja trebam instalirati windowse na drugi laptop . Molim vas moze pomoc i hitno jer san sjeban. :D Fala i lp.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
Babc kaže...
evo da pitam posto sam panj u vezi ovoga otprilike. Skidam ovu studentsku verziju windowsa prie bih ruku na srce uvijek skinio ilegalu i preko USB-a instalirao. Sada mi se skida preko nekog SDM-a i na njihovoj tj microsoftovoj stranici pise kako instalirati na komp koji skinen ali ja trebam instalirati windowse na drugi laptop . Molim vas moze pomoc i hitno jer san sjeban. :D Fala i lp.

 Stavi taj .iso na USB kao sto bi bilo koji drugi i instaliraj.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
8 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
ali nije .iso.. neki .sdx
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
Babc kaže...
ali nije .iso.. neki .sdx

 Taj SDX otvaraš sa onim download managerom (SDM) koji ti onda skine ISO

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
8 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito

Fala za ovo.. instalira san ali iman sad vise manjih problema.. npr ne mogu namistati brightness za tipkovnicu na laptopu nmg pomocu FN keyeva radit neke radnje i opce mi ne ocitaje wifi karticu i device manageru ? 

opet Hvala i lp momci.. (i cure)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito

dali si instalirao drivere?

HAKOSUKA
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
yup.. prva stvar koju san napravia
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
Babc kaže...
yup.. prva stvar koju san napravia

 Očito nisi dokraja. Neki ti driver nedostaje.

vocap, bičz?
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito

osim samog drivera, OEMi često imaju svoj softwerak .. nazovimo ga utils (nije klasična app, nije driver.. mix), + ponekad ovisnost o verziji BIOSa (igre s MS+OEM)...

najjednostavnije koristiti predviđen OS s originalnim soft koji uz njega ide, sve ostalo, juzer mora nešto znati, snaći se.. i može sve raditi ali ne mora.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito

Jel netko upoznat sa instalacijom Windows Language Packa za Windows 8.1?

Naime, na tatin laptop sam instalirao nove Windowse 8.1 (original preko fakulteta) i pošto nije bio odmah dostupne verzija na hrvatskom skinuo sam i Language Pack od 4GB. Instalirao sam Windowse i sada me zanima kako bi mogao instalirati taj language pack, nema nikakvog opisa kako se instalira?

Taj language pack je također skinut kao ISO file.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
Dodinho kaže...

Jel netko upoznat sa instalacijom Windows Language Packa za Windows 8.1?

Naime, na tatin laptop sam instalirao nove Windowse 8.1 (original preko fakulteta) i pošto nije bio odmah dostupne verzija na hrvatskom skinuo sam i Language Pack od 4GB. Instalirao sam Windowse i sada me zanima kako bi mogao instalirati taj language pack, nema nikakvog opisa kako se instalira?

Taj language pack je također skinut kao ISO file.

 Prati ovo uputstvo i rješićeš stvar bez tog šta si skinuo 

http://ccm.net/faq/28761-windows-8-1-how-to-change-the-language-settings

neda mi se
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.2.2017 13:50 (nicky.sl).
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito

umjesto dodavanja (MS stalno nešto mijenja, dozvoli-zabrani + ovisnos o licenci kao single lang..) koristi željeni jezik u samom installu, HR je kompletan, ne samo dodatak (nema za sve jezike), još važnije, zašto 8.1 kad imaš w10 (licenca je licenca.. vrijedi..), još uvjek se može i nadograditi na w10 (ali kao upgrade nasljedi postojeći jezik) no nakon što je ID računala u bazi, možeš bilo kad clean i aktivirat će se.

tak da pređi na w10.. može i clean s konkretnim jezikom.

btw, nema 'originalnih' win, nego važeći/valjani key-licenca, to je jedino što te treba brinuti :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito

Win 8.1 sam skinuo zato jer je Win10 već aktiviran na mom glavnom PC-u pa nisam mogao više skinuti u ovoj akademskoj godini.

 

Šta znači još mogu napraviti upgrade na Win10, mislio sam da je bilo samo do nedavno besplatno?

Koristite blage riječi i jake argumente
10 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
Dodinho kaže...

Win 8.1 sam skinuo zato jer je Win10 već aktiviran na mom glavnom PC-u pa nisam mogao više skinuti u ovoj akademskoj godini.

 

Šta znači još mogu napraviti upgrade na Win10, mislio sam da je bilo samo do nedavno besplatno?

 Može se 

neda mi se
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
nicky.sl kaže...
Dodinho kaže...

Jel netko upoznat sa instalacijom Windows Language Packa za Windows 8.1?

Naime, na tatin laptop sam instalirao nove Windowse 8.1 (original preko fakulteta) i pošto nije bio odmah dostupne verzija na hrvatskom skinuo sam i Language Pack od 4GB. Instalirao sam Windowse i sada me zanima kako bi mogao instalirati taj language pack, nema nikakvog opisa kako se instalira?

Taj language pack je također skinut kao ISO file.

 Prati ovo uputstvo i rješićeš stvar bez tog šta si skinuo 

http://ccm.net/faq/28761-windows-8-1-how-to-change-the-language-settings

 Evo odradio po ovim uputstvima i sve odlično prevedeno, hvala.

 

Vidjet ću još sa starim ako želi Win10, bilo mu je bitno samo da mu je licenca ok i da su Windowsi podržani od Microsofta (vidio sam da bi 8-ica trebala biti do 2023.).

Koristite blage riječi i jake argumente
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
nicky.sl kaže...
Dodinho kaže...

Win 8.1 sam skinuo zato jer je Win10 već aktiviran na mom glavnom PC-u pa nisam mogao više skinuti u ovoj akademskoj godini.

 

Šta znači još mogu napraviti upgrade na Win10, mislio sam da je bilo samo do nedavno besplatno?

 Može se 

 Može informacija, koji se Win još uvijek mogu besplatno nadograditi na Win 10? I po kojim uvjetima?

Vjerojatno mogu dobiti 7 i 8.1 preko faksa, pa da si familji nasnimim originale.

Hvala!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito

7, 8.1 preko onog Assisted.. nešto upgradea.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
9 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito

Mislim instalirati Windows 8.1.

Hoće li mi nakon instalacije trebati driveri od matične ploče, CPU-a te ''CD pržilice''? Postoje li ti driveri uopće?  Ako ih i ne instaliram, hoće li PC raditi u redu?

Good Moaning! I was pissing by the door, when I heard two shats. You are holding in your hand a smoking goon; you are clearly the guilty potty.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
Flexan22 kaže...

Mislim instalirati Windows 8.1.

Hoće li mi nakon instalacije trebati driveri od matične ploče, CPU-a te ''CD pržilice''? Postoje li ti driveri uopće?  Ako ih i ne instaliram, hoće li PC raditi u redu?

 

Mislim kupiti Golf 4.

Hoce li mi nakon paljenja trebati kotaci, svijetla te volan? Postoje li ti dijelovi uopce?  Ako ih i ne stavim, hoce li auto raditi u redu? 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
djigibao kaže...

 

Mislim kupiti Golf 4.

Hoce li mi nakon paljenja trebati kotaci, svijetla te volan? Postoje li ti dijelovi uopce?  Ako ih i ne stavim, hoce li auto raditi u redu? 

Brate, hoćeš li biti tako dobar, pomogni, molim te. Nađi drivere da i moj Golf 4 radi u redu. Konfiguracija je u Moj PC.

Good Moaning! I was pissing by the door, when I heard two shats. You are holding in your hand a smoking goon; you are clearly the guilty potty.
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.6.2017 15:36 (Flexan22).
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
Flexan22 kaže...
djigibao kaže...

 

Mislim kupiti Golf 4.

Hoce li mi nakon paljenja trebati kotaci, svijetla te volan? Postoje li ti dijelovi uopce?  Ako ih i ne stavim, hoce li auto raditi u redu? 

Brate, hoćeš li biti tako dobar, pomogni, molim te. Nađi drivere da i moj Golf 4 radi u redu. Konfiguracija je u Moj PC.

 .. idi kući svojoj... :) -radit će, ako neće tad nastavi tipkati u temi, do tad je besmisleno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
ihush kaže...

 .. idi kući svojoj... :) -radit će, ako neće tad nastavi tipkati u temi, do tad je besmisleno.

Ne trebam prebacivati IDE u AHCI prije instaliranja?

EDIT:Znači, mogu instalirati Osmicu pa se onda javiti ako nešto ne radi?

Officer Crabtree: God Moaning. The resist-once have accqo-aired a bum. They are going to ex-plod the whaleway brodge.
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
Flexan22 kaže...
ihush kaže...

 .. idi kući svojoj... :) -radit će, ako neće tad nastavi tipkati u temi, do tad je besmisleno.

Ne trebam prebacivati IDE u AHCI prije instaliranja?

EDIT:Znači, mogu instalirati Osmicu pa se onda javiti ako nešto ne radi?

 -modovi rada IDE kontrolera su stvar kompatibilnosti i drivera.. može raditi u oba moda, ovisi o željama-performansama-potrebama.. uz razliku, noviji OS ima i AHCI podršku, stariji možda nema (čitaj: ima/nema driver). Ništa ne radi po duhu svetom, nego isključivo kroz driver. Opcije BIOSa su opcije koje trebaš podesiti prema potrebama. Osim toga, za soft je dalje nevažno koji disk-mod.. mada reklame sugeriraju drugačije.

-možeš i ne moraš prebacivati ide-ahci mod, samo što win nakon instalacije to ne želi dozvoljavati (više stvar licenci-kopiranja OSa.. nego problema).

 

edit: npr možeš imati multiboot (razne OSeve) i tad je zajednički nazivnik stariji-kompatibilan IDE mod (bez naprednijih mogućnosti, sata-nsq-ahci..) ili kod svakog paljenja moraš promijeniti u BIOSu. Noviji OS podržava (ako postoji driver) dok npr za DOS nema drivera, za XP vjerojatno ima ali moraš ga imati za vrijeme instalacije, jer mora vidjeti disk.. dok noviji OS već ima generički driver uključen i šansa 99% da podržava kontroler. U slučaju npr RAID moda, moraš instalirati driver (za vrijeme instalacije), tad je zapravo vidljivo da je za svaki OS isto pravilo, ima-nema driver, radi-ne radi.. i to znaš odmah, jer je prvi preduvijet instalacije upravo prepoznavanje diska.. (logično?) :)

 

edit-2: ... zapravo, za cca 2 sekunde (ostalo je vrijeme inicijalizacije-paljenja PCja) možeš vidjeti-znati 100% .. jednostavno bootaš install i kad se učita, dio izbora diska, vidiš jel prepoznat ili ga nema.. ako imaš bilo koji driver (recimo pogrešan) jednako je, win pita-traži, pokuša i ako ne odgovara odbije dalje... dakle, sam možeš provjeriti i znati (ne ovako nagađati ŠBB-KBB), bez čekanja nekog smislenog odgovora (koji nitko zapravo na ćoravo ne zna..). Pri tome ne moraš uopće dirati disk (ni započeti instalaciju..) tako da ni podaci nisu u nekoj opasnosti i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.6.2017 16:02 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito

OK, ljudi, hvala na pomoći. Instalirat ću Osmicu pa onda vidjeti radi li. Ako ne, kako si rekao, javit ću se u temu 

Officer Crabtree: God Moaning. The resist-once have accqo-aired a bum. They are going to ex-plod the whaleway brodge.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito

Usput (pitam samo zbog sigurnosti i logike), Osmica ide na C: disk (prilikom instalacije)? Možda su to za tebe smiješna pitanja, ali ja imam 13 godina.

Officer Crabtree: God Moaning. The resist-once have accqo-aired a bum. They are going to ex-plod the whaleway brodge.
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.6.2017 16:13 (Flexan22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - općenito
Flexan22 kaže...

Usput (pitam samo zbog sigurnosti i logike), Osmica ide na C: disk? Možda su to za tebe smiješna pitanja, ali ja imam 13 godina.

 -po netiqueu su godine nevažne (spol, rasa itd..) tak da nema veze :)

a pitanja.. nisu problem, nego odgovor koji može biti točan-pogrešan + nešto između...

-ne postoji disk C: .. to je particija kojoj OS dodjeli provo slovo (nakon a-b za floppyje) i na kojem je OS. Kad imaš multiboot tad je C: na raznim mjestima, to je relativna staza (path) i po želji možeš je promijeniti unutar win za ostale diskove.. osim za sam OS jer je to referentna točka.. tj kad to napraviš, tad se kao polireinstall-repair OS krene modificirati (mijenja pathove) i to čak uspije (sam win) ali pola appsa tad ne radi. Pošto to može potrajati duže od installa (a rezultati su ugl loši) to se nikako ne preporuča tj jako je loše.

 

disk je fizički medij, mora se kreirati particija-volumen i formatirati za korištenje. Može biti jedna (primarna-aktivna) zapravo mora biti bar jedna, ili više particija, logičkih diskova.. ili više fizičkih diskova. Svaki disk-particija dobije slovo, po nekom redosljedu, počinje od za taj OS aktivnog-sys diska-particije, mada je to možda peta ili petnaesta particija na disku. Od w7 to se prikazuje kao C: (do tad je išlo redom i npr xp je mogao biti na d: i ostalim particijama i tako bi bilo vidljivo-označeno.

-bitna razlika, skrivena boot particija + razne recovery-OEM-posebne particije koje mogu postojati. Više služe MSovim interesima nego prosječnog korisnika. Ali, za GPT mod, ako postoji potreba, ako je disk veći od 2TB ako . itd.. tad možda i prednost u odnosu na stari-MBR (legacy) mod. GPT zahtijeva i AHCI mod .. lančano povezano, time MS eliminira npr DOS-XP.. i sl. starije OSeve, dok ga npr linux ne zanima kao konkurencija. Zato se na svemu novom defaultno gura GPT-AHCI.. i ahci je vjerojatno malo (zanemarivo) brži, kao i nativni SATA mod, .. dok je IDE-kompatibilan nešto sporiji ali zanemarivo.. (i sve su to IDE modovi, podskup IDEa).

 

najjednostavnije, ako nemaš podataka na disku (sve si negdje spremio, iskopirao.. ako nešto nisi, tad to 'nije važno').. kao prvi korak, obrisati sve (sve particije) i dalje automatika sama postavi.

-ako znaš što želiš (radije ja postavim veličine-raspored) možeš i to.. tad je zgodnije nekim drugim alatom, npr hirens-linux (miniPE) kreirati potrebne particije, jednostavno lakše je, dok installer ne nudi baš sve opcije a korištenje diskparta iz CMDa je za početnike overkill. Sve se može pripremiti bilo kojim OSom, jer u osnovi rade istu stvar, na jednak način (osim starijih koji nemaju podršku za novije, jednako s driverima..). Npr neki live linux.. ali, ako je u GPT modu, tad 90% (starijih) alata ne radi, dok svi rade u legacy-compatability modu.

 

pribavi si neki live medij (linux-win npr last-xp ili hirens-miniPE ili ..) upali, vidi. To je lakše nego objašnjavati (kao voziti bicikl.). :) Korisno je imati takve pomoćne alate za slučaj bilo kojeg problema.. ili učenje nekih osnova i ovakvih potreba. Problem može biti izrada boot medija, CD-DVD-USB.. ne mora baš sve raditi iz prve i ovisi o podršci iz samog BIOSa (tipovi emulacija boot medija), najmanje problema je s optical medijem cd-dvd jer je prastari standard podržan od svih, novija računala bez problema bootaju s usba.. tvoje je po CPU na granici, možda treba update BIOSa, možda radi.. možda ne (s USBa).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito

Bok

 

Imam problem sa system imageom backupom na Windowsu 8.1, a ovdje stavljam pitanje, nadajući se rješenju problema.

 

Želim napraviti backup svih podataka ( sa particija C, D i E) i pohraniti na eksterni hard disk Seagate Maxtor M3 1TB, ako bi se dogodila kakva havarija. Međutim kada mi se nakon "Restarta now" pod opcijom "Advanced start-up" , barem kod mene, restartaju se Windowsi i nakon toga Windowsi se podižu normalno, a sve one opcije ( Troubleshoot -> Advanced options -> System image recovery-> upisivanje imena i lozinke-> prozor odabira system image backupa) kod mene se ne pokazuju i kao da nisam radio system image backup.

 

Te opcije koje se mi ne pokazuju, navedene u zagradi, mislio sam da za to ima rješenja za taj problem, a tražio sam rješenja na internetu, ali nisam ga uspio pronaći.

Unaprijed hvala.

Miran i skroman život donosi više sreće nego potraga za uspjehom koja podrazumijeva stalnu napetost. - Albert Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - općenito

Pozdrav, 

 

jel ima neka prvojerena metoda za aktivaciju win 8.1 pro ? 

 

Naime imam setup koji mi radi stabilno od 2013-te i sada me odjednom traži da kucam product key..da mi ističe 11.05.2020. 

Ja nemam pojma što mi je činiti?

 

(Tada davno sam to crackao, ako me sjećanje dobro služi. Sada se nebi baš tako olako zezao sam crackanjem, pošto su mi vrijedne stvari na kompu)

 

Ako bi i kupio licencu (ako su razumne cijene) ..gdje se to uopće kupuje?

Ako su nerazumne cijene, jel ima neka provjerena metoda kako se win može aktivirati? 

 

Dali je sumnjiiv ovaj pristup objašnjen pri dnu ove stranice: https://activatewindows7.com/windows-8-1-product-key-2019-latest-working/  

 

Hvala na bilo kakvom savjetu. 

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice