Windows 8 i 8.1 - problemi izdvojena tema

poruka: 2.074
|
čitano: 558.005
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 i 8.1 - općenito
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi
Mandak kaže...

Je li moguće da nitko ne zna ili se nije susreo s ovakvim problemom. Kao da svi na Windows 8.1 koriste Windows Firewall.

Moguće je. Naravno ,pa nismo više na slabašnom XP-u. Razni security paketi su overkill i nepotrebni na Osmici.

zviznemte kaže...

Više od polovice koriste windows firewall

Pošto se RL upotrebi pokazao sasvim dovoljan. Naravno ,security freakovima koji vjeruju raznim ''nazovi security'' siteovima dovoljni su samo Über security paketi ,čiji testovi obično nemaju veze s RL.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2014 16:28 (kizo2703).
13 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - Problemi

Imam problem s dragom. Naime, kada želim povuči neki fajl, ufatim ga i vučem i odjednom mi samo kao ispadne... Miš je OK

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi
Strm kaže...

Imam problem s dragom. Naime, kada želim povuči neki fajl, ufatim ga i vučem i odjednom mi samo kao ispadne... Miš je OK

Uvati ga opet, nedaj mu da zbriše. {#}

15 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - Problemi

Znači treba ukinuti sve antiviruse i firewallove koji nisu Microsoft. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi
Mandak kaže...

Znači treba ukinuti sve antiviruse i firewallove koji nisu Microsoft. {#}

Ne. Samo kažem da na Osmici uopće nije potrebno ništa drugo osim firewalla (i AV-a) koji je već integriran.

Ali naravno ,tko voli ,nek samo izvoli i instalira neki drugi. Još kad je ESET ,pa crackiran ,di ćeš bolje zaštite. {#}

 

Ali ,svaka ****** ima svoje veselje.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2014 23:38 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi
kizo2703 kaže...
.

 

Ali ,svaka ****** ima svoje veselje.

 -sad vidi talibance u samoubilačkim obrušavanjima na TD..

 

Strm kaže...

Imam problem s dragom. Naime, kada želim povuči neki fajl, ufatim ga i vučem i odjednom mi samo kao ispadne... Miš je OK

- bilo bi ozbiljnije (kako sam pročitao) da je problem s Dragom.

- ipak je miš, nešto.. tipka-kontakt.. ili posekeniraj sys za malware. QuickTest, ubodeš drugog miša ili ovog u drugi PC. Nakon tog problemi s dragom ili Dragom mogu biti 99% otklonjeni.

 

Mandak kaže...

Znači treba ukinuti sve antiviruse i firewallove koji nisu Microsoft. {#}

 -imaš problem? Zaključak se nameće... btw logika ti nije jača strana. Možeš korsititi bilo što, naravno ako je supportano na nekoj platformi i ako znaš kako. AV i firewall nisu sporedan software i posljedice mogu biti takve. Koji ćeš soft koristiti je tvoj izbor, pa vidi početak ovog odgovora red iznad.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2014 18:33 (ihush).
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - Problemi

Mislim da ti imaš problem s logikom. Pogledaj malo bolje moju rečenicu na kraju koje se nalazi točka, a ne upitnik. Znači, nisam postavio pitanje, nego sam se onako satirično izrazio.

 

I da, riješio sam problem.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.7.2014 23:57 (Mandak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi
Mandak kaže...

Mislim da ti imaš problem s logikom. Pogledaj malo bolje moju rečenicu na kraju koje se nalazi točka, a ne upitnik. Znači, nisam postavio pitanje, nego sam se onako satirično izrazio.

 

I da, riješio sam problem.

Možeš napisati kako, zbog drugih kolega ako dođu u istu tvoju situaciju. Da ne moraju pitat isto tvoje pitanje. :)

15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi
Mandak kaže...

Mislim da ti imaš problem s logikom. Pogledaj malo bolje moju rečenicu na kraju koje se nalazi točka, a ne upitnik. Znači, nisam postavio pitanje, nego sam se onako satirično izrazio.

 

I da, riješio sam problem.

-umjesto brige za moju logiku, daleko kvalitetnije je napisati kako.. umjesto nepotrebne svađe. Točka ili upitnik uopće nisu upitini.

-satira je što misliš da si satiričan. Npr da si nešto korisnog napravio firewallom (nepotrebnim isključivanjem ili instalacijom 'boljeg'). Onaj 'pravi' koji te konstantno šititi, bez obzira što napraviš OSu, je u modemu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi
zviznemte kaže...
Mandak kaže...

Mislim da ti imaš problem s logikom. Pogledaj malo bolje moju rečenicu na kraju koje se nalazi točka, a ne upitnik. Znači, nisam postavio pitanje, nego sam se onako satirično izrazio.

 

I da, riješio sam problem.

Možeš napisati kako, zbog drugih kolega ako dođu u istu tvoju situaciju. Da ne moraju pitat isto tvoje pitanje. :)

Ja sam ozbiljno postavio pitanje, a naišao sam na uvrede i ponižavanja. Svatko ima pravo na svoje mišljenje i ima pravo na svoj sustav instalirati ono što on želi. Ako za nečim nije potreba, ako je dostatno samo ono što imam na Windowsima, onda to treba reći na jedan pristojan način, a ne da se netko, da tako kažem, šegači na moj račun. Ovo s vaše strane je vrlo neozbiljno. Imam napisati još jedan odgovor na ovom portalu i Zbogom. Niste vi jedini portala na ovim prostorima.

15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi
ihush kaže...
Mandak kaže...

Mislim da ti imaš problem s logikom. Pogledaj malo bolje moju rečenicu na kraju koje se nalazi točka, a ne upitnik. Znači, nisam postavio pitanje, nego sam se onako satirično izrazio.

 

I da, riješio sam problem.

-umjesto brige za moju logiku, daleko kvalitetnije je napisati kako.. umjesto nepotrebne svađe. Točka ili upitnik uopće nisu upitini.

-satira je što misliš da si satiričan. Npr da si nešto korisnog napravio firewallom (nepotrebnim isključivanjem ili instalacijom 'boljeg'). Onaj 'pravi' koji te konstantno šititi, bez obzira što napraviš OSu, je u modemu.

Ne brinem ja o tvojoj logici, a i zašto bih. Upravo si ti meni napisao da mi logika nije jača strana.

 

Satira je u tome da sam ismijao izjavu da su ESET i druge zaštite za XP i starije Windowse, a da to nije potrebno za Windows 8 i novije. Po tome znači, pošto Microsoft više ne daje podršku za XP, treba ukinuti ESET, Kaspersky, Norton i slične zaštite.

 

Što ću ja instalirati na svoje računalo, o tome ću ja odlučiti. Ako to mnije u redu, onda to treba reći na jedan kulturan i civilizaran način, a ne piskarati nekakvu šprdnju na moj račun, što više govori o autorima tih i takvih komentara, nego li o meni. Vaša pisanja, osnosi se na uvrede na moj račun, govore više o vama, nego li o meni. Nismo svi stručnjaci. Ja da sam stručnjak po ovom pitanju koje sam postavio, onda ne bih ovdje postavio takvo pitanje, nego bi onome tko bi postavio takvo pitanje odgovorio na jedan kulturan i civilizaran način, a ne na divljački način kao što si ti to učino meni. Zbogom.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi
Mandak kaže...

 

Satira je u tome da sam ismijao izjavu da su ESET i druge zaštite za XP i starije Windowse, a da to nije potrebno za Windows 8 i novije. Po tome znači, pošto Microsoft više ne daje podršku za XP, treba ukinuti ESET, Kaspersky, Norton i slične zaštite.

 

Što ću ja instalirati na svoje računalo, o tome ću ja odlučiti. Ako to mnije u redu, onda to treba reći na jedan kulturan i civilizaran način, a ne piskarati nekakvu šprdnju na moj račun, što više govori o autorima tih i takvih komentara, nego li o meni. Vaša pisanja, osnosi se na uvrede na moj račun, govore više o vama, nego li o meni. Nismo svi stručnjaci. Ja da sam stručnjak po ovom pitanju koje sam postavio, onda ne bih ovdje postavio takvo pitanje, nego bi onome tko bi postavio takvo pitanje odgovorio na jedan kulturan i civilizaran način, a ne na divljački način kao što si ti to učino meni. Zbogom.

Ako te nešto uvrijedilo ,sorry ,nije bilo namjerno.

 

Ali ako si kao uvredu shvatio moju opasku da su sigurnosni paketi na Osmici nepotrebni ,jer samo dodatno opterećuju sistem svojim servisima u startupu i modulima koji stalno rovare po disku ,yebi ga ,tvoj problem.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2014 16:26 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi
kizo2703 kaže...
Mandak kaže...

 

Satira je u tome da sam ismijao izjavu da su ESET i druge zaštite za XP i starije Windowse, a da to nije potrebno za Windows 8 i novije. Po tome znači, pošto Microsoft više ne daje podršku za XP, treba ukinuti ESET, Kaspersky, Norton i slične zaštite.

 

Što ću ja instalirati na svoje računalo, o tome ću ja odlučiti. Ako to mnije u redu, onda to treba reći na jedan kulturan i civilizaran način, a ne piskarati nekakvu šprdnju na moj račun, što više govori o autorima tih i takvih komentara, nego li o meni. Vaša pisanja, osnosi se na uvrede na moj račun, govore više o vama, nego li o meni. Nismo svi stručnjaci. Ja da sam stručnjak po ovom pitanju koje sam postavio, onda ne bih ovdje postavio takvo pitanje, nego bi onome tko bi postavio takvo pitanje odgovorio na jedan kulturan i civilizaran način, a ne na divljački način kao što si ti to učino meni. Zbogom.

Ako te nešto uvrijedilo ,sorry ,nije bilo namjerno.

 

Ali ako si kao uvredu shvatio moju opasku da su sigurnosni paketi na Osmici nepotrebni ,jer samo dodatno opterećuju sistem svojim servisima u startupu i modulima koji stalno rovare po disku ,yebi ga ,tvoj problem.

Tvoj komentar nisam doživio kao uvredu, nego sam kao uvredu doživio komentare u kojima se piše kako netko ima problema sa svojom dragom, kako mi logika nije jača strana i sl.

15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi
Mandak kaže...
..

Tvoj komentar nisam doživio kao uvredu, nego sam kao uvredu doživio komentare u kojima se piše kako netko ima problema sa svojom dragom, kako mi logika nije jača strana i sl.

-prvo nauči čitati s razumijevanjem ponekad pomogne. Možda nije bila uvreda?

-Drago, uopće nije ''tvoj post''. Objašnjenje, riječ dragom (drag-drop mišem) i Dragom (jedan od MODova tupljeg pogleda). Ti nemaš problem s dragom ili Dragom. Dali sa svojom dragom u to ne ulazim.

 

-dio koji je odgovor tebi, je zbog 'znalačkog stava' jer izbor antivirusa, podešavanje i izbor firewalla, to nisu poslovi za početnike. Točno kažeš, tvoj izbor, upravo zato ti kažem, da ti je logika problem, jer si takvim izborom završio u problemu. Dali je to uvreda ili nešto netočno? Ako je, prijavi i Drago (ili netko meni manje drag) će to sankcionirati..

Windowsi imaju svoje requirementse, također i aplikacije. Tvoje želje se moraju prilagoditi tomu, ne oni tebi. Odnosno.. možda se može, možda pronađemo treće rješenje.

- NHF...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2014 18:34 (ihush).
13 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - Problemi

I moja tetka se zove Dragana ako to šta pomaže? {#}

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
Moj PC  
1 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi
ihush kaže...
Mandak kaže...
..

Tvoj komentar nisam doživio kao uvredu, nego sam kao uvredu doživio komentare u kojima se piše kako netko ima problema sa svojom dragom, kako mi logika nije jača strana i sl.

-prvo nauči čitati s razumijevanjem ponekad pomogne. Možda nije bila uvreda?

-Drago, uopće nije ''tvoj post''. Objašnjenje, riječ dragom (drag-drop mišem) i Dragom (jedan od MODova tupljeg pogleda). Ti nemaš problem s dragom ili Dragom. Dali sa svojom dragom u to ne ulazim.

 

-dio koji je odgovor tebi, je zbog 'znalačkog stava' jer izbor antivirusa, podešavanje i izbor firewalla, to nisu poslovi za početnike. Točno kažeš, tvoj izbor, upravo zato ti kažem, da ti je logika problem, jer si takvim izborom završio u problemu. Dali je to uvreda ili nešto netočno? Ako je, prijavi i Drago (ili netko meni manje drag) će to sankcionirati..

Windowsi imaju svoje requirementse, također i aplikacije. Tvoje želje se moraju prilagoditi tomu, ne oni tebi. Odnosno.. možda se može, možda pronađemo treće rješenje.

- NHF...

Opet licemjrje. Koji 'znalački stav' ? Ako su ESET, Kaspersky, Norton i sl. zaštite samo za stare Windowse, onda su uglavnom nepotrebni. Od kuda ti to da sam početnik. Ima više od 8 godina da radim na računalu, osobno sam sklopio nekoliko računala, popravio više nego li misliš, instalirao Windowsa više nego li ti misliš. Nije problem u izboru, problem je bio u nečemu drugom. Problem je riješen, trenutno koristim ESET Smart Security koji briljantno radi, barem do sada.

 

Nisam ja kriv što su neke stvari na ovom forumu postavljene spetljano. Ako se ovo problemi s "dragom", malim početnim slovom, ne odnosi na mene, ja se ispričavam, a što se tiče moje logike, za to nisi kompetentan.

 

Windowsi se sve više prilagođuju korisniku. Korisnig može u Windowsima puno toga prilagoditi sebi. Nećeš valjda reći da sve što ti imaš instalirano na vindowsima da imaju svi ljudi na svijetu koji koriste Windowse?

 

Što se tiče riješenje, već sam javio da je problem riješen.

 

Nisam se mislio više ovdje javljati, ali vašemu licemjerju nema kraja.

 

Ti si vidim i vidovit. Ti znaš jesam li ja početnik ili nisam, ti znaš kakva je moja logika, ti znaš šta ja znam, a šta ne znam. Stvarno si bezobrazan.

 

Ne želim s tobom više raspravljati jer si nekulturan i neciviliziran.

15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi
Mandak kaže...
..

 

Ne želim s tobom više raspravljati jer si nekulturan i neciviliziran.

 -baš super. Mada je i dalje nelogično.{#} Bi'će zbog kafe. (treba još par čitanja dok mi sjedne gradivo.. možda jednog dana skužim vic).

 

nego, kako? (da se izbjegnu nesporazumi, teška srca, 'kako' se odnosi na rješenje problema, da se ne reinterpretira kao da je netko kak'o (fekalije) ili bez zareza nego-kako, kao kontra-pitanje suprotstavljenog stava, ili neki deseti suzvučujući sinonim, ime osobe, nešto peto..). Dakle kako si... sa storeom?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - Problemi

Pozz dečki! {#}

Ne znam da l' je neko već imao problem s ovim, a i možda sam loš jer mi se ne da listati 20 strana unazad (umoran sam od listanja po internetu cio dan), ali ja to moram ovako...

Naime, imao sam nekad prošlo ljeto instaliran Windows 8. Privlačio me i radio je super! Ne žalim se. Imao sam naravno neke manje probleme, tipa kad mi radi Adobe Photoshop, pa kad radim nešto, počne da mi blinka onaj dio gdje je dokument u photoshopu, malo crno, pa se vrati, ali ajde nema to veze.

 

Međutim, sad sam prešao na Windows 8.1 (clean install, torrent jbg, nemamo svi pare haha) i počinje me zezati par problema.

Neki su minimalni i čak me i ne živciraju, ali ovaj sad što ću ga opisati...znači umirem.

Imam mobilnu širokopojasnu vezu na net, koristim USB modem sa micro SIM karticom od austrijskog provajdera 3 AT (drei at) i na Windows 8 je radilo bez problema, a sad se konekcija samo ugasi. Bukvalno se ugasi nakon određenog vremena (15 min, 20 min). Jbt radim nešto važno prek neta, ne smijem prekidati, a onda me to sje*e. Bukvalno se lupam po glavi i nezz što da učinim. Svatko govori da je to problem kao ugasi windows nešto radi power saving-a, međutim nigdje rješenja za to.


Prvo sam probao kucati one Google IP/DNS gluposti, pa sam sje*ao konekciju sinoć (jer me "frend" navratio da to radim), danas sam čačkao Upravljač uređajima (Device manager) i tražio opcije od mrežne karte/modema ali nemam opciju da ukinem ono da sistem gasi radi tih gluposti..


Šta da radim dečki, pomažite molim vas!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi
Marinho_Sar kaže...

Pozz dečki! {#}

Ne znam da l' je neko već imao problem s ovim, a i možda sam loš jer mi se ne da listati 20 strana unazad (umoran sam od listanja po internetu cio dan), ali ja to moram ovako...

Naime, imao sam nekad prošlo ljeto instaliran Windows 8. Privlačio me i radio je super! Ne žalim se. Imao sam naravno neke manje probleme, tipa kad mi radi Adobe Photoshop, pa kad radim nešto, počne da mi blinka onaj dio gdje je dokument u photoshopu, malo crno, pa se vrati, ali ajde nema to veze.

 

Međutim, sad sam prešao na Windows 8.1 (clean install, torrent jbg, nemamo svi pare haha) i počinje me zezati par problema.

Neki su minimalni i čak me i ne živciraju, ali ovaj sad što ću ga opisati...znači umirem.

Imam mobilnu širokopojasnu vezu na net, koristim USB modem sa micro SIM karticom od austrijskog provajdera 3 AT (drei at) i na Windows 8 je radilo bez problema, a sad se konekcija samo ugasi. Bukvalno se ugasi nakon određenog vremena (15 min, 20 min). Jbt radim nešto važno prek neta, ne smijem prekidati, a onda me to sje*e. Bukvalno se lupam po glavi i nezz što da učinim. Svatko govori da je to problem kao ugasi windows nešto radi power saving-a, međutim nigdje rješenja za to.


Prvo sam probao kucati one Google IP/DNS gluposti, pa sam sje*ao konekciju sinoć (jer me "frend" navratio da to radim), danas sam čačkao Upravljač uređajima (Device manager) i tražio opcije od mrežne karte/modema ali nemam opciju da ukinem ono da sistem gasi radi tih gluposti..


Šta da radim dečki, pomažite molim vas!

Si pokušao instalirati novi driver za stick ako ga ima. Ja koristim isto net prek sticka na T-mobile. Znalo mi se isto to događati da mi se ugasi. Ali ja se nisam spajao preko softwera od sticka nego preko networksa. Kad sam maknuo i vratio se na njegov softwer od sticka više mi se nije gasilo. (možda i ti tako koristiš) Ili probaj reinstalirati stick.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi
zviznemte kaže...

Si pokušao instalirati novi driver za stick ako ga ima. Ja koristim isto net prek sticka na T-mobile. Znalo mi se isto to događati da mi se ugasi. Ali ja se nisam spajao preko softwera od sticka nego preko networksa. Kad sam maknuo i vratio se na njegov softwer od sticka više mi se nije gasilo. (možda i ti tako koristiš) Ili probaj reinstalirati stick.

 

Ma nema, jedini koji ima dođe već uz stick. Uspio sam nekak riješit :/ ne znam ni sam kak, uspio sam otkvačiti onaj klinac za štednju energije i moram ponekad raditi "ipconfig/flushdns" jbg..

nadam se da će apdejtat ovo..ne moguće da ovako faila...

 

btw jel se dešava nekome da mu laga touchpad/miš i tipkovnica

10 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - Problemi

ovako..imam problem sa startom..svi programi koji su na njemu kada ih pokrenem jednostavno se minimiziraju na traku i ne mogu ih dignuti s trake jeer se svaki put kada stisnem minimiziraju.. svi ostali programi i sve radi normalno..s desktopa normalno vrti sve igrice i programe.. POMOC?!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - Problemi

@Mandak: Petljao si po servisima ili ti je sam third party firewall isključio windows firewall servis. Mnogo toga od Microsofta traži da ovaj servis bude uključen, počevši od instalacije Windows Live aplikacija, preko Store-a itd...i umjesto da se ovdje nepotrebno prosulo toliko riječi i provociranja, morao si uraditi samo jedno: ukucaj services.msc u run command, pronađu Windows firewall service, uključi ga i postavi na "manual" ili "automatic", samo ne "disable". Onda s control panela, uđi u postavke za WF i stavi ga OFF. Windows te neće više ništa pitati, sve će raditi a ti ćeš i dalje koristiti firewall po volji!

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi
kizo2703 kaže...
Mandak kaže...

Znači treba ukinuti sve antiviruse i firewallove koji nisu Microsoft. {#}

Ne. Samo kažem da na Osmici uopće nije potrebno ništa drugo osim firewalla (i AV-a) koji je već integriran.

Ali naravno ,tko voli ,nek samo izvoli i instalira neki drugi. Još kad je ESET ,pa crackiran ,di ćeš bolje zaštite. {#}

 

Ali ,svaka ****** ima svoje veselje.

ja sam imao problem heheheh inastalirao sam avast na vec postojeci firewall i integrirani AV i sistem je pao heheh tako da toplo preporucujem samo postojece sisteme zastite koji su integrisani u njemu i eventualno Malwarebytes' Anti-Malware....

9 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - Problemi

Pozdrav ljudi,

 

ispričavam se odmah ako sam promašio temu, ali nekako sam smatrao da je bolje da pišem ovdje nego da otvaram novu diskusiju i slično.

Uglavnom, imam problema prilikom instalacije windowsa 8 i 8.1


Zapravo, te probleme do sada nisam nikada imao, a instalirao sam obe vrste više puta. Međutim, odlučio sam na svome računalo ponovno instalirati windows s obzirom da sam ga nadogradio novim komponentama i smatrao sam da je to nekako najbolje riješenje za računalo.
Uglavnom, sve ide kako bi i trebalo ići do kreiranja particija.

Problem je u tome što kada kreiram particije, do sada mi je u praksi uvijek prilikom kreiranja prve OS automatski kreirao još jednu particiju od 100 MB koja je bila definirana za instalaciju systema (windowsa). No, ovoga puta, prilikom kreiranja te prve particije ne definira se particija kao system-ska već kao primarna i tako svaka sljedeća. Jednostavno mi se systemska particija ne želi kreirati, a samim time i ne mogu nastaviti s instalacijom.

Bitno je naglasiti kako je .iso file dobar i kako sam već pokušao s više njih (izvor .iso file-ova jest Microsoft DreamSpark zato sam 100% siguran da nije problem u njima iako sam već pokušao s više instalacijskih datoteka).
Također, do sada sam više puta instalirao OS na isto računalo i nikada nisam imao ovakvih problema. Trenutno se na njemu nalazi Windows 8 32-bit, odnosno ne nalazi se više jer dok sam kreirao particije formatirao sam HDD i s obzirom na to trenutno nemam windows na računalo, a ni ne mogu ga instalirati.

Molim vas ukoliko je se itko ikada susreo s tako nekim problemom ili možda zna kako bih taj isti problem mogao riješiti neka pomogne!

Unaprijed hvala!!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi

-100mb nije za win, nego za boot (može biti 100-350 ili više ovisi o konkretnom installu kako je postavljen).

-ovisi što radiš, što želiš, koji HW i koja postavka BIOSa (UEFI)... pa tad MBR-GPT, primarne particije ili prazan (ne formatiran, bez particija) ili već formatiran disk, možda s već postojećim do max 4 primarne particije.. i tad nema mogućnosit dodavanja.

-nedovoljno kvalitetnih podataka za dalje. Možda, pobriši sve s diska, sve particije i klikni next... (naravno, tako gubiš sadržaj diska). Ili bootaj nekim liveOSom (zbog GUIa) i klikajući vidi stanje diska, particija.. mada istu stvar može i Diskpart koji je u CMDu installa winsa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.7.2014 17:05 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi
ihush kaže...

-100mb nije za win, nego za boot (može biti 100-350 ili više ovisi o konkretnom installu kako je postavljen).

-ovisi što raiš, što želiš, koji HW i koja postavka BIOSa (UEFI)... pa tad MBR-GPT, primerne particije ili prazan (ne formatiran, bez particija) ili već formatiran disk, možda s već postojećim do max 4 primarne particije.. i tad nema mogućnosit dodavanja.

-nedovoljno kvalitetnih podataka za dalje. Možda, pobriši sve s diska, sve particije i klikni next... (naravno, tako gubiš sadržaj diska). Ili bootaj nekim liveOSom (zbog GUIa) i klikajući vidi stanje diska, particija.. mada istu stvar može i Diskpart koji je u CMDu installa winsa.

Mislim da je problem u UEFI ploči koja traži GPT disk ,barem to zaključujem po ovome:

'' Međutim, odlučio sam na svome računalo ponovno instalirati windows s obzirom da sam ga nadogradio novim komponentama i smatrao sam da je to nekako najbolje riješenje za računalo.''

a njegov disk je (barem je bio) MBR ,pošto su prijašnji Windowsi bili 32 bitni.

Ali pričekajmo da se čovjek vrati i OBAVEZNO popuni ''Moj PC'' ili barem navede komponente.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.7.2014 16:45 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi
kizo2703 kaže...
..

'' Međutim, odlučio sam na svome računalo ponovno instalirati windows s obzirom da sam ga nadogradio novim komponentama i smatrao sam da je to nekako najbolje riješenje za računalo.''

a njegov disk je (barem je bio) MBR ,pošto su prijašnji Windowsi bili 32 bitni.

Ali pričekajmo da se čovjek vrati i OBAVEZNO popuni ''Moj PC'' ili barem navede komponente.

- nove komponente su nedefinirane, dal je to baš hdd ili mbo.. enivej, mora znati što želi i podesiti opcije BIOSa prema tomu.

a možda samo treba kliknuti next.. tko će ga znati....

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Windows 8 i 8.1 - Problemi
Instalirao sam Windowse 8.1 i imam problem sa Ralink RT2500 PCI Wireless adapterom. Instalirao sam zadnje drivere i normalno mi učita onaj program s kojim se priključujem na wireless mreže, sve kao na Windows 7 ali uopće mi ne pronalazi mreže niti mogu izabrati refresh.

Jeli moguće da je to do drivera i da ovaj adapter nije kompatibilan sa Windows 8, tj. nema drivera?
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1 - Problemi
antimadridista kaže...
..Jeli moguće da je to do drivera i da ovaj adapter nije kompatibilan sa Windows 8, tj. nema drivera?

 -filozofski, da to je do drivera, realnije, to je do politike MSa i supporta. Svaka novija ver.Win više ignorira juzera. Win inače traži certificirani driver. Ako nema konkretnog za 8.1 tad ugl ne instalira ništa (mora se 'natjerati'..). Najkonkretnije, kroz driver manager, pokažeš konkretan ''.inf''. Driver potraži googleom ili možda s onim kojeg imaš (važno je 32-64 bit OS-driver). Ponekad moraš restartati win u (nazovimo to neki safe mod') poseban mod, za instaliranje necertificiranih drivera, npr msconfig-om, ali moraš biti 100% siguran da je to pravi driver.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1 - Problemi

Jel zna itko zašto ne mogu reproducirati nikakav zvuk na laptopu, win 8, 64 bit, samsung...

imao sam neki trojan ili kaj već i malwarebytes ga je pronašao i stavio sam ih u karantenu iizbrisao.

I bilo je sve okej, počeo mi je svirat muziku, sve je radilo normalno, ali danas evo ponovno  sam ga upalio i idem slušat muziku, kad ono puf, ništa.

WMP kaže da je došlo do greške u reprodukciji, i izbaci mi crvene iksiće one u cijelom libraryiju.

VLC kao pušta pjesmu, i ideu sekunde ali zvuka nema, isto i na youtubeu, ide video, ali bez zvuka, koji bi mogao biti razlog za ovako nešto.

Nikakav zvuk neide, ni ono kad se testira zvuk, i konfigurira u kontrol panelu, kaže da su zvučnici zauzeti, a kako su zauzeti kad ništa nije pokrenuto.

 

Eto, ako netko zna nešto više, bio bih mu zahvalan...

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 i 8.1 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice