Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.346.132
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
15 godina
offline
Re: Windows 8
Gh0sT kaže...

Ne znam je li netko primjetio do sada, ali Win8 i njegovo "šupanje" po rubovima ekrana je kriticno ako imate vise monitora. Nemoguce je bilo sta otvoriti bez podosta koncentracije i ciljanja gore lijevo, dolje linevo, i gore i dolje desno, ili skroz desno...

Mozda ja ne znam nesto postaviti kako treba, ali mi je sve skupa kriticno, slomim se ziv dok otvorim start ili onaj izbornik sa desne strane ili...bilo sta.

Slažem se, potrebna je mirna ruka i oštro oko. 

 

Napravio sam čistu instalaciju na vertex 3 i ne čini mi se ništa brže nego na klasičnom 7200 disku

And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Windows 8

W8 Pro 64-bit

 

Koristim ga, evo 2 mjeseca, i za brzinu sam mislio "to je zbog ciste instalacije"

 

Sada nakon toliko vremena imam skoro isti broj istih aplikacija kao i na Win 7 i mogu mirne duse reci ipak je brzi od sedmice. Ovo kazem sa instaliranim antivirusom,  neugasenim servisima (nikad ne gasim servise), samo sam skype ugasio preko msconfiga....casna rijec.

Toliko sam se navikao da cak radim i sa UAC-om :))

Periferija radi (dva stampaca > HP i Epson)

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 8

Dali netko koristi siemens gigaset usb adapter 108 na Windowsu 8, dali uopce ima drivera za win8

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8
redrum781 kaže...
Gh0sT kaže...

Ne znam je li netko primjetio do sada, ali Win8 i njegovo "šupanje" po rubovima ekrana je kriticno ako imate vise monitora. Nemoguce je bilo sta otvoriti bez podosta koncentracije i ciljanja gore lijevo, dolje linevo, i gore i dolje desno, ili skroz desno...

Mozda ja ne znam nesto postaviti kako treba, ali mi je sve skupa kriticno, slomim se ziv dok otvorim start ili onaj izbornik sa desne strane ili...bilo sta.

Slažem se, potrebna je mirna ruka i oštro oko. 

 

Napravio sam čistu instalaciju na vertex 3 i ne čini mi se ništa brže nego na klasičnom 7200 disku

 kaj ipak ništa od intela?

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
13 godina
offline
Re: Windows 8
Gh0sT kaže...

Ne znam je li netko primjetio do sada, ali Win8 i njegovo "šupanje" po rubovima ekrana je kriticno ako imate vise monitora. Nemoguce je bilo sta otvoriti bez podosta koncentracije i ciljanja gore lijevo, dolje linevo, i gore i dolje desno, ili skroz desno...

Mozda ja ne znam nesto postaviti kako treba, ali mi je sve skupa kriticno, slomim se ziv dok otvorim start ili onaj izbornik sa desne strane ili...bilo sta.

Potraži prečace na tipkovnici za te radnje, puno brže kad ih naučiš.

15 godina
offline
Re: Windows 8
cekpi kaže...
redrum781 kaže...
Gh0sT kaže...

Ne znam je li netko primjetio do sada, ali Win8 i njegovo "šupanje" po rubovima ekrana je kriticno ako imate vise monitora. Nemoguce je bilo sta otvoriti bez podosta koncentracije i ciljanja gore lijevo, dolje linevo, i gore i dolje desno, ili skroz desno...

Mozda ja ne znam nesto postaviti kako treba, ali mi je sve skupa kriticno, slomim se ziv dok otvorim start ili onaj izbornik sa desne strane ili...bilo sta.

Slažem se, potrebna je mirna ruka i oštro oko. 

 

Napravio sam čistu instalaciju na vertex 3 i ne čini mi se ništa brže nego na klasičnom 7200 disku

 kaj ipak ništa od intela?

Ma nisam ja uzel, pogotovo ne bi stariju generaciju. Slažem za malog od poglavice.

And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
13 godina
protjeran
offline
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 8

Dali se može windows 8 instalirati virtualno na ubuntu i kako?

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8

moze tutorial kako instalirati win 8 sa usb sticka ??

Samobor je lepa varoš :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8

Isto je kao i sa dvd-a i skoro isto kao i Windows 7. Napravi bootabilni usb sa Windows 7 USB DVD Download Tool-om ,bootaj PC sa usb-a i dalje je sve isto.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2012 18:28 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8
g12356 kaže...

Dali se može windows 8 instalirati virtualno na ubuntu i kako?

Instaliraj u VirtualBox-u.

geek_boy1 kaže...

moze tutorial kako instalirati win 8 sa usb sticka ??

Možeš napraviti bootabilni USB pomoću Windows 7 USB/DVD Download Tool.

15 godina
offline
Re: Windows 8
kizo2703 kaže...

Isto kao i sa dvd-a. Napravi bootabilni usb sa Windows 7 USB DVD Download Tool-om ,bootaj PC sa usb-a i dalje je sve isto.

Naravno, tu je kolega Kizo pretpostavio da se PC može butati s USB uređaja što kod nešto starijih računala nije slučaj.

Primjerice, to nije slučaj s mojim laptopom.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8
BMT kaže...

Naravno, tu je kolega Kizo pretpostavio da se PC može butati s USB uređaja što kod nešto starijih računala nije slučaj.

Primjerice, to nije slučaj s mojim laptopom.

Znači ,eksterni dvd pogon je jedina opcija ,barem za tebe.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2012 19:12 (kizo2703).
15 godina
neaktivan
offline
Windows 8

Da li postoji način da se u Start Screen-u naprave kategorije i da se u njih stavljaju određene aplikacije, ili barem da se ubaci nešto kao separator?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8
kizo2703 kaže...
BMT kaže...

Naravno, tu je kolega Kizo pretpostavio da se PC može butati s USB uređaja što kod nešto starijih računala nije slučaj.

Primjerice, to nije slučaj s mojim laptopom.

Znači ,eksterni dvd pogon je jedina opcija ,barem za tebe.

Ne znam zašto si to pomislio. Pa laptop ima ugrađeni DVD-snimač. Ali da previše ne skrećemo s teme...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8
srdjan3 kaže...

Da li postoji način da se u Start Screen-u naprave kategorije i da se u njih stavljaju određene aplikacije, ili barem da se ubaci nešto kao separator?

 

sad baš za named kategorije ne, al možeš virtualno sve pinnati na start screen i povlačenjem organiziraš u stupce aplikacije. fascinantno mi je kak se ljudi žale na metro start. ne postoji jedan razlog zašto bi netko morao koristiti metro aplikacije. start screen možeš gledati kao oveći ekran shortcuta za sve i svašta. i onda je jedina razlika između w7 i w8 to da je osmica brža i umjesto start izbornika ima start ekran. uuu big deal, propast microsofta...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8
xcat kaže...

Problemi: Nikonov diaskener Cool Scan 8000. Zadnji driver je bio 32-bitni za Vistu. 64-bitni driver je netko od koristnika sam iskemijao i radi odlično na x64 7-ici.

Ali 8-ica javlja da driver nema nekakav potpis i ne postoji gumb "znam, svejedno, idemo dalje;)". Skener je koštal prije 10-tak godina oko 37k kuna, tak da, kaj se toga tiče 7-ica mi je neophodna i dalje.

 

-----

 

Forum odbija da pišem ispod citata pa ti eo potencijalno rješenje za ovo:

http://arduino.cc/forum/index.php?topic=94651.15

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2012 19:40 (paradajz).
16 godina
offline
Windows 8

 

Evo ovaj lik ima lijepo slozene schortcutove u Metro start screenu...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao
Moj PC  
0 2 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8
srdjan3 kaže...

Da li postoji način da se u Start Screen-u naprave kategorije i da se u njih stavljaju određene aplikacije, ili barem da se ubaci nešto kao separator?

Da. Grupiraj. U donjem desnom kutu imaš minus

 ,klik na njega i sve ti se smanji. Sada možeš preimenovati grupe po svojoj želji.
 

BMT kaže...

Ne znam zašto si to pomislio. Pa laptop ima ugrađeni DVD-snimač. Ali da previše ne skrećemo s teme...

Prvo i osnovno ,jel čovjek reko da mu nešto ne radi?! Samo je pital kako instralirati sa usb-a!!

 

Da ,totalno je {#}!!!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8
BMT kaže...
kizo2703 kaže...

Isto kao i sa dvd-a. Napravi bootabilni usb sa Windows 7 USB DVD Download Tool-om ,bootaj PC sa usb-a i dalje je sve isto.

Naravno, tu je kolega Kizo pretpostavio da se PC može butati s USB uređaja što kod nešto starijih računala nije slučaj.

Primjerice, to nije slučaj s mojim laptopom.

http://www.raymond.cc/blog/doing-the-impossible-boot-computer-from-usb-or-cdrom-even-if-bios-not-supported-using-plop/

 

15 godina
offline
Re: Windows 8
Gh0sT kaže...



Mozda ja ne znam nesto postaviti kako treba, ali mi je sve skupa kriticno, slomim se ziv dok otvorim start ili onaj izbornik sa desne strane ili...bilo sta.

pritisni start na tipkovnici tj. windows logo i otvara se start....

www.apriliabase.com
14 godina
offline
Re: Windows 8
kizo2703 kaže...
BMT kaže...

Naravno, tu je kolega Kizo pretpostavio da se PC može butati s USB uređaja što kod nešto starijih računala nije slučaj.

Primjerice, to nije slučaj s mojim laptopom.

Znači ,eksterni dvd pogon je jedina opcija ,barem za tebe.

  Može i iz sedmice instalirati ali će mu se instalirati na istu particiju..... može prije toga iz sedmice diči još jednu sedmicu na D pa iz te sa D diči osmicu poslije samo pobriše windows.old sa clean-upom. Boot se sam složi... pa biraj koji ćeš... Kompliciram ali eto ako nema rom-a..... baš kao ni ja hehe. :)

 

 

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2012 6:09 (Oldy).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8
Lazarus Long kaže...

W8 Pro 64-bit

 

Koristim ga, evo 2 mjeseca, i za brzinu sam mislio "to je zbog ciste instalacije"

 

Sada nakon toliko vremena imam skoro isti broj istih aplikacija kao i na Win 7 i mogu mirne duse reci ipak je brzi od sedmice.

2 mjeseca koristiš OS koji je izdan prije 8 dana?! {#} I da ,definitivno je brži ,u svemu.

Oldy kaže...

  Može i iz sedmice instalirati ali će mu se instalirati na istu particiju..... može prije toga iz sedmice diči još jednu sedmicu na D pa iz te sa D diči osmicu poslije samo pobriše windows.old sa clean-upom. Boot se sam složi... pa biraj koji ćeš... Kompliciram ali eto ako nema rom-a..... baš kao ni ja hehe. :)

Ignoriraj provokacije. To je ionako OT

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2012 11:28 (kizo2703).
16 godina
offline
Re: Windows 8
kizo2703 kaže...
Lazarus Long kaže...

W8 Pro 64-bit

 

Koristim ga, evo 2 mjeseca, i za brzinu sam mislio "to je zbog ciste instalacije"

 

Sada nakon toliko vremena imam skoro isti broj istih aplikacija kao i na Win 7 i mogu mirne duse reci ipak je brzi od sedmice.

2 mjeseca koristiš OS koji je izdan prije 8 dana?! {#} I da ,definitivno je brži ,u svemu.

 

...vjerojatno je ubrojio vrijeme kad je izasla prva beta Win 8.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao
13 godina
neaktivan
offline
Windows 8

ima li kakav nacin za aktiviranje windowsa 8, radio sam po uputama na youtube videu kolege sa foruma ali ne ide

marko88
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 8

Evo win8 na MSDNAA (DreamSpark Premium) :)

mag.inf
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8
djigibao kaže...

 

...vjerojatno je ubrojio vrijeme kad je izasla prva beta Win 8.

Prva službena Beta ,tj. Windows Developer Preview ,izdana je sredinom rujna 2011.

 
Dobil si TD-ove od dva bisera .... {#} .... za postanje prikaza uređivanja Start Screena ... {#}

marko88 kaže...

ima li kakav nacin za aktiviranje windowsa 8, radio sam po uputama na youtube videu kolege sa foruma ali ne ide

 

Ne ,a to ti je scam ,jer je ključ blokiran .... testirano ....

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2012 12:30 (kizo2703).
16 godina
offline
Re: Windows 8
kizo2703 kaže...
Dobil si TD-ove od dva bisera .... {#} .... za postanje prikaza uređivanja Start Screena ... {#}

 

LOL...hvala, ali ne slazem se...TD (Ghost) {#}

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8
bugi.kc kaže...

Evo win8 na MSDNAA (DreamSpark Premium) :)

 

Super. Očekivao sam ga tek preksutra.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8
paradajz kaže...

 

Super. Očekivao sam ga tek preksutra.

Prekosutra dolaze neki proizvodi i na "obični" DS, kao na primjer Visual Studio 2012 Professional.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice