Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.346.943
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Nvidia GTX 680 kaže...

imam kupljenu licencu za startisback,vasa misljenja dobro ili lose? imam win 8.1?

- OK je to, a imaš i classic shell koji je besplatan, instaliraj pa vidi koji ti je bolji.

13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
djigibao kaže...

 

Sve je isto tako podešeno.

Možda ne može integracija Desktop programa s MUI-a aplikacijama. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
13 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Kako dobiti serijski broj windowsa koji su dobiveni s laptopom i kojem je crka hard disk?

Trebao bih sad stavit novi disk i instalirat windowse na njega a neznam kako da dođem do cd key-a windowsa što su već instalirani na njega.

Zdravi i veseli bili :)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Steam: charmander2005 || Origin: Bassotronic || Xfire: charmander1 || Skype: thebass999
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Bass kaže...

Samo to ima, nigdje ne piše key.

Zdravi i veseli bili :)
10 godina
protjeran
offline
Windows 8 i 8.1

 

Ako je uefi, key je u biosu na matičnoj...

Za oem pisi proizvodjacu, daj im tv broj i oni ti mogu po tome dati win key za tvoj laptop...ali taj key vredi samo za oem windowse pa nek ti daju i iso image oem windowsa....

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.4.2014 21:52 (bunkermax).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

za predistaliran OEM, key je u UEFIju. btw key i recovery medije je trebalo napraviti prvi dan ili dobiti, ne čekati kvar. Ovisno o vrsti kvara možda još možeš do recovery particije, ako je iskopiraš to je to (automatska aktivacija i sl.).

Drugi dio, ako je još pod garancijom, tad je to stvar garancije. Za većinu je 2 god., provjeri.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
ihush kaže...

za predistaliran OEM, key je u UEFIju. btw key i recovery medije je trebalo napraviti prvi dan ili dobiti, ne čekati kvar. Ovisno o vrsti kvara možda još možeš do recovery particije, ako je iskopiraš to je to (automatska aktivacija i sl.).

Drugi dio, ako je još pod garancijom, tad je to stvar garancije. Za većinu je 2 god., provjeri.

Hard je mrtav. Laptop je kupljen vani, cura ga je dobila bez kutije i ikakvih cd-a, a garancija ne dolazi u obzir jer se radi o fizičkom oštećenju.

Kako doći do ključa iz biosa? Vidio sam da se to radi s nekim alatom iz samih windowsa a ja nemam tu mogućnost.

I je li moguće da instaliram windowse na novi hard i onda pročitam ključ iz biosa i s njim aktiviram winowse?

Zdravi i veseli bili :)
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

problem je što nemaš originalan OEM install ovisno o brandu, radi samo na tom brandu i povezan je s UEFIjem, on to sve radi. Možeš probati pribaviti to od nekog trgovca ili googlanjem.

Normalan install svejdno retail-OEM (s police) nemaju takvu aktivaciju. Kao da pokušavaš VLK ili KMSom...

-ne znam kakav je kvar, ali za hdd često postoji šansa... treba lo bi ga spojit na neki PC i pogledati ako se može do recoveryja.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
ihush kaže...

problem je što nemaš originalan OEM install ovisno o brandu, radi samo na tom brandu i povezan je s UEFIjem, on to sve radi. Možeš probati pribaviti to od nekog trgovca ili googlanjem.

Normalan install svejdno retail-OEM (s police) nemaju takvu aktivaciju. Kao da pokušavaš VLK ili KMSom...

-ne znam kakav je kvar, ali za hdd često postoji šansa... treba lo bi ga spojit na neki PC i pogledati ako se može do recoveryja.

Stavio sam disk u PC i samo škljoca. Obzirom da je letio kroz prozor dobro je da se samo hard pokvario, neke plastike su se polomile al mu to ne smeta :).

 

Koliko sam skužio rješenje mi je kontaktirat proizvođača i molit ga da mi da iso image windowsa i ključ za njih, ili samo tražit ključ pa pokušat naći iso windowsa preko gugla?

Zdravi i veseli bili :)
11 godina
offline
Moj PC  
2 1 hvala 1
10 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Zar je to više bitno, dosad sam se navika na ovo bez klasičnog start izbornika tako da mi više niti ne fali.

nicky.sl
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
nicky.sl kaže...

Zar je to više bitno, dosad sam se navika na ovo bez klasičnog start izbornika tako da mi više niti ne fali.

  Ne znam jeli tebi bitno, ali meni je.

Lijepo bi mi doslo da obrisem Classic Shell.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.4.2014 19:14 (dinos3).
13 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Da li vam je bitan klasični Start i da li jedva čekate da ga vrate?

 

20 Da, jedva čekam
7 Ne, nimalo
39 I don't give a fuck :)
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Meni je metro start. Mozes ga podesit kako ti pase. Cak je i ljepsi od klasicnog starta.
http://www.neobux.com/?r=inoxzg,
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
x18x05x kaže...
Meni je metro start. Mozes ga podesit kako ti pase. Cak je i ljepsi od klasicnog starta.

netko normalan...

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || Xiaomi MI3 user ||
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Ne, ovako  skini sebi Hiren's BootCD 15.2 i bootaj s tim CD-om pokrani XP live a zatim pokreni sljedece OVO i pokreni na XP-u. I procitaj ključ, a zatim ides TU i provjeris za koju verziju WIn 8 je ključ. Nakon ovog sprzis sebi Wind 8 na dvd i jednostavno instaliras  s tim kljucem tj neces ni morati unositi kljuc jer ce ga windows sam procitati za tebe ako se to ne desi i budes morao unositi kljuc pokusaj s tim kljucem sto si dobio ako to ne prolazi koristi genereic kljuc ali pazi na verziju Core/Pro i kad instaliras koristi OEM ključ za aktivaciju. Provjereno vise puta  i sve prolazi bez problema.

 

EDIT

 

Za bradonja_85

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 13:38 (RealMadrid4Ever).
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

-jesi li pročitao bradonjin post? Nema Win8, nema diska, ima samo UEFI.. odnosno dali taj utils može pročitati key..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
ihush kaže...

-jesi li pročitao bradonjin post? Nema Win8, nema diska, ima samo UEFI.. odnosno dali taj utils može pročitati key..

Ako pitas mene da jesam, orginalnu iso sliku win 8 se moze lako skinuti, da program cita kljuc provjereno kao sto sam napisao. I disk mu nije potreban, jer sam mu predlozio live cd s kojim moze pokrenuti XP.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 19:40 (RealMadrid4Ever).
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
RealMadrid4Ever kaže...
.. I disk mu nije potreban..

 HDD je crko, ima novi.

suprotno nekim uvjerenjima, OEMovski ISO konkretnog proizvođača je malo teže pribaviti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
protjeran
offline
Windows 8 i 8.1

 

Mozda bi čovjek to najbezbolnije rijesio da nadje isti ili sličan model laptopa, prek foruma ili u trgovini one izlozbene primjerke, i da si odma na tom stroju napravi recovery usb uz uvjet da klikne opciju da se na usb prekopira i cjela recovery particija.  Stik od 32 gb, pol vure posla, i sve riješeno....

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
ihush kaže...
RealMadrid4Ever kaže...
.. I disk mu nije potreban..

 HDD je crko, ima novi.

suprotno nekim uvjerenjima, OEMovski ISO konkretnog proizvođača je malo teže pribaviti.

Halo, de malo citaj, OEM licenca nema nikakve veze s iso slikom pronadi kljuc provjeri koja verzija win8 je u pitanju Core ili Profesional i skini sebi orginalnu iso sliku s msdn-a. Pa zar je to toliki problem. I da znam da je HDD crko i logicno da je kupio novi, kad sam rekao da mu ne treba HDD mislio sam da moze saznati ključ i bez HDD-a.

 

EDIT 

za iso sliku posalji PM.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 21:44 (RealMadrid4Ever).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
bunkermax kaže...

 

Mozda bi čovjek to najbezbolnije rijesio da nadje isti ili sličan model laptopa, prek foruma ili u trgovini one izlozbene primjerke, i da si odma na tom stroju napravi recovery usb uz uvjet da klikne opciju da se na usb prekopira i cjela recovery particija.  Stik od 32 gb, pol vure posla, i sve riješeno....

 

Po mojem iskustvu trebao bi moci normalno instalirati win 8 tako da pokrene instalaciju  na novom HDD i tokom instalacije win će sami pokupit "key" bez da fizički moraš bilo što utipkavati. Pazi da ako si dobio komp sa Win 8 koristiš ISO od win 8, a ne win 8.1 jer win 8.1 koristii drugi set ključeva. Za kreiranje bootabilnog sticka preporučam aplikaciju rufus gdje biraš Uefi instalaciju-

 

Ako pak želiš imati key pohranjen onda koristi program RW-Everything pomoću kojeg možeš doći do ključa zapisanog u BIOS-u.

10 godina
protjeran
offline
Windows 8 i 8.1

 

Meni nesto takvo nije uspjelo, a postoji i mogućnost da sam i negdje pogriješio. Situacija je bila da sam imao oem win key pročitan specyem dok je hdd bio ispravan. Kad je hdd crko, na novi hdd sam probao instalirati retail windowse, ali nije prolazio oem ključ nego samo retail ključ, kojeg je tražio tokom instalacije. Nabavio sam oem image sa istovrsnog laptopa i prilikom instalacije taj nije trazio upis ključa.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
bunkermax kaže...

 

Meni nesto takvo nije uspjelo, a postoji i mogućnost da sam i negdje pogriješio. Situacija je bila da sam imao oem win key pročitan specyem dok je hdd bio ispravan. Kad je hdd crko, na novi hdd sam probao instalirati retail windowse, ali nije prolazio oem ključ nego samo retail ključ, kojeg je tražio tokom instalacije. Nabavio sam oem image sa istovrsnog laptopa i prilikom instalacije taj nije trazio upis ključa.

Kod mene je proslo sve ok i pricam o windows 8, s tim da je na jednoj Toshibi bio instaliran WIn8 a ja sam naknadno instalirao win 8.1 i aktivacija prolazi bez problema kao i kljuc. Greska cesto nastupi prilikom koristenja pogresne verzijeos-a.

14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Razočarali su me stvarno, ne znaju oće li piškiti ili kakiti.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Moraju ga vratit jer se toliko cvili da je to postalo neizdrživo. Najbolje da puste ljudima neka se odluče Start meni ili Start Screen

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.4.2014 11:22 (PlayMaker10).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Bilo da se koristi neki Start meni ili Start Screen

meni je sve to skupa ruzno. Stvar ukusa. Ti pravokutni

i kvadratni izbori kao da su izašli iz neke Pikasove radionice.

Uglato, kricavo, jednobojne 'kocke', neke posve bez veze.

Ali je 'izmisljeno' za one koji koriste u radu par aplikacija.

Ne moraju se puno umarat jer 'sve' im je na dohvat ruke.

Dok me ne stisne potreba za novim racunalom, sto se mene

tice, Windows 8, njegov ReFS i UEFI maticne ploce mogu cekati.

Barem sto se tice stolnog racunala.

Pozdrav

P.S. Da ne lazem potpuno, koristim Windows 8 u 'VirtualBox' ali rijetko.

Have a nice day - Compa
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.4.2014 12:16 (drradic).
Moj PC  
1 6 hvala 0
11 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
PlayMaker10 kaže...

Moraju ga vratit jer se toliko cvili da je to postalo neizdrživo. Najbolje da puste ljudima neka se odluče Start meni ili Start Screen

Trebali bi staviti prilikom instalacije windowsa da se odabere ocemo ili necemo start i postavit sliku kako ce izgledat.itd.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1

Nemoze to tako jer su rijetki ljudi koji su vicni kemijanju po kompjuteru a samo mali postotak ljudi u svijetu znaju instalirati Eindowse...ljudi se koriste servisima...u Americi, velike korporacije ne zele koristiti Win 8 dok ga ne srede tako da prosjecni korisnik moze da ga koristi...nemozete suditi po sebi jer ste toliko mala i zanemariva skupina u odnosu na svijetsku populaciju a posebno su popusili u Americi...

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice