Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.348.913
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
kizo2703 kaže...

A ti pročitaj ovo: Kupi laptop i odi u zatvor i nemoj ''padati'' na BSA propagandu kao što je pao Krešimir (i Lider ,s kojeg je to prepisano ,od riječi do riječi).

Čovjek je pao zbog preprodaje ,a ne samog korištenja.

..

-upravo tako. Neka druga kaznena djela su uzrok-posljedica-kazna. Ovo je samo propaganda, koja (namjerno) prikazuje to kao presudu zbog nelicenciranog korištenja.

 

napomena, važno... kod nas, švica, ostatak modernog svijeta, svako korištenje sveg dostupnog je leglano.

Zaštita autorskih prava tj vlasničkih prava, ponajviše se odnosi na audio-vizualne mateirjale (glazba-film), manje na soft.

Jedini kriterij, ne smiješ doći do sadržaja čineći kazneno djelo (provala, neovlaštena distribucija, crack-hack-.. copyright). Za soft licenca je samo ograničeno pravo na korištenje. Kod AV materijala, nema nikakve licence, nit potrebe za računom.

 

Primjer, (opet važan, kako bi i noobovi možda razumjeli pravnu razliku), i free soft MORA IMATI LICENCU. npr 7z, tamo piše... i upravo ta licenca dozvoljava korištenje npr kućnom ali i poslovnom korisniku, cijena-račun itd su sporedni. Ako je nešto free, nema R1, ako je komercijala mora postojati račun koji kaže da je firma-MB platila licencu, jednako kao što je platila RTV pristojbu i ZAMP, porez na zemljište, reg.automobila itd itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.8.2014 12:54 (ihush).
11 godina
offline
Windows 8 i 8.1
Win 8 kada je izasao je bio jako jeftin ja sam ga na microsoft stranici kupio za 39$ i kada je dosao 8.1 naravno free ga dobijes, vidim da se puno raspravlja o G2A stranici i da nisam tada kupio vjerovatno bih riskirao stotinjak kuna i kupio tu, po svim forumima kazu da su licence dobre mislim da nema bojazni.
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Greskom sam napravio acc jer je to win 8.1 trazio. Moze li se to kako maknuti?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
HDesignz kaže...

Greskom sam napravio acc jer je to win 8.1 trazio. Moze li se to kako maknuti?

 

. Idi u postavke pa nađi "o telefonu" pa odaberi "ponovno postavljanje telefona" i vratices ga na tvornicke postavke
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
nicky.sl kaže...
HDesignz kaže...

Greskom sam napravio acc jer je to win 8.1 trazio. Moze li se to kako maknuti?

 

. Idi u postavke pa nađi "o telefonu" pa odaberi "ponovno postavljanje telefona" i vratices ga na tvornicke postavke

 

trebam za komp

10 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
HDesignz kaže...
nicky.sl kaže...
HDesignz kaže...

Greskom sam napravio acc jer je to win 8.1 trazio. Moze li se to kako maknuti?

 

. Idi u postavke pa nađi "o telefonu" pa odaberi "ponovno postavljanje telefona" i vratices ga na tvornicke postavke

 

trebam za komp

 

. Uuuu jesan se zajebucnija pa ja san u totalno krivoj temi.
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Bilo je rasprava o valjanosti ključeva s g2a.com pa ću i ja podjeliti svoje iskustvo.

 

Kupio sam ključ prije nekih mjesec dana s iste stranice za 115 kn i to od "pouzdanaog" prodavača (ima s desne strane reputacija).

Uglavnom jučer sam taj ključ iskoristio da nadogradim windowse 7 na windows 8.1.

 

Iako je instalacija prošla bez problema, moji windowsi nisu aktivirani jer mi ključ ne valja, iako instalacijski program koji su koristili da provjeri legitimnost ključa još uvjek govori da je ključ uredu.

Sad možda se od ovoga još može nešto izvući preko microsoft podrške jer je bilo sličnih grešaka kod ljudi koji su imali orginalne ključeve pa im je bacilo istu grešku, ali eto čisto sumnjam.

Eto to je moje iskustvo za sada, ako netko ima nekakav savjet rado ću ga uvažiti.

 

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.8.2014 15:09 (Xanzzu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1

ja sam kupio kljuc sa iste stranice i uz pomoc g2a shield-a trazio provjeru kljuca, kljuc je bio neispravan, problem je bio jer je kljuc bio za win 8 a ja sam skidao win 8.1...kad sam skinuo win 8 sve proslo u redu napravio update na win 8.1 isto bez problema....

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Srednji kaže...

ja sam kupio kljuc sa iste stranice i uz pomoc g2a shield-a trazio provjeru kljuca, kljuc je bio neispravan, problem je bio jer je kljuc bio za win 8 a ja sam skidao win 8.1...kad sam skinuo win 8 sve proslo u redu napravio update na win 8.1 isto bez problema....

Moguće da je to problem, međutima, ono što sam kupio pisalo je licenca za windows 8.1 tako da sam upravo to i instalirao. Vidjet ćemo što je tehnička podrška reći.

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
11 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Xanzzu kaže...

Bilo je rasprava o valjanosti ključeva s g2a.com pa ću i ja podjeliti svoje iskustvo.

 

Kupio sam ključ prije nekih mjesec dana s iste stranice za 115 kn i to od "pouzdanaog" prodavača (ima s desne strane reputacija).

Uglavnom jučer sam taj ključ iskoristio da nadogradim windowse 7 na windows 8.1.

 

Iako je instalacija prošla bez problema, moji windowsi nisu aktivirani jer mi ključ ne valja, iako instalacijski program koji su koristili da provjeri legitimnost ključa još uvjek govori da je ključ uredu.

Sad možda se od ovoga još može nešto izvući preko microsoft podrške jer je bilo sličnih grešaka kod ljudi koji su imali orginalne ključeve pa im je bacilo istu grešku, ali eto čisto sumnjam.

Eto to je moje iskustvo za sada, ako netko ima nekakav savjet rado ću ga uvažiti.

 

Ja kada sam kupio original na microsoft stranici nakon mj. dan mi je javio da windows nije aktivan, rijesio sam to tako da sam nazvao microsoft hrvatska podrsku i nesto znam da sam upisao i da mi je izbacilo neki veliki broj i to sam im procitao i onda su oni meni dali da neto upisem i sad je sve ok.Sad dali bi to islo i sa kljucem od G2A neznam.

Nadam se da sam barem malo pomogao.

14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Upravo sam razgovarao s microsoftom, prvo su mi rekli da je ključ piratski, poslje da je dreamspark.

Uglavnom kao posljedica toga blokirana mi je i instalacija windowsa, pa mi je lik rekao da mi više ne može aktivirati Windowse ni da hoće. 

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Kao sto rekoh, prejeftino da bi bilo istina.

Rvat katolik!
 
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Windows 8 i 8.1

I ja sam uzeo kljuc sa G2A za 20$, vjerojatno medju prvima kad su se pojavili... i naravno da mi je po toj cijeni sve bilo sumljivo. Odmah sam kontaktirao MS UK support di su mi potvrdili da se radi o 100% legalnom retail kljucu... i stvarno nikakvih problema za sada.

Moguce da su se kasnije pojavili dreamspark kljucevi kad je nestalo legalnih zaliha... vjerujem da su ih prodavali na lopate!

Sveti PCE Forum!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
anarchyST kaže...

I ja sam uzeo kljuc sa G2A za 20$, vjerojatno medju prvima kad su se pojavili... i naravno da mi je po toj cijeni sve bilo sumljivo. Odmah sam kontaktirao MS UK support di su mi potvrdili da se radi o 100% legalnom retail kljucu... i stvarno nikakvih problema za sada.

Moguce da su se kasnije pojavili dreamspark kljucevi kad je nestalo legalnih zaliha... vjerujem da su ih prodavali na lopate!

 opet 'pogrešna interpretacija'...

-nema nelegalnog ključa-aktivacije. Ima onog koji prolazi ili ne, jer je npr revokan-blacklistan zbog zlouporabe.

Dal je key retaila, dreamsparka i sl. nema razlike za juzera, odnosno, mora raditi. Problem je samo odgovoriti na pitanje, kako si došao do ključa koji ima npr preduvijet da si studoš i dobiješ ga na faksu. Ili misliš da se telefonom npr za retail dokazuije mahanjem papira (računa, onako u ruci, bez videokamere..) u slučaju kad se nazove MS-0800300300... key radi ili ne radi. To je odvojeno od važenja licence koja može uvjetovati npr studij, firma-institucija i domestikus-vulgaris-maliPerica koji nikako nije mogao doći do npr VLKa, tj tad nema valjanu licencu, mada ima valjani key.

Što da MS odgovori na takve upite? Ponekad su odgovori tehnički neispravni (ovisi koliko je osoba s druge strane koncentirana), ali razumiljiviji pučanima, piraterija i sl. ili nevažeći key. Recimo, da meni MSovac odgovori da je key nevažeći, ja bi ga tražio da mi da drugi i pitao kako je to moguće...

''..kad je legalnih nestalo sa zaliha''.. nikad ih nije ni bilo (mada je ovdje termin leglanih pogrešan). Razlika je samo dal je nešto prošlo ili je stopirano-blacklistano nakon što je MS primijetio, slično kao da aktiviraš key za jednu licencu na jednom PCju i pokušaš ponovo drugim-ili-stotim PCjem.

 

edit: opet me nitko nebi razumio, možda ovako. Npr Enterprise ver, nije stvar ključa, nego dali osoba ima pravo uopće korištenja-dostupnost te konkretne verzije jer je isključivo za partner firme i sl. tako da spomenuti maliPerica ne može na (ono što se smatra) legalan način doči to te verzije nit je ima pravo koristiti tj nema važeću licencu, dok je key sporedan, OK, važeći i sl. dok ga ne revokaju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.9.2014 19:25 (ihush).
16 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Dosta ima nejasnoća sa tim keyevima, npr dosta ljudi ne zna da i za Dreamspark

ti najprije moraš imati legalne WinXP na računalu da bi mogao instalirati Dreamspark sedmicu ili osmicu.

Znači ti keyevi omogućuju upgrade (čak i sa npr win 3.11, 95, 99... bitno je da se ima nešto legalno kupljeno)

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Yo Bugovci.. 

 

Imam Win 8.1

 

 

Jel netko zna kako u postavkama namjestiti da mi lockscreen bude preko cijelog desktopa? ja imam samo malu sličicu koju moram kliknuti da bi mi se otvorio start menu

 to mi nije jasno kako napraviti

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1
Kako riješiti ovaj problem s Flash Playerom?
http://i.imgur.com/Q23EeqY.png
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...
Kako riješiti ovaj problem s Flash Playerom?
http://i.imgur.com/Q23EeqY.png

''The modern (or “Metro”) version of Internet Explorer in Windows 8 supports Flash, but only for some Microsoft-approved websites. You can add your own favorite websites to Microsoft’s whitelist to view Flash on any website.''

 

How To Use Flash on Any Website in Modern Internet Explorer

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Stvar je da nekad mi YT flash player radi kako treba, nekad ne.... Kad mi se to dogodi otiđem na Chrome i tamo vidim samo crnu sliku a čujem zvuk normalno
15 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Isto razmisljam o kupnji ovog kljuca: https://www.g2a.com/windows-8-professional-32-64-bit-cd-key-global.html 

 

Dakle, trenutno imam Windows 8. Taj bi kljuc trebo utipkat u Windows 8 i onda bi mi on trebao ponudit update na Windows 8.1, zar ne?

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Edge kaže...

Isto razmisljam o kupnji ovog kljuca: https://www.g2a.com/windows-8-professional-32-64-bit-cd-key-global.html 

 

Dakle, trenutno imam Windows 8. Taj bi kljuc trebo utipkat u Windows 8 i onda bi mi on trebao ponudit update na Windows 8.1, zar ne?

Ako vec imas Win 8 onda ti je upgrade na 8.1 besplatan, samo ga preuzmes sa Store-a...

Ako pak imas piratsku verziju, kupi kljuc (na vlastitu odgovornost) i onda napravi frisku instalaciju. 

Sveti PCE Forum!
15 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Kupio sam key, skinuo s microsoftove stranice "wizard" za update s win 8 na win 8.1, upiso key i sve proslo bez problema.

Windows is activated.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
 
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Xanzzu kaže...

Upravo sam razgovarao s microsoftom, prvo su mi rekli da je ključ piratski, poslje da je dreamspark.

Uglavnom kao posljedica toga blokirana mi je i instalacija windowsa, pa mi je lik rekao da mi više ne može aktivirati Windowse ni da hoće. 

Evo ljudi da stavim i točku na i u ovoj priči.

Isti dan sam kontaktirao g2a. Agent mi se odmah javio (doslovno za 5 min) i bez ikakvih pitanja rekao da će mi vratiti novce. 

Danas su sjeli na račun {#}

 

Tako da, ako netko bude imao slično iskustvo obvezno kontaktirajte g2a! Ne možete ništa izgubiti.

 

 

 

Sad samo jedno pitanje, pošto je ovo orginal windows skinut s stranice dali vrijede standardne alternative rješvanjanja ovog "windows nije aktiviran"?

Odgovori na pp.

 

SoSlI' bopummeH motlhbogh val.
11 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Neka mi se javi u PP tko ima jogobela windowse, da ga pitam nešto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows 8 i 8.1

imal' gdje jos jeftinog win8.1 za cca 90kn sto je bila ponuda :) trebao bih jedan za novi laptop

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Kako mogu maknuti lozinku za prijavu u Windowsima 8.1?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Zylvio kaže...

Kako mogu maknuti lozinku za prijavu u Windowsima 8.1?

Hirensboot CD-om.

12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Imam problem sa hibernation,naime opcija mi je isključena u power settings, ali kad stisnem shut down on mi automatski prebaci na hibernation?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
softwaremaniac kaže...
Zylvio kaže...

Kako mogu maknuti lozinku za prijavu u Windowsima 8.1?

Hirensboot CD-om.

 

Čemu sa cd-a, sve je već u sustavu.

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.9.2014 7:52 (mrxa1).
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
raptor22 kaže...

Imam problem sa hibernation,naime opcija mi je isključena u power settings, ali kad stisnem shut down on mi automatski prebaci na hibernation?

 

Evo ovo je dobar postupak, meni radi a radi i na starijim sustavima.

Ljudi, ajd budite dobri i koristite google, neće vas ugristi.


Kako vam se da tu tipkati pitanje i čekati odgovor kad je već sve gore i takva pitanja je sigurno netko prije već riješio {#}

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice