Windows 8 restore

poruka: 6
|
čitano: 1.238
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
WINDOWS 8 restore image

Kupio sam novi laptop sa windows 8.
Na žalost 90 posto programa mi na win 8 nije radilo pa sam instalirao win 7.
Prethodno sam naravio recovery dvd win 8 onako kako me wizard vodio ,da bih kasnije mogao vratiti 8-icu.

Sada kad to želim ne ide. Image je vidljiv ali kaže slijedeće:

Ensure that disks are online and no disks are ekcluded by mistake. ( 0x80042414) eror

 

probao sam sa Acronisom ali on vidi samo vhd,ali ne i vhdx datoteke (koje su u win 8 image-u)

 

nadam se da vas nisam umorio i da možete pomoći.

hvala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 8 restore

Recovery ili Repair Disk nema svrhu backup-a. Njime pokrećeš (između ostalih alata/mogućnosti) backup koji ranije moraš spremiti na drugi HDD ili eksterni disk.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Windows 8 restore

Toliko znam. Imam image diska od nekih 8 gigabajta ,koju je napravio prije nego sam išao stavljati 7-icu. disk je naravno samo neki 60 mb kojim pokrećem kopiranje te "slike". Ali neće ,to je problem :(

10 godina
protjeran
offline
Windows 8 restore

Možda nisi to sve ispravno napravio.

Iz windows 8 sam napravio recovery usb i na njemu je i cjela recovery iso slika one skrivene particije.  

Znači sve mi je na jednom usb-u i zauzima  24  gb, i uredno sve vraća na novi disk.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 8 restore

8 GB je premalo za backup image. Kao što rekoh, backup image zbog veličine (evo kao što je kolega naveo primjer od 24 GB) mora ići na drugi HDD (ne drugu particiju). Moraš nabaviti novi Windows 8.1 pa ga iznova instalirati.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 restore
phoenix2003 kaže...

..mora ići na drugi HDD (ne drugu particiju). ..

-ne mora, može particija ali ne smije biti korištena od OSa (npr MyDoc..) jer tad se rekurzivno kopira.. naravno, bolje (sigurnije u slučaju kvarova) je drugi disk.

-veličina, ... to je relativan pojam, 15-20GB (i više), ali može biti i 7-8-9.. ali tad bi ušli u nešto sasvim drugo (tema).

- @ goranauto, nešto je pogrešno/neispravno. Dal recovery medij, image, staze-podaci.. ili nepotpun image. Tako da ti ostaje samo pokušaj reinstalla, u najgorem slučaju (clean) install. Prvo kreni s repair opcijama s boot medija (npr win install), npr ako je problem disk, možda chkdsk nešto popravi pa tad recovery prođe itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice