Windows 8.1 Sleep/Hibernate problem zaključana tema

poruka: 20
|
čitano: 8.583
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Windows 8.1 Sleep/Hibernate problem

Dali netko od vas koji koristite Win 8.1 ima problem sa Sleep mode-om ili Hibernacijom?!

U mom slučaju računalo se ne boot-a nakon što ga pokrenem iz Sleep-a ili Hibernacije... Samo se uključi i stoji crni ekran.

Isprobao sam sve moguće kombinacije (reinstall drivera, default bios postavke, zbrisao sam VMware i Virtual Box, disable mrežnih kartica, isključio Fast startup, googlam vec 2 dana...), ali ne mogu riješiti ovaj problem, pa ako ima kakvih prijedloga bio bih zahvalan..

Why so serious?! Let's put a smile on that face!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Windows 8.1 Sleep/Hibernate problem

Nije mi baš jasno no probaj napraviti ovo sa slike--to ti je isti k-..-.-  za gašenje hibernacije i za SSD i za HDD.

 

 

A, ako ti se sitem baca u slip mode, brate, namjesti ga da "padne" za 4 sata ili više, po izboru, pa nećeš imati probljem. 

Čovjeka možeš najlakše upoznati po njegovim manama. Vrline može svatko odglumiti
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 8.1 Sleep/Hibernate problem

Možda sam se krivo izrazio, ne želim ugasiti niti sleep niti hibernaciju. Stalno koristim i jedno i drugo. Na ovom laptopu prije sam imao win7 i ispravno je radilo, poslije na win8 takoder ali sada na 8.1 (64 bitni) ne radi. Na službenom laptopu vrti se sedmica i nikad nikakvih problema, samo na win 8.1 ne radi kako spada tj. nikad ne boota kada se vraća iz sleepa ili hibernacije, stoji black screen....

Ako imaš sada kakav prijedlog samo javi

Why so serious?! Let's put a smile on that face!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8.1 Sleep/Hibernate problem

svi problemi s hyber-sleep su u driveru ili neispravnom-neadekvatnom hardwareu (npr power suply). U ovom slučaju driveri (po opisu, ponašanje na drugim OSevima).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 8.1 Sleep/Hibernate problem

A da, nema sta drugo biti, hw je potpuno ispravan, ali mijenjao sam skoro sve drivere i stvar se ponavlja. Jedino kod video drivera ima neke razlike, kada je lap u sleepu blinka lampica, dok s jednim driverom ne blinka.. Ali kada se pokrene stvar je ista, mrtvi black screen..

Bojim se da neki nije kompatibilan sa 8.1, ali i to mi je čudno jer je s osmicom ispravno radilo..

Why so serious?! Let's put a smile on that face!!
14 godina
offline
Windows 8.1 Sleep/Hibernate problem

Imaš li ovu opciju u BIOS-u "Trusted Platform Module (TPM)"? Ako imaš postavi je na Disable pa javi šta se desilo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 8.1 Sleep/Hibernate problem

Ovako na pamet mislim da nemam, ali provjerim danas kad dođem s posla, pa javim.

 

Edit: Pozdrav ekipa, nisam se stigao ranije javiti..

Uglavnom, nemam više problem sa sleepom ili hibernacijom. Naime, nisam imao "TPM" opciju u biosu i sinula mi je briljantna ideja - flashat ću si bios! I sve super, skinem si official BIOS sa stranice proizvođača, "uspješno" flasham, traži me još jedan restart.. I bio je još jedan, posljednji.. Nakon tog restarta laptop se totalno brickao, mrtav skroz. Upalim ga i nista se ne dogadja, bukvalno nista. Nema post ekrana, ničega.. Dapače, ekran se niti ne upali, upali se jedna lampica i ventilator. 

Pokušao san sve živo, ali ne mogu nikako napraviti rcovery, rastavio sam laptop totalno i sastavio, pokušao resetirati micanjem baterije, proguglao internet, sve.. Ali bez uspjeha. 

I tako vise nemam sleep/hibernacija problem, ali imam "brickani" laptop.

 

Ukoliko nekim slučajem koja duša ima neki prijedlog za novi problemcic bio bih zahvalan, nemam sto izgubiti, doslovno.

Why so serious?! Let's put a smile on that face!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2014 21:25 (jocker'86).
13 godina
offline
Windows 8.1 Sleep/Hibernate problem

Bump.

Why so serious?! Let's put a smile on that face!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 8.1 Sleep/Hibernate problem

Ponovo instalacija ide nakon flashanja Biosa... tako sam ja morao sebi na Acer Aspire V3-771G.  poslije sve okk radi i dan danas ...

 

mz
14 godina
offline
Windows 8.1 Sleep/Hibernate problem

Na usb stick nabaci taj prethodni BIOS koji si imao i stavi ga u laptop. Pritisni  tipke Fn+Esc+Power i drži ih dok indikatori ne pođu da svijetle. Pusti da se sve završi automatski. To bi trebalo otkloniti problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 8.1 Sleep/Hibernate problem
morkan kaže...

Ponovo instalacija ide nakon flashanja Biosa... tako sam ja morao sebi na Acer Aspire V3-771G.  poslije sve okk radi i dan danas ...

 

Nisam te baš razumio, ponovna instalacija čega? 

phoenix2003 kaže...

Na usb stick nabaci taj prethodni BIOS koji si imao i stavi ga u laptop. Pritisni  tipke Fn+Esc+Power i drži ih dok indikatori ne pođu da svijetle. Pusti da se sve završi automatski. To bi trebalo otkloniti problem.

Pa u principu to i jest recovery biosa, a isprobao sam i ne radi. Mislim da uopće ne učita usb, zato što ne svijetli lampica na usb-u. Također, isprobao sam i s drugim kombinacijama tipki Fn+B, Win+Esc, Win+B, ... , ali bez ikakve razlike... Mrtav totalno.

Why so serious?! Let's put a smile on that face!!
14 godina
offline
Windows 8.1 Sleep/Hibernate problem

Nosi na servis.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8.1 Sleep/Hibernate problem
jocker'86 kaže...

Možda sam se krivo izrazio, ne želim ugasiti niti sleep niti hibernaciju. Stalno koristim i jedno i drugo. Na ovom laptopu prije sam imao win7 i ispravno je radilo, poslije na win8 takoder ali sada na 8.1 (64 bitni) ne radi. Na službenom laptopu vrti se sedmica i nikad nikakvih problema, samo na win 8.1 ne radi kako spada tj. nikad ne boota kada se vraća iz sleepa ili hibernacije, stoji black screen....

Ako imaš sada kakav prijedlog samo javi

Pozdrav ekipa, imam apsolutno isti problem,samo što je meni na pc-u a ne na laptopu...da li si ti jocker uspio popravit svoj laptop i jesi li uspio riješiti problem sa sleepom ili hibernacijom jer stvarno je iritantno to, a imao sam naviku veoma često koristiti sleep!?...fala unaprijed na bilo kakvom odgovoru.

10 godina
neaktivan
offline
Windows 8.1 Sleep/Hibernate problem

Pozdrav svima,

 

Imam problem sa gašenjem kompjutera.Kada stisnem shut down kompjuter mi ode u hibernate.Kako da to popravim? Hvala svima na odgovoru :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 8.1 Sleep/Hibernate problem

U Control panel odaberi "Hardware and Sound" pa izaberi opciju "Change what the power buttons do". Kada se otvori prozor u izborniku odaberi željenu opciju, dakle "Shut down". Vidi slike.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.3.2014 19:41 (phoenix2003).
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8.1 Sleep/Hibernate problem
phoenix2003 kaže...

U Control panel odaberi "Hardware and Sound" pa izaberi opciju "Change what the power buttons do". Kada se otvori prozor u izborniku odaberi željenu opciju, dakle "Shut down". Vidi slike.

Već mi je bilo tako nariktano....

14 godina
offline
Windows 8.1 Sleep/Hibernate problem

Na slici 2, pri dnu, se vidi uključena opcija "Hibernate". Isključi je. Otvoti link http://support.microsoft.com/kb/920730 pa idi na "Disable hibernation".

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.3.2014 20:34 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8.1 Sleep/Hibernate problem
phoenix2003 kaže...

Na slici 2, pri dnu, se vidi uključena opcija "Hibernate". Isključi je. Otvoti link http://support.microsoft.com/kb/920730 pa idi na "Disable hibernation".

a onda neću imat opciju ulazak u hibernate mode....

14 godina
offline
Windows 8.1 Sleep/Hibernate problem

Možeš to opet uključiti, samo popravi način isključivanja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 8.1 Sleep/Hibernate problem

- Postoji tema, ako imaš kakvih pitanja, prebaci se tamo:

 

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/windows-8-problemi/157053.aspx

---------- Drži se majstore, moje misli su uz tebe. ---------- Sva pitanja, nejasnoće, prigovore molim na PM. :D
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice