Windows 98 problem

poruka: 59
|
čitano: 11.105
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 98 problem
AMD Phenom II X4 kaže...

Daj probaj instalirati XP ako možeš.

Sa hardom od 1 GB, tesko. Cak i kad bi se provukao sa NLiteom i slicnim alatima, ne bi mu previse ostalo mjesta za ostale aplikacije. A tu je i cinjenica da ima star procesor i samo 128 MB RAM-a. Sto bi znacilo da bi pagefile lijepo narastao cak i kod skromne uporabe.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
15 godina
odjavljen
offline
Windows 98 problem

Tebi treba Mint 9 XFCE. Radit će sasvim OK ako ne pretjeraš sa multitaskingom. Osim toga, LTS je pa updatea ima za razliku od ostalih starih verzija.

 

Ili pak DSL Linux. Ili možda Puppy.

 

[edit] - download linkovi za devetku, XFCE verzija. Samo OpenOffice skini i kasnije makni one pakete koji ti ne trebaju (možda Gimp i sl.). Navrati u temu "Linux - pitanja i odgovori"

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2012 16:14 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 98 problem
Sum_of_all_fears kaže...

 Ili možda Puppy.

Da, upravo ga htjedoh predložiti, ali me preduhitri. :-)

Inače probao sam ga na 64 MB RAM, 566 MHz Pentium II i 4.9 GB HDD {#}, radio je solidno, a u tebe je ram dvostruko veći, samo ostaje pitanje CPU time-a.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 98 problem
rustweaver kaže...

Svi su kompatibilni, ono oko cega se ne mozemo dogovoriti je koji bi ti najmanje stekao na tom laptopu. Probaj DSL, ima cca 50 MB i graficko sucelje, tesko da se ista drugo s time moze usporedivati. Pa cak ni Win98 ^^

Da,Damn Small Linux je za tvoj PC super, .iso fajl mu je "velik" svega 50 MB-a,nakon instalacije je nešto više na hardu,ali jako malo...

 

AMD Phenom II X4 kaže...
kule93 kaže...

Nekako , ne znam ni ja kako našao mi se pod rukom jedan laptop za muzej s windowsom 98 na njemačkom pa bi promijenio sučelje na hrvatski ali mi ne učitava ni stick ni Cd ni internet ne radi jer nema drivera...Jel mi može netko reći gdje mogu nabaviti croatian language pack za ovaj prastari windows?

 

Svima puno unaprijed hvala

Daj probaj instalirati XP ako možeš.

Ne. to što nikad nisi koristio linux ne znaći da linux nevalja...

neka instalira Damn Small Linux....

*ebo vas windows -.-

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
12 godina
offline
Windows 98 problem

Definitivno dsl ili slitaz. Pazi da skidas za pravu arhitekturu(kod pojedinih).

ja
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 98 problem

Instaliraj WinXP na laptop. Mozes na hard od 1GB i dosta ti je 128MB rama i procesor ti je ok.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 98 problem
MarkoSMS kaže...

Instaliraj WinXP na laptop. Mozes na hard od 1GB i dosta ti je 128MB rama i procesor ti je ok.

Ti ne zelis shvatiti ili ne mozes, kakav XP na 1GB HDD-a, sta ce mu ostat za programe 300 MB?, a o pagefile-u, pored 128 MB RAM-a, da i ne govorim...

13 godina
offline
Windows 98 problem

Slažem se sa ostalima, neka "lite" distribucija poput DSL-a ili Puppy Linuxa bi bila savršena. Ako ne želiš linux, možeš probat sa TinyXP (ne očekuj čuda)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 98 problem

A gledaj..

Ako mozes napraviti boot from usb/cd, onda si skini slax, slitaz, stogod jos netko preporucio da je kompaktno takodjer.

 

Imas live cd/ajd..i usb. Pa fino provrti cisto da vidis sta mozes ocekivati i kako ce se hardverski podnositi. I zaracunas da ce raditi brze kad je instalirano.

znaci nesto sto vrti fluxbox, openbox, lxde ili nesto lakse.

ja
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 98 problem
royalhero kaže...
MarkoSMS kaže...

Instaliraj WinXP na laptop. Mozes na hard od 1GB i dosta ti je 128MB rama i procesor ti je ok.

Ti ne zelis shvatiti ili ne mozes, kakav XP na 1GB HDD-a, sta ce mu ostat za programe 300 MB?, a o pagefile-u, pored 128 MB RAM-a, da i ne govorim...

 

Windows XP 6u1. negdje iz 2002., dakle Windows XP bez SPa.

 

moje racunalo na kojem WinXP rade:

 

Pentium 90, 64MB EDO RAM, 2MB VGA, 1.0GB disk, nutra

LAN i WLAN kartica. Shvati to.

Instalacija XP-a trajala duze vrijeme, ali je sve proslo bez bada. Shvati to.

Koristim ga za soft ap za wireless u potkrovlju te za povremeni

remote desktop pristup. Radi bez bada 24/7.

 

Tako da mogu tvrdit nesto sto je moguce instalirat i sto sam instalirao ;)

 

Samo bih nadodao da nebi bilo hrpa nepotrebnih postova, nije moguce

novije WinXP instalirati na 1GB disk, bas je potrebna edicija bez service packa, dakle,

oni prvi WinXP (kod loadanja pise WindowsXP Professional, dok kod npr SP2 pise samo Windows XP)..

 

{#}

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2012 15:40 (MarkoSMS).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 98 problem
MarkoSMS kaže...
Koristim ga za soft ap za wireless u potkrovlju

I hardver u mom routeru je dostatan da pokrene linux i služi kao router što ne znači da je dobar i za desktop uporabu.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
12 godina
neaktivan
offline
Windows 98 problem

Njabolje bi mu bilo da za nekih 40-ak kuna uzme disk od 40 GB:
http://www.njuskalo.hr/hdd-diskovi/maxtor-hard-disk-40-gb-ata-oglas-5246672

Samo je pitanje - bad sectori, ali za te pare (45 KN) nema veze.

BTW, piše da poklanja floppy uz hard disk. ;)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 98 problem

@markosms jel može link gdje mogu naći xp bez sp-ova ili mogu samo instalirati obični xp i na početku odabrati da mi ne skida SP-ove?

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2012 20:19 (kule93).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 98 problem
kule93 kaže...

@markosms jel može link gdje mogu naći xp bez sp-ova ili mogu samo instalirati obični xp i na početku odabrati da mi ne skida SP-ove?

Vjeruj mi ne želiš to. Instaliraj Windows 98SE ili 2k.

15 godina
odjavljen
offline
Windows 98 problem

Zašto ne instaliraš DSL? Office paket ti ionako ne stane a osim toga, mogao bi eventualno 2000 instalirati.

 

Još jedna ideja - instalacija Ubuntua na stick u persistent modu? Npr. stick od 8GB pa ti disk ni ne treba - samo swap file staviš na njega i plop boot manager da bi mogao bootati sa USBa

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 98 problem

Može Linux ako želi eksperimentisati sa njim, ako želi Windows, 2000 ili 98SE mu je pravi izbor.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 98 problem
royalhero kaže...

Može Linux ako želi eksperimentisati sa njim, ako želi Windows, 2000 ili 98SE mu je pravi izbor.

Može i njih dvoje na stick instalirati, ja sam Win2k tako.

Verum est, summus hominorum.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 98 problem

Ako hoće instalaciju na HDD - Win98SE. Problemi - staaaari browser, ponuda bilo kakvih programa je iznimno ograničena, mogući problemi sa driverima i na disku jednostavno nema mjesta za bilo šta. Ili ako želi linux, može instalirati DSL koji zauzima 50ak MB pa se da živjeti - ima normalan browser, multimedija će raditi, neki osnovni uredski rad bi prošao - čak bi se i Google Docs dali iskoristiti,

 

A ako se odluči na USB varijantu - neki stari Ubuntu (LTS obvezno, XFCE/LXDE/Fluxbox sučelje), prostora će imati ovisno koliki stick uzme (više od 1GB sigurno), moguća je instalacija LibreOffice paketa a boot se jako lako složi sa Plop Boot managerom. Stick bude spojen cijelo vrijeme, HDD se koristi samo za bootanje - učita se Plop sa njega i dalje sve on preuzima jer tako star laptop 100% nema USB boot podršku.

 

Ili ako ćemo u daljnje perverzije - PXE server u virtualki na nekom PCju koji je stalno upaljen, boot preko mreže, prostora koliko hoćeš...

 

Sve je stvar volje, vremena i želje za eksperimentiranjem.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 98 problem
Sum_of_all_fears kaže...
Ili ako ćemo u daljnje perverzije - PXE server u virtualki na nekom PCju koji je stalno upaljen, boot preko mreže, prostora koliko hoćeš...

Eh sad... A možda mu laptop ni nema Network Boot...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 98 problem
royalhero kaže...
Sum_of_all_fears kaže...
Ili ako ćemo u daljnje perverzije - PXE server u virtualki na nekom PCju koji je stalno upaljen, boot preko mreže, prostora koliko hoćeš...

Eh sad... A možda mu laptop ni nema Network Boot...

Imaš PXE Boot Agent. On je zasnovan na Linuxu, učita se i onda boota s mreže.

Vrt trokuta, najsjevernije drvo, 5 stopala južno.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 98 problem

A to je nešto vezano za Linux?... Nije to moje područje. {#}

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 98 problem
Unix kaže...

Imaš PXE Boot Agent. On je zasnovan na Linuxu, učita se i onda boota s mreže.

Plop Boot Manager isto podržava network boot...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
10 godina
neaktivan
offline
Windows 98 problem

moze li mi neko objasnit mogu li da na windows 98 uradim xp i sto ne rade usb priljucak i onaj drugi? ima 32.0 mb of ram

toshiba laptop wind 98 ? nema prikljucak za internet kako da ga popravim

 
0 4 hvala 0
12 godina
offline
Windows 98 problem

Ajd malo pojasni sto zapravo zelis pitati ?

 

Pitanje je malo cudno formulirano.

 

Zelis preko win98 staviti winxp ?

ja
 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 98 problem

Ne rade ti USB, prije su radili?

A i neće ti ići XP na 32Mb rama

 

The minimum hardware requirements for Windows XP Home Edition are:

Pentium 233-megahertz (MHz) processor or faster (300 MHz is recommended)

At least 64 megabytes (MB) of RAM (128 MB is recommended)

At least 1.5 gigabytes (GB) of available space on the hard disk

CD-ROM or DVD-ROM drive

Keyboard and a Microsoft Mouse or some other compatible pointing device

Video adapter and monitor with Super VGA (800 x 600)or higher resolution

Sound card

Speakers or headphones

    Đuro#2155
    Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2013 0:09 (Franjo15).
    Moj PC  
    0 0 hvala 0
    12 godina
    offline
    Windows 98 problem

    http://winhistory.de/more/386/xpmini.htm.en  ma teoretski ide na svasta...ali..

     

    Nemoj stavljati xp ni slucajno. Drzi se win98, imas i service packove neke za njega.

    ja
     
    0 0 hvala 0
    14 godina
    neaktivan
    offline
    Re: Windows 98 problem
    djolee977 kaže...

    moze li mi neko objasnit mogu li da na windows 98 uradim xp i sto ne rade usb priljucak i onaj drugi? ima 32.0 mb of ram

    toshiba laptop wind 98 ? nema prikljucak za internet kako da ga popravim

    Da vratiš taj PC u život: http://distrowatch.com/table.php?distribution=tinycore

    Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
    8 godina
    neaktivan
    offline
    Re: Windows 98 problem

    Windows 98 FE je imao USB podršku, ali jako minimalističku, kao i Second Edition. 98-ica sama po sebi nema driver za USB memorijske štapiće, moraš skinut driver u .exe obliku i instalirat. Makar nema smisla jer ako namjeravate raditi velika kopiranja sa i na USB štapić, bit će sporo zato što je taj priključak najvjerojatnije USB 1.1 (1.5 ili 12 Mbit/s).

    Are you looking at me? Who are you looking at?!
    11 godina
    offline
    Re: Windows 98 problem
    Meni je jasno da forum nije chat i da se odgovor moze cekati satima, pa i danima... ali zar ti doista mislis da netko ceka na odgovor od srpnja 2013. godine?
    Moj PC  
    3 0 hvala 0
    Nova poruka
    E-mail:
    Lozinka:
     
    vrh stranice