Windows licenca za obrt

poruka: 17
|
čitano: 6.245
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Windows licenca za obrt

Pozdrav,

 

koja bi bila najpovoljnija opcija za legalnu licencu ? Trebam jednu licencu za jedno (postojece) racunalo. Znam da tehnicki OEM nije dobar, ali "prolazi" kod nas. Medjutim sad gledam Win 10 Home RETAIL za oko 1-1.2k kn, i iako bi preferirao sedmicu ovo bi bilo ok. Ima još nešto da sam previdio ? Treba mi R1.

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2015 17:46 (shd).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows licenca za obrt
shd kaže...

 

koja bi bila najpovoljnija opcija za legalnu licencu ? Trebam jednu licencu za jedno (postojece) racunalo. Znam da tehnicki OEM nije dobar, ali "prolazi" kod nas. Medjutim sad gledam Win 10 Home RETAIL za oko 1-1.2k kn, i iako bi preferirao sedmicu ovo bi bilo ok. Ima još nešto da sam previdio ? Treba mi R1.

 

 Bilo koji dućan koji ima ''fizičku'' prodavaonicu je najbolja opcija - evo, Windows 10 Home, retail, na usb-u, u Linksu 1049 kn.

 

Apropo Sedmice: Windows 7, Professional OEM - 1.345 kn

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2015 18:14 (kizo2703).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows licenca za obrt

Ali to je Home... Jednako "sivo" područje kao OEM na starom PCju.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows licenca za obrt
Sum_of_all_fears kaže...

Ali to je Home... Jednako "sivo" područje kao OEM na starom PCju.

 Ha, ako mu ne trebaju opcije GPO-a, domene i ostatak poslovnih aplikacija, bit će mu dobar.

Iako ga ja nebi nikad uzimao za posao.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
8 godina
offline
Re: Windows licenca za obrt
kizo2703 kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Ali to je Home... Jednako "sivo" područje kao OEM na starom PCju.

 Ha, ako mu ne trebaju opcije GPO-a, domene i ostatak poslovnih aplikacija, bit će mu dobar.

Iako ga ja nebi nikad uzimao za posao.

 

Bavim se programiranjem na jednom pc-u, pa osim limita od 16gb rama na 7 nista drugo mi nikad nece prestavljat problem (a i prije cu prec na 10 nego i to bude).

 

Nego, zasto bi Home bilo sivo podrucje ?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows licenca za obrt
shd kaže...

 

Bavim se programiranjem na jednom pc-u, pa osim limita od 16gb rama na 7 nista drugo mi nikad nece prestavljat problem (a i prije cu prec na 10 nego i to bude).

 

Nego, zasto bi Home bilo sivo podrucje ?

 Ne znam, pitaj kolegu. Za OEM znam - OEM licenca bi se morala prodavati samo uz predinstalirane Windowse, ne kao samostalna instalacija.

 

Ali, to više ne poštuje nitko, nigdje. Primjer - Amazon

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2015 20:24 (kizo2703).
15 godina
odjavljen
offline
Windows licenca za obrt

Home ne bi smio vrtjeti na PCju gdje obavljaš bilo kakvu poslovnu aktivnost (dakle, samo "non-commerical", tj., ako ti je taj PC za posao, na njega mora ići Pro ili Ultimate).

 

Guess not

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2015 23:49 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windows licenca za obrt
kizo2703 kaže...
shd kaže...

 

Bavim se programiranjem na jednom pc-u, pa osim limita od 16gb rama na 7 nista drugo mi nikad nece prestavljat problem (a i prije cu prec na 10 nego i to bude).

 

Nego, zasto bi Home bilo sivo podrucje ?

 Ne znam, pitaj kolegu. Za OEM znam - OEM licenca bi se morala prodavati samo uz predinstalirane Windowse, ne kao samostalna instalacija.

 

Ali, to više ne poštuje nitko, nigdje. Primjer - Amazon

 

 Heh refurbished. Al sam citao negdje da ako je na racunu barem hard uz oem windowse da moze proc. Ipak mi se cini Win 10 oaj retail ko najbolja opcija. Thx

 

Sum_of_all_fears kaže...

Home ne bi smio vrtjeti na PCju gdje obavljaš bilo kakvu poslovnu aktivnost (dakle, samo "non-commerical", tj., ako ti je taj PC za posao, na njega mora ići Pro ili Ultimate).

 

Ovo mi je prvi glas. Uvijek sam mislio da te oznake samo oznacavaju paket, odnosno koje extra feature ima ta verzija, i brzo googlanje mi je to potvrdilo. Imas negdje potvrdu toga ?

15 godina
neaktivan
offline
Windows licenca za obrt

A zašto ne Linux???

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows licenca za obrt
shd kaže...

Ovo mi je prvi glas. Uvijek sam mislio da te oznake samo oznacavaju paket, odnosno koje extra feature ima ta verzija, i brzo googlanje mi je to potvrdilo. Imas negdje potvrdu toga ?

Naravno da nema; Home ti samo u praksi znaci da ga ne budes spojio na domenu ili imao neke feature koje bi podrazumijevao pod "ozbiljno poslovno okruzenje d.o.o.". Inace, sto se tice pravne strane, EULA ti takvo nesto ne zabranjuje. Na kraju krajeva, sto se mucis: http://www.microsoft.com/en-us/useterms - imas i na hrvatskom, IIRC.

http://www.pci-z.com/
15 godina
odjavljen
offline
Windows licenca za obrt

Sad sam preletio EULAu i stvarno, Home može za poslovnu uporabu

 

Ima da bijem jednog tu "stručnjaka" koji me u to uvjerio (više ni MSovi certifikati nisu što su nekad bili)...

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windows licenca za obrt
Sum_of_all_fears kaže...

Sad sam preletio EULAu i stvarno, Home može za poslovnu uporabu

 

Ima da bijem jednog tu "stručnjaka" koji me u to uvjerio (više ni MSovi certifikati nisu što su nekad bili)...

 

Ma nemas beda, ja sam radio u firmi di su odlucili sredit legalno te licence jednom zauvijek. Na kraju ispada da je po legalnim dokumantima jedno, prodavac ti kaze drugo, u praksi je trece, ovisis o inspektoru kojeg dobijes, pa interpretacija zakona koju ni ona sudnica na rtlu ne moze rijesit, i onda jos na sve to zaljepi faktor Hrvatska koja ima svoju logiku (ili nedostatak iste) :)

 

Pitao je kolega gore zasto ne Linux. Zato sto sam dobio poticaje od drzave i long story short, imaju odredjena pravila na sto se lova mora potrosit, i posto je ostalo podosta viska odlucio sam poraditi na qol dijelu poslovanja, a posto se nisam neko vrijeme baivo licencama bolje pitat nego skitat :P

10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows licenca za obrt
shd kaže...

Na kraju ispada da je po legalnim dokumantima jedno, prodavac ti kaze drugo, u praksi je trece, ovisis o inspektoru kojeg dobijes, pa interpretacija zakona koju ni ona sudnica na rtlu ne moze rijesit, i onda jos na sve to zaljepi faktor Hrvatska koja ima svoju logiku (ili nedostatak iste) :)

Nemas tu sto interpretirati i filozofirati - EULA je jasna po pitanju koristenja Home verzija u komercijalne svrhe, tako da stvarno nemas brige.

http://www.pci-z.com/
14 godina
neaktivan
offline
Windows licenca za obrt

Jel ovo prolazi u slučaju inspekcije?

 

http://www.njuskalo.hr/softver/microsoft-windows-7-pro-sp1-eng-mar-oglas-13268478

 

Dobijem R1 račun, a gdje ih je nabavio zaista nije moj problem. Ili je...?

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2015 21:57 (ChillyBoy).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows licenca za obrt
ChillyBoy kaže...

Jel ovo prolazi u slučaju inspekcije?

 

http://www.njuskalo.hr/softver/microsoft-windows-7-pro-sp1-eng-mar-oglas-13268478

 

Dobijem R1 račun, a gdje ih je nabavio zaista nije moj problem. Ili je...?

 

Dižem iz prašine; ovo i mene zanima!

 

Trebaju mi dvije licence za startup s jednim zaposlenim (laptop + desktop) i dok se posao ne uhoda, svaka kuna mi igra!

 

Edit: Još malo stvari za nadodati u raspravu po pitanju drugih/jeftinijih izvora licenci - MAR i MS Partner - ima li tko kakvih iskustava s tim i koliko se kreću cijene takvih?

Rabljene komponente uz koje dolazi COA i disk?

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2016 17:11 (DBOnline).
15 godina
offline
Re: Windows licenca za obrt
DBOnline kaže...
..

 

Trebaju mi dvije licence za startup s jednim zaposlenim (laptop + desktop) i dok se posao ne uhoda, svaka kuna mi igra!

..

 -za start pogledaj tcomovo rentanje pc+soft, do pola godine je to OK.. partner ima smisla s više licenci (min 4-5+).

ako je samo win-OS (ne npr MSO) tad kupiš 1 (ili 2) licence... ili ovisi što se radi linux/foss.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Windows licenca za obrt

Računala imam i Windows Retail sam kupio u trgovini, te bih volio imati svoj Office ako je ikako moguće, ali po principu da platim jednom i onda zaboravim na bilo kakvo daljnje vezivanje i troškove.

Verzija mi i nije toliko bitna, 2010 ili viša mi je sasvim dovoljna za moje potrebe, a u principu treba mi samo Word i Excel.

 

Pitanje koje je prethodno postavljeno i dalje stoji neodgovoreno, a odgovor nije na odmet jer dotični prodaje i Office po meni koliko-toliko prihvatljivoj cijeni.

Probao sam zvati MS po tom pitanju, ali bivam prespojen u Kuala Lumpur ili gdje god već, te oni nemaju baš neki pametan odgovor (sve je bilo pod maybe), dok broj koji je na BSA-ovim stranicama nije u upotrebi...

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2016 10:43 (DBOnline).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice