Windows se ne može podići

poruka: 24
|
čitano: 12.755
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Windows se ne može podići

Prije kojih tjedan dana instalirao sam Windows xp, sp3 . Prvih par dana je radio sasvim uredno, sve je valjalo, bilo sve super. Prije 2 dana počeli su problemi. Naime, Windowsi se ne žele dignuti. Kada pokrenem računalo, sve se lijepo učita, do ekrana dje se Windowsi "učitavaju" i tu stane. ostavio sam komp tako gotovo cijeli dan u nadi da se pokrene, ali nije uspjelo. Nakon toga, pokrenuo sam u Safe Mode-u, radi sasvim uredno (Safe Mode). Također, pokušao učiniti System restore, učinio, i čudom, Windowsi se digli normalno, no sutradan, opet isto.

 

Zanima me zbog čega bi se ovo moglo događati, te ako možete pomoći, stvarno bi bio zahvalan :-D

 

Hvala!

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows se ne može podići
LuctL kaže...

Prije kojih tjedan dana instalirao sam Windows xp, sp3 . Prvih par dana je radio sasvim uredno, sve je valjalo, bilo sve super. Prije 2 dana počeli su problemi. Naime, Windowsi se ne žele dignuti. Kada pokrenem računalo, sve se lijepo učita, do ekrana dje se Windowsi "učitavaju" i tu stane. ostavio sam komp tako gotovo cijeli dan u nadi da se pokrene, ali nije uspjelo. Nakon toga, pokrenuo sam u Safe Mode-u, radi sasvim uredno (Safe Mode). Također, pokušao učiniti System restore, učinio, i čudom, Windowsi se digli normalno, no sutradan, opet isto.

 

Zanima me zbog čega bi se ovo moglo događati, te ako možete pomoći, stvarno bi bio zahvalan :-D

 

Hvala!

 

 

 daj konfiguraciju...
Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
15 godina
protjeran
offline
Windows se ne može podići

Možda nisi dobro ili si instalirao pogrešne dirvere. Reinstaliraj windowse ponovi i ovaj put probaj s driverima od CD-a matične i grafičke.

Procesor: Intel Dual Core E5200 2,5Ghz 2MB L2 Cache Matična Ploča: BIOSTAR G31-M7 TE RAM: 2GB Kingmax DDR2 800Mhz Grafička Kartica: Club3D Radeon HD4550 512DDR3 Hard Disk: Hitachi 320GB 7200 o/min 8MB Monitor: Samsung 923NW 19' Widescreen
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows se ne može podići

Da mu nisi instalirao dva antivirusna kojim slučajem? Ili je upaljen windows firewall uz firewall od nekog AV programa?

To se obično dešava kad imaš konflikte u računalu. Deinstaliraj u Safe modu programe za koje možeš pretpostaviti da prave probleme!

Nijedno pravilo bez iznimke!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows se ne može podići

Hmmm, mislim da sam dobro instalirao drivere, ali probat cu ponovno.

 

Konfiguracija je:

Abit KN8

AMD Athlon 3000+

2 Gb RAM DDR I

x700

 

Samo jedan antivirusni program i to Avira. Nikakav Firewall.

 

 

Jel problem može bit, ako mi se HDD oštetio, ili tako nešto?

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2009 17:00 (LuctL).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Windows se ne može podići
LuctL kaže...

Hmmm, mislim da sam dobro instalirao drivere, ali probat cu ponovno.

 

Konfiguracija je:

Abit KN8

AMD Athlon 3000+

2 Gb RAM DDR I

x700

 

Samo jedan antivirusni program i to Avira. Nikakav Firewall.

 

 

Jel problem može bit, ako mi se HDD oštetio, ili tako nešto?

  Pa ako je sve u redu s driverima, onda je HDD najvjerovatnije otišao. Ali, mislim da ti je to do drivera jer u safe modu nemas problema.
Procesor: Intel Dual Core E5200 2,5Ghz 2MB L2 Cache Matična Ploča: BIOSTAR G31-M7 TE RAM: 2GB Kingmax DDR2 800Mhz Grafička Kartica: Club3D Radeon HD4550 512DDR3 Hard Disk: Hitachi 320GB 7200 o/min 8MB Monitor: Samsung 923NW 19' Widescreen
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows se ne može podići
LuctL kaže...

Hmmm, mislim da sam dobro instalirao drivere, ali probat cu ponovno.

 

Konfiguracija je:

Abit KN8

AMD Athlon 3000+

2 Gb RAM DDR I

x700

 

Samo jedan antivirusni program i to Avira. Nikakav Firewall.

 

 

Jel problem može bit, ako mi se HDD oštetio, ili tako nešto?

 dapace
Intel q6600 mbo asus P35 8gb DDR2 ATI 3870 512mb 1TB WD Samsung 2232bw Logitech G15 Logitech G7 Logitech X530 5,1 Laptop, acer 5730zg
15 godina
neaktivan
offline
Windows se ne može podići

Nije istina da mu je HDD otišao! Da je onda nebi upopće mogao instalirati Windowse! A plus toga normalno se boota u safe modu!

Ja sam 99% siguran da je neki softverski konflikt!!

 

Nijedno pravilo bez iznimke!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Windows se ne može podići
Bellatrix kaže...

Nije istina da mu je HDD otišao! Da je onda nebi upopće mogao instalirati Windowse! A plus toga normalno se boota u safe modu!

Ja sam 99% siguran da je neki softverski konflikt!!

 

  Ima pravo čovjek.
Provjeri drivere, ili mozda probaj malo vistu koristit da vidis pravi li ona probleme. 
Procesor: Intel Dual Core E5200 2,5Ghz 2MB L2 Cache Matična Ploča: BIOSTAR G31-M7 TE RAM: 2GB Kingmax DDR2 800Mhz Grafička Kartica: Club3D Radeon HD4550 512DDR3 Hard Disk: Hitachi 320GB 7200 o/min 8MB Monitor: Samsung 923NW 19' Widescreen
15 godina
neaktivan
offline
Windows se ne može podići

Čuj ako neznaš točno što je a neda ti se cjeli dan radit ono što ti mi kažemo jednostavno ga daj u servis neka vide što je ali bi ja na tvom mjestu jednostavno ponovno reinstalira win i to je to

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows se ne može podići
LuctL kaže...

..Također, pokušao učiniti System restore, učinio, i čudom, Windowsi se digli normalno, no sutradan, opet isto.

 

 -nije do HDDa (već objsšnjeno) nego do softy-ja (neki driver i sl.) zato ti je s restorom radio, ali kad je ponovo 'pokupio' nešto vratio se problem. Može biti do SP3-a, ili nekog autoupdatea, pogasi sve 'auto' i vrati ponovo onaj restore koji ti je radio, napravi onda novi jer ako ti ispravni ode, nećeš moći ništa osim instalacije...
C64/TurboModul
15 godina
protjeran
offline
Windows se ne može podići

Probaj instalirat win xp s ugrađenim SP2 (ako imaš AMD procesor, sa SP3 znaju se javljati manji problemi).

Procesor: Intel Dual Core E5200 2,5Ghz 2MB L2 Cache Matična Ploča: BIOSTAR G31-M7 TE RAM: 2GB Kingmax DDR2 800Mhz Grafička Kartica: Club3D Radeon HD4550 512DDR3 Hard Disk: Hitachi 320GB 7200 o/min 8MB Monitor: Samsung 923NW 19' Widescreen
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2009 17:40 (kavasaki).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows se ne može podići
kavasaki kaže...

Probaj instalirat win xp s ugrađenim SP2 (ako imaš AMD procesor, sa SP3 znaju se javljati manji problemi).

 hehe pa reko ti je davno gore da ima AMD 3000+. Samo neznam od koga si to čuo? Ja imam AMD koji vrti Xp pro SP3 i nema nikakvih problema.
Nijedno pravilo bez iznimke!!
15 godina
protjeran
offline
RE: Windows se ne može podići
Bellatrix kaže...
kavasaki kaže...

Probaj instalirat win xp s ugrađenim SP2 (ako imaš AMD procesor, sa SP3 znaju se javljati manji problemi).

  hehe pa reko ti je davno gore da ima AMD 3000+. Samo neznam od koga si to čuo? Ja imam AMD koji vrti Xp pro SP3 i nema nikakvih problema.
  Bilo je na bug-ovim stranicama.
Al ne desava se na svim Athlonima.
Neke starije verzije Cool and Quiet drivera znaju pravit probleme.   Novije verzije nemaju tih problema. 
 
Procesor: Intel Dual Core E5200 2,5Ghz 2MB L2 Cache Matična Ploča: BIOSTAR G31-M7 TE RAM: 2GB Kingmax DDR2 800Mhz Grafička Kartica: Club3D Radeon HD4550 512DDR3 Hard Disk: Hitachi 320GB 7200 o/min 8MB Monitor: Samsung 923NW 19' Widescreen
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows se ne može podići
kavasaki kaže...
Bellatrix kaže...
kavasaki kaže...

Probaj instalirat win xp s ugrađenim SP2 (ako imaš AMD procesor, sa SP3 znaju se javljati manji problemi).

  hehe pa reko ti je davno gore da ima AMD 3000+. Samo neznam od koga si to čuo? Ja imam AMD koji vrti Xp pro SP3 i nema nikakvih problema.
  Bilo je na bug-ovim stranicama.
Al ne desava se na svim Athlonima.
Neke starije verzije Cool and Quiet drivera znaju pravit probleme.   Novije verzije nemaju tih problema. 
 
Pa ako Cool and Quiet stvara problem onda se može lako isključiti u postavkama BIOS-a!
On se također isključuje kad se ide na overlock.
Eto može i to isprobati ali najvjerojatnije je ona prva pretpostavka, softwer-conflicts.
Nijedno pravilo bez iznimke!!
15 godina
neaktivan
offline
Windows se ne može podići

Hmmm, sada sam ga digo u Safe mode-u, ne znam je li to normalno, jer se baš i ne razumijem u to, ali kada odaberem da se pokrene u Safe Mode-u, počnu se izlistavati kao neke naredbe tipa :

 

multidiskpartition ... i nastavak

 

Nastavak u svakom retku je DRIVER, pa onda jos nesto ...

 

Uglavnom izgleda otprilike ovako

 

multi(0)disk(0)partition(0)DRIVER ...

 

Jel to normalno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Windows se ne može podići

Da, je normalno je.

Procesor: Intel Dual Core E5200 2,5Ghz 2MB L2 Cache Matična Ploča: BIOSTAR G31-M7 TE RAM: 2GB Kingmax DDR2 800Mhz Grafička Kartica: Club3D Radeon HD4550 512DDR3 Hard Disk: Hitachi 320GB 7200 o/min 8MB Monitor: Samsung 923NW 19' Widescreen
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows se ne može podići

ali, moguce je da je i do diska... ja sam otvorio na ovom forumu temu, jer mi se windows nakon instalacije usporavao oko tjedan dana nakon instalacije OS-a (bilo da je XP, Vista ili Ubuntu). Radio je tjedan dana normalno, a poslije toga nikako... Nakon sto sam promijenio disk i nanovo digo winXP, sve je radilo normalno... u starom disku bi nesto pucketalo kad bi ga streso, sto je i meni cudno: disk je bio fizicki ostecen, ali je radio...

Intel C2D 2,66 GHz, 4 Gb RAM, HD 3850, SB 320 Gb + WD 250 Gb, Philips 200ws, 850 W RMS panasonic 5.1 sound system
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows se ne može podići

Bio sam izbrisao drivere od grafičke, ni sam ne znam zasto, zatim ponovno pokrenuo u Safe Mode-u, te iskljucio par programa u samom startup-u računala. Restartirao, računalo se normalno upalilo, te zatim ponovno instalirao drivere. Za sada normalno radi.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.4.2009 19:40 (LuctL).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows se ne može podići

iman windovs xp i prije neki dan san instalira neki vista transformation pak i komp je super radija..međutim jučer san vidija da je zauzeto previše hard diska ostalo je bilo samo 10 mb slobodno i onda san iša defragmentirat i optimizirat sa pc tools svite nekin programon i nakon toga su nastali problemi..komp je sve izbrisa ostalo je samo smeće i sat na ekranu akomp neće da se podigne ni u jednom modu..kad san negdi bija uša pisalo je da je windows root>sistem 32/ntoskrnl.exe mising ili korupt...molin vas da mi pomognete šta jednostavnije jer pola stvari ne razumin šta se piše na forumu..ja san amater

trezmont
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows se ne može podići

Najbolje da reinstaliraš Windowse "pd nule". Ako nisi siguran kako se to radi nađi nekog frenda koji se više razumije.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows se ne može podići

zato san i tija sam nešto provat jer mi je više neugodno dolazit kod nega svako 3,3 miseca ali ako buden mora a šta ću...

trezmont
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows se ne može podići
Bok imam problema sa windowsima prvo se racunalo upalilo no nije digo windowse onda sam probala nove staviti i kaze da ni valjano kada dode do instaliranja no windows verzija 7 home premium je legalna i licencirana
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows se ne može podići

Točka zarez ništa?

 

Što nije valjano?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice