Windows server 2008 R2 pitanja

poruka: 27
|
čitano: 8.297
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Windows server 2008 R2 pitanja
Kakva je razlika u opcijam?

I konkretno mene zanima kako se zove i kako se podešava ono 1. mrežna spojena na internet, 2. mrežna na svich pa do kompova ? kako to postavit :D
Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows server 2008 R2 pitanja

Pozdrav...

 

Evo baš sam htio otvoriti svoju temu pa ću stoga pitati ovdje... Gdje se može malo više naučiti o mrežama kao i o Windows serveru... da li ga je pametno instalirati na npr. laptop ili stolni PC da vidim malo kako izgleda i sl. Možda su glupa pitanja, ali bi stvarno htio naučiti više o mrežama i o windows serveru :)

 

Hvala unaprijed...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows server 2008 R2 pitanja
xDinichx kaže...

Pozdrav...

 

Evo baš sam htio otvoriti svoju temu pa ću stoga pitati ovdje... Gdje se može malo više naučiti o mrežama kao i o Windows serveru... da li ga je pametno instalirati na npr. laptop ili stolni PC da vidim malo kako izgleda i sl. Možda su glupa pitanja, ali bi stvarno htio naučiti više o mrežama i o windows serveru :)

 

Hvala unaprijed...

ja neke stvari znam, :D ali ne puno :D ma možeš instalirat na laptop, pc nema frke i učit, ja imam za tu svrhu 2 laptopa i pc na raspolaganju par ruter i swich :D i isprobavam, no sad me zanima kako na 2008r2 upogonit s ovim mrežnim karticama ali niko ne odg :D

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows server 2008 R2 pitanja
Zvjerkan kaže...
Kakva je razlika u opcijam?

I konkretno mene zanima kako se zove i kako se podešava ono 1. mrežna spojena na internet, 2. mrežna na svich pa do kompova ? kako to postavit :D

Razlika u kojim opcijama? U Windows Serveru 2008 R2 došlo je stanovitih promjena u verzijama (isključivo x64) te su dodani neki novi servisi (DirectAccess, Branche Cache, ...). Servis koji tebi treba je NAT, http://en.wikipedia.org/wiki/Network_address_translation, i dio je RRAS (Routing and Remote Services) role. Kako složit NAT, http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd469812.aspx .

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows server 2008 R2 pitanja
mfrankovic kaže...
Zvjerkan kaže...
Kakva je razlika u opcijam?

I konkretno mene zanima kako se zove i kako se podešava ono 1. mrežna spojena na internet, 2. mrežna na svich pa do kompova ? kako to postavit :D

Razlika u kojim opcijama? U Windows Serveru 2008 R2 došlo je stanovitih promjena u verzijama (isključivo x64) te su dodani neki novi servisi (DirectAccess, Branche Cache, ...). Servis koji tebi treba je NAT, http://en.wikipedia.org/wiki/Network_address_translation, i dio je RRAS (Routing and Remote Services) role. Kako složit NAT, http://technet.microsoft.com/en-us/library/dd469812.aspx .

e tnx to tržim, nezz kak se zove pa sam moro pitat :D

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
14 godina
neaktivan
offline
Windows server 2008 R2 pitanja

kod licenciranja remote desktop servera, tamo kad traži onaj kod za licencu koji je to key :D ?odkud mi to :D kak to dobit 

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows server 2008 R2 pitanja
Zvjerkan kaže...

kod licenciranja remote desktop servera, tamo kad traži onaj kod za licencu koji je to key :D ?odkud mi to :D kak to dobit 

pooooomoć, heeeeeeeeeeeeelllllp, nekontam kakav key trebam upisat za tu licencu, kad je os aktivan ?

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
14 godina
neaktivan
offline
Windows server 2008 R2 pitanja

Što tu treba ič kakv key, aktivacija je prošla ali licenca čega vamo treba :D

? ?
Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows server 2008 R2 pitanja
Zvjerkan kaže...

Što tu treba ič kakv key, aktivacija je prošla ali licenca čega vamo treba :D

To su licence za Terminal Services klijente. Kupuju se posebno. A što će ti to uopće? Za korištenje Remote Desktopa prema serveru ne trebaš plaćati dodatne licence niti instalirati tu rolu.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows server 2008 R2 pitanja
mfrankovic kaže...
Zvjerkan kaže...

Što tu treba ič kakv key, aktivacija je prošla ali licenca čega vamo treba :D

To su licence za Terminal Services klijente. Kupuju se posebno. A što će ti to uopće? Za korištenje Remote Desktopa prema serveru ne trebaš plaćati dodatne licence niti instalirati tu rolu.

A gle mi očemo na server instalirat 2008r2 trenutno je 2003 i tamo su te licence za 15 Samsungovih LCD-a koji na sebi imaju embeded, 

 

mogu l ite licence prenest..

 

ili mogu li bez problema, spojit svih 15 u remote bez tih licenci, jer bez tih licenci piše 192 dana da traje..

 

ajd pls pomozi, sve ostalo sam izkonfiguriro kod sebe na kompu .., znači na taj server trebam spojit 15 klijenat da rade bez problema i koriste office... ako imaš neki prijedlog koji ne uključuje ove licence a da sve radi dobro došlo, :D u 2003 mi nije bio problem ništ konfigurirat ali u 2008 r2 mi sve naopako pa mi je goole frend :D al neznam sve šta trebam :D

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
14 godina
neaktivan
offline
Windows server 2008 R2 pitanja

Evo ja instalirao na laptop da probam malo kakav je :)

 

I odmah nemogu internet dobiti... nekako sam uspio instalirati driver za 7cu (ethernet) i postavio IP adrese i DNS servere, ali i dalje javlja unidentified network :(

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows server 2008 R2 pitanja
xDinichx kaže...

Evo ja instalirao na laptop da probam malo kakav je :)

 

I odmah nemogu internet dobiti... nekako sam uspio instalirati driver za 7cu (ethernet) i postavio IP adrese i DNS servere, ali i dalje javlja unidentified network :(

koji laptop?, ja na pavilion dv 6 2120em mogu bez problema bez drivera jedino wifi ne valja, e sad ovo gore što sam reko kako da radi 15 računala u remote da nemoram imat one licence, ili ako se sadašnje licence s 2003 mogu prebacit u 2008r2

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows server 2008 R2 pitanja
Zvjerkan kaže...

koji laptop?, ja na pavilion dv 6 2120em mogu bez problema bez drivera jedino wifi ne valja, e sad ovo gore što sam reko kako da radi 15 računala u remote da nemoram imat one licence, ili ako se sadašnje licence s 2003 mogu prebacit u 2008r2

  Acer Aspire 5741G

 

e sada imam driver sa inf fileom i kada učitam taj inf file pojavi mi se hrpu certifikata od atherosa i nemam pojma koji da izaberem... negdje sam na internetu pročitao koji treba staviti (za win7), ali sada to ne mgou naći :)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows server 2008 R2 pitanja
xDinichx kaže...
Zvjerkan kaže...

koji laptop?, ja na pavilion dv 6 2120em mogu bez problema bez drivera jedino wifi ne valja, e sad ovo gore što sam reko kako da radi 15 računala u remote da nemoram imat one licence, ili ako se sadašnje licence s 2003 mogu prebacit u 2008r2

  Acer Aspire 5741G

 

e sada imam driver sa inf fileom i kada učitam taj inf file pojavi mi se hrpu certifikata od atherosa i nemam pojma koji da izaberem... negdje sam na internetu pročitao koji treba staviti (za win7), ali sada to ne mgou naći :)

pa za windows 7 bi trebo, jer je 2008 r2 server windows 7 klijent baziran na istom :D pa onda bi trebalo funkcionirat no meni ne funkcioniraju ati driveri za grafu, jer bi je slika rastegnuta... užas :D

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
14 godina
neaktivan
offline
Windows server 2008 R2 pitanja

Koliko sam pronašo i vidio sad po ovome http://img41.imageshack.us/img41/3275/716.mp4 ako samo ovako npravim mogu spajat koliko god hoću usera u remote neče biti problema, odnosno one licence mi ne trebaju. još da skontam onaj NAT jer mi ne radi wifi da to probam s njim (zna tko gdje nabaviti drivere za pavilion dv6 2120em za server os 2008r2)

 

 

edit ako ovako napravim licenca se odbrojava od 119 .. dana i onda stop. što je ust ta licenca i kako je napravit, i dali se može skinut s windows servera 2003

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.12.2010 23:42 (Zvjerkan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows server 2008 R2 pitanja
Zvjerkan kaže...

Koliko sam pronašo i vidio sad po ovome http://img41.imageshack.us/img41/3275/716.mp4 ako samo ovako npravim mogu spajat koliko god hoću usera u remote neče biti problema, odnosno one licence mi ne trebaju. još da skontam onaj NAT jer mi ne radi wifi da to probam s njim (zna tko gdje nabaviti drivere za pavilion dv6 2120em za server os 2008r2)

 

 

edit ako ovako napravim licenca se odbrojava od 119 .. dana i onda stop. što je ust ta licenca i kako je napravit, i dali se može skinut s windows servera 2003

  Ništ od ovog, kolko sam pronašo skužio za svako računalo koje ide u remote na server treba licenca, microsoftova tesna licenca traje 120 dana nakon toga ne radi ništ.

Meni treba za 30 lačunala nicenca, i ona postoji na windows serveru 2003 upisana i koristi se o želimo sustav stavit na 2008r2, i zanimam e dali te licence mogu onda ikako izvuči i ubaciti u 2008r2 da vamo bude isto ko i tamo, samo noviji os?

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows server 2008 R2 pitanja

Tebi treba migracija 2003 TS licenci na Windows 2088 RD licence. http://blogs.msdn.com/b/rds/archive/2009/03/06/migrating-a-windows-server-2003-license-server.aspx

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
14 godina
neaktivan
offline
Windows server 2008 R2 pitanja

Evo da se i ja javim :) Trebao sam samo dodati funkciju wireless-a i stavio sam drugi driver i proradilo je :)

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows server 2008 R2 pitanja
mfrankovic kaže...

  da ali kako da ja deaktiviram stare licence i preselim na novi os na istoj mašini kad vamo piše da prvo instaliram pa aktiviram 2008r2 pa onda deaktiviram 2003 ....

 

i možeš li mi pojasnit kako to sve izvest i postoji li način bez tih licenci a da ne istiće?

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows server 2008 R2 pitanja
Zvjerkan kaže...
mfrankovic kaže...

  da ali kako da ja deaktiviram stare licence i preselim na novi os na istoj mašini kad vamo piše da prvo instaliram pa aktiviram 2008r2 pa onda deaktiviram 2003 ....

 

i možeš li mi pojasnit kako to sve izvest i postoji li način bez tih licenci a da ne istiće?

Što se tiče prebacivanja, aktivacije i deaktivacije, to odradi i istraži malo sam. :) Inače ću ti morat naplatit inžinjerski sat. :) Ne postoji legalan način da to izvedeš bez licenci.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows server 2008 R2 pitanja
mfrankovic kaže...
Zvjerkan kaže...
mfrankovic kaže...

  da ali kako da ja deaktiviram stare licence i preselim na novi os na istoj mašini kad vamo piše da prvo instaliram pa aktiviram 2008r2 pa onda deaktiviram 2003 ....

 

i možeš li mi pojasnit kako to sve izvest i postoji li način bez tih licenci a da ne istiće?

Što se tiče prebacivanja, aktivacije i deaktivacije, to odradi i istraži malo sam. :) Inače ću ti morat naplatit inžinjerski sat. :) Ne postoji legalan način da to izvedeš bez licenci.

  a istražujem zvao sam ms hrvatsu oni tam kažu da se to nemože.. ti kažeš da se može, pa više neznam šta i kak, rekli su da im pošaljem mail pa če vidit što mogu napravit... no to je meni več pre***dilo.... :D i oni i licence, ak sam platio licencu za server, i za windows empedet šta oni još oče onda s tim licencama :D

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
14 godina
neaktivan
offline
Windows server 2008 R2 pitanja

ima li za windows server 2008 r2 nešto kao steadystate za windows server 2003? ili kako da točno definiram koje aplikacije useri pokreću, što ne, maknem gluposti, zabranim pisanja u određene mape i to.. ust ovo za mape mogu napravit to znam.. al ovo 1. što sam s steadystate-om radio neznam?

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows server 2008 R2 pitanja
Zvjerkan kaže...

ima li za windows server 2008 r2 nešto kao steadystate za windows server 2003? ili kako da točno definiram koje aplikacije useri pokreću, što ne, maknem gluposti, zabranim pisanja u određene mape i to.. ust ovo za mape mogu napravit to znam.. al ovo 1. što sam s steadystate-om radio neznam?

SteadyState je aplikacija za klijentske operativne sustave koji nisu. Group Policy je ono što ti treba. A onda ti treba i domena ...

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows server 2008 R2 pitanja
mfrankovic kaže...
Zvjerkan kaže...

ima li za windows server 2008 r2 nešto kao steadystate za windows server 2003? ili kako da točno definiram koje aplikacije useri pokreću, što ne, maknem gluposti, zabranim pisanja u određene mape i to.. ust ovo za mape mogu napravit to znam.. al ovo 1. što sam s steadystate-om radio neznam?

SteadyState je aplikacija za klijentske operativne sustave koji nisu. Group Policy je ono što ti treba. A onda ti treba i domena ...

može kratke upute? :D

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows server 2008 R2 pitanja
Zvjerkan kaže...
mfrankovic kaže...
Zvjerkan kaže...

ima li za windows server 2008 r2 nešto kao steadystate za windows server 2003? ili kako da točno definiram koje aplikacije useri pokreću, što ne, maknem gluposti, zabranim pisanja u određene mape i to.. ust ovo za mape mogu napravit to znam.. al ovo 1. što sam s steadystate-om radio neznam?

SteadyState je aplikacija za klijentske operativne sustave koji nisu. Group Policy je ono što ti treba. A onda ti treba i domena ...

može kratke upute? :D

:) Ne može. :) Nema toliko mjesta u kučici za pisanje. Pretraži malo TechNet.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
14 godina
neaktivan
offline
Windows server 2008 R2 pitanja

el ovako nešto ok, sam mi nije ovo pred kraj jasno...

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Windows server 2008 R2 pitanja

evo tema je malo starija ald a ne otvaram bezveze novu

ovako imam win 10 i server 2008 r2 u dual bootu

imam problem s povezivanjem na net tj, podesavanje AD preko zice

davno sam to na faksu radio a google mi ne pomaze

prvi je problem sto meni ne nudi Local Arean Network nego broadcom network (bar mislim da sam dobor upamtio na mobu sam trenutno), i kako sam gledao na yt, kad odem na properties od te mreze, pa na karticu networking i onda da sam upisem IP adresu nemam 3 polja za unijeti nego samo jedan od IP adrese (subnet i masku nemam)

sad moje je pitanje kako podesiti AD i da se mogu spajati na net, jer mi je tesko stalno se prebacivati na win10 kad mi nesto zatreba za googlanje

odem pod roles i kad instalira AD javi eror, ja kad pokusam rucno kaze da TCP/IP nije konfiguriran, dakle ovo sto sam naveo maloprije

 

ako netko moze pomoci spasio bi me

hvala

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice