Windows XP - Cable unplugged

poruka: 4
|
čitano: 880
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Windows XP-Cabble Unplugged problem-pomoc pls?

Imam Innbox V51 annex A modem od Optime telekoma.I kada spojim s zicom za internet racunalo,svakih par sekundi (oko 1,2),pojavi mi se dolje desno Network Cabble is Unplugged.Probao sam iza svaki LAN utor(LAN 1,2,3,4).Znate kako riješiti ovaj problem?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Windows XP-Cabble Unplugged problem-pomoc pls?

A jesi probao drugi kabel?

 

Ako si probao drugi kabel, jesi probao zaštekati drugo računalo? Možda ti nešto ne valja s mrežnom karticom...

9 godina
neaktivan
offline
Windows XP - Cable unplugged

Citao sam po internetu prije kao da bi mogao utor od mrezne kartice biti problem.
S kabelom je sve u redu.Mislio sam da mozda treba konfigurirati nesto u modemu ili racunalu? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2014 20:14 (VarazdinacOP).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Windows XP - Cable unplugged
VarazdinacOP kaže...

Citao sam po internetu prije kao da bi mogao utor od mrezne kartice biti problem.

Napisao sam ti kako se to provjerava - tako da na router istim kabelom spojiš drugo računalo, za koje si 100% siguran da je konektor na mrežnoj kartici ispravan.

 

VarazdinacOP kaže...

S kabelom je sve u redu.

Kako si to provjerio? Spojio si drugo računalo preko tog kabela (nakon što ti se javio ovaj problem javljati) i uvjerio se da radi?

 

VarazdinacOP kaže...

Mislio sam da mozda treba konfigurirati nesto u modemu ili racunalu? 

Ako sumnjaš da bi problem mogao biti u softveru, onda jednostavno pokreneš računalo u neku live distribuciju Linuxa, npr. Mint ili Ubuntu.

 

Ako nisi sam nešto prčkao po modemu/routeru, onda prije nego počneš sumnjati na modem, moraš provjeriti ove druge stvari. Znači, ne može ti nitko reći "problem je u tome i tome", nego ti sam moraš ići od jednog do drugog mogućeg uzroka i provjeriti. Preskakanje mogućih uzroka vjerojatno te neće nikamo dovesti. {#}

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice