Windows XP i Windows 7

poruka: 62
|
čitano: 31.033
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Windows XP i Windows 7
Pozz! Mene zanima ovo:imam windows xp,falilo mi je prostora malo da instaliram windows 7 i kreirao sam pomoću ovog programa Norton PartitionMagic i napravio sam particiju od 25 gb,onda sam instalirao WiN 7 na tu particiju i nije mi se baš svidio tak da sam ga obrisao pomoću istog programa tj.formatirao tu particiju! E sad mi je problem kad se boota komp,imam problem da mi postavlja dal da boota windows xp ili windows 7 naravno ja idem na xp! Al mi je to već dosadilo jel se može to nekako maknut da nemoram birati više pošto je win 7 obrisan?
Evo ovdje sam došao:
Desni klik na moj kompjuter
Propertis
Advacend
Settings u Starup i recovery
Edit u sistem startup .

;
;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
;
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /FASTDETECT /NoExecute=OptOutf

Šta da od ovoga obrišem da mi se u boot ne pojavljuje više Windows 7 neg se normalno pokreće bez toga odabiranja?
Registriraj se:Molim vas prijavite se na ovo nemoraju biti točni podatci sam se regajte potrošite tu 1 minutu meni treba plizz!!! http://apple.freebiejeebies.co.uk/180330
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Windows XP i Windows 7

Skini si EasyBCD i s njim obrisi win7 http://neosmart.net/dl.php?id=1

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2010 13:54 (djigibao).
15 godina
protjeran
offline
RE: Windows XP i Windows 7
djigibao kaže...

Skini si EasyBCD i s njim obrisi win7 http://neosmart.net/dl.php?id=1

 

Predobar program HVALA!

14 godina
neaktivan
offline
windows 7 home premium problem

 

imam originalne windows 7 Home Premium koje sam dobio uz kupnju laptopa Acer 5542.

Pojavio mi se problem. Nakon što sam instalirao nadogradnju za Opera web preglednik i najnoviju inačicu antivirusnog softvera Avast! 5.0 računalo se restartalo (to je traženo na kraju instalacije Avast-a) te kad se ponovno pokrenulo tema je bila promijenjena u "Windows - klasično". Sada ne mogu promijeniti temu ni u koju drugu, nemam pristup internetu iako je mrežna kartica prepoznata u Upravitelju uređaja, te ne radi zvuk, iako je zvučna kartica prepoznata u Upravitelju uređaja. Neradi ni firewall,a kad ga probam ponovno 'pokrenuti' izbaci error 0x80070422. Pokušao sam pronaći neki virus pomoću Avast-a ali nije prepoznao niti jednu oštećenu datoteku.

Zanima me ima li pomoći mojim windowsima... a da ih ne rušim i ponovo instaliram

unaprihjed hvala na svakom prijedlogu za rješenje :D

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2010 21:56 (branaja).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: windows 7 home premium problem

Control Panel > Troubleshooting

 

 I tamo tražiš što trebaš.

Da bi vratio aero i Windows 7 temu, odeš na Display Aero desktop effects u tom izborniku, itd.

 

Za mrežu desni klik u tray-u na ikonu za mrežu i Troubleshooting ;)

SilvioS, MSP Lead
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2010 23:51 (SilvioS).
14 godina
neaktivan
offline
Windows XP i Windows 7
Trebam pomoć HITNO molim vas...ja sada imam xp,a želim instalirati windows 7. kada bih ja to napravio dali bi mi se izbrisale stvari koje sad imam na kompu...jel mogu samo preko xp-a instalirat...to trebam na cd stavit pa bootat s njega jelda???
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows XP i Windows 7
MOLIM VAS HITNO JE
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP i Windows 7

pretpostavljam da ti je xp na (C) najbolje ti je formatirati part (C) i onda tu instalirati win 7, a nece ti se nista izbrisati sa (D) ili neki drugi part. ako samo formatiras (C).

14 godina
neaktivan
offline
Windows XP i Windows 7
ne imam na c i windowse i podatke...ali imam partriciju d od 10 gb...jel se moze tu sta....znam da ima ona opcija repair pa samo ponovno instaliraš windows xp to sam par puta radio i nista mi se nije pobrisalo...ali neznam sa sedmicom kako ce biti
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP i Windows 7

onda sebi prebaci te podatke i sve sto ti je vazno da sacuvas na (D).  a na (C) uradi cistu instalaciju windowsa 7 formatiraj samo (C) i instaliraj windowse.  igre i programe ces morati ponovo instalirati.

13 godina
offline
Windows XP i Windows 7

hitno molim pomoć! jer u biti ne znam što da radim koristim dva systema na jednom disku: win xp pak 3 i windows 7. ali u

xp imam problem. malo je usporio i neda mi da uklonim program ili igricu, pa sam se odlučio na vraćanje systema. i naiđem

na problem. kad uđem u vraćanje sustava, reče vraćanje sustav je isključeno, i pita dali želim uključiti vraćanje sustava.

kliknem da i nakon ostalog dobijem ovo: vraćanje sustava pronašlo je pogrešku omogućenja/onemoućenja jednog  ili više

pogona i da ugasim računalo i probam ponovo.a mene zanima da li ima kakve veze s win7?   razmišljao sam da odem u

vraćanje sustava win7,  možda se popravi xp jer su na istom hardu.molim što mije činiti? unaprjed hvala za pomoć!

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2010 0:26 (fight).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows XP i Windows 7
Instalacija Windows 7
Prilikom insatacije Windows 7,nekih 5-7 min pred kraj(finishing instalacion)dolazi mi do zastoja i nikako da završi do kraja(ne pomaže ni da ostavim dva dana),ne zablokira,jednostavno stoji na mjestu.Imam SATA hard,mislim da je u tome problem jer kad spojim običan stari hard od 20 giga,instalacija se završi za nekih 25 min.
Inaće imam instaliran XP,ali htio bih imati instaliranu i sedmicu.
Ima li tko kakvu ideju,u čemu je moj problem?
Može li tko pomoći?
Aga
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP i Windows 7
fight kaže...

hitno molim pomoč jer u biti ne znam što da radim koristim dva sistema na jednom disku win xp pak 3 i windows 7 ali u

xp imam problem malo je usporio i neda mi da uklonim program ili igric pa sam se odlučio na vračanje sistema i naiđe i tu

na problem ovako kad uđem u vračanje sustava reče vračanje sustav je isključeno i pita dali želim uključiti vračanje sustava

kliknem da i nakon ostalog dobijem ovo vračanje sustava pronašlo pogrešku omogućenja/onemoućenja jednog  ili više

pogona i da ugasim računalo i probam ponovo.a mene zanima dali ima kakve veze s win7 ili sam razmišljo da odem u

vračanje sustava win7 možda se popravi xp jer su na istom hardu.molim što mije činiti hvala unaprjed za pomoč!

prije svega, gramatika ti je totolna koma (ne razlikuješ č i ć, nema točke niti zareza), morao sam tri puta pročitati tvoj post da bih uopće shvatio što želiš reći.

ako ti je OS usporen, znači da se nešto događa zbog čega se usporio. da li je pun virusa, da li možda hdd nije nikada defragmentiran, može biti više razloga. tu ti system restore ne pomaže nikako. ni od xp-a niti od sedmce. ti na jednom disku možeš koristiti više OS, svaki je na svojoj particiji, tako da nemaju veze jedan s drugim, ono što napraviš u xp-u se neće odraziti na sedmicu. ovo mi nije jasno "da ti ne da ukloniti programe i igrice". mislim da je u ovom slučaju najboilja opcija čiste svježe instalacije OS-a.

Aga963 kaže...
Instalacija Windows 7
Prilikom insatacije Windows 7,nekih 5-7 min pred kraj(finishing instalacion)dolazi mi do zastoja i nikako da završi do kraja(ne pomaže ni da ostavim dva dana),ne zablokira,jednostavno stoji na mjestu.Imam SATA hard,mislim da je u tome problem jer kad spojim običan stari hard od 20 giga,instalacija se završi za nekih 25 min.
Inaće imam instaliran XP,ali htio bih imati instaliranu i sedmicu.
Ima li tko kakvu ideju,u čemu je moj problem?
Može li tko pomoći?

win 7 u sebi ima već ugrađene sata drivere, tako da do toga nije problem. nadam se da si napravio posebnu particiju za sedmicu, da nisi slučajno išao možda na upgrade sustava. za svaki slučaj, ovdje su uputstva za instalaciju sedmice, možda ti je nešto promaklo.

13 godina
offline
RE: Windows XP i Windows 7

 

 frendu vjerovatno sam previše žurio, pa se nekaj omaklo. u svakom slučaju hvala! inače kad pišem ne stavljam točke i zareze,jer smatram da nije potrebno.

i ne treba. nisam pisac! hvala na sugestijama,kritikama i pomoći.

u pravilniku foruma stoji,da se ne piše velikm slovima, pa iz tog razloga ne stavljam točke jer moram započeti rečenicu s velikim slovom.

pa tako onda zarez i ostalo, ako čemo o pravopisu.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP i Windows 7

evo još malo offtopica: nitko ne kaže da moraš započeti rečenicu s velikim slovom ovdje na forumu. evo gle mene. sve mala slova. ali su zato tu, inteprunkcijski znakovi da se može shvatiti gdje je početak, a gdje kraj rečenice. to sam ti htio reći. i ne moraš žuriti dok pišeš, jer nije ovo chat, ljudi će ti odgovoriti kada budu znali odogovor, nekada je to za sat vremena, a nekada za pet dana. a nekada niti ne dobiješ odgovor, jer je post sastavljen zbrda-zdola i čovjeku se ne da čitati niti odgovarati na takav post. i nitko ne kaže da moraš biti pisac, i književnik, ali znam kako forumaši ovdje razmišljaju, ne žele se uopće upuštati u rasprave u nekim temama ako smatraju da je autor "polupismen" ili "nepismen". nadam se da se razmijemo.

 

e sada on topic: ozbiljno razmotri mogućnost reinstalcije svog os-a.

14 godina
offline
Windows XP i Windows 7

hocu instalirati windowse 7, a sad imam sedmicu... i kad ocu odabrati particiju da gdje hocu instalirati windowse, nemam opciju da mogu diskove formatirati, stvarati nove, ili brisati... ove ostale diskove mogu normalno formatirati, ali neznam kako disk c gdje su windowsi( nesto bi prijatelj govorio da treba u biosu-al ga nisam pohvatao)?

 

hvala

BC2 nick: herro Ray
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP i Windows 7
null kaže...

hocu instalirati windowse 7, a sad imam sedmicu... i kad ocu odabrati particiju da gdje hocu instalirati windowse, nemam opciju da mogu diskove formatirati, stvarati nove, ili brisati... ove ostale diskove mogu normalno formatirati, ali neznam kako disk c gdje su windowsi( nesto bi prijatelj govorio da treba u biosu-al ga nisam pohvatao)?

 

hvala

najbolje bi bilo da si pogledašupute za instalaciju windows 7, ne može biti jednostavnije.

14 godina
offline
RE: Windows XP i Windows 7
robisierra92 kaže...
null kaže...

hocu instalirati windowse 7, a sad imam sedmicu... i kad ocu odabrati particiju da gdje hocu instalirati windowse, nemam opciju da mogu diskove formatirati, stvarati nove, ili brisati... ove ostale diskove mogu normalno formatirati, ali neznam kako disk c gdje su windowsi( nesto bi prijatelj govorio da treba u biosu-al ga nisam pohvatao)?

 

hvala

najbolje bi bilo da si pogledašupute za instalaciju windows 7, ne može biti jednostavnije.

 

Moje Moje
njegovo njegovo
BC2 nick: herro Ray
14 godina
offline
RE: Windows XP i Windows 7
null kaže...
robisierra92 kaže...
null kaže...

hocu instalirati windowse 7, a sad imam sedmicu... i kad ocu odabrati particiju da gdje hocu instalirati windowse, nemam opciju da mogu diskove formatirati, stvarati nove, ili brisati... ove ostale diskove mogu normalno formatirati, ali neznam kako disk c gdje su windowsi( nesto bi prijatelj govorio da treba u biosu-al ga nisam pohvatao)?

 

hvala

najbolje bi bilo da si pogledašupute za instalaciju windows 7, ne može biti jednostavnije.

 

edit: ima tko koi link od kud je skinuo win7 a da ima taj advance- neka salje na PP

BC2 nick: herro Ray
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP i Windows 7

ne znam, instalirao sam sedmicu već nekoliko puta, ali s ovime se nisam još susreo. probaj u ovoj temi, možda netko zna rješenje.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP i Windows 7

ili bi bilo poželjno da NE pokreneš instalaciju Windowsa 7 iz samih Windowsa... jer, u donjem dijelu slike ti lijepo piše da pokreneš instalaciju sa instalacijskog medija ako želiš išta raditi sa particijama.

 

također, toplo preporučam... umjesto paničarenja, i crtkanja po print screen-u (pa samim time i brisanja dijela informacija koje bi mogao vidjeti), nauči jednu krucijalnu stvar koja se tiče informatike (bez uvrede, molim) -- nauči čitati što ti OS/programi/bilo kaj drugo javlja na monitoru (ekranskom prikazu). uvjeren sam da bi bio sposoban riješiti barem 70% problema sa kojima se susrećeš

14 godina
offline
RE: Windows XP i Windows 7
TripperNX kaže...

ili bi bilo poželjno da NE pokreneš instalaciju Windowsa 7 iz samih Windowsa... jer, u donjem dijelu slike ti lijepo piše da pokreneš instalaciju sa instalacijskog medija ako želiš išta raditi sa particijama.

 

također, toplo preporučam... umjesto paničarenja, i crtkanja po print screen-u (pa samim time i brisanja dijela informacija koje bi mogao vidjeti), nauči jednu krucijalnu stvar koja se tiče informatike (bez uvrede, molim) -- nauči čitati što ti OS/programi/bilo kaj drugo javlja na monitoru (ekranskom prikazu). uvjeren sam da bi bio sposoban riješiti barem 70% problema sa kojima se susrećeš

pokrenem iz dvd-a, restartam, stavim u biosu da se boot ocita iz rooma, ali ne, nego se opet startaju windowsi

BC2 nick: herro Ray
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP i Windows 7

onda ti instalacijski DVD nije boot-abilan. pribavi takvog (koji se može pokrenuti iz BIOS-a) pa onda kreni sa instalacijom. u suprotnom, windowse instaliraj na D, i onda probaj formatirat C, pa ih ponovno instaliraj na C i potom formatiraj D. ali ta metoda je dušu dala za izazivanje dodatnih komplikacija, pa je nikako ne preporučam. imaš načine, i dokopaj se bootabilnog DVD-a Namigiva

16 godina
neaktivan
offline
Windows XP i Windows 7

poz.

kako mogu instalirati Windows 7 na Windows XP, tj. ja imam sad XP a htio bih imati sedmicu, i htio bi da mi svi podaci ostanu na hardu, jeli to moguće, ako je, kako?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP i Windows 7
davorin kaže...

poz.

kako mogu instalirati Windows 7 na Windows XP, tj. ja imam sad XP a htio bih imati sedmicu, i htio bi da mi svi podaci ostanu na hardu, jeli to moguće, ako je, kako?

  misliš u dual bootu, odnosno da imaš oba osa ili bi htio samo sedmicu?

14 godina
offline
RE: Windows XP i Windows 7
robisierra92 kaže...
davorin kaže...

poz.

kako mogu instalirati Windows 7 na Windows XP, tj. ja imam sad XP a htio bih imati sedmicu, i htio bi da mi svi podaci ostanu na hardu, jeli to moguće, ako je, kako?

  misliš u dual bootu, odnosno da imaš oba osa ili bi htio samo sedmicu?

on bi sedmicu, ali bi sve podatke iz XP ostaviti( da se ne obrišu)

BC2 nick: herro Ray
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP i Windows 7

to nije problem, sve se prebaci na D disk, ili na ext hdd, ako ima samo jednu particiju, windows se instalira na C i to je to. gore sam u postu dao link na uputstva za instalaciju.

 

@null - jesi ti riješio svoj problem, da li je pomogao onaj link koji sam ti poslao?

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2010 19:06 (robisierra92).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP i Windows 7
sve sam pažljivo pročitao,krenuo u instalaciju i opet je stalo na istom mjestu.nekih pola sata sam čekao a onda otišao na spavanje,ostavio sam komp da radi....ujutro,komp ugašen.upalim ga,kad ono,traži me ime kompa da upišem.....Windows 7 se uspio instalirati.on zapravo nije na onom ključnom mjestu zablokirao ,samo nikako da krene dalje.očito je uspio preći preko toga i nastavio instalaciju.sad me mući jedino to što na sedmici nema tona ali nekako ču to ispraviti,važno je da se instalirao Windows 7.u svakom slučaju,hvala na savjetu
Aga
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP i Windows 7

aga, probaj skinuti audio drivere za win7 za svoju matičnu ploču, trebao bi tada imati zvuk.

16 godina
neaktivan
offline
Windows XP i Windows 7

Ovako ja imam 3 particije, znaci ovo sve sta hocu sa C particije to mogu prebacit na ove druge dvije i sve ce mi bit sacuvano, tj ove druge ce ostat citave nakon instalacije Win.7. a C disk ce bit formatiran i prazan, jeli to tako?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice