XP OS Administrator account disable

poruka: 11
|
čitano: 5.072
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
XP OS Administrator account disable

Jedini račun na XP-u, Administrator je postavljen na disable i sada se sistem podigne stoji na login formi. Kada stisnem OK, javi mi da je račun disable. Kako da riješim ovaj problem, da li kroz BIOS, ili sa instalacijskim CD-om pa last known good configuration?

 

U pitanju je XP Profesional i pokušavali smo da namjestimo da se prilikom paljenja računara ne pojavljuje forma u kojoj je potrebno upisati Administrator, a pass ostvaiti prazno. Kroz Computer Menager smo nalog Administrator postavili na Disable, što očigledno nije trebalo uraditi?

 

Hvala na odgovorima, jer ću sutra pokušati ispraviti ovo.... Ako ko bude odgovorio biće mi sutra od pomoči svakako.

 

 

Pozdrav!

Znam puno, ali ne i dovoljno...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: XP OS Administrator account disable

Nisam siguran koliko je moguce ''disejblati Administratora'' u XP.To sto se tebi desilo desavalo se i meni ali razlog je bio virus koji bi mi disejblao pristup administratoru.BIOS ti pomoc ne moze jer on nema indirektne veze sa OS-om.Nadam se da grijesim al izgleda da te ceka format PC.Bwt prije svega probaj uci preko safe moda, pa rijesit taj problem.

13 godina
offline
XP OS Administrator account disable

Kod boota stisni F8, logiraj se u safe mode, otiđi u Control panel-User accounts i napravi novog korisnika, restartaj računalo i logiraj to kreiranog korisnika.

 

Administrator je default account u XPu, za korištenje OSa moraš napravit svoj account, inače account se kreira kod instalacije OSa, sada ne znam iz kojeg razloga imaš samo administartor account.

Valentin
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: XP OS Administrator account disable
blue_tander kaže...

Nisam siguran koliko je moguce ''disejblati Administratora'' u XP.To sto se tebi desilo desavalo se i meni ali razlog je bio virus koji bi mi disejblao pristup administratoru.BIOS ti pomoc ne moze jer on nema indirektne veze sa OS-om.Nadam se da grijesim al izgleda da te ceka format PC.Bwt prije svega probaj uci preko safe moda, pa rijesit taj problem.

Znaš kako, zatekao sam kod druga računar koji je prilikom paljenja otvarao kontakt formu, kao na slici koju šaljem u prilogu, Imao je baš ovakvu formu je kao login forma za mrežnog korisnika, a ne onaj klasični izgled na win xp. Bilo je dovoljno da stoji Administrator, polje za pass stoji prazno, klikne se na OK i to je to.

Pokušali smo nekako izgasiti ovu formu. ali nismo znali kako. Uradili smo desni klik na My Computer, pa na Users i Groups, pronašli Administrator korisnika i čekirali Disable account i OK, jer nism nigdje pronašli neku drugu mogućnost mogućnost. Uradii restart i pojavila se ista forma, ali nije moguće se ulogovati, jer javlja da je račun disable.... To je detaljno o problemu. Dakle imate li prijedloga kako riješiti problem, pa ću sutra pokušati? 

Sada viđoh ovo za Safe mod, pa ću i to probati

Znam puno, ali ne i dovoljno...
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2013 21:04 (dachoxl).
11 godina
neaktivan
offline
Re: XP OS Administrator account disable

Bwt, ta forma koja ti se prikazuje kod XP je veoma teska za rijesit...

13 godina
offline
XP OS Administrator account disable

E znači ovako napravi, ako dobro shvaćam ti imaš kreiranog usera na računalu, tebe muči ovaj izgled kod pokretanja, ti bi htio ovo (slika 1), znači otiđi u safe mode, zatim u control panel, zatim user accounts, pronađi gdje piše ovo: " Change the way user log on or off" (slika 2), postavi sve kao na SLICI 3.

 

EDIT: Svakako si upali ponovo taj Administator account dok si u safe modu, evo kako da ne pišem sve ponovo (CITIRAM). Ako nemaš nikakvog usera (to pogledaš ispod na dnu prozora user accounts, tamo pišu useri koji su na računalu) osim toga administratora, u user accounts imaš opciju create new account, upišeš neko ime, odabereš next i staviš točku na computer administator i odabereš create account.

 

Kako postaviti administrator korisnika na ENABLE. CITIRAM.

 

go to start menu>settings>control panel
if in catagory veiw then switch it to classic view (it is much easier this way, to do so there is an option on the right hand side of the control panel window)

now double click Administrative Tools

then Computer Management

now a pop up of computer mangement window opens
on the left hand side there will b a list of options
click on Local users and groups
then click on the folder named Users
now on the right hand side of the window a list of users will populate
right click on the account named administrator
and select properties
a pop up window will open
under the general tab deselect the option (Account is disabled)
click apply
then ok

 

To je to.

SLIKA 1 SLIKA 1
SLIKA 2 SLIKA 2
SLIKA 3 SLIKA 3
Valentin
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2013 21:42 (Valentin17).
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: XP OS Administrator account disable

Hvala svima na odgovorima. Na kraju sam riješio problem tako što sam sa Hirens Boot CD i Mini XP otvorio i poskidao podatke koji su mi trebali i podigao novi OS.

 

Znači moje iskustvo sa problemom kada se pojavi forma sa slike, a predhodno ste Administrator nalog stavili na disable, a on je uz to i jedini nalog na XP OS-u, da morate podići novi OS. Nisam mogao otvoriti Safe Mod, nisam mogao ni sa jednim alatom sa Hirens CD-a da otključam nalog, u stvari da ga potavim na Enable. Sistem Repair ne pomaže. 

 

Morao sam podiči novi OS.

 

 

Znam puno, ali ne i dovoljno...
13 godina
offline
XP OS Administrator account disable

Kod instalacije XPa treba kad setup traži upis korisnika upisat ime accounta (kreirat account), ovaj administrator koji se već na računalu nikako ne smije biti jedini account, to je account za safe mode i ništa drugo.

Valentin
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: XP OS Administrator account disable
Valentin17 kaže...

Kod instalacije XPa treba kad setup traži upis korisnika upisat ime accounta (kreirat account), ovaj administrator koji se već na računalu nikako ne smije biti jedini account, to je account za safe mode i ništa drugo.

Sada znam. Naučio sam na teži način. A prilično sam siguran da drugog rješenja osim podizanja novog OS nema?

Znam puno, ali ne i dovoljno...
13 godina
offline
XP OS Administrator account disable

Ako taj Administrator account koji je jedini na računalu ugasiš onda izgleda nema drugog načina osim instaliranja OSa iz početka.

 

Postoje teme sa uputama tu na foumu za instalaciju XPa, Win 7 i Win 8.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/instalacija-windows-xp-operativnog-sustava/61283.aspx

 

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/instalacija-windows-7-operativnog-sustava/61304.aspx

 

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/instalacija-windows-8-operativnog-sustava/160877.aspx

 

Ovdje ima jako puno korisnih stvari, možeš malo pogledat ako te zanima.

 

http://www.bug.hr/forum/board/windows/41.aspx?sort=act

Valentin
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
XP OS Administrator account disable

Evo i mene u istom problemu, probao sam svasta i ne ide. Jedino to iz safe moda napravit novi Administrator nisam probao. 

Kako je doslo do toga? Ostao sam bez neta i otisao u networck connections i tamo sam otvoriop svojstva mreze te pod tabom networcking sam nesto instalirao. Kad se racunalo rebootalo nema admina... Odem u users (preko run) i pokazuje mi Administratora al ga naravno ne mogu aktivirat. Sta napravit? Pc je dosta slab, dal bi vrtio win 8 sa jednojezgrenim procom 2,2ghz? Izgubit cu sve podatke reinstaliranjem novog sustava? -.-

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice