Xiaomi Mi 5s

poruka: 305
|
čitano: 74.143
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s

Ivane kako se baterija drzi nakon 1 godine? mozes mi reci kakva ti je upotreba i koliko sota, jel se kompenzira sta sa brzim punjenjem? itd itd. :)

16 godina
online
Re: Xiaomi Mi 5s

Ja imam uređaj tek oko 6 meseci. Baterija nije sjajna, generalno izdrži od ujutru do uveče sa oko 3.5h SoT-a. Punjenje jeste dosta brzo, tako da sve zajedno nije tako loše, ali nije ni sjajno. Manje-više se glavni udar na bateriju desio sa prelazom na MIUI9/Nougat, tako da razmišljam da vratim poslednji MIUI 8 da vidim kako izgleda, ili eventualno da probam neki China ROM i da budem Google-free, kao kolega Cromaki, pa da vidim kako to funkcioniše.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s

a kakva je bila na miui 8? 3.5 je ono nista, bas jadno i malo, toliko sam i na rn2 imao. gledam da 5s moze izvuc oko 5-6h, a lose je ako ti tako kazes

16 godina
online
Xiaomi Mi 5s

Na 8 sam imao prilično regularno oko 5 i po h SoT-a (rekord je bio punih 6) i uglavnom sam ga punio na nešto više od 24h.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s

e hvala ti, a fp radi bolje na 9?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Kod mene bolje radi fingerprint na mijau 9 ali i takav je puno gori nego na OP3 kojeg imam isto.
I slike (Bar kod mene) na miui 9 su očajne..
Nisam radio factory reset poslije update.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.5.2018 17:29 (e.peace).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s

Hm to za fp cu se snaci, a za kameru cu samo gcam/manual mod... Jedva cekam da dobijem mob pa vidim kakav je

16 godina
online
Xiaomi Mi 5s

Meni je fp sličan na oba. Ako šteka, snimim još jedan primerak palca i trudim se da ga pri tom pritiskam isto kao tad kad me je zezao. Za kameru nisam primetio daje gora na MIUI9, a na njemu svakako imaš i Gcam. :)

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Ivan(4) kaže...

Meni je fp sličan na oba. Ako šteka, snimim još jedan primerak palca i trudim se da ga pri tom pritiskam isto kao tad kad me je zezao. Za kameru nisam primetio daje gora na MIUI9, a na njemu svakako imaš i Gcam. :)

 Za tu foru sam i ja negdje procitao, stvarno funkcionira? Ma gcam, freedcam i sto vise manual modea. Htio bi malo slikat zvijezde kada dobijem mobitel samo ce mi mozda trebat i tripod za to...

Jel imas ampere meter ti? Kao da sam negdje procitao da si rekao da imas..

16 godina
online
Re: Xiaomi Mi 5s

Iz mog iskustva, da.

 

Nekad čitač reaguje sporije, nekad brže i tu se ne može mnogo učiniti, ali generalno ok prepoznaje otisak, pa ako ne uspe da očita prst nekoliko puta za redom ili uspeva sporadično, dodam ponovo palac (ne brišući ranije) i posle toga bude bolje. Pretpostavljam da je nepouzdano čitanje znak da sam uhvatio telefon nešto drugačije nego kad sam unosio otisak i da čitač ne kapira tu kombinaciju dela prsta i ugla.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Ja imam 4 otiska prsta,jednog te istog i opet ni u istu rečenicu ne može sa OP3.Da i kad pozna prst sporo je to do bola.Čini mi se skoro sekunda.
Nisam nešto zadovoljan sa MI5s,nema nekih aduta zbog kojeg bi njega nekom preporučio.
Moram još reć da je u radu brz,fluidan te nemam ni najmanju zamjerku na to.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2018 20:39 (e.peace).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 5s

Evo ja sam dobio mobitel.

Po meni ono sta sam htio, dobra kamera, malo kompaktniji mobitel... Nemam tolikih prigovora za sada osim sta baterija u idleu trosi puno, a jos nemam ni sim karticu u njemu.. Vjerojatno zbog miuija i svih global googleovih aplikacija, ali rijesit ce se to :)

 

 Jos samo da otkljucam bootloader te stavim google kameru i takve dodatke

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2018 8:51 (Deutsch).
 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Ivan(4) kaže...

Na 8 sam imao prilično regularno oko 5 i po h SoT-a (rekord je bio punih 6) i uglavnom sam ga punio na nešto više od 24h.

 Koji tocno miui 8? tesko pronalazim neki dobar rom sa dobrom baterijom :/

16 godina
online
Re: Xiaomi Mi 5s

Zvanični 8.5.4.0 Global Stable.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Bas sa miui.com si skinuo taj? Koliko ti se degradirala baterija ako imas ampere meter?
16 godina
online
Xiaomi Mi 5s

Moj je došao sa tim ROM-om, ali da, mislim da je to taj isti.  Puna mi je baterija, kad je sutra ispraznim, proveriću.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Xiaomi Mi 5s

Tek sinoć stigoh da lepo napunim, merač je nakon punjenja sa 11% na 100% pokazao 2603mAh. Pri tom, punjenje je bilo na 6.3V, uz nešto srama, moram priznati da nisam siguran kako bih to preneo u mAh@5V.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s

meni ovako :)

sori nisam prije vidio odgovor

https://imgur.com/a/xsfyzxA

 2-80%

 

sporo punjenje, 400mah..

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.5.2018 11:44 (Deutsch).
16 godina
online
Xiaomi Mi 5s

 Baterija je loša, ali prva slika...

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Nmvz, popravit ce se to :D
Anyway, 2100mah 6-100%. Dosta lose
16 godina
online
Xiaomi Mi 5s

Pojavila se neproverena informacija da je closed beta MIUI 10 ROM-a za Mi 5s i dalje na Androidu 7.0. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Informacija je provjerena,7.0 je
16 godina
online
Xiaomi Mi 5s

Čujem da je u najnovijoj zatvorenoj beti Mi 5s Plus prebačen sa 7.0 na 8.1. Pošto je u prethodnoj verziji MIUI 10 ROM-a i on bio na 7.0, to daje nadu da ćemo i mi dobiti novi Android. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Xiaomi Mi 5s

Elem, nećemo skoro videti (zvanični) Oreo za Mi 5s, ako ga ikada i ugledamo. Problem je u ultrazvučnom čitaču otiska prsta za koji ne postoji driver za Oreo. Dodatno, ovaj tip čitača se, osim na našim uređajima, pojavio na još samo dva modela Leeca i zatim je napušten, a ta druga dva čak, kako sam pročitao, nisu dobila ni update na Nougat, tako da trenutno Xiaomi pokušava da nagovori Qualcomm da razvije problematični driver samo radi Mi 5s.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Ivan(4) kaže...

Čujem da je u najnovijoj zatvorenoj beti Mi 5s Plus prebačen sa 7.0 na 8.1. Pošto je u prethodnoj verziji MIUI 10 ROM-a i on bio na 7.0, to daje nadu da ćemo i mi dobiti novi Android. 

Nije, koristim mi5s plus i clan sam miui china beta teama, ali i dalje je na 7.0 ( navodno radi problema sa dvostrukom straznjom kamerom nije jos na 8.0 ) .

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2018 0:56 (mstaglicic).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5s
Ja stvarno nisam na gori senzor otiska prsta naišao od Mi5S i onog na leeco lemax2,pa to je smeće svjetsko.
Inače ovaj mi5s je jedan od mojih najgorih mobitela koje sam imao u odnosu uloženo/dobijeno.
Kod žene je trenutno a kod mene je OP6.
16 godina
online
Xiaomi Mi 5s

Nemam pojma, nisam ni ja nešto lufački zadovoljan, ali performanse su ok, ekran je ok, kamera je ok, sa stavkama tipa GPS, Bluetooth, WiFi nemam problema, čak i taj senzor otiska prsta mi na novijim ROM-ovima radi prihvatljivo, jedino me baterija khm...

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Mi 5s
Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
online
Xiaomi Mi 5s

Da malo oživim temu, izašla je kineska zatvorena beta Orea, a na xiaomi.eu se pojavio njihov ROM zasnovan na njoj. Koliko sam pretražio xiaomi.eu temu za najnoviji ROM (8.10.11), utisci su dobri i u iskušenju sam da ga isprobam večeras.  Malo je čudno da je verzija Androida 8.0.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Xiaomi Mi 5s

Koristi li neko Lineage na Mi 5s i može li da podeli utiske? Probao bih Oreo buildove, vidim da se i dalje održavaju.

 

Memory management na MIUI-ju je... užas. Svaki put kad izađem iz neke teže aplikacije i vratim se, učitava je ispočetka i pre svega bih zbog toga probao nešto bliže "čistom" Androidu - imam utisak da je na Lenovo Tab 4 8, koji ima samo 2GB, situacija bolja.

Što se ostalog tiče, ukoliko funkcioniše jednako dobro kao na MIUI-ju (ovo se pre svega odnosi na bateriju i kameru, verujem da ostalo radi), to je dovoljno dobro.

 

Probao sam xiaomi.eu ROM-ova, ne vidim nikakvu posebnu razliku.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice