Xiaomi Mi 8

poruka: 1.163
|
čitano: 354.832
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Xiaomi Mi 8

ima li tko iskustva s tim shopom,tradingshenzhen? naletio na njih par puta kad sam googlao pojmove poput "xiaomi eu warehouse" i sl. ista situacija s eudirect.shop,nikakve recenzije i iskustva za ta dva shopa ne mogu naći. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

znaci 710 je 30-40% stedljiviji od 660? to je fino, znaci da bi uz amoled ekran baterija u SE mogla bit na razini mi note 3

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
maks0806 kaže...
Deutsch kaže...
Tako je, stedljiv je kao sd 835

 Nešto si pobrkao, sd835 nije baš štedljiv, sd660 je puno štedljiviji, a sd710 je navodno 30-40% bolji po tom pitanju

 

 Eh momce prvi put da se ne bi slozio sa tobom :P

835 je radjen u 10 nm tehnologiji, 660 u 14 nm. Znaci manje trosi jer je manji. Mi 6 daje nekih 8-9h sota :)

domac5 da, sa 8se mozes ocekivat poprilicno okej bateriju, isto 10 nm, ali ima manje jezgre od sd 835 i amoled

 

Rekao bih nekih 8h sota

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.6.2018 17:35 (Deutsch).
11 godina
offline
Xiaomi Mi 8

S obzirom na prilično velik notch i chin na dnu malo me začudilo da Mi 8 ima veći screen-to-body ratio od iPhonea X. 83,66% vs 82,35%. A Samsung kaže  ***eš notch, i dobije na S9 još veći ratio - 84,36%. Stvari će se uskoro početi mijenjati, kroz par dana će biti predstavljeni Lenovo Z5 i Vivo Nex - istinski bezel-less telefoni. Žao mi je što Xiaomi nije u toj igri, a mogao je s osmicom opet biti prvi, kao što je bio s Mixom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.6.2018 19:06 (Peruneph).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8
Samsung nema notch ali ima zakrivljen zaslon sa strane kojim nadoknađuje udio ekrana. Isto ima svojih mana.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Pa ne znam baš. Mi note 3 mi daje 50% više SoT a razlika u kapacitetu baterije je manja od 200mah

Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Mozda sam ja lud ali meni se "notch" svida😂😂

 
3 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
maks0806 kaže...

Pa ne znam baš. Mi note 3 mi daje 50% više SoT a razlika u kapacitetu baterije je manja od 200mah

 kako 50% vise sota? ne daje bas preko 10h ja mislim

15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

delete

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 17:52 (SHELBY_09).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Deutsch kaže...
maks0806 kaže...

Pa ne znam baš. Mi note 3 mi daje 50% više SoT a razlika u kapacitetu baterije je manja od 200 ma h

 kako 50% vise sota? ne daje bas preko 10h ja mislim

 Pa u nekom prosjeku imam 6-7 uz poprilično heavy use, a na Mi6 bih imao nešto manje od 5 uz isti use scenario. Mi6 ima i manji ekran tako da bi trebao dulje trajati. Optimiziran je s835, i za svoju snagu ne troši puno, ali nije štedljiv kao s660.

S710 ako održi obećanje štedljivosti bi mogao biti bomba. Da ga puknu u mi note 4 sa baterijom od 4k mah bilo bi top topova.

 

Btw sumnjam da će biti mi note modela, čini mi se da je SE pokrio taj dio tržišta 

Hearthstone: Maks0806#2960
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8

cudno, ja sam ocekivao 8cca na mi 6..

sd 710 ce bit super, a to za note 4 bi se mogao slozit iako oni izdaju 15 modela svake godine haha

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Mene je osobno malo razočaralo što najavljivani čitač otiska prsta ispod ekrana nije u svim modelima. Vjerojatno ću uzeti Mi8 64GB jer mi je to sasvim dovoljno memorije a ne plaća mi se najskuplji model zbog tog čitača. Imam Mi5, Mi6 sam preskočio jer mi nije bio neko poboljšanje u odnosu na Mi5 koji sam tek bio uzeo, Mi8 ću još malo proučiti da budem siguran. Fali mi još mogućnost plaćanja preko NFC-a koju PBZ na MIUI-u ne podržava jer je nesiguran, pa je to nekoliko stvari koje me odbijaju od Xiaomija iako sam njihovim proizvodima inače jako zadovoljan. S druge strane, podrška za B20 je plus kao i almoled ekran... I naravno cijena kao i uvijek, odnosno odnos uloženo dobiveno.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

jel ce i SE model imat b20? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Aliexpress Mi 8 je 530$ (DHL dostava jos 25$)

Isplati li se cekati mjesec-dva za pad cijena?

Mislim nije ovo neka ogromna marza resellera +-100$

Navodno da dolazi i u trgovine u Italiji,mozda se isplati potegnuti do taml🤔

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
nixa2210 kaže...

Aliexpress Mi 8 je 530$ (DHL dostava jos 25$)

Isplati li se cekati mjesec-dva za pad cijena?

Mislim nije ovo neka ogromna marza resellera +-100$

Navodno da dolazi i u trgovine u Italiji,mozda se isplati potegnuti do taml🤔

 Cemu zurba ? Svejedno ces ga cekat mjesec i pol dana minimalno. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Nek me netko prosvijetli, al ja njih uopće ne kužim. Pa rekli su da će Mi 8 biti prvi njihov mob koji će se u samom startu prodavati i u Europi, a ne samo U Kini. A danas vidim drugačiju situaciju, niti jedan webshop ih nema u EU već svi dolaze iz Kine. A i cijene su daleko od onih koje su oni najavili na press conf.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Mi Hrvatska fb stranica stalno teasea prodaju u HR. Uskoro. Dajem im foru do rujna, u suprotnom OP6.

Samo se nadam da će official reselleri imati cijenu normalnu kao i u ostatku mi storeova. 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
SimeKZ kaže...
nixa2210 kaže...

Aliexpress Mi 8 je 530$ (DHL dostava jos 25$)

Isplati li se cekati mjesec-dva za pad cijena?

Mislim nije ovo neka ogromna marza resellera +-100$

Navodno da dolazi i u trgovine u Italiji,mozda se isplati potegnuti do taml🤔

 Cemu zurba ? Svejedno ces ga cekat mjesec i pol dana minimalno. 

 Reseller na aliexpresu ih ima 585 u stocku 

 

12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Iznimno sam neodlučan, ili bih sada uzeo Mix 2, ili čekao Mix 3 ili ili ili....

 

Najdojmljiviji mi je bio prvi MiX. 6.44" ekran, 4400mah baterija, nekonvencionalni earpiece. Funkcionalni prototip gdje je šajomi pokazao svijetu što može.

 

Ne smeta mi notch, ali vraški mi se više dopada MiXov dizajn. Prije bih njega uzeo nego išta drugo. Da u MiX 3 ubace Amoled ekran i ne stavljaju nikakve gluposti poput face id, nego underglass fp scanner, ja sam prodan. Moje tijelo je njihovo

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

ja se nadam da ce SE past ispod 2000 kn kao sto je bio slucaj s mi note 3

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

U svakom slučaju treba pričekati još neko vrijeme dok se cijene ne spuste na normalnu razinu.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Pa da. Eto sad je rn5 160 dolara na akciji već, a bio je 300+ po izlazku

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Ima li MI8 opciju tap to lock/unlock?

...

.
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Xiaomi Mi 8

Jedna glupost vezana za Explorer: imaće pravi providan pozadinski poklopac, kroz koji će se videti lažne unutrašnje komponente - izvučeno iz Xiaomijevog opisa proizvoda na kineskom + potvrđeno od nekih tamošnjih medija - link.

 

Prvo, meni se ideja o prozirnoj potrošačkoj elektronici ne dopada previše, ne koristim često taj izraz, ali ovo mi je zaista so '90s, tehnološki kič čije je vreme prošlo. Doduše, ovde su se potrudili da to izgleda pristojno, ali tako što to zapravo i nisu prave komponente, nego, što neko reče na onom linku, pravi akvarijum sa plastičnom ribicom.

 

Dodatno, kad nas već lažu kad kažu da je, npr, 3.5mm jack izbačen da bi uređaji bili tanji, ovakvi, onakvi, bilo bi lepo da budu sami sebi dosledni, a ne "nije bilo mesta za 3.5mm jack, ali je bilo mesta za jedan red lažnih komponenata i prozor preko njih". 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 10:45 (Ivan(4)).
Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Sta ima veze, po meni su napravili odlican posao sto se tice HW i cijene, doduse ja bum piknuo plavog sa 6gb rama i 128 interne, meni dosta.
A to sto nema 3.5mm meni ama bas nista ne predstavlja, ionako sve imam na BT, autoradio, zvucnici, slusalice...
 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Takoder cu plavog 6/64 uzet,meni dovoljno

EE se jedino isplati radi tog fingerprint scannera ali prevelika je razlika u cijeni

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Ma kad gledas realno sto ce ti, kad imas 3d face id :D ja scanner nebi uvopce koristio, ajde lazem bi na pocetku samo da dozivim to :D
Meni je bitno da uredaj ne steka, da ima dobar ekran i kameru a tu je xiaomi napravio dobar posao i nema nitko tu sto za rec...
Pratim malo stranice vidim da su dostupni bijeli i crni ali plavi nikako :(
16 godina
online
Xiaomi Mi 8

Zavisi koliko dobro radi Face ID. Prepoznavanje lica definitivno ima onaj faktor da deluje high tech, ali, npr, za IphoneX se čak i u reviewovima na sajtovima koji se prvenstveno bave Appleom moglo pročitati da je Face ID "super, samo eto, samom revieweru baš i nije preterano dobro radio", da se uređaj mora podići u visinu lica i da svetlo mora biti adekvatno i da onda radi ok, mada čak i tada ne jednako pouzdano i brzo kao FP.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Ma kakav face id, sa fp scannerom prislonim prst i na putu iz džepa do oka je spreman za rad. Nema kreveljenja sa namještanjem lica itd. Osobno bolje da nisu to uopće implementirali nego napravili kao oneplus, a resurse potrošili na QHD ekran ili ostavili manju cijenu

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice