Xiaomi Mi 9

poruka: 1.022
|
čitano: 233.550
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Još jedan dan i moći ću otključati bootloader i baciti mod za 84hz refresh rate zaslona, možda i 60fps video snimanje wide kamerom ak nađem i doći ću vrlo blizu meni savršenom mobitelu. 

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
kekec01 kaže...

Sve pet. U dogledno vrijeme ako se predomislim lako ga prodam za iste novce. 

 Ma kupio si super mob, stvar je samo afiniteta, ne brigaj.

 

 

O_O_O kaže...

 Xiaomi samo radi nove modele, a sve vise manje slicno. 

 Ma kajgod. To možda ako uspoređujemo redmi i mi seriju....

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2019 14:56 (gnomisa).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
kekec01 kaže...

Nakon duge potrage za mobitelom i taj mukotrpni zadatak je iza mene. Nakon što sam odlučio uzeti Mi 9 čekao sam da još malo padne cijena. Gledao sam ga u SD x puta i jako me smetalo što nisam mogao osjetiti skroz kako leži u ruci jer imaju onu zaštitu točno na sredini. Osobno mi je skroz legao Huawei p30 lite ali on je slabiji uređaj pa sam ga ipak eliminirao. I tako dobijem prije par dana newsletter od Mobisa i gledam malo kaj nude i vidim Mi 9 po skoro 3600kn za 6/64gb. Mislim si kak da ne. I onda spazim Mi Mix3. Cijena dobra, odem na net čitam recenzije,pa na YT gledam i mogu reći da sam se zaljubio. Ima full ekran bez kapljica, notcheva i ostalih rupica što mi je baš super, malo je veći i teži ali je opet lakši od normalne jabuke (vagao sam) ;-) prednju kameru rijetko koristim pa slide mehanizam nije problem. Tko mi kaže da je SD 855 brži od SD 845 neka mu je. Ovaj telefon leti. Kada sam vidio da dođe za keš 2750kn, da mu je najslabija varijanta 6/128gb, i da još dođe wireless charger u paketu to je bilo to. Otišao i kupio. Još sam ga uzeo na firmu pa će mi gazda vratiti PDV i dođe me 2200kn. Po meni prilika koja se ne propušta. Telefon imam dva dana i preporučam svakome. Kamera je super a nakon instalacije Google kamere jednostavno ne vjerujem da mob može tako dobro slikati. Isprika na zagađenju Mi 9 teme.

 

 Imao sam ga neko vrijeme, odličan mob. Dizajn jako lijep, šteta ga je staviti u nekakvu zaštitnu masku.

Meni je jedina manja zamjerka bila nešto slabija baterija i kad se otvori klizna kamera između gornjeg dijela i donjeg dijela mobitela ima malo razmaka, vidi se prostim okom. Možda je to bilo samo na mom primjerku?! Ostalo je sve vrhunski.

 

Inače omjer cijena / dobiveno je odličan.

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9

Došao mi danas update (OTA) na Mi9. Global 10.2.14.0 (PFAMIXM). 521MB.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2019 18:53 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
gnomisa kaže...

Došao mi danas update (OTA) na Mi9. Global 10.2.14.0 (PFAMIXM). 521MB.

 Identično onome što je EEA 10.2.30.0 (PFAEUXM) update prije tjedan, dva ispravio, rekao bih.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Jehonan kaže...
gnomisa kaže...

Došao mi danas update (OTA) na Mi9. Global 10.2.14.0 (PFAMIXM). 521MB.

 Identično onome što je EEA 10.2.30.0 (PFAEUXM) update prije tjedan, dva ispravio, rekao bih.

 Je.

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9

Upravo objavljeno na streamu Xiaomi konferencije..MI9 pro oko 3500kn u Kini. 5G, OIS, 30W punjenje itd. Sve kako je bilo najavljeno. Kod MIUI 11 dosta su se fokusirali na feature koji se prvi put pojavljuje kod mobitela a to je automatska i manualna debljina i oštrina fontova. Ne kužim zašto je to tako bitno al ajd...bolje da fixaju audio u videu (iako po meni nije baš tako loš kako se priča)...

AOD dobija pozadinsko (po rubovima) "neonsko" svjetlo" koje pulsira kako se pali i gasi. Ak sam dobro skužio.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2019 9:30 (gnomisa).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Xiaomi Mi 9

lako za mi9, jeste vidjeli mix alpha? 

Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
dtdtdt kaže...

lako za mi9, jeste vidjeli mix alpha? 

To much za mene. Overkill sa tim ekranom. 

A i pretpostavljena cijena je cudo

8 godina
offline
Xiaomi Mi 9

ugrubo 20k kn 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
zvonac kaže...

 Ona na Mi9 se pokazala kao jako dobra iako je "samo" 3300 MAh..meni drži dan i pol a nije da ne palim mob, dapače. Očito nije samo do kapaciteta. BTW, MI9 pro (dobrim dijelom i zbog batke) će bit oko 200 grama. Raduje to 40W punjenje i OIS. 5G kod nas još uvijek nebu radio.

 

 

Mi Alpha kao koncept jako zanimljivo ali koliko je praktično jako je upitno. Također, cijena je velika...

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2019 11:49 (gnomisa).
16 godina
offline
Xiaomi Mi 9

Jel sam kaj propustio ili, ne vidim nigdje da su dodali OIS.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2019 12:44 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
zvonac kaže...

Jel sam kaj propustio ili, ne vidim nigdje da su dodali OIS.

 J**** u pravu si. Najavljivali su OIS ali ništa od toga, identična kamera kao na Mi9. I sad kad pogledaš jedino ima 5G i veću batku (i teži skoro 200g) a koštat će kod nas min 4 tkn. A od 5G kod nas još ništa tak i tak.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2019 13:12 (gnomisa).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
zvonac kaže...

Jel sam kaj propustio ili, ne vidim nigdje da su dodali OIS.

Koliko sam razumjeo, Xiaomi više vjeruje u vlastito Closed-loop rješenje negoli u OIS jer gledano sa tehničke strane ta kamera koja je ugrađena u Mi 9 u sebi ima OIS sustav koji je u biti vrlo vjerovatno softwareski onemogućen u korist tog closed-loop sustava tako da, ako mogu tj. žele mogu to bez problema omogućiti, onemogućiti u samoj aplikaciji za kameru tj. hoćeš OIS ili closed-loop, izaberi, samo vjerujem da kao i u svemu zadnju riječ ima odjel marketinga, možda malo i vjera u sebe (jel', mi (Xiaomi) vjerujemo da je ovo bolje), a ne može li se nešto ili ne tehnički izvesti?!

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2019 16:11 (Jehonan).
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Mi9 nema OIS ali ima jedan od najbolje stabiliziranih 4K videa i to na obje kamere... zanimljivo.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9

Malo sam razočaran izostankom OIS-a, ali sam oduševljem prvom prezentacijom Mi Mix Alpha modela. Xiaomi je s ovim otišao veliki korak ispred svih. Naravno ovo je trenutno samo koncept, ali izgleda impresivno i iskače iz ponude "dosadnih" dizajnova i primjera.

 

A nedavno je netko na forumu napisao kako se nema više gdje dizajn mobitela razvijati i da je dosegao svoj plafon. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9

Pozdrav gospodo, ako nije problem da utvrdimo gradivo. Naručio bi Mi 9 sa ovog linka:

 

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009483588063.html?wid=1349303

 

i dovoljno je samo odabrati Priority Line kao opciju slanja da bi se izbjegla dodatni troškovi uvoza ?

 

Nisam nikad naručivao na ovaj način... Hvala!

 

LP 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2019 2:09 (Bodra1).
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Mi 9

Ja i još neki smo preko Priority line izbjegli troškove, ali nitko ti to ne može jamčiti.

http://www.bug.hr/forum/topic/sluzbene-obavijesti-pravila/pravila-foruma/96209.aspx
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9

Goldway na Alliju preko DHLa sve skupa 2500kn i to je to bez ovog nepotrebnog tratanja mrtanja. Dakle, obavezno odabrati DHL za Hrvatsku i to je to.

 

LINK

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Po kojoj to tečajnoj listi? Ako se uzima crni ispada 417$ iliti preko 2700 kn, a za te pare se vjerojatno da i kod nas nabavit
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9

Ovo je 128gb. Ima 64 za 25xx

7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9

Sta preko Goldwayea je provjereno i prolazi 100% bez davanja? To zakon tako nalaze ili? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
kbenzema kaže...
Po kojoj to tečajnoj listi? Ako se uzima crni ispada 417$ iliti preko 2700 kn, a za te pare se vjerojatno da i kod nas nabavit

 Ti o jabukama ja o kruškama. Pisao sam za 64gb verziju. A kod nas niti jedna verzija nije ispod 3 tkn kamoli 128GB.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9

 

Bodra1 kaže...

Sta preko Goldwayea je provjereno i prolazi 100% bez davanja? To zakon tako nalaze ili? 

 Nikakav zakon Republike Hrvatske ne može ništa naložiti tamo nekom kinezu. Ovo gore kaj sam napisao je naše dosadašnje iskustvo. Uvijek je tako prolazilo s Goldwaya + DHL (bez PDVa i carine) a sad do kada će, neznamo. Ja sam uzeo ovdje Mi9 iz dva razloga. Nisam tada imao keš a i dobio sam hrvatsku garanciju koja podliježe našim zakonima i obvezama. Zato sam uređaj platio više (oko 3200kn na rate, keš je bio 3 tkn) i boli me kuki jer i dalje je to best buy flagship.

Nitko ti ništa ne garantira (niti ti je dužan garantirati), sam odluči kao što sam i ja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2019 10:55 (gnomisa).
5 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 9

Na njusci kupis za 2000 par mjeseci star ko nov i bok

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Kregol kaže...

Na njusci kupis za 2000 par mjeseci star ko nov i bok

 Rabljeni mob ne bi kupio nikad. Plus što treba imat u kešu tih 2 tkn, jel. I da ti prdne mob moš se pozdravit sa tim ulogom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2019 10:58 (gnomisa).
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
gnomisa kaže...
Kregol kaže...

Na njusci kupis za 2000 par mjeseci star ko nov i bok

 Rabljeni mob ne bi kupio nikad. Plus što treba imat u kešu tih 2 tkn, jel. I da ti prdne mob moš se pozdravit sa tim ulogom.

 Kupim ih mjesečno 4-5 sa njuškala i nikad problema.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9
Također, nikakvih problema sa kupnjom sa njuskala bili rabljeni ili novi.
Obzirom da cesto mijenjam mobitele samo nebo zna koliko sam takvim kupnjama ustedio novaca.
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 9

Pomnoži nebo sa 4 i toliko bi uštedio da ih ne mijenjaš često :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice