Xiaomi Redmi Note 4

poruka: 1.882
|
čitano: 453.133
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Imao sam i ja puno problema s baterijom. Bio na dev romu, global romu i sad eu. Nešto ga držalo awake i imao sam manje od 5h sota a baterija nije trajala ni dan. Promjenio sim u 4g i sad je sve super.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

da to je to. ok znači na 4g simici radi uredno, probat ću.. 

14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Da li postoji garancija ako se kupi preko honorbuy i koja je procedura i trošak slanja na servis?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Koliko sam shvatio za HR jezik se mora unlocked bootloader i rootat mob?

 

https://xiaomi.eu/community/threads/6-12-8.36620/

 

Ili ima neki official sa Hr jezikom?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Hmm, ako želim preko fastboota staviti global, ne moram unlockati bootloader ili?

EDIT uspjeh!

goldfinger 

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.12.2016 22:24 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
DarK.xy kaže...
goldfinger kaže...

Maks, i ja sam dobio s tim fake china stable vendor romom i imam isti bug (stalno blinka lampica) i ima hrv jezik. 

Drugi mi je dosao s eu romom i sve radi ok i ima hrv jezik (+ima bolji rezultat na antutu od tog drugog s china romom).

Ako uspijes flashati molim daj upute. 

 

Koja je verzija eu roma ako cu trebati flashat da dobijem HR jezik?

 Svi EU imaju HR jezik. Znači stavi zadnji (ako znaš kako  )

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
maks0806 kaže...

Hmm, ako želim preko fastboota staviti global, ne moram unlockati bootloader ili?

EDIT uspjeh!

goldfinger 

 Znači uspio si tom metodom prebaciti na global stable? Hoćeš li sada na EU rom ili ostaješ na global stable?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Pozz kupili smo rn4 prije mj dana i počele su iskakati neke reklame da bi na kraju saznali da ima trojanac u System/app/fileExplorer.apk i u System/app/Notes.apk i nemoguće ga je maknuti probali smo sa stubborn Trojan Killer i neće.. :(. Molim vas dali netko zna kako ga maknut
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Pozz kupili smo rn4 prije mj dana i počele su iskakati neke reklame da bi na kraju saznali da ima trojanac u System/app/fileExplorer.apk i u System/app/Notes.apk i nemoguće ga je maknuti probali smo sa stubborn Trojan Killer i neće.. :(. Molim vas dali netko zna kako ga maknut
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

@Scila   jako bitno je navesti verziju ROM-a koji je na mobu,

po onom što navodiš vjerojatno se radi o nekom

„kuhanom“ ROM-u u kineskog trgovca. Ako sam u pravu

naj bolje će biti flešati neki oficijelni ROM.

Ili još bolje MULTI EU ROM, ali onda treba unlockati bootloader

i instalirati TWRP pa onda multi EU ROM.

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

@Scila

 

Gdje je kupljen mob?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Na aliexpres

7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Evo slikica
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Nikako ne mogu ući u safe mod i sad me polako zivcira
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

da li mi netko može pomoći savjetom da li se nekako može podesiti da mi na vrijeme dolaze notifikacije za pristigle mailove? uključena je sinkronizacija za mailove, ali nekad mi jednostavno ne dođe obavijest, ili ona dođe tek kad otvorim gmail ili dođe sa pola sata-sat vremena zakašnjenja. Pa me zanima da li ima negdje neka opcija da obavijest dolazi i kada stigne sam mail?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Za probleme s ne dolaženjem notifikacija bilo koje apk pokušajte tu aplikaciju zaključati da radi stalno.
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Naravno da treba u dopuštenjima napraviti auto start i zaključati aplikaciju da stalno radi. 

Ako se radi samo o mailu možeš instalirati neku drugu aplikaciju umjesto gmaila to je meni pomoglo na jednom mi4 u obitelji. 

 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Gogy7 kaže...
Za probleme s ne dolaženjem notifikacija bilo koje apk pokušajte tu aplikaciju zaključati da radi stalno.

 

sasa.sb11 kaže...

Naravno da treba u dopuštenjima napraviti auto start i zaključati aplikaciju da stalno radi. 

Ako se radi samo o mailu možeš instalirati neku drugu aplikaciju umjesto gmaila to je meni pomoglo na jednom mi4 u obitelji. 

  može upute kako postaviti taj auto star i zaključati ju? :D

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Auto start - zelena ikonica sigurnost (na HR)  pa onda tu dopuštenja pa onda auto. pokretanja pa na željenu aplikaciju (sve koje primaju poruke i druge koje želimo da rade stalno) pokrenemo plavi kružić.

Zaključavanje - pokrenuti aplikacije sa porukama pa kratki pritisak na lijevu kapacitivnu tipkun tada se prikažu aplikacije koje rade u pozadini tada ikonu aplikacije koju želimo povučemo prema dolje tada se pojavi ikona lokota koju treba pritisnuta, tada se pojavi ikona lokota na ikoni aplikacije i tada je ono zaključana.

Nadam se da sam sve jasno napisao.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
sasa.sb11 kaže...

Auto start - zelena ikonica sigurnost (na HR)  pa onda tu dopuštenja pa onda auto. pokretanja pa na željenu aplikaciju (sve koje primaju poruke i druge koje želimo da rade stalno) pokrenemo plavi kružić.

Zaključavanje - pokrenuti aplikacije sa porukama pa kratki pritisak na lijevu kapacitivnu tipkun tada se prikažu aplikacije koje rade u pozadini tada ikonu aplikacije koju želimo povučemo prema dolje tada se pojavi ikona lokota koju treba pritisnuta, tada se pojavi ikona lokota na ikoni aplikacije i tada je ono zaključana.

Nadam se da sam sve jasno napisao.

 hvala...zaključavanje sam uspješno riješio, ali auto star te :( ..te gmail aplikacije uopće nema tamo na popisu :(

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Meni gmail radi bez ikakvog autostarta, samo mi je sync ukljucen, za mi cloud je stavljeno da synca samo na wifi, a obicni sync je samo sync ukljucen, bez obog za wifi
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Jel pomoglo jel dolaze notifikacije

16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Evo i ja sam danas postao vlasnik note 4.
Dok se malo ne naucim evo pitanje. Sim kartica mi je 4g. Bila je na s6 sve super radilo.
Sada mi na ovom pise ht hr 3g.
U postavkama mi je prefencijalno 4g.
Sad neznam dali on svejedno šiba na 4g ili šta.
Diritor je lipo reka pali smo na dno homo si skupa na BIRO.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Evo vidim sad da imam i ja taj fake kinez rom.
Mogu li staviti drugi a da ne zeznem nesto s garancijom.
Diritor je lipo reka pali smo na dno homo si skupa na BIRO.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

koji je rom po vama bolji, developer ili global stable? 

16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Skinuo sam global rom sa miui stranice. Verzija 8.0.4.0.
Preko updatera mi nece kaze cant verify update.
Probao u recovery nece ni to. Pokazuje mi mob koji kao da spojim na punjac.
Pomagajte ljudi.
Nisam glup ali danas mi bas neide.
Diritor je lipo reka pali smo na dno homo si skupa na BIRO.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Pogledaj onaj link iz mog posta, meni je tako radilo bez beda

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Dali se time gubi garancija.
Ili da posaljem miui da mi daju kod za otkljucat bootloader.
Diritor je lipo reka pali smo na dno homo si skupa na BIRO.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Evo samo brzinski par dojmova...netko je pitao kako sam zadovoljan, ili nešto, da ne tražim sad tko je to bio:

Zadovoljan sam. Prilično. Iznad očekivanja.

Prva dva punjenja baterija je malo kraće trajala. Sada traje osjetno duže.

Opet ne mogu reć vremenski jer obavezno punim svaku noć, ali na RN4 mi ostane oko 40% baterija uz intenzitet korištenja kakav mi je kod Desire 610 davao mrtvu bateriju navečer.

Tako da to je odlično, znači da će mi čak i na one najgore dane mob izdržat bez dopunjavanja cijeli dan, a na osrednje dane očito može i dva puna odradit bez da se ugasi.

 

Slike su zakon, puno bolje nego sam očekivao, jedino što je lošije u odnosu na Desire 610 je kad nešto slikam jako jako blizu ima problema sa fokusom. To kod Desirea nije bio problem. ALi zato ako se samo malo udaljim slika ispadne super fokusirana, i mogu je zumirat puno više tako da opet ispadne bolje nego sa starim mobom.

 

Problem na koji sam naišao je bio sa notifikacijama ali napravio sam ono što je netko preporučio sa lockanjem aplikacija i od onda je to riješeno.

 

UBR gore je global stable 8.0.4.0

 

Sve u svemu dobio sam više nego sam očekivao. Jedino sam naletio valjda na najgore moguće kaljeno staklo za njega, kao i onu zaštitnu gumu tanku.

Guma zaštitna je mrvu premala, pa ga ne obujmi skroz kako bi trebala, a kaljeno staklo je, iako za njega navodno, isto premalo, što nije problem, ali je problem da već ima oštećenje na rubu (kao da je netko otkinuo milimetar sa dva komadić kaljenog) a bez da mu se išta radilo. I ne, nije takvo došlo, jednostavno je takvo postalo :) Pretpostavljam zato jer mob nije potpuno ravan cijelom gornjom površinom, nego od ruba prema unuršnjosti, sa svih strana ide lagano prema tanjem, i onda kaljeno staklo koje je skroz ravno jednostavno ne naliježe skroz na njega, jer se ne može tako saviti...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
maks0806 kaže...

Pogledaj onaj link iz mog posta, meni je tako radilo bez beda

 Možeš li molim te pojasniti postupak, koji su mi programi potrebni, od kuda si skinuo 8.0.4.0

Ja ovog rusa ne razumijem ništa, još oni njegovi forumi sve po latinici.

Diritor je lipo reka pali smo na dno homo si skupa na BIRO.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice