Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

poruka: 469
|
čitano: 220.611
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Kakav je Note 8T u odnosu na Note 8 i 8 Pro? Vidim da se kod nas može rn8t 4/64 uzeti za ispod 1400kn.

U tom cjenovnom rangu ima i Mi A3, koji od njih bi bio best buy?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
Avensac kaže...

Kakav je Note 8T u odnosu na Note 8 i 8 Pro? Vidim da se kod nas može rn8t 4/64 uzeti za ispod 1400kn.

U tom cjenovnom rangu ima i Mi A3, koji od njih bi bio best buy?

Razlike su Rezolucija, RAM , procesor, te tip ekrana.

 

Znači redom od lošijeg prema boljem:

Mi A3/Note 8T, Note 8, Note 8 PRO.

 

Ja sam brzinski pogledao, ako misliš gameat na njemu onda Note 8 PRO 8GB verziju.

Ako ti sluzi za YouTube,FB, Viber etc. Note 8, to je zlatna sredina. Note 8T ne bih niti uzimao.

Znači uzme se ili Note 8 sa 6GB ili Note 8 PRO 8GB verzija.

Ostalo je bacanje novaca.

 

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.12.2019 9:30 (Luka123).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
Luka123 kaže...
Avensac kaže...

Kakav je Note 8T u odnosu na Note 8 i 8 Pro? Vidim da se kod nas može rn8t 4/64 uzeti za ispod 1400kn.

U tom cjenovnom rangu ima i Mi A3, koji od njih bi bio best buy?

Razlike su Rezolucija, RAM , procesor, te tip ekrana.

 

Znači redom od lošijeg prema boljem:

Mi A3/Note 8T, Note 8, Note 8 PRO.

 

Ja sam brzinski pogledao, ako misliš gameat na njemu onda Note 8 PRO 8GB verziju.

Ako ti sluzi za YouTube,FB, Viber etc. Note 8, to je zlatna sredina. Note 8T ne bih niti uzimao.

Znači uzme se ili Note 8 sa 6GB ili Note 8 PRO 8GB verzija.

Ostalo je bacanje novaca.

 

Malo bi drugačije to posložio.

Mi A3 je tu bestbuy, bez konkurencije.

Najbolja baterija, AMOLED display, flagship senzori kamere, čisti Android, odlične gejmerske performanse.

 

RN8 je najslabiji od navedenih, RN8T je osjetno bolji po svemu + ima NFC.

Note 8 Pro je masivniji uređaj od Mi A3 po pitanju težine i dimenzija, uz to je kod nas skuplji preko 30% od Mi A3.

12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

i ima najlošiji ekran sa prenapucanim bojama, užasno kalibriran oled sa pentile matricom koja pri toj 720p dovodi do toga da je tekst nazubljen i mutan, a i pri sitnijem tekstu jasno se mogu razaznati pixeli.

rađe potrošite pare na note 8t / non-pro i stavite pixel experience rom i eventualno gcam  - dobijete za klasu bolji mob od tog a3 za par sto kuna više.

What could possibly go wrong?
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.12.2019 14:48 (Hornet_93).
 
0 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Ispričavam se gledam u mobitel prozore i otvorio sam Note 8 od samsunga

sad gledam sva 3 mobitela pravilno, imaju isti CPU i GPU, snapdragon 665, i Adreno 610.

Ali iskreno ja bih ipak note 8T ili non T verziju uzimao jer ima bolju rezoluciju 1080 x 2340 (~409 ppi), te MIUI (zavolio sam MIUI, radi sve kao na android-u, i navigacija mi je bolja naspram recimo Android One...)

Dok Mi A3 koliko vidim ima 720 x 1560 (~286 ppi ), i samo Android One ili 9.0 Pie?

Kamera i NCA mi i neigraju toliku ulogu... i čak je mrvicu i veći note8/T, a 30 grama tezine ono no comment.

http://phonesdata.com/en/compare/5458420/5458229/5458308/

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.12.2019 13:42 (Luka123).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
Hornet_93 kaže...

i ima najlošiji ekran sa prenapucanim bojama, užasno kalibriran oled sa pentile matricom koja pri toj 720p dovodi do toga da je tekst nazubljen i mutan, a i pri sitnijem tekstu jasno se mogu razaznati pixeli.

rađe potrošite pare na note 8t / non-pro i stavite pixel experience rom i eventualno gcam  - dobijete za klasu bolji mob od tog a3 za par sto kuna više.

Mislim da smo već davnije došli do zaključka da tvoj primjerak nije bio potpuno ispravan jer se uključujući mene na tvoje kritike javilo više kolega forumaša i svi su potvrdili da je ekran jako dobar i da se razlika jedva vidi i to kad se gleda sa par cm. Osobno sam ga koristio poprilično dugo i ja razliku u svakodnevnom korištenju jednostavno ne vidim. Jedino ako ne gledaš kroz naočale za vid koje povećavaju??

 

Prenapucane boje? Ima boje kao i svaki AMOLED dosta zasićene, ali to se može štelati, a i većina ljudi voli zasićene boje, pa svaki Samsung osim Note 10 je takav jer po defaultu koriste vivid i slične color profile.

 

Da ne bi ispalo da to samo ja pišem i da ne stavljam sad linkove na recenzije koje isto tvrde, evo i mišljenje nekoliko kolega forumaša:

https://www.bug.hr/forum/post/openito-o-mobitelima/pomo-odabiru-mobitela/6016034.aspx

https://www.bug.hr/forum/post/openito-o-mobitelima/pomo-odabiru-mobitela/6002973.aspx

https://www.bug.hr/forum/post/xiaomi/xiaomi-a3/6003704.aspx

 

Nema šanse da je Note 8T za klasu bolji mobitel. Mi A3 ima AMOLED, Note 8T IPS matricu, AMOLED ipak ima svoje prednosti po pitanju AOD-a i dark moda i trošenja baterije. Ljudsko oko ima limite i ništa ne znači ako neki mob ima display sa 500-600 dpi jer ljudsko oko to jednostavno ne vidi. Isto kao i 4k ekran na 6", to je dobro jedino za VR.

Ekran na stranu, Mi A3 ima bolju bateriju, bolju kameru, bolju izradu, bolje leži u ruci i ima čisti Android (ako je nekome to bitno, meni nije). Gcam se bez problema može staviti na Mi A3. Jedina prednost RN8T je NFC, po svemu ostalom je podjednak ili lošiji.

 

No da se ne bi bezveze raspravljali, neka kupac ode u trgovinu uzme u ruku jedan i drugi pa pogleda koji mu bolje odgovara. Moje mišljenje je da Mi A3 za cca 1100kn jednostavno nema konkurencije.

 

Pixel Experience izgleda lijepo, ali MIUI je po meni puno bolji. Koristim Pixel Experience zadnjih par mjeseci i sve radi u redu, ali potrošnja baterije mi je daleko veća, sada jedva imam 6h SOT, dok sam na MIUI na istom uređaju imao 9-10h, to je 50% razlika. Uz to me živcira što za svaku glupost moram skidati aplikaciju, dok na MIUI to već imam po defaultu, tipa notes, mail, kalkulator, čitač QR koda... skinem besplatne verzije tih aplikacija pa me ubijaju reklamama...

 

RN8T je odličan uređaj za svoju cijenu, ali po meni Mi A3 daje više za manje novaca.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.12.2019 16:32 (mzopg).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
mzopg kaže...

Mislim da smo već davnije došli do zaključka da tvoj primjerak nije bio potpuno ispravan jer se uključujući mene na tvoje kritike javilo više kolega forumaša i svi su potvrdili da je ekran jako dobar i da se razlika jedva vidi i to kad se gleda sa par cm. Osobno sam ga koristio poprilično dugo i ja razliku u svakodnevnom korištenju jednostavno ne vidim. Jedino ako ne gledaš kroz naočale za vid koje povećavaju??

 

Prenapucane boje? Ima boje kao i svaki AMOLED dosta zasićene, ali to se može štelati, a i većina ljudi voli zasićene boje, pa svaki Samsung osim Note 10 je takav jer po defaultu koriste vivid i slične color profile.

 

Da ne bi ispalo da to samo ja pišem i da ne stavljam sad linkove na recenzije koje isto tvrde, evo i mišljenje nekoliko kolega forumaša:

https://www.bug.hr/forum/post/openito-o-mobitelima/pomo-odabiru-mobitela/6016034.aspx

https://www.bug.hr/forum/post/openito-o-mobitelima/pomo-odabiru-mobitela/6002973.aspx

https://www.bug.hr/forum/post/xiaomi/xiaomi-a3/6003704.aspx

 

Nema šanse da je Note 8T za klasu bolji mobitel. Mi A3 ima AMOLED, Note 8T IPS matricu, AMOLED ipak ima svoje prednosti po pitanju AOD-a i dark moda i trošenja baterije. Ljudsko oko ima limite i ništa ne znači ako neki mob ima display sa 500-600 dpi jer ljudsko oko to jednostavno ne vidi. Isto kao i 4k ekran na 6", to je dobro jedino za VR.

Ekran na stranu, Mi A3 ima bolju bateriju, bolju kameru, bolju izradu, bolje leži u ruci i ima čisti Android (ako je nekome to bitno, meni nije). Gcam se bez problema može staviti na Mi A3. Jedina prednost RN8T je NFC, po svemu ostalom je podjednak ili lošiji.

 

No da se ne bi bezveze raspravljali, neka kupac ode u trgovinu uzme u ruku jedan i drugi pa pogleda koji mu bolje odgovara. Moje mišljenje je da Mi A3 za cca 1100kn jednostavno nema konkurencije.

 

Pixel Experience izgleda lijepo, ali MIUI je po meni puno bolji. Koristim Pixel Experience zadnjih par mjeseci i sve radi u redu, ali potrošnja baterije mi je daleko veća, sada jedva imam 6h SOT, dok sam na MIUI na istom uređaju imao 9-10h, to je 50% razlika. Uz to me živcira što za svaku glupost moram skidati aplikaciju, dok na MIUI to već imam po defaultu, tipa notes, mail, kalkulator, čitač QR koda... skinem besplatne verzije tih aplikacija pa me ubijaju reklamama...

 

RN8T je odličan uređaj za svoju cijenu, ali po meni Mi A3 daje više za manje novaca.

 

 

 slažem se, kupac neka ode u trgovinu, upali oba uređaja i pogleda ekran pa nek odluči.

 

također na pixel 3a koji ima oled ekran imao sam dark mode koji bateriju troši neznatno manje, možda par % na jednom ciklusu punjenja. aod je za mene gimmick, to kaj uštediš na dark modeu pojede ti aod i još više od toga.

na rn 7 pro, rn 5 pro i mi9 pixel experience trošio je puno manje baterije upravo zato jer nema te krame koja dolazi sa miui, plus konstatni drain koji uzrokuje cell standby na miui na sva 4 xiaomija koja sam imao je dovoljan razlog da se stavi custom rom.

 

također na mi a3 samo glavna kamera je donekle ok uz gcam, wide angle ima šrotni senzor i očitiju nekonzistentnost nisam na modulu iste kamere nisam vidio. to što ima flagship senzor glavne kamere ne znači da daje vrhunske fotke zato jer miui kamera ima šrotnu soft obradu, to donekel gcam ispravlja, ali samo donekle i sa jednom note 7 pro fotke se ne mogu uspoređiati ni sa gcam.

 

za sve te navedene utility aplikacije (kalk, qr reader...) koji ti trebaju imaš odlične google aplikacije koje nemaju nikakvih reklama.

 

i da, andoriod one na mi a seriji gubi smisao. garancije za brze updateove su price. jesi li dobio 10-ku? nekom bitno, nekog boli kuki, ali treba napisat realno stanje.

 

i konačno, dobio sam zamjenski mi a3 nakon "problema sa ekranom" koji nije problem, nego je jednostavno loš ekran. nakon toga sam brzo prodao taj a3 i otišao na rn 7 pro. na tih 1100 kn bolje dodati i kupiti neki redmi note sa fhd rezom jer je čistoća i oštrina slike u odnosu na 720p očita. a pošto 99% vremena koritštenja moba gledamo u ekran - meni je logično da savjetujem ljude da ipak izaberu nešt drugo pored tog mi a3.

jedino gdje priznajem da je vrhunski je baterija.

What could possibly go wrong?
10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Eto mojih problema. Odlicna baterija, ali curi pre brzo

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
D3lBoy kaže...

Eto mojih problema. Odlicna baterija, ali curi pre brzo

 

mislim da svi do jednog Xiaomi uređaja imaju problema sa battery drainom nakon MIUI11. Tako da bude se i to sredilo kroz par mjeseci i par updatea...

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
15 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

i ja nakon redmi 5 plus uzeo redmi note 8 4/64

A3 je zanimljiv model ali ni ja nisam htio sa FHD preci na HD ,a rezolucija je tu manji problem,veci je pentile matrica i vidi se tu razlika,naravno ko nema problema sa vidom,ko ima,on nece ni primjetiti 

zato i jeste najbolje da se uzivo pogleda display na A3,ako bude kupcu odgovarao,neka kupi jer bolji za te pare nece naci

 

sto se tice baterije na MIUI11,kod mene nema problema i ne trosi bateriju u mirovanju

preko noci,sa iskljucenim svim antenama,potrosi 1% 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
Pozdrav, razmišljam kupiti xiaomi redmi note 8t, al jel zna netko gdje ima kakvih kvalitetnih case maskica za taj mobitel. Spigen, ringke ne vidim da imaju ništa u ponudi, al možda neki drugi brend al da valjaju.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Jako dobra baterija s tim da nije ni bio punjen do kraja.. s nekih 90% je dosao 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 18:10 (domac5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Čitam za Mi9T njegov Amoled zaslon da nije baš nešto extra poput Samsunga , kakav je ovaj na 8 pro IPS  LCD o dakle oštrina,boje,odziv 

 prešao bi sa Redmi note 4 na Redmi note 8 pro ili  Mi9T ,  igre isključene a sve ostalo DA p

You tube,video,muzika .

SD 730 ili MTK .

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
MUĆAK kaže...

Čitam za Mi9T njegov Amoled zaslon da nije baš nešto extra poput Samsunga , kakav je ovaj na 8 pro IPS  LCD o dakle oštrina,boje,odziv 

 prešao bi sa Redmi note 4 na Redmi note 8 pro ili  Mi9T ,  igre isključene a sve ostalo DA p

You tube,video,muzika .

SD 730 ili MTK .

 

Nitko ni ne ocekuje da zaslon na tri puta jeftinijem mobitelu bude na razini Note 10 ili S 10, ali sve su to nijansne koje se tesko primjete u svakodnevnom radu. Tehnologija ekrana je zadnjih nekoliko godina dosla do te razine da se korisnik jednostavno ne mora brinuti jer srot ekrana prakticki nema (izuzev ultra jeftine kineze). 

Osobno bih isao na AMOLED, no to je mozda stvar navike jer zadnjih 5 godina imam samo AMOLED ekrane, jednostavno mi pase velik kontrast i jake boje. Takodjer u slucaju kad se nema baterije crna boja stedi bateriju.

 

Mid - high range SD-i su odlicni, relativno stedljivi, i tu nemas brige.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
MUĆAK kaže...

Čitam za Mi9T njegov Amoled zaslon da nije baš nešto extra poput Samsunga , kakav je ovaj na 8 pro IPS  LCD o dakle oštrina,boje,odziv 

 prešao bi sa Redmi note 4 na Redmi note 8 pro ili  Mi9T ,  igre isključene a sve ostalo DA p

You tube,video,muzika .

SD 730 ili MTK .

jel samsung il nije na mi9t ne zna se, zna se da xiaomi navodi da su dva razlicita proizvodjaca i samsung i visionox (isti koristi i mi note 10 i mix aplha koja kosta 2,5t eura)

odi usporedi mi9 sa mi9t pa ako vidis razliku, i kad ju vidis da li je toliko losa prosudi sam

pa usporedi mi9 sa s9, s10 ili note serijom, pa ces vidjeti kako, samsung ekran izgleda na mi9 i kako izgleda na samsungu, naravno igra tu i rezolucija i svasta nest

 

cinjenica je da ekran na RN4 je da prostis srednja zalost, kakav je na rn8 pro ne znam, ali imam kuci i rn7 i ekran se ne moze usporediti sa mi9t, a opet svijetlosnih godina je od rn4 (i taj sam imao pa mogu usporediti), kakvih su ekrani u odnosu rn7 i rn8 i rn8 pro ne znam, al ne vjerujem da nisu nesto bolji, ako su bolji, cinjenica je da rn8 pro ima veci ekran a istu rezoluciju pa je manje piksela, al tu razliku i onako ne vidis

 

za kraj, bio amoled na mi9t made by moja baba ili samsung, i kvaliteta ekrana na redmi 8 pro sve je to neusporedivo bolje s obzirom da prelazis sa rn4

 

 

i bome ova baterija na rn8 pro je na zavidnoj razini, SOT cca 15h, a ima 500mah bateriju vecu od mi9t, zapitam se sto ne valja s mojim mi9t koji ima ''samo'' 8-9 sota

 

 

eto...

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
Pogledao sam video recenziju za RN8 Pro i ekranima se čini dosta refleksivan. Vide se oblaci u njemu. Kakav je ekran pod vanjskim i unutarnjim svijetlom?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Je da, jako je glossy ekran, sto se tice osvijetljenja, na dark modeu ce ti trebati jace osvijetljenje (no postoji high contrast opcija za tekst da bude još bijelji), ali ja držim na 50% i ok vidim. Brightness adaptation off

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
online
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

 Glossy kao i ostali mobiteli (koliko mi se čini) ili više? Jer većina zaslona mobitela je glossy dosta, ili se varam ? 

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Pa meni se cini dosta glossy, prije njega sam imao Elephone S8 koji nije bio toliko.

Stavio sam zaštitno staklo preko pa je kao malo bolje ali i dalje jako glossy. Ne smeta u korištenju baš, ali služi ko crno ogledalo kad je ugašen ekran.

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
Pozdrav,

imam vec generacijama Xiaomi Note seriju, medutim kod Note 8 kojeg sad imam, ne znam iskljuciti kad slikam da doli pise u ljevom kutu xiaomi, onda kako brojeve obrisati koje sam zvala a da nije jedan po jedan, nego sve odjednom i u imeniku ta sarena okrugla polja di pocinje ime nekog kontakta? Hvala!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
Miki_16 kaže...
Pozdrav,

imam vec generacijama Xiaomi Note seriju, medutim kod Note 8 kojeg sad imam, ne znam iskljuciti kad slikam da doli pise u ljevom kutu xiaomi, onda kako brojeve obrisati koje sam zvala a da nije jedan po jedan, nego sve odjednom i u imeniku ta sarena okrugla polja di pocinje ime nekog kontakta? Hvala!

Da ti je prvi xiaomi ove pizdarije napravis za 11.5 sekundi

 

Kamera postavke - oznaka uredjaja ugasi

Pozivi zadrzi pritisak na jednom kontaktu, pa izbrisi seriju, pa kvacicu za oznacit sve 

Kontakti postavke prikazi sliku i informacije iskljuci i nema okruglih polja

 

Molim!

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
Ma ne ide, zato i pitam..
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

...to je zato jer su, na žalost, iz global i EU Roma maknuli miui dialer i stavili Google dialer...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
Miki_16 kaže...
Ma ne ide, zato i pitam..

Klikneš na tri točkice gore desno u "search" polju, pa zatim na "Call history". Prikazati će ti se lista svih poziva, moguće je odabrati i samo propuštene pozive, a brišu se opet klikom na tri točkice pa na "Clear call history".

Krug lijevo od imena kontakta mislim da ne možeš maknuti jer on služi za editiranje kontakta.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.12.2019 10:07 (mzopg).
13 godina
online
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

 Uzeo danas Redmi Note Pro 8 . Kako stojite s Android 10 ažuriranjem, moje je dobio odmah neki update ali još je na 9 ? Ja se nisam još stigao ni poigrat s mobom, taman ga upalio i instalirao malo i podesio pa morao na posao 

12 godina
protjeran
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Iiii stigao jeeeee. Narucio sam prosli ponedjeljak navecer s aliexpressa. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
kexzoR kaže...

Iiii stigao jeeeee. Narucio sam prosli ponedjeljak navecer s aliexpressa. 

 kolko novčića?

12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
Zver kaže...
kexzoR kaže...

Iiii stigao jeeeee. Narucio sam prosli ponedjeljak navecer s aliexpressa. 

 kolko novčića?

 1850kn zajedno s DHL dostavom

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
kexzoR kaže...
Zver kaže...
kexzoR kaže...

Iiii stigao jeeeee. Narucio sam prosli ponedjeljak navecer s aliexpressa. 

 kolko novčića?

 1850kn zajedno s DHL dostavom

 Kao i kod nas s garancijom 2 god i vremenom cekanja od dan-dva.. 

14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Na njuskalu se nađu za 1500-1600 novi zapakirani, uredno s racunom i jamstvom.

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice