Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

poruka: 469
|
čitano: 221.446
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Izgleda da se neke modele stvarno vise ne isplati vani kupovati.. problem je sto ljudi ni ne provjere cijene kod nas nego automatski na aliexpress.. onda plate jednako, cekaju puno duze i nemaju garancije sto je predivno kasnije kad ce se prodavati 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
domac5 kaže...
kexzoR kaže...
Zver kaže...
kexzoR kaže...

Iiii stigao jeeeee. Narucio sam prosli ponedjeljak navecer s aliexpressa. 

 kolko novčića?

 1850kn zajedno s DHL dostavom

 Kao i kod nas s garancijom 2 god i vremenom cekanja od dan-dva.. 

 Uzeo sam zelenu boju koja je skuplja, bluetooth slusalice koje su kod nas 150+kn i kaljeno staklo koje je kod nas 60kn. Takodjer, kupio sam verziju od 6gb rama i 128 gb memorije. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
domac5 kaže...
kexzoR kaže...
Zver kaže...
kexzoR kaže...

Iiii stigao jeeeee. Narucio sam prosli ponedjeljak navecer s aliexpressa. 

 kolko novčića?

 1850kn zajedno s DHL dostavom

 Kao i kod nas s garancijom 2 god i vremenom cekanja od dan-dva.. 

Teško da je toliko platio samo uređaj, a ako je onda je to preskupo.

U Kini je trenutno oko 200$ (cca 1360kn) s dostavom. Za preko 600kn isplati se malo pričekati.

 

Nažalost nikada kod nas neće biti cijene kao kod Kineza, samo PDV je 25% + troškovi poštarine i carinjenja koje uvoznici imaju + 5-10% marže.

Jedino što se može je hvatati akcije kada ta razlika padne ispod 20%.

13 godina
online
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
kexzoR kaže...

Iiii stigao jeeeee. Narucio sam prosli ponedjeljak navecer s aliexpressa. 

 kolko novčića?

 1850kn zajedno s DHL dostavom

 Kao i kod nas s garancijom 2 god i vremenom cekanja od dan-dva.. 

Teško da je toliko platio samo uređaj, a ako je onda je to preskupo.

U Kini je trenutno oko 200$ (cca 1360kn) s dostavom. Za preko 600kn isplati se malo pričekati.

 

Nažalost nikada kod nas neće biti cijene kao kod Kineza, samo PDV je 25% + troškovi poštarine i carinjenja koje uvoznici imaju + 5-10% marže.

Jedino što se može je hvatati akcije kada ta razlika padne ispod 20%.

 Sad sam isao provjeriti..

Na aliju goldway trgovina 1640 sa dostavom ispada zeleni note 8 pro 6/128, kad banka uzme proviziju to je nekih 60-70 kn dakle 1700.. kod nas isti takav 1900 i 2 god garancije, kolega bas narucio i dosao mu je drugi dan odma..

ovo gore je ajde ok jer dobio je opreme pun k koja vrijedi, no preko goldway trgovine iz koje vecina ljudi uzima je neisplativo 

kod+nas kod+nas
vani vani
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2019 0:11 (domac5).
10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Vec neko vrijeme ne mogu pokrenuti video iz galerije, stiscem play i nista. Maknuo sam sve zabrane, jednostavno nece reproducirati video

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
Odgovaraju li maskice/futrole od note 8 na note 8t ili treba tražiti posebno za 8t?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Sta nije redmi note 8t, redmi note 8 sa nfc ?

 

 

 

Edit:

Ipak nije, note 8t je nesto duzi i zanemarivo deblji 

Podaci sa official mi global 

161,15 vs 158,3 duzina

75,4 vs 75,3 sirina

8,6 vs 8,53 debljina

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.12.2019 15:55 (16OR).
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

 Nisam zadovoljan s kamerom uopće. Boje su mi bogatije i prirodnije na starom Honor 8 nego sad ovom, bar ovako kad slikam pod umjetnim svjetlom. Baš je loše. Nisam očekivao ne znam kakve slike ali loše mi je ovo. Ne znam jel kakve opcije trebam mijenjati ili da probam s Gcam-om. Jel tko probao ??

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
itomic009 kaže...

 Nisam zadovoljan s kamerom uopće. Boje su mi bogatije i prirodnije na starom Honor 8 nego sad ovom, bar ovako kad slikam pod umjetnim svjetlom. Baš je loše. Nisam očekivao ne znam kakve slike ali loše mi je ovo. Ne znam jel kakve opcije trebam mijenjati ili da probam s Gcam-om. Jel tko probao ??

Probaj za početak sa Open Camera apk, nju lako skineš preko google trgovine. Tamo možeš podesiti ručno white balans koji često radi problem.

Aj baš me zanima rezultat.

12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Imam problem.. 

koristim redmi note 8, do sad sam imao redmi note 3, 4,5 i nikad nisam imao ovaj problem

 

znaci miui 11 je, i ide mi na QRAC svaki put kad upalim kameru recimo na messingeru, instagramu, whatsappu itd, u notific, mi izbaci recimo instagram is using camera in bacground,, i tako za svaku aplikaciju..

ne znam sta uraditi, na security sam ugasio sve, i opet izbacuje

 

iritira meeeeeee

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
exer1234 kaže...

Imam problem.. 

koristim redmi note 8, do sad sam imao redmi note 3, 4,5 i nikad nisam imao ovaj problem

 

znaci miui 11 je, i ide mi na QRAC svaki put kad upalim kameru recimo na messingeru, instagramu, whatsappu itd, u notific, mi izbaci recimo instagram is using camera in bacground,, i tako za svaku aplikaciju..

ne znam sta uraditi, na security sam ugasio sve, i opet izbacuje

 

iritira meeeeeee

Znam na što misliš. Poruka Android systema. Meni to iritira u WhatsApp pozivu. Kad god izađem iz poziva i vratim se, dode i notifikacija i zadrži se 10 sec. 

Uvijek možeš zadržati prst na notifikaciji i ugasiti ju skroz.

Truth is the truth hurts ... Dont you agree??
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

e hvala nisam znao za to. ugasio sam

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Pozdrav, sta mislite da li da predem sa Redmi note 5 pro na redmi note 8 ili da sacekam redmi note 9 ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
steedvd kaže...

Pozdrav, sta mislite da li da predem sa Redmi note 5 pro na redmi note 8 ili da sacekam redmi note 9 ?

 Mozda najbolje pricekat redmi note 10, bit ce bolji i od 9ke a kamol 8

Imat ce sve super sto redmi note 9 nece imat

 

 

 

13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Pozdrav svima. Zbog nešto manjeg budžeta, Mi9T mi je ispao iz igre, pa gledam Note 8 i 8 Pro verziju. Zanima me kakva su vaša iskustva sa tim mobitelom? Točnije, gledao sam 8 Pro s Helio procesorom. Po recenzijama dosta ljudi piše da je dovoljno brz za igre, surfanje i ostalo te da nema nikakvih posebnih problema. Jedino što bi mogao biti problem jesu nekakva buduća Android ažuriranja, stoga mi je svako mišljenje dosta korisno. Gledao sam i Realme, ali se ne shippa u Hrvatsku.. Hvala svima unaprijed

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
Ja bih uzeo 8T zbog NFC-a.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
alen4430 kaže...

Pozdrav svima. Zbog nešto manjeg budžeta, Mi9T mi je ispao iz igre, pa gledam Note 8 i 8 Pro verziju. Zanima me kakva su vaša iskustva sa tim mobitelom? Točnije, gledao sam 8 Pro s Helio procesorom. Po recenzijama dosta ljudi piše da je dovoljno brz za igre, surfanje i ostalo te da nema nikakvih posebnih problema. Jedino što bi mogao biti problem jesu nekakva buduća Android ažuriranja, stoga mi je svako mišljenje dosta korisno. Gledao sam i Realme, ali se ne shippa u Hrvatsku.. Hvala svima unaprijed

Što ti je bitno kod moba?

Imaš još i Mi 9 SE i Mi 9 Lite, koji su slične cijene.

 

Ukoliko se misliš isključivo između RN8 i RN8 Pro, po meni je Pro verzija bolji uređaj gotovo u svemu.

 

Gogo222 kaže...
Ja bih uzeo 8T zbog NFC-a.

I RN8 Pro ima NFC, od nabrojanih samo RN8 nema.

6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Ima tko snapdragon global verziju(ne pro)? Dolazi mi ovih dana pa me zanima koju verziju stock roma staviti jer vidim na njihovom forumu da u ovoj zadnjoj (11.0.4.0 mi se čini) ne radi mi remote ,a žale se svi da ne rade Viber video poziv. 

Ovo za viber mi je bitnije zapravo da dobro radi Viber. Da li najbolje ostaviti ovo s čim dođe? S miui 10 dođe ,ne?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Evo baš sam došao vidjeti jel piše netko neš za viber. Imam note 8t i videopozivi su jako loši, zvuk je kao da osoba iz druge prostorije dovikuje a ni slika nije baš najbolja. na whatsapppu sve radi dobro.

A evo kad sam već tu, da se malo i iskukam. uzeo sam 8t sad poslije nove godine, prije njega sam imao galaxy a5 2017, i iskreno sam ostao malo razočaran. Dosta sitnih problema koji baš znaju iritirati, trenutno najgori mi je što kad sam dulje vrijeme spojen na wifi i onda izađem iz stana, net preko mobilnih podataka mi ne rade nego moram uključiti i isključiti plane mode da se ponovno prijavi na mrežu i onda net proradi. Druga stvar baterija, nisam od onih što mjere svaku minutu koliko im baterija traje i ne znam reći skroz precizno ali ja iskreno nisam primjetio neku veliku razliku u trajanju između A5 i note 8t, tu sam baš očekivao da ču se "preporoditi" jer note 8t ima 1000mAh veću bateriju i nije još "istrošena" kao na ovom A5 kojeg imam dvije godine, kad ono "meh".

Kamera i brzina naravno na strani note 8t, za ekran se neću žaliti jer sam znao da tu prelazim s konja na magarca i tu mi je malo žao što nisam išao na mi A3 ali eto, navikao na nfc.

Sve u svemu, neloš mob za tu lovu a i relativno je nov pa se nadam da postati i bolji kroz nadogradnje. Ali da sad idem ponovno kupovati mob bi vjerojatno išao na mi A3 ili vjerojatnije galaxy a50 s njuškala (jbg navika je stvarno gadna stvar).

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Koju verziju roma imaš? Da li rade bar poruke i notifikacije od vibera ok? Koliko sam ja čitao taj viber bug je da kad ti nekog zoveš videopozivom sugovornik te ne čuje više opće nakon 2 sekunde , a kad oni zovu tebe da se čuje normalno.

 

 

Za ovo ostalo, po meni je najveći problem kod njih da guraju te update-ove svako malo i obično uguraju taj neki novi MIUI što realno apsolutno nikakve bitne nove značajke ni funkcije ne dodaje telefonu , a ovi i oni sitni bugovi koji su prisutni još od izdavanja telefoni ni dvometarnim štapom nebi taknuli,ali bravo developeri dodali ste nove animacije... Još onda tome dodaš da puštaju hrpu modela i neke stvari se ni ne poprave nikad.

Pogledaj malo debloatanje , trebalo bi ti pomoći s baterijom ,a ne treba root ni ništa. 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Oce ovaj Android 10 ikad stic? Trebo je krajem 11. Pa pocetkom 12. pa oko bozica, pa pocetkom godine....

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

miui global 11.0.3

 

a problem je što smo i cura i ja oboje uzeli note 8t  pa ti ne mogu komentirati kako je kad tebe zove sugovornik s drugačijeg telefona.

 

ajde vidjeti ću to za debloatanje 

6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

E i da, ono za wifi i mobile data problem što pišeš. 

 

Probaj ići pod wifi u settings , pa aditional settings i pod "Wi-fi assistent" probaj uključiti ili isključiti ovisno o tome kako ti je sada pa vidi da li ima kakve razlike.

 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
darkborg kaže...

Dosta sitnih problema koji baš znaju iritirati, trenutno najgori mi je što kad sam dulje vrijeme spojen na wifi i onda izađem iz stana, net preko mobilnih podataka mi ne rade nego moram uključiti i isključiti plane mode da se ponovno prijavi na mrežu i onda net proradi.  

 

Mob si kupio kod nas ili vani? Kad ti je stigao jesi li napravio factory reset? Bootloader ti je otključan ili zaključan? :)

Kinezi često znaju na kinesku verziju uređaja staviti Global ROM, ali oni nisu tu previše pedantni pa stavljaju svakakve verzije.

 

Inače MIUI ima dosta agresivan battery saver, meni je recimo radio problem kad upalim hotspot i zaključam mob, nakon par minuta mob gasi servise i svaki put ugasi mobilne podatke, tako da vidi da i kod tebe to nije problem. Imaš to negdje u postavkama, pod battery saver ili tako nešto, možda app restrictions, ne sjećam se točno jer ne koristim MIUI zadnjih par mjeseci.

 

Moguće je da to radi i problem s viber notifikacijama.

 

Vidi ova dva linka to bi trebalo biti to:

http://nine-faq.9folders.com/articles/8771-how-to-turn-off-background-restriction-on-the-xiaomi-devices

https://dontkillmyapp.com/xiaomi

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2020 19:08 (mzopg).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro
mzopg kaže...
darkborg kaže...

Dosta sitnih problema koji baš znaju iritirati, trenutno najgori mi je što kad sam dulje vrijeme spojen na wifi i onda izađem iz stana, net preko mobilnih podataka mi ne rade nego moram uključiti i isključiti plane mode da se ponovno prijavi na mrežu i onda net proradi.  

 

Mob si kupio kod nas ili vani? Kad ti je stigao jesi li napravio factory reset? Bootloader ti je otključan ili zaključan? :)

Kinezi često znaju na kinesku verziju uređaja staviti Global ROM, ali oni nisu tu previše pedantni pa stavljaju svakakve verzije.

 

Inače MIUI ima dosta agresivan battery saver, meni je recimo radio problem kad upalim hotspot i zaključam mob, nakon par minuta mob gasi servise i svaki put ugasi mobilne podatke, tako da vidi da i kod tebe to nije problem. Imaš to negdje u postavkama, pod battery saver ili tako nešto, možda app restrictions, ne sjećam se točno jer ne koristim MIUI zadnjih par mjeseci.

 

Moguće je da to radi i problem s viber notifikacijama.

 

Vidi ova dva linka to bi trebalo biti to:

http://nine-faq.9folders.com/articles/8771-how-to-turn-off-background-restriction-on-the-xiaomi-devices

https://dontkillmyapp.com/xiaomi

 Ma kod nas sam uzeo u linksu, bootloader sam bio otključao ali sad je opet zaključan i 3 factory reseta do sada. Nemam problema s notifikacijama, to sam si poštelao.

Najviše me muči ta baterija i prebacivanje neta s wifija na mobilne podatke. Ali evo kolega Protest je dao dobre savjete, obavio sam debloating i isključio taj "wifi assistent" pa ćemo vidjeti.

11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Jedno pitanje za ekipu, ovaj vikend mi je stigao Redmi note 8 sa gearbest-a, 4/64, global version sam narucio i za sada sve šljaka u redu. Zanima me kako se može provjeriti da li je mobitel zaista globalna verzija, da nije mozda kineska sa global rom? U postavkama samo pise da je global rom, ima li neka aplikacija kojom se to moze provjeriti??

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

I ja sam se pitao kad sam ga dobio jer ništa nije pisalo za global na kutiji. U osnovi ,provjera bi bila da li ti radi u google playu certifikat onaj. Da su stavili globalni rom na kinesku verziju nebi.

 

Ali s ovim modelom ,ako je bijela kutija to je global. Kineske verzije su u plavoj kutiji ili tako nešto.

13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Pisalo ne pisalo na kutiju

Vidis odmah da li je na poledjini uredjaja ugraviran CE certifikat + kanta za smece i to ti je to

A sigurni si dobio u paketu i eu punjac, tako da....

 
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Hvala na odgovorima!

Sad sam pogledao, kad odem u postavke "o uredaju" i tamo postoji izbor za "certifikat" i kad udjem tu ima taj CE certifiakt i ona prekrizena kanta za smeće, a ima to i na poledjini uredjaja...isto tako, uredjaj je došao u bijeloj kutiji i sa EU punjačem....onda je to to...hvala jos jednom na obojici na objašnjenju:)

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

Jel zna neko koja je razlika izmedju Global verzije i EU verzije? Na Amazon.it ima kao i jedna i druga :) Na kraju da li je neko bas zadovoljan sa Gcamom? 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice