A1 Mobilni Internet - problemi

poruka: 479
|
čitano: 303.886
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

brzina ovisi o jačini/kvaliteti signala, korištenom sticku, opterećenosti "centrala" i još mnogo čimbenika. ako oćeš stvarno brz net onda kupi lte stick jer je noviji i vanjske antene za stick

edit: kolega me pretekao

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2013 19:11 (peace_of_cake).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vip Mobilni Internet - problemi
XXX-Man kaže...

1. Brzina ti nikako ne može biti preko 21mbps jer taj modem ne podržava veće brzine od 21mbps.

2. 21mbps je teoretska maksimalna brzina i u praksi ju je gotovo nemoguće postići...uglavnom je max oko 17-18mbps

3. Brzina ovisi o snazi i vrsti odašiljača, udaljenosti od njega, kao i o njegovoj opterećenosti i preprekama između odašiljača i tebe.

4. Ja na standardno surfanje potrošim dnevno oko 1GB pa nebi rekao da je previše.

Aha, sumnjao sam da je stick problematican .... Zasad bude ok, no ugl. kad bih kupio bolji stick na njuskalu bih trebao postici vece brzine ? Cak bih mogao postici i preko 21 ukoliko sam blizu odasiljaca ? Di se nalaze odasiljaci ? Ja sam na uglu Branimirove i Heinzelove pa neznam kakav bi signal i brzina trebala biti !?

A promet ce me valjda izdrzati :)

14 godina
moderator
offline
Re: Vip Mobilni Internet - problemi

S boljim LTE stickom postoji mogućnost da dobiješ veću brzinu, ali ne puno veću nego s trenutnim (osim ako si pokriven dobrim LTE signalom).

 

Pokrivenost signalom i brzina se nemože određivati tako kako ti misliš. Možeš stajati na jednom mjestu i imati 5mbps, pomaknuti se pola metra dalje i imati 15mbps. Ovisi o bezbroj faktora i jedino možeš probati pa vidjeti.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
12 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

također tih 21 mbps je samo teoretska brzina te ni u idealnim slučajevima ju nećeš imat. kao i kod wifi-ja -> teoretska brzina (802.11 g) je 54 mbps a realna tek oko 25 mbps i bolje ne ide

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

bez LTE

 

Huawei E392u

 

{#}

I hate this fucking heat. Somebody just shoot me! Far Cry 3
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

onda je ovo 3g dual carrier koji može do 42 mbps

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Zasto ja imam na Huawei e3131 lose brzine mak 4mbita, inace oko 3mbita, pa ocekivao sam bar 10...

U zagrebu sam...

WoT IG: RavenHR --- http://wotlabs.net/sig_dark/eu/RavenHR/signature.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Vip Mobilni Internet - problemi
Intel&ATI kaže...

Zasto ja imam na Huawei e3131 lose brzine mak 4mbita, inace oko 3mbita, pa ocekivao sam bar 10...

U zagrebu sam...

Pročitaj zadnji post na prošloj stranici.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
14 godina
offline
Re: Vip Mobilni Internet - problemi
dar01 kaže...

bez LTE

 

Huawei E392u

 

{#}

    Sami ping ti je malo u banani probaj se pomoći sa usb kablom tako da ćeš podići stick negdje u bolji položaj; kao npr. objesiš ga na čavao koji zakucaš u zid iznad sebe negdje gdje već je bolji položaj od ovoga što sada imaš.

 

 

 

 

 

 

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2013 2:09 (Oldy).
11 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

ma to sve ovisi kod mobilnog interneta. Signal mi je popunjen svih 5 crtica. Evo sada test.

I hate this fucking heat. Somebody just shoot me! Far Cry 3
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Meni baš i ne ovisi na dvije lokacije na prošloj i sadašnjoj sa E372 mi se zalijepio na 26ms. Rijetko kada je neki drugi broj mogu reči da je konstantan. :)

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vip Mobilni Internet - problemi
XXX-Man kaže...

1. Brzina ti nikako ne može biti preko 21mbps jer taj modem ne podržava veće brzine od 21mbps.

2. 21mbps je teoretska maksimalna brzina i u praksi ju je gotovo nemoguće postići...uglavnom je max oko 17-18mbps

3. Brzina ovisi o snazi i vrsti odašiljača, udaljenosti od njega, kao i o njegovoj opterećenosti i preprekama između odašiljača i tebe.

4. Ja na standardno surfanje potrošim dnevno oko 1GB pa nebi rekao da je previše.

pitanje: 

 

Je li moguće ako bi naručio neki drugi modem na sim karticu koristiti ga sa vip-ovim  internetom  tako da hvata puni signal.

Ako da , naručujem s e-bay-a tako da nije uopće problem bilo koji. Hvala

14 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Koji imaš sada? Da moguće je i LTE i Dual carrier ako si pokriven. Stick mora biti unlockan a može se i naknadno ali bolje da je sim free u startu.

 

Najbolje što sada možeš nabaviti je Huawei E3276 pa ako imaš prilku i možeš...

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Pozdrav,

kupio sam prije 2 tjedna Vipov mobilni internet na bonove (model ZTE MF652). Radio je tjedan i pol odlično, ali nakon toga mi se pojavio problem da mi program više nije htio očitati SIM karticu. Probao sam u njega stavit neku drugu SIM karticu, ali nije pomoglo.

Misleći da je to problem do sticka, a bio sam zadovoljan uslugom koju Vip nudi, odlučio sam uzeti na pretplatu na godinu dana te sam računao da ću sa time odmah dobiti novi stick koji će onda valjda raditi. Znači dobio sam novu karticu i novi stick. Međutim, i dalje mi program ne prepoznaje da je SIM kartica u uređaju.

Bio sam u obližnjem Vip centru i sa zaposlenicom sam proveo sat vremena te je ona zaključila da je vjerojatno stvar do mojeg laptopa pošto je na njezinom laptopu radio normalno. (njezin laptop je imao instaliran Win 7, a moj ima 8.1)

Poslije sam isprobao taj stick na koleginom laptopu koji koristi win 7 i tamo je također radio normalno.

Malo prije sam stigao doma te sam isprobao na svojim kompovima. Na kompu sa XP-om je radio normalno, a na kompu sa 8.1 nije radio.

Izgleda da fakat nešto do Windows 8(.1), makar mi je onda čudno kako mi je radio normalno tih tjedan i pol.

Da li ima netko ovdje da koristi taj Vipov mobilni net (po mogućnosti spomenuti model) na Windows 8 OS-u i kako ga je prisilio da radi na njemu ako je to uopće bilo potrebno?

xfire username: zeko868 , msn username: zeko868@hotmail.com , Posjetite nas na www.ziz-clan.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vip Mobilni Internet - problemi
Zzeko868 kaže...

Pozdrav,

kupio sam prije 2 tjedna Vipov mobilni internet na bonove (model ZTE MF652). Radio je tjedan i pol odlično, ali nakon toga mi se pojavio problem da mi program više nije htio očitati SIM karticu. Probao sam u njega stavit neku drugu SIM karticu, ali nije pomoglo.

Misleći da je to problem do sticka, a bio sam zadovoljan uslugom koju Vip nudi, odlučio sam uzeti na pretplatu na godinu dana te sam računao da ću sa time odmah dobiti novi stick koji će onda valjda raditi. Znači dobio sam novu karticu i novi stick. Međutim, i dalje mi program ne prepoznaje da je SIM kartica u uređaju.

Bio sam u obližnjem Vip centru i sa zaposlenicom sam proveo sat vremena te je ona zaključila da je vjerojatno stvar do mojeg laptopa pošto je na njezinom laptopu radio normalno. (njezin laptop je imao instaliran Win 7, a moj ima 8.1)

Poslije sam isprobao taj stick na koleginom laptopu koji koristi win 7 i tamo je također radio normalno.

Malo prije sam stigao doma te sam isprobao na svojim kompovima. Na kompu sa XP-om je radio normalno, a na kompu sa 8.1 nije radio.

Izgleda da fakat nešto do Windows 8(.1), makar mi je onda čudno kako mi je radio normalno tih tjedan i pol.

Da li ima netko ovdje da koristi taj Vipov mobilni net (po mogućnosti spomenuti model) na Windows 8 OS-u i kako ga je prisilio da radi na njemu ako je to uopće bilo potrebno?

1. probaj otić na upravitelj uređaja, na opciju modemi, pa desni klik na tvoj modem. Tu odaberi dijagnostika i ispitaj modem. 

2. isto tu odi na karticu upravljački program pa ažuriranje upravljačkog programa pa ponovo istaliraj drajvere.

3. taj modem gurni u drugi usb utor i pričekaj da se instalira pa probaj

I hate this fucking heat. Somebody just shoot me! Far Cry 3
12 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi

Jel se moze otkodirati besplatno nakon godinu dana koristenja njihovih usluga? Kao sto je to npr u Bonbonu?

14 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Misliš stick? Ja sam na svoj E372 flashao noviji firmware i on ga je valjda unlockao ide bonbon i simpa bez problema u njega.

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vip Mobilni Internet - problemi
Oldy kaže...

Misliš stick? Ja sam na svoj E372 flashao noviji firmware i on ga je valjda unlockao ide bonbon i simpa bez problema u njega.

Ne,ne. Bas mislim na karticu koja ide u mobitel.

14 godina
moderator
offline
Re: Vip Mobilni Internet - problemi
Oldy kaže...

Misliš stick? Ja sam na svoj E372 flashao noviji firmware i on ga je valjda unlockao ide bonbon i simpa bez problema u njega.

To ti je ista mreža, ako si probao samo te 2 onda ne mora uopće biti otključan.

dinos3 kaže...

Ne,ne. Bas mislim na karticu koja ide u mobitel.

Koristi tražilicu!

http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/dekodiranje-debrandiranje-flashanje-ostalo/35176.aspx

 

 

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.11.2013 15:28 (XXX-Man).
15 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
dinos3 kaže...

Jel se moze otkodirati besplatno nakon godinu dana koristenja njihovih usluga? Kao sto je to npr u Bonbonu?

Otkodirava se besplatno nakon što istekne ugovorna obaveza, a u slučaju VIPme nakon godinu dana.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.11.2013 18:24 (BMT).
14 godina
offline
Re: Vip Mobilni Internet - problemi
XXX-Man kaže...
Oldy kaže...

Misliš stick? Ja sam na svoj E372 flashao noviji firmware i on ga je valjda unlockao ide bonbon i simpa bez problema u njega.

To ti je ista mreža, ako si probao samo te 2 onda ne mora uopće biti otključan.

dinos3 kaže...

Ne,ne. Bas mislim na karticu koja ide u mobitel.

Koristi tražilicu!

http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/dekodiranje-debrandiranje-flashanje-ostalo/35176.aspx

 

 

  Znam da je ista mreža; ne nisam telce probavao jer su mi oduvijek prejadni da bi im lipe jedne dao beš operatera koji nema vlastite mreže.

 

Kako ne mora biti otključan sa vip-a da bi koristio bonbon/simpu? Daj me prosvjetli malo. :)

bug caruje, um klade valja
14 godina
moderator
offline
Re: Vip Mobilni Internet - problemi
Oldy kaže...
 

Kako ne mora biti otključan sa vip-a da bi koristio bonbon/simpu? Daj me prosvjetli malo. :)

Nisi rekao da je od vipa stick :)

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
14 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Da valjda nisam; E372 kod nas ima/imao je samo vip u ponudi ostali niti nemaju dual carrier stickove ali ja si zamislim da to svi trebaju znati ako ja znam. :)

bug caruje, um klade valja
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
BMT kaže...
dinos3 kaže...

Jel se moze otkodirati besplatno nakon godinu dana koristenja njihovih usluga? Kao sto je to npr u Bonbonu?

Otkodirava se besplatno nakon što istekne ugovorna obaveza, a u slučaju VIPme nakon godinu dana.

Hvala. Ja sam dobio ovakav odgovor nakon sto sam ih kontaktirao preko maila, pa cu staviti ovdje da se zna:

Otključavanje uređaja moguće je zatražiti u odabranim Vip centrima i naplaćuje se u iznosu od 495,93 kn (PDV uključen). Usluga otključavanja izvršiti će odmah ukoliko su zadovoljeni tehnički uvjeti.

Usluga otključavanja je besplatna ukoliko je :
- mobilni uređaj kupljen na ovlaštenom prodajnom mjestu VIPneta;
- istekla ugovorna obveza u slučaju da je uređaj vezan uz neki pretplatnički broj;
- ukoliko je prošlo 12 mjeseci od kupnje uređaja za korisnike na bonove uz predočenje računa;
- ukoliko je uređaj kupljen po punoj maloprodajnoj cijeni (otključavanje odmah možete zatražiti prilikom kupovine).

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2013 14:55 (dinos3).
12 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Evo da pitam... stari misli uzet mob na pretplatu vip i imat neogranicen net ( prva gb brzi internet)dal mogu kupit usb sa njuske stavit karticu upisat pin,instalirat program i imat mobilni internet na kompu ? 

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Možeš samo što ti je APN gprs0.vipnet.hr za voice karticu a ne data.vip.hr   kao za data karticu za stick.

 

I što se sa 1GB nećeš baš nešto nasurfati na kompu posebno ne na toj manjoj brzini koja je do 8KB/s. :)

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vip Mobilni Internet - problemi
Oldy kaže...

Možeš samo što ti je APN gprs0.vipnet.hr za voice karticu a ne data.vip.hr   kao za data karticu za stick.

 

I što se sa 1GB nećeš baš nešto nasurfati na kompu posebno ne na toj manjoj brzini koja je do 8KB/s. :)

a znam al moj stari lud zbog t-coma..pa jel moguce otic na pretplatu bilo koja mreza al da je ok surfanje..i ako pomaze zivim malo vna rovinja ali oko mene nema niceg prije god, dvije sam na tele 2 usb sticku lovio net do 1,5-1 mb

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
14 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Pa s tim mobom ako je smart skini sa speedtest. neta aplikaciju pa vidi i brzinu i ping u toj sobi za vip ili i za bilo koga drugoga ako je otključan pa ćeš najbolje znati sa kim si najbolje pokriven.

 

http://www.speedtest.net/mobile/

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

sta kazete na ovo?

svida mi se opcija m neograniceno

 

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

I meni moja L neograničena dok ne padnem na tu mizernu brzinu nakon paketa GB koju imam.

 

Neograničena je jedino noćna opcija od ponoći do 8 ujutro po punoj bzini koju možeš ostvariti ali ona se dodatno plaća..

 

Na ovo neograničeno nakon paketa zaboravi sa tom brzinom ne možeš otvoriti normalni gmail a kamoli što drugo. :)

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2013 21:20 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice