A1 Mobilni Internet - problemi

poruka: 479
|
čitano: 303.615
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Moje osobno iskustvo sa Vodafone connect mobile hardwareom i softwareom!

1.Za sve USB VMC modeme potrebno je flashat najnoviji firmware sa ovog linka

   http://www.vodacom4me.co.za/vodacom4me-personal-resources/downloads/vodacom/Huawei%20E220/E220Update_11.117.09.04.00.B268.exe

 

2.Nanjnoviju aplikaciju,kompatibilnu sa win xppro/xphome x32 i x64  VMC sa linka

   http://www.vodacom4me.co.za/vodacom4me-personal-resources/downloads/vodacom/Setup-9.4.3.15494.full.compressed.zip

   -USB Modem hot fix za Win7 x32 i x64 sa linka 

   http://www.vodacom4me.co.za/vodacom4me-personal-resources/downloads/vodacom/Huawei%20USB%20Modem%20Win7%20Hotfix_0004.zip

 

3 Instalacija za Win7 je kompliciranija i trazi admin prava i run u compatibility modu za win vista sp2.

 

Sve ovo nema sanse da dobijete od Vipneta jer je sve povuceno sa vodafone/huawei i forum linkova.I NAJVAZNIJE RADI!!!!

dasHHa
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2009 18:56 (dasHHa).
Moj PC  
1 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

tako je, uredno radi sa carnetom.

sav trošak je duplo manji.

nebih riskirao nešto jeftinije kod drugoga, jer vip ima

zavidno bolju pokrivenost umts signalom.

 

 

nema potpisa
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi

meni sve radi ok, iako nemam zadnji fw i softver

 

dasHHa kaže...
Instalacija za Win7 je kompliciranija i trazi admin prava i run u compatibility modu za win vista sp1.

ja sam normalno instalirao i bez compability moda http://www.bug.hr/d.tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif

Atomska bubamara. | Pogledajte Moj PC :)
16 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

tnx za ovaj info o kompatibilnosti.

nakon sedmice na laptopu, bilo je problema.

ne radi remove hardware, kad ga ponovo uštekaš traži uređaj do jutra i sl.

premda sam ja stavljao na xpsp3 kompatibilnost i ništa.

nema potpisa
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
jurluk kaže...

meni sve radi ok, iako nemam zadnji fw i softver

 

dasHHa kaže...
Instalacija za Win7 je kompliciranija i trazi admin prava i run u compatibility modu za win vista sp1.

ja sam normalno instalirao i bez compability moda http://www.bug.hr/d.tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-cool.gif

Ako sljaka,onda nista ne mjenjaj :)

dasHHa
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
torrente kaže...

tnx za ovaj info o kompatibilnosti.

nakon sedmice na laptopu, bilo je problema.

ne radi remove hardware, kad ga ponovo uštekaš traži uređaj do jutra i sl.

premda sam ja stavljao na xpsp3 kompatibilnost i ništa.

Uradi sto sam napisao u prvom postu:novi firmware,novi VMC 9.4. sa hot fixom i ako ne sljaka ukljuci compatibility mode windows vista sp2

dasHHa
15 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
torrente kaže...

ne radi remove hardware, kad ga ponovo uštekaš traži uređaj do jutra i sl.

meni nekad isto tako, ali ja onda ubijem vmc pa ga ponovo pokrenem pa pronađe uređaj i mrežu...

 

dasHHa kaže...

Ako sljaka,onda nista ne mjenjaj :)

tako je. nek ide dok ide

Atomska bubamara. | Pogledajte Moj PC :)
16 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Tesko je nama koji se kuzimo a zamisli korisnike koji jadni nemaju pojma sto je sto i izgube dane i dane i nakraju mrze(sa razlogom)Vipnet.Ipak ja sam korisnik vip-a vec 4 god ali ovo partnerstvo sa vodafoneom im nije trebalo i vidi sad problema!!!

 

dasHHa
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi

ja koristim njihov mobilni internet 3 mjeseca. za sada je skoro sve u redu. u početku sam bio skeptičan oko svega toga, al sad je sve ok. samo da kog mene još dođe 3g mreža i bit ću na konju

Atomska bubamara. | Pogledajte Moj PC :)
16 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

u pravu si, često se zapitaš dok nešto kemijaš i googlaš,

kako će to izvest totalni početnik, a obećan mu je plug&play.

 

radi uredno na sedmici kad ga badneš u rupu i kresneš laptop,

nakon butanja radi ko urica satima.

e ,jesi li ga ištekao pa opet uštekao drama nastaje.

budemo one linkove probali.

nema potpisa
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
jurluk kaže...

ja koristim njihov mobilni internet 3 mjeseca. za sada je skoro sve u redu. u početku sam bio skeptičan oko svega toga, al sad je sve ok. samo da kog mene još dođe 3g mreža i bit ću na konju

Ima rijesenja: Taj usb modem ispod maske,sa lijeve strane od logoa vodafonea na sredini ima konektor za externu/vanjsku atnenu vidi sliku.Antene su alternativno rijesenje i za mjesta sa jakim 3g signalom jer ti tada bandwith ne pada ni u podrumu :)

dasHHa
15 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
dasHHa kaže...

Ima rijesenja: Taj usb modem ispod maske,sa lijeve strane od logoa vodafonea na sredini ima konektor za externu/vanjsku atnenu vidi sliku.Antene su alternativno rijesenje i za mjesta sa jakim 3g signalom jer ti tada bandwith ne pada ni u podrumu :)

e super... sad, šta mi sve treba? kakva antena - kao za tv ili neka posebna? i kak da ju onda spojim sa stickom? i kud da usmjerim tu antenu? http://www.bug.hr/d.tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif

Atomska bubamara. | Pogledajte Moj PC :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
torrente kaže...

u pravu si, često se zapitaš dok nešto kemijaš i googlaš,

kako će to izvest totalni početnik, a obećan mu je plug&play.

 

radi uredno na sedmici kad ga badneš u rupu i kresneš laptop,

nakon butanja radi ko urica satima.

e ,jesi li ga ištekao pa opet uštekao drama nastaje.

budemo one linkove probali.

zalosno je sto sam ja drage volje prihvatio friendu instalirat modem na toshibin satelite misleci kako je to za mene djecija igra>>>>da bi zavrsio nakon 2 dana instalaciju i pri tome proucio i pola kine i pola vodafonea koji nema istu podrsku za GB,FR,DE ili VIP

dasHHa
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
jurluk kaže...
dasHHa kaže...

Ima rijesenja: Taj usb modem ispod maske,sa lijeve strane od logoa vodafonea na sredini ima konektor za externu/vanjsku atnenu vidi sliku.Antene su alternativno rijesenje i za mjesta sa jakim 3g signalom jer ti tada bandwith ne pada ni u podrumu :)

e super... sad, šta mi sve treba? kakva antena - kao za tv ili neka posebna? i kak da ju onda spojim sa stickom? i kud da usmjerim tu antenu? http://www.bug.hr/d.tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif

Da te prvo upozorim da ovoime gubis garanciju jer maska nema otvor za konektor i morat ces sam probusiti rupicu

dasHHa
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2009 19:17 (dasHHa).
15 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
dasHHa kaže...

Da te prvo upozorim da ovoime gubis garanciju jer maska nema otvor za konektor i morat ces sam probusiti rupicu

ma nema veze. sam ti objasni ono što sam pito

Atomska bubamara. | Pogledajte Moj PC :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
jurluk kaže...
dasHHa kaže...

Da te prvo upozorim da ovoime gubis garanciju jer maska nema otvor za konektor i morat ces sam probusiti rupicu

ma nema veze. sam ti objasni ono što sam pito

Ewo linka na engleskom

 

 

http://www.3g.co.uk/3GForum/showthread.php?t=91044

dasHHa
16 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

ovo je zanimljivo. treba sad zagooglat junački.

kao što kažeš, od kine do marsa.

ne sumnjam da bi dosta ljudi dobilo umts, samo treba skontat

šemu kako sve nadogradit.

nema potpisa
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi

Ovo ide u prilog vipnetu>>>>a sada svi antene na krovove i srcite maximalnim brzinama!!!!!:)

 

dasHHa
15 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
dasHHa kaže...

Ovo ide u prilog vipnetu>>>>a sada svi antene na krovove i srcite maximalnim brzinama!!!!!:)

sve se nekako bojim. to je dosta komplicirano http://www.bug.hr/d.tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-undecided.gif

Atomska bubamara. | Pogledajte Moj PC :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
dasHHa kaže...
2.Nanjnoviju aplikaciju,kompatibilnu sa win xppro/xphome x32 i x64  VMC sa linka

   http://www.vodacom4me.co.za/vodacom4me-personal-resources/downloads/vodacom/Setup-9.4.3.15494.full.compressed.zip

Ja koristim još noviju verziju, 9.4.4.17702, pa ako netko ima nekakvih problema, eventualno može probati s njom.

 

Dostupna je na ovom linku.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
macak kaže...
dasHHa kaže...
2.Nanjnoviju aplikaciju,kompatibilnu sa win xppro/xphome x32 i x64  VMC sa linka

   http://www.vodacom4me.co.za/vodacom4me-personal-resources/downloads/vodacom/Setup-9.4.3.15494.full.compressed.zip

Ja koristim još noviju verziju, 9.4.4.17702, pa ako netko ima nekakvih problema, eventualno može probati s njom.

 

Dostupna je na ovom linku.

E to ja govorim...to je British Business Vodafone-A koja je verzija na Vipnet-u,Njemacki vodafone...itd????

dasHHa
15 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi

hahahaha....ovo je jedini komentar koji hvali UMTS signal kod vip-a, većina ostalih se odnosi na home-made izradu kućnih antena kako bi se taj očajan signal barem malo poboljšao :-)))

 

Po kartama pokrivenosti - najbolju pokrivenost HSDPA signalom ima T-Mobile, iza njega gotovo istu pokrivenost (u gradovima i mjestima) ima Tele2, a VIP je tek treći. Po mom iskustvu, a testirao sam sva tri - jednostavnost i održavanje brzine na većini mjesta T-Mobile pa Tele2, a VIP je tragedija na dosta mjesta čim nisi u centru mjesta ili ako si slučajno u centru zgrade, a ne blizu prozora jer te odmah baca na EDGE. Napravio sam si jednu tablicu sa 10tak mjesta na kojima znam biti i svugdje je ovakav poredak operatera. Zbog cijene bih prednost dao Tele2 pred T-Mobile-om no tu i tamo mi se pojavila čudna situacija da signal Tele2 u potpunosti nestane, ne prečesto no kad se desi iritantno je - ako netko zna kako je ovo moguće?

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
15 godina
offline
Pomoć oko antene

jel može netko napisat točan naziv ili specifikacije ili šta već one antene? i kakav treba kabli i onaj konektor s kojim se spaja kabli i stick?

Atomska bubamara. | Pogledajte Moj PC :)
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć oko antene
Tipkam ovo na mobaću pa baš nije ugodno...ukratko antena je yagi high bandwith za GSM,GPRS i 3G mreže,frekvencije od 800MHz-2100MHz i u ovisnosti od odaljenosti od bazne stanice: do 100m-6dB,do 500m-18dB,do 1000m-24dB.Za kablove moram provjerit.
dasHHa
15 godina
offline
RE: Pomoć oko antene
E super. I ja sam na mobu a imam i neki cudan font, pa ne vidim dobro. Sutra cu na kompu. Inace hvala na odgovoru jer moram sto prije nabavit to sve i stavit antenu na krov, jer nekad brzina bude nepodnosljiva. Valjda ce bit bolje kolko-tolko
Atomska bubamara. | Pogledajte Moj PC :)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć oko antene
Kolke su vam brzine? Meni 300 kbps, a zivim u prigorju brdoveckom. Pogledajte na google maps.
hmda
15 godina
offline
RE: Pomoć oko antene
Meni kako-kad. Po noci iza 1 bude predobro, oko 200 do 250 kbps, nekad i do 300. Po danu bude od 50 do 100. A u vecernjim satima, od otrilike 8 pa do 1 iza ponoci je katastrofa. Jedva 20 kbps. Zato i kupujem antenu, valjda ce bit bar nest bolje
Atomska bubamara. | Pogledajte Moj PC :)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć oko antene
Savjet: provjeri bazne stanice,ako ih ima više,na koje se spaja 3g modem.Moguće je da se signali mješaju pa ti mob lovi lošiji signal.
dasHHa
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć oko antene
Avarage D:437 Kb/s U:135 Kb/s,HSDPA,M.Lošinj
dasHHa
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice