Kopiranje usera - active directory windows server

poruka: 7
|
čitano: 8.439
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Kopiranje usera - active directory windows server

Pozdrav,

 

Na Windows Serveru 2003 imam Active Directory i u njemu imam usere i sada kada želim dodati još jednog usera jednostavno odem u AD i kopiram već postojeceg usera, stavim drugo ime i lozinku i sva prava i dozvole bi se trebale naslijediti zar ne?
Kada kopiram usera, imam manja prava za njega a neznam zašto. Npr. ne mogu otvoriti Access bazu na dijeljenom disku...dok user od kojeg sam kopirao radi normalno...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kopiranje usera - active directory windows server

ne bi se trebale nasljediti dozvole.

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Kopiranje usera - active directory windows server

Čak niti ako kopiram usera unutar iste organizacijske jedinice, npr. unutar organizacijske jedinice MALOPRODAJA kopiram korisnika Shop 1 i načinim od toga Shop 2 ?

Na koji drugi način onda mogu doslovno prekopirati korisnika koji će imate sva ista prava i dozvole?

Treat your password like your toothbrush. Don't let anybody else use it, and get a new one every six months. ~Clifford Stoll
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2015 20:29 (agnostes).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kopiranje usera - active directory windows ser
agnostes kaže...

Čak niti ako kopiram usera unutar iste organizacijske jedinice, npr. unutar organizacijske jedinice MALOPRODAJA kopiram korisnika Shop 1 i načinim od toga Shop 2 ?

Na koji drugi način onda mogu doslovno prekopirati korisnika koji će imate sva ista prava i dozvole?

 

U tom smislu kopiranje usera nije moguće ni na koji način. Provjeri da li je taj novi korisnik član grupe koja ima read ili write prava na tom dijeljenom direktoriju. Zašto si spomenuo organizacijske jedinice u ovoj priči?

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 1:34 (W1ck3d8u2z).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kopiranje usera - active directory windows ser

Dakle imam AD u kojem ima postavljene organizacijske jedinice, UPRAVA, MALOPRODAJA... UPRAVA ima veće ovlasti dok MALOPRODAJA ima manje ovlasti. U svakoj organizacijskoj jedinici imam 5 - 10 usera i sada bi u organizacijskoj jedinici MALOPRODAJA dodao još jednoga korisnika koji će imati ista prava kao i svi unutar te grupe.

Mene zanima na koji način od postojećeg korisnika iskopirati kompletna prava i dozvole i prenijeti ih na novog korisnika.

Treat your password like your toothbrush. Don't let anybody else use it, and get a new one every six months. ~Clifford Stoll
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 8:34 (agnostes).
12 godina
offline
Re: Kopiranje usera - active directory windows ser
agnostes kaže...

Dakle imam AD u kojem ima postavljene organizacijske jedinice, UPRAVA, MALOPRODAJA... UPRAVA ima veće ovlasti dok MALOPRODAJA ima manje ovlasti. U svakoj organizacijskoj jedinici imam 5 - 10 usera i sada bi u organizacijskoj jedinici MALOPRODAJA dodao još jednoga korisnika koji će imati ista prava kao i svi unutar te grupe.

Mene zanima na koji način od postojećeg korisnika iskopirati kompletna prava i dozvole i prenijeti ih na novog korisnika.

 

Organizacijske jedinice ti same po sebi nemaju veze s pravima na dijeljene direktorije. Umjesto organizacijskih moraš koristiti security grupe.

 

ACL_Uprava_R

ACL_Uprava_RW

ACL_Maloprodaja_R

ACL_Maloprodaja_RW

 

Stavi korisnike u odgovarajuće grupe, kreiraj 2 foldera na istoj razini (Uprava i Maloprodaja), na direktorij Maloprodaja dodaš sve 4 grupe u NTFS dozvolama, a na direktorij Uprava samo dvije grupe korisnika imaju prava pristupa (ACL_Uprava_R i ACL_Uprava_RW) i za sve grupe korisnika na svakom direktoriju definiraj adekvatne NTFS dozvole. Za oba direktorija podesi Share dozvole na način da članovi grupe Everyone imaju Change prava, nikad Full Control, ni za Share, ni za NTFS dozvole.

Sljedeći put kad ti dođe novi korisnik otvorit ćeš Active Directory Users and Computers konzolu, napravit novog usera i samo ga ubaciti u odgovarajuću grupu, tipa ACL_Maloprodaja_R, i sve probleme si riješiš za 5 sekundi.

9 godina
protjeran
offline
Kopiranje usera - active directory windows server

Pozdrav, evo savjet svima ako imate problema sa active directory ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2015 8:42 (Ivan29).
 
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice