MCITP - polaganje i učenje samostalno

poruka: 51
|
čitano: 44.744
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
MCITP - polaganje i učenje samostalno

Pozdrav ekipa, nakon Cisca, odlučio sam se malo prešaltati na servere, i htio bi se certificirati MCTIP, 70-640, 70-642, 70-646.

 

Pošto ne mogu izbivati s posla, te namjeravam učiti kući, i izlaziti samo ispite te ukoliko imate kakvih savjeta, linkova, torrenta, primjera ispita, bilo što što bi mi pomoglo, ko što stari informatičar kaže: "Bilo bi mi drago".

 

Hvala unaprijed

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno

skoči do algoritma tamo sam vidio knjige za pripremu raznih MCP ispita

14 godina
neaktivan
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno

ja sam do sad učio koristeći kombinaciju MS Press literature (najčešće kompleti za ispite; možeš ih dosta povoljno nać{#}), virtualki i iskustva s terena......

 

ps-daj mi neki mejl da ti šibnem ovo kaj ja imam od literature

kod mene normalno radi.....
12 godina
offline
MCITP - polaganje i učenje samostalno

Nemoj skočiti do algoritma po knjige za pripremu raznih MCP ispita.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno
W1ck3d8u2z kaže...

Nemoj skočiti do algoritma po knjige za pripremu raznih MCP ispita.

Cekpi mi je sad mentor. {#}

 

Who needs books?

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
12 godina
neaktivan
offline
MCITP - polaganje i učenje samostalno

ja idem sa virtualka+sybexx+admin iskustvo i ide odlično, spreman sam za dva od tri ispita, samo skupim money i idem.. 

Win Only....
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno
Smooth Operator kaže...
W1ck3d8u2z kaže...

Nemoj skočiti do algoritma po knjige za pripremu raznih MCP ispita.

Cekpi mi je sad mentor. {#}

 

Who needs books?

 {#}

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
13 godina
neaktivan
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno

slično i ja učim, iako sam polagao microsoft akademiju i naučio puno toga što nema u knjigama + čuo dosta savjeta iz prakse od instruktora. CBT Nuggets + knjige(kindle) + virtualke i malo examcollectiona za dodatnu provjeru znanja FTW :).

 

Zaboravio i MVA(Microsoft Virtual Academy) odlicna stvar za uciti stvari koje te zanimaju također

 

 

Još samo da je više vremena, na kompu "sjedi" 300GB tutorijala od CEH-a, Powershell tutorijala, admin tutorijala itd :)

The most incomprehensible thing about the world is that it is all comprehensible
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.6.2012 2:41 (Benaren).
16 godina
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno
Darky kaže...

skoči do algoritma tamo sam vidio knjige za pripremu raznih MCP ispita

 

Preskup je Algoritam, daleko jeftinije je naručiti s Amazona.

14 godina
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno

Pozdrav Smooth,

 

Kad sam ja krenio za učenje za MCITP: Server Administrator 2008, ljudi po forumima a i reviewi na amazonu su govorili da uzmem ovaj Sybex kit.

http://www.amazon.com/MCITP-Windows-Server-Administrator-Certification/dp/0470343443/ref=sr_1_3?s=books&ie=UTF8&qid=1340972308&sr=1-3&keywords=MCITP+Windows+Server+2008+Server+Administrator+Study+Guide%2C+Sybex

 

Savjetovao bih ti da nikako ne koristiš ovaj kit. Manjka mu gradiva tako da sam nakon pročitanih ovih knjiga morao koristiti i još one Microsoftove. Ispiti su ti koncipirani prema Microsoftovim knjigama, tako da ukoliko želiš biti siguran da ti se neće nanizat nekoliko "da fak is this" pitanja savjetujem ti da uzmeš Microsoft pack. http://www.amazon.com/MCITP-Windows-Server-2008-Administrator/dp/0735663289/ref=sr_1_fkmr0_2?s=books&ie=UTF8&qid=1340972635&sr=1-2-fkmr0&keywords=mcitp+server+administor+2008

 

Svaka knjiga je u prosjeku 150 stranica veća od knjiga iz Sybex kita ali po mom mišljenu se isplati dodatno potrošeno vrijeme.

Kakav lab ti treba je navedeno u knjigama. Ja sam ga uspio najnormalnije doma složit na Stroju sa 8 GB rama i Core 2 Duo Procesoru E7400. Koristia san WMWare Workstation 7 za virtualizaciju.

 

Za zadatke ti nikad neće tribat bit upaljeno više od 2 servera i 2 klijentska računala. Znači sve ukupno 4 virtualne mašine šta možeš komotno vrtit u 4-5 GB Rama i malo jačim dual core procesorom.

 

Dakle nakon pročitanih knjiga, i examova na CD-u, još sam pogledao videa od trainsignala. Morat ćeš se malo potrudit za nać download linkove http://www.trainsignal.com/Windows-Server-2008-MCITP-Server-Administrator-Training-Package.aspx

 

Eh da, informacija za kraj. Microsoft je promijenio nazive certifikata. Više se ne zove MCITP: Server Administrator 2008 već je vratio staru kraticu MCSA: Server Administrator 2008 http://www.microsoft.com/learning/en/us/certification/cert-windows-server-2008-MCSA.aspx, no ovoga puta MCSA ne znači Microsoft Certified System Administrator već Microsoft Certified Solution Associate

13 godina
neaktivan
offline
MCITP - polaganje i učenje samostalno

Društvo, pozdrav

 

Kako namjeravate polagati, preko Prometrica se registrirati i onda izabrati lokalni test centar? Cijena je i dalje 80$ + PDV ili se nešto mijenjalo?

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno

Da cijena je i dalje 80 dolara, što se tiče Prometrica mislim (nisam siguran) da je to jedini način za polganje ispita. 

www.croitpro.forumer.com
13 godina
offline
MCITP - polaganje i učenje samostalno

Ispričavam se zbog upada u temu.

Samo bih vas molio informaciju gdje se može kod nas u hrv polagati Cisco i slični certifikati ?

Unaprijed hvala

imam muda
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
MCITP - polaganje i učenje samostalno
Je li netko od vas kojim slučajem bio polagati 70-682 – Upgrading to Windows 7 MCITP Enterprise Desktop Support Technician? Ne mogu nigdje naći informaciju koliko traje test i koliko ima pitanja? Zna li možda netko?

Unaprijed hvala svima na odgovorima.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno
Miki Liki kaže...

Ispričavam se zbog upada u temu.

Samo bih vas molio informaciju gdje se može kod nas u hrv polagati Cisco i slični certifikati ?

Unaprijed hvala

Prema informacijama s Cisco weba, Recro-net, Nil i Algebra.

15 godina
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno

Ne namjeravam polagat ispite, al jel bih mogao dobiti materjale ako ih imate... Da imam štivo za plažu. Ne mora biti niti za MCP, bilo što što imate, primam {#}

Email šaljem na PM.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
14 godina
neaktivan
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno
Bukva kaže...

Ne namjeravam polagat ispite, al jel bih mogao dobiti materjale ako ih imate... Da imam štivo za plažu. Ne mora biti niti za MCP, bilo što što imate, primam {#}

Email šaljem na PM.

 kaj te točno zanima

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
15 godina
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno
cekpi kaže...
Bukva kaže...

Ne namjeravam polagat ispite, al jel bih mogao dobiti materjale ako ih imate... Da imam štivo za plažu. Ne mora biti niti za MCP, bilo što što imate, primam {#}

Email šaljem na PM.

 kaj te točno zanima

Bilo što osim Officea. Ako bi mora odabrati jedan, onda bih rekao mrežni admin (ne znam kako ide kratica - MCNA?). Ili ako imaš nešto o bazama, mislim da se taj zove (zvao nekad?) MCDBA.

 

Kako rekoh ovo mi je više usputno štivo nego nešto da ću ozbiljno se primiti posla, tako da mi nije tolko bitno što je, već da je nešto što ne znam, odnosno gdje sam slab sa znanjem.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
neaktivan
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno
Bukva kaže...

Bilo što osim Officea. Ako bi mora odabrati jedan, onda bih rekao mrežni admin (ne znam kako ide kratica - MCNA?). Ili ako imaš nešto o bazama, mislim da se taj zove (zvao nekad?) MCDBA.

 

Kako rekoh ovo mi je više usputno štivo nego nešto da ću ozbiljno se primiti posla, tako da mi nije tolko bitno što je, već da je nešto što ne znam, odnosno gdje sam slab sa znanjem.

To misliš ovo:
http://www.microsoft.com/learning/en/us/exam.aspx?id=70-642&locale=en-us

 

Dobiješ PM.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
13 godina
neaktivan
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno
SkipperRi kaže...
Je li netko od vas kojim slučajem bio polagati 70-682 – Upgrading to Windows 7 MCITP Enterprise Desktop Support Technician? Ne mogu nigdje naći informaciju koliko traje test i koliko ima pitanja? Zna li možda netko?

Unaprijed hvala svima na odgovorima.

 

Microsoft ne voli objavljivati koliko ima pitanja na njihovim ispitima. Moće ćeš jedino naći neslužbene rezultate na forumima od ekipe koja je već polagala ispit.

Ja sam polagao 70-680, što je sličan ispit, bilo je potrebno za prolaz 700 bodova od 1000.  Znači računaj 70%, do možda maksimalno 75%.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2012 15:39 (bmikic).
13 godina
neaktivan
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno
bmikic kaže...
SkipperRi kaže...
Je li netko od vas kojim slučajem bio polagati 70-682 – Upgrading to Windows 7 MCITP Enterprise Desktop Support Technician? Ne mogu nigdje naći informaciju koliko traje test i koliko ima pitanja? Zna li možda netko?

Unaprijed hvala svima na odgovorima.

 

Microsoft ne voli objavljivati koliko ima pitanja na njihovim ispitima. Moće ćeš jedino naći neslužbene rezultate na forumima od ekipe koja je već polagala ispit.

Ja sam polagao 70-680, što je sličan ispit, bilo je potrebno za prolaz 700 bodova od 1000.  Znači računaj 70%, do možda maksimalno 75%.

Microsoft ne da ne voli, nego neće objaviti koliko ima pitanja ... {#}Zato sam i pitao ima li netko iskustva. Da, u pravu si, 70-680 i 70-682 su praktički isti ispiti. Koliko si imao pitanja, ako se sjećaš?

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2012 14:09 (SkipperRi).
15 godina
neaktivan
offline
MCITP - polaganje i učenje samostalno

Evo, zahvaljujući dobrim ljudima, skupilo se dosta materijala, oko 600MB, pa učite ljudi, učite.

 

Jer znanje treba da bude besplatno...

 

https://dl.dropbox.com/u/34568258/Downloads.rar

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
1 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
MCITP - polaganje i učenje samostalno

Da li netko možda u svojoj privatnoj arhivi ima knjigu "Self-Paced Training Kit (Exam 70-640): Configuring Windows Server 2008 Active Directory (2nd Edition)" za Server 2008 R2 ?

Ako nije problem poslati mi kopiju.

 

BTW, kad sam već ovdje, da pitam ... za vas koji ste to već prošli - kako se najbolje pripremiti za polaganje 70-640 ispita ?

Odgledao sam CBTnuggets video za ovu temu (prije 3 mjeseca), također skinuo sam Trainsignal videos pa sam počeo gledanjem s tim.

 

Imam već položene neke MS certifikate, kako i Ciscov CCNA sa kojima nije bilo problema za učenjem/polaganjem, ali ne znam što je s ovim Active Directory da mi ne želi ući u glavu :D

 

 

Ne bih htio korisiti braindump-ove jer želim da mi nešto i ostane u glavi nakon položenog ispita.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno

ili kroz posao ili par vitualki i ožeži po njima

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
15 godina
neaktivan
offline
MCITP - polaganje i učenje samostalno

Nabavio sam si knjigu od 900 stranica za ActiveDirectory, dignuo 4 virtualke i tri tjedna lagano išao po knjizi i isprobavao.

 

Nakon ta tri tjedna, danas sam ga položio iz prve :)

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
MCITP - polaganje i učenje samostalno

Ja sam odslušao predavanja u Algebri prošle godine i onda si nabavio sve self-paced knjige second edition koje mi trebaju znaci: 

 

70-642, 70-640 i 70-646 to si nabavis opremis stroj ak je slab . . skines tipa ja sam najcesce korisioti virtualbox al mozes i hyper-v ili nekaj drugo nije bitno ... i udri eto meni prolazi godina dana dao sam dva i fali mi jos 70-646 na koji idem iduci mjesec  .. gle ak to bas hoces naucit ono bas kak spada nemoj se zavaravat trebat ce ti fakat dosta vremena jer admini s dugogodisnjimi skustvom ce polomit zube na ovim ispitima ... nije zajebancija . . al sam u medjuvremenu dao i 70-659 pa sad spremam paralelno i 70-246 i 70-646 tak oda to sve skupa zaokruzim u jednu cijelinu Private Cloud... razmisli o tome 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno
ONeill kaže...

Nabavio sam si knjigu od 900 stranica za ActiveDirectory, dignuo 4 virtualke i tri tjedna lagano išao po knjizi i isprobavao.

 

Nakon ta tri tjedna, danas sam ga položio iz prve :)

 

 

Kolega jel može neka recenzija ispita, gdje si išao, kako izgledao, kako izgledaju pitanja, dal se sjećaš kojeg zeznutog pitanja...

 

Hvala unaprijed!

www.croitpro.forumer.com
13 godina
neaktivan
offline
Re: MCITP - polaganje i učenje samostalno
ONeill kaže...

Nabavio sam si knjigu od 900 stranica za ActiveDirectory, dignuo 4 virtualke i tri tjedna lagano išao po knjizi i isprobavao.

 

Nakon ta tri tjedna, danas sam ga položio iz prve :)

 

U tri tjedna si položio Active Directory?

BajaBoss
11 godina
protjeran
offline
MCITP - polaganje i učenje samostalno

I ja sam.

 

 

Doduše, nakon nekoliko godina prakse. Valjda sam sve gluplji kako starim. {#}

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
MCITP - polaganje i učenje samostalno

Da li je netko polagao 70-642 Windows Server 2008 Network Infrastructure, Configuring? Koliko je teško?

Imam knjigu MCTS Self-Paced Training Kit (Exam 70-642): Configuring Windows Server® 2008 Network Infrastructure, da li je dovoljno proči kroz to?

 

Neki savjeti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice