Odvojen web od maila?

poruka: 8
|
čitano: 2.294
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
online
Odvojen web od maila?

Za početak pozdrav i zamolba ako ovo nije pravo mjesto da me uputite gdje treba.

 

Imam problem manjka prostora na cPanelu, točnije problem prave mailovi kojih se nagomilalo a nikako ne mogu natjerati 50+ osoba da konstantno brišu nepotrebne mailove. Htio bih prebaciti mailove na neki drugi servis a da pri tom mail adrese ostanu iste kao i sada.

 

Našao sam opciju Google apps ali mi je preskupo 5$/mj. po korisniku, također alternativa od 2$/mj. po korisniku ne odgovara jer imam velik broj korisnika (stalno raste) a nemam prihoda od toga.

 

Prebacivanje kompletne domene sa stranicom i svime na server sa neograničenim prostorom ne dolazi u obzir jer nemam dobra iskustva sa takvim serverima.

 

Sad me zanima da li je moguće uzeti neki novi cpanel sa neograničenim prostorom i na njega spremati mailove stim da mail adrese ostanu iste? Znači jedna domena a dva servera, jedan za web a drugi za mailove?

 

 

Hvala, LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Odvojen web od maila?

Možeš forwardirati sve mailove za domenu na drugu domenu ali tamo moraš napraviti identične accounte...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
offline
Re: Odvojen web od maila?
SnakeST kaže...

Imam problem manjka prostora na cPanelu, točnije problem prave mailovi kojih se nagomilalo a nikako ne mogu natjerati 50+ osoba da konstantno brišu nepotrebne mailove. Htio bih prebaciti mailove na neki drugi servis a da pri tom mail adrese ostanu iste kao i sada.

 

Našao sam opciju Google apps ali mi je preskupo 5$/mj. po korisniku, također alternativa od 2$/mj. po korisniku ne odgovara jer imam velik broj korisnika (stalno raste) a nemam prihoda od toga.

Osim GoogAppsa postoji i Zoho Mail: https://www.zoho.com/mail/

Besplatan do 10 korisnika/5GB, iznad toga 2,5$ mjesečno po korisniku/10GB.

10 godina
online
Odvojen web od maila?
Eol kaže...
SnakeST kaže...

Imam problem manjka prostora na cPanelu, točnije problem prave mailovi kojih se nagomilalo a nikako ne mogu natjerati 50+ osoba da konstantno brišu nepotrebne mailove. Htio bih prebaciti mailove na neki drugi servis a da pri tom mail adrese ostanu iste kao i sada.

 

Našao sam opciju Google apps ali mi je preskupo 5$/mj. po korisniku, također alternativa od 2$/mj. po korisniku ne odgovara jer imam velik broj korisnika (stalno raste) a nemam prihoda od toga.

Osim GoogAppsa postoji i Zoho Mail: https://www.zoho.com/mail/

Besplatan do 10 korisnika/5GB, iznad toga 2,5$ mjesečno po korisniku/10GB.

 

Znam za Zoho, ali to je trenutno 150$ mjesečno pa mi je previše... Kad bi imao prihode od stranice nebi bio problem...

 

Sum_of_all_fears kaže...

Možeš forwardirati sve mailove za domenu na drugu domenu ali tamo moraš napraviti identične accounte...

 

Znači ako imam na starom serveru www.domena1.com,  a na novom www.domena2.com, moći ću podesiti da na novom serveru imam mail@domena1.com?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Odvojen web od maila?

Što ne možeš od svog postojećeg hosting providera zatražiti povećanje prostora i platiti to ?

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Odvojen web od maila?

To je kratkorocno rjesenje, opet ce se popuniti prostor. Tražim dugorocno rjesenje...

10 godina
offline
Odvojen web od maila?

Nema nekog dugoročnog rješenja. Ako brzo punite prostor jednostavno ćeš morati platiti za više.

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Odvojen web od maila?

Vrlo jednostavno.

Podesiti na mail clientu od svakog korisnika da se mailovi automatski brišu nakon određenog perioda, npr., mjesec dana.

Stariji mailovi neće biti na serveru, a korisnik će ih sve imati u pst fajliću lokalno na svom računalu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice