CD rip

poruka: 20
|
čitano: 9.823
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
CD rip

Imam dosta audio CD-ova koje bih htjela na kvalitetan način prebaciti na laptop. Odradila sam par sa WMP, ali rezultati nisu zadovoljavajući (šum, prekidi, i sl.).

Nisam stručna po ovom pitanju pa me zanima na koji način najlakše odraditi ovaj (mukotrpan) posao sa zadovoljavajućim rezultatima.

Hvala

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
CD rip

E ovak skini si program freeripmp3 http://www.freerip.com/
Naravno besplatan je ripa ti 320kbps i nazive pjesama automatski sam stavi kao sto je bilo na CD-u

http://www.soundstream.com/
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: CD rip
soundstream kaže...

E ovak skini si program freeripmp3 http://www.freerip.com/
Naravno besplatan je ripa ti 320kbps i nazive pjesama automatski sam stavi kao sto je bilo na CD-u

  Malo mi je spor :(

Vidjet ćemo kako će zvučati nakon ripa.

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
13 godina
neaktivan
offline
CD rip

Najkvalitetniji nacin ti je da skines foobar2000 i flac codec i ripas u flac...

 

http://www.howtogeek.com/howto/15577/how-to-rip-an-audio-cd-to-flac-with-foobar2000/

Igor
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: CD rip
GigaGirl kaže...
soundstream kaže...

E ovak skini si program freeripmp3 http://www.freerip.com/
Naravno besplatan je ripa ti 320kbps i nazive pjesama automatski sam stavi kao sto je bilo na CD-u

  Malo mi je spor :(

Vidjet ćemo kako će zvučati nakon ripa.

  Probaj EAC. On je uvijek bio odličan alat.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: CD rip
GigaGirl kaže...

Imam dosta audio CD-ova koje bih htjela na kvalitetan način prebaciti na laptop. Odradila sam par sa WMP, ali rezultati nisu zadovoljavajući (šum, prekidi, i sl.).

Nisam stručna po ovom pitanju pa me zanima na koji način najlakše odraditi ovaj (mukotrpan) posao sa zadovoljavajućim rezultatima.

Hvala

Bez muke nema nauke. dBPowerAmp je napravljen za totalne početnike, a kao program je vrlo moćan. Potržava puno naprednih mogućnosti, PerfectMeta za točno ispisane tagove, i još podosta.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
13 godina
neaktivan
offline
CD rip

Father_Dougal me podsjetio da bi Fooabr2000 mogao taj posao odraditi bez problema i u pravu je.

 

Samo treba malo tagove srediti i to je to.

 

Tnx svima {#}

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: CD rip
GigaGirl kaže...

Father_Dougal me podsjetio da bi Fooabr2000 mogao taj posao odraditi bez problema i u pravu je.

 

Samo treba malo tagove srediti i to je to.

 

Tnx svima {#}

GigaGirl, obavezno ove dvije komponente, nećeš valjda sa freedb-a vući tagove... :)

 

http://www.foobar2000.org/components/view/foo_discogs

http://www.foobar2000.org/components/view/foo_musicbrainz

 

Ako zapneš, PM, veteran sam u ripanju glazbe, imam iza sebe par tisuća diskova... :)

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
13 godina
neaktivan
offline
Re: CD rip
Father_Dougal kaže...

GigaGirl, obavezno ove dvije komponente, nećeš valjda sa freedb-a vući tagove... :)

 

http://www.foobar2000.org/components/view/foo_discogs

http://www.foobar2000.org/components/view/foo_musicbrainz

 

Ako zapneš, PM, veteran sam u ripanju glazbe, imam iza sebe par tisuća diskova... :)

  Tnx, obavila sam sve preko musicbrainz-a.

 

Imaš neki napredni savjet kako da se riješim duplikata i najbrže dodam albumart?

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
16 godina
offline
Re: CD rip
GigaGirl kaže...

  Tnx, obavila sam sve preko musicbrainz-a.

 

Imaš neki napredni savjet kako da se riješim duplikata i najbrže dodam albumart?

Hm, duplikata se ne rješavam, sva glazba mi je u folderima sa imenom izvođača i albuma, no neki program koji pronalazi duplikate bi mogao pomoći... što se album arta tiče, tu je stvar prilično škakljiva. Postoji jedan sajt na kojem se nalazi vrhunski album art, no često pretjeraju sa veličinom datoteke i slike (šta će mi sličica 1000x1000 od pola megabajta u fajlu od četiri...) tako da često moram editirati sliku i snimiti sa višom kompresijom da fajl bude manji. S druge strane, imašmp3tag, koji ima mogućnost povlačenja sličice sa Amazona te automatskog dodavanja u tagove. Ako već imaš sličicu u folderu, to isto možeš napraviti sa novim foobarom.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
13 godina
neaktivan
offline
CD rip

Tnx,

sređujem si malo glazbu, ali sve mi se čini da ću odustati od toga. Ovako barem da imam posloženo kako treba, a za ostale detalje ću polako kad mi se bude dalo. Mp3Tag mi je odlična stvarčica, ali nažalost često zabrlja kad treba pronaći tag i album art za neku, ne baš popularnu pjesmu.

 

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: CD rip
GigaGirl kaže...

Tnx,

sređujem si malo glazbu, ali sve mi se čini da ću odustati od toga. Ovako barem da imam posloženo kako treba, a za ostale detalje ću polako kad mi se bude dalo. Mp3Tag mi je odlična stvarčica, ali nažalost često zabrlja kad treba pronaći tag i album art za neku, ne baš popularnu pjesmu.

 

Ako imaš samo pjesme razbacane u jedan folder i nisu tagirane, probaj Musicbrainz Picard, radi fingerprint matching, prilično je precizan u pogađanju.

Za manje poznate, nažalost, moraš raditi google image search :)

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.8.2011 13:22 (Father_Dougal).
13 godina
neaktivan
offline
CD rip

Imam nabacano svega i svačega, razmišljala sam da posložim po folderima (cijeli albumi su tako organizirani), ali imam dosta izvođača sa samo jednom pjesmom. Za mnoge stvari još nisam pronašla ni točan naziv :) (ni midomi ne pomaže)

 

Odrađujem za sada stvari oko tagova sa Foobar-om, a za preglednije organiziranje svega još nemam ideju.

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: CD rip
GigaGirl kaže...

Imam nabacano svega i svačega, razmišljala sam da posložim po folderima (cijeli albumi su tako organizirani), ali imam dosta izvođača sa samo jednom pjesmom. Za mnoge stvari još nisam pronašla ni točan naziv :) (ni midomi ne pomaže)

 

Odrađujem za sada stvari oko tagova sa Foobar-om, a za preglednije organiziranje svega još nemam ideju.

Osobno za takve stvari napravim vlastitu kompilaciju, recimo

VA - Hits of the 80's

u taj folder pobacam te hitiće iz osamdesetih, tagiram tako da ime foldera bude ime albuma, album artist je "Various Artists", i to je to.

A nepoznate stvari... ah, eventualno da izrežeš fragmente sa pripjevom, spojiš u jednu stvar (sa audacitijem), zakodiraš mono sa niskim bitrateom i postaš negdje upit, mislim da imamo thread za prepoznavanje pjesme.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
13 godina
neaktivan
offline
CD rip

Dobra ideja :)

Za sada sam na desku stavila folder "NEPOZNATO" pa ćemo vidjeti koliko će ih se nakupiti.

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
CD rip

@father dougal - vidim da si se uvalio maloj...{#}  najradije bi ti to njoj objasnio navečer u tvom stanu...uz svijeće...

 

 

ja ne kužim kak WMP nije to odradio kaka spada - ja sma uvijek radio sa tim i sve je bilo OK - nikakvih šumova ili prekida...nešto nije dobro odabrano ili je komp pre slab (neki celeron na 400Mhz)

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: CD rip
cassini kaže...

@father dougal - vidim da si se uvalio maloj...{#}  najradije bi ti to njoj objasnio navečer u tvom stanu...uz svijeće...

 

 

ja ne kužim kak WMP nije to odradio kaka spada - ja sma uvijek radio sa tim i sve je bilo OK - nikakvih šumova ili prekida...nešto nije dobro odabrano ili je komp pre slab (neki celeron na 400Mhz)

Bojim se da si prenapregnuo mozak, dim se osjeti do ovdje.

 

Što se WMP tiče, on je dobar samo ako disk nije izgreban i ako nema neku vrstu zaštite protiv kopiranja. Za sve ostalo tu je EAC i stari model Plextora :)

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
13 godina
neaktivan
offline
CD rip

Primjećujem da mi je kod nekih albuma različita vrijednost kbit/s između pjesama. Koje su optimalne vrijednosti i kako ih promijeniti?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: CD rip
Optimalno je oko 250kbps... ne trebas ih mijenjat.
Veza : 7500/650kbps. Prodajem PC, Athlon x3, 4GB RAM, HD6850, 250GB HDD + Pokolni, garancija.
16 godina
neaktivan
offline
Re: CD rip
GigaGirl kaže...

Primjećujem da mi je kod nekih albuma različita vrijednost kbit/s između pjesama. Koje su optimalne vrijednosti i kako ih promijeniti?

Vjerojatno nije konstantni bitrate, nego varijabilni. Sve na mjestu izgleda.

You are already dead!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice