ConvertX to DVD

poruka: 8
|
čitano: 10.453
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
ConvertX to DVD - postavke titlova

Zanima me koje postavke moram namjestiti da mi dok gledam film na DVD-u, titlovi budu slični onima koje reproducira GOM Player.

I postoji li još neki bolji DVD kreator koji ima kvalitetnije reproduciranje titlova, jer ovaj ConvertX-ov mi se ne sviđa uopće?

Npr. ovako to izgleda dok reproduciram film na GOM Playeru:

GOM player GOM player
uz ove postavke:

postavke GOM playera postavke GOM playera
  

 

A ovako dok reproduciram na DVD playeru renderirano s ConvertX to DVD-om postavke su ovakve:

 

NVIDIA: The Way It's Meant to Be Played :P
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.12.2010 0:51 (gta_4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ConvertX to DVD

ljudovi, imam pitanje..

kada konvertiram i spržim film, ubacim ga u dvd i krenem gledat, ne prikazuju mi se hrvatska dijakritička slova - č i ć, dok se ž, š prikazuju, a đ je onako uvrnuto

u postavkama mi je sve nariktano na hrvatski, ali još uvijek mi se prikazuju drugi znakovi umjesto naših slova..

 

evo slike ispod - tako da definitivno nije problem u titlovima, a niti jezičnim postavkama windowsa.. znači da je do nečeg u programu.. eh sad, kako da to riješim?

postavke postavke
dvd konvertirana verzija dvd konvertirana verzija
izvorna verzija sa titlovima izvorna verzija sa titlovima
Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: ConvertX to DVD
HBomb kaže...

ljudovi, imam pitanje..

kada konvertiram i spržim film, ubacim ga u dvd i krenem gledat, ne prikazuju mi se hrvatska dijakritička slova - č i ć, dok se ž, š prikazuju, a đ je onako uvrnuto

u postavkama mi je sve nariktano na hrvatski, ali još uvijek mi se prikazuju drugi znakovi umjesto naših slova..

 

evo slike ispod - tako da definitivno nije problem u titlovima, a niti jezičnim postavkama windowsa.. znači da je do nečeg u programu.. eh sad, kako da to riješim?

Otvoriš titl sa notepadom>save as>staviš all files i namjestiš sa Ansi na UNICODE ili obrnuto tako je meni bilo

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
15 godina
neaktivan
offline
Re: ConvertX to DVD
HBomb kaže...

ljudovi, imam pitanje..

kada konvertiram i spržim film, ubacim ga u dvd i krenem gledat, ne prikazuju mi se hrvatska dijakritička slova - č i ć, dok se ž, š prikazuju, a đ je onako uvrnuto

u postavkama mi je sve nariktano na hrvatski, ali još uvijek mi se prikazuju drugi znakovi umjesto naših slova..

 

evo slike ispod - tako da definitivno nije problem u titlovima, a niti jezičnim postavkama windowsa.. znači da je do nečeg u programu.. eh sad, kako da to riješim?

Problem je u charset-u

 

Idi u konfiguraciju titlova i vjerovatno ces da vidis negdje opciju charset. Vjerovatno je namjestena na utf-8 no ti je promjeni u ANSI (ili mozda u Eastern europe charset, imena mogu varirati). 

 

Takodje mozes da otvoris .srt fajl u notepadu, kliknes na save-as i promjenis charset sa utf-8 u ANSI.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.3.2012 18:58 (Arxi).
13 godina
neaktivan
offline
Re: ConvertX to DVD

probaj ovako  

16 godina
neaktivan
offline
ConvertX to DVD

promjenio sam charset u programu i stavio na ANSI Central Europe.. ali nije radilo... sad sam spremio titlove sa ANSI u Unicode, zadržao postavke charseta u programu, pa javim rezultate

 

EDIT: evo radi sad nakon što sam promjenio u unicode.. hvala vam :D

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.3.2012 19:48 (HBomb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
ConvertX to DVD

Pozdrav svima

 

Ovako kada pržim film sa ConvertX To DVD i nekako uspijem konvertirati NTSC u PAL  titlovi su mi rane ili kasne i do 10 minuta iako sam stavio recimo 23.97 FPS titlove na 23.97 i ništa.Istu stvar sam napravio sa PAL titlovima znači 25.000 fps i NTSC verzijom filma i svejedno kasne ili rane.Razlog zašto trebam staviti sve NTSC filmove na PAL verziju je zato jer mi na NTSC verziji trza slika(na DVD playeru)svake sekunde.

Ako itko ima volje i vremena JAKO bih ga zamolio za bilo kakvu pomoć.

Znači trebam prebaciti NTSC film na PAL verziju da titlovi ne kasne.

Korsitio sam SubtitleWorkshop ali mi nikako ne uspijeva.

 

 

Stvarno mi treba pomoć jer je nemoguće gledat filmove tako.

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
ConvertX to DVD

pošto je ovo malo starija tema zanimalo me da li je u međuvremenu izašao neki program koji obavlja svoj poso bolje nego ovaj. znači tražim program da prebacuje video formate za isključivo dvd player. i normalno da mogu svoje titlove dodat

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice