Free program za obradu videa

poruka: 18
|
čitano: 19.705
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Free program za obradu videa

Trebam neki besplatan program za obradu videa.

1.Da je bolji od Movie Maker-a jel da mi je MM dobar nebi tražio bolji.

2.Obvezno BESPLATAN.

3.Ako nemate neš pametno za reć nemojte ni pisati.

 

Sve svoje prijedloge šaljite na pp ili ostavite poruku na temi... Hvala unaprijed!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Free program za obradu videa

vegas?

bas tako :D
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Free program za obradu videa

nije beplatan... ali hvala svejedno

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.4.2011 21:13 (ja123789).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Free program za obradu videa

jeste besplatan kucaj "free download" sa tim vegas a ne samo download

Da te volim dusa zna,draga moja BiH
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Free program za obradu videa

http://www.lightworksbeta.com/

 

Probaj ovaj. Besplatan dok je u beti, morat ćeš se registrirati za download.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Free program za obradu videa
Father_Dougal kaže...

http://www.lightworksbeta.com/

 

Probaj ovaj. Besplatan dok je u beti, morat ćeš se registrirati za download.

Trebao bi i ostati besplatan, jer je u procesu tranzicije u open source.

 

Onaj tko se ide igrat s tim programom, obavezno nek pogleda tutorijale na YouTubeu, jer ima vrlo neobičan način rada.

16 godina
offline
Re: Free program za obradu videa
mbaksa kaže...

Onaj tko se ide igrat s tim programom, obavezno nek pogleda tutorijale na YouTubeu, jer ima vrlo neobičan način rada.

Da neobičan :)

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
13 godina
neaktivan
offline
Free program za obradu videa

Avidemux, VLMC, Free Video Dub,...

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Free program za obradu videa
Father_Dougal kaže...
mbaksa kaže...

Onaj tko se ide igrat s tim programom, obavezno nek pogleda tutorijale na YouTubeu, jer ima vrlo neobičan način rada.

Da neobičan :)

{#} Ja ga nisam uspio sam prokužiti, nije mi se dalo više igrati s njim, ali onda rekoh - ajde ipak da vidim jel ipak taj program nešto vrijedi. Pa odem na YouTube gledat tutorijale i pohvatao sam dosta stvari. Jedino je problem što se neke stvari mijenjaju - tako recimo definiranje tranzicija između dva susjedna klipa, koje se promijenilo u odnosu na prošlu betu, a tutorijal je rađen po staroj. I onda gledaš i gledaš tutorijal i ništa ti nije jasno - tog jednostavno nema u programu! A ne znaš kako to napraviti. Ali dobro, povezao sam i te stvari.

 

Uglavnom, program koji je zasad upotrebljiv (kad čovjek nauči raditi u njemu), još kad mu se dodaju besplatni AfterEffects i Premiere pluginovi/filtri... Sasvim solidno za početak. Ne može se mjeriti s Premiereom ili Vegasom, ali je ipak najbolji od besplatnih NLE-ova za Windows (zapravo - jel osim WMM postoji ijedan drugi?). Glavna prednost u odnosu na WMM je to što možeš imati traka koliko hoćeš, što možeš nezavisno raditi s audio i video trakama, što ima daleko ozbiljnije filtre za korekciju boja (ima WMM uopće išta takvo? nisam probaj ovaj za 7-icu)... Malo ga pretjerano hvale na stranicama - kao "unmatched format support", a ne podržava neke osnovne formate! Tipa AVCHD video (kad nisu u pitanju QuickTime datoteke) i MPEG2 (!). No, vjerujem da će riješiti te stvari... Trebalo bi dodati i podršku za VST, jer program ovako praktički nema nikakve audio filtre (možda ekvilajzer).

 

 

GigaGirl kaže...

Avidemux, VLMC, Free Video Dub,...

Ako mu treba linearni editor (njima bi trebalo pridodati i VirtualDub/Mod)... S obzirom da je spominjao WMM, pretpostavio sam da mu ipak treba nelinearni editor videa (NLE) iliti program za videomontažu - trebao bi se izjasniti što točno mu treba.

14 godina
neaktivan
offline
Free program za obradu videa

nešta tipa WMM ali WMM mi nepaše jer npr. od prijrelaza mi se nevidi pola klipa.... nema nekih efekata, na tiltlovima... nemogu za vaku riječ zasebno pdesit boju,veličinu.... i još dosta toga

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Free program za obradu videa

Titlove si uvijek možeš napraviti u nekom uređivaču slika (Gimp, Paint.Net) ili programu za vektorsko crtanje (Inkscape). Ni dio komercijalnih programa nema nešto posebno dobar uređivač titlova, a kamoli besplatni (koji takoreći ni ne postoje, osim WMM i Lightworksa). Adobe Premiere ima jako dobar uređivač titlova, a onome kome on nije dovoljan, uvijek titlove može izraditi (i animirati!) pomoću Adobe After Effectsa, u kojem su mu mogućnosti takoređi neograničene. To su naravno komercijalna rješenja. Nešto se može napraviti i u Lightworksu - naime, on podržava program Wax kao plug-in, a taj program služi za izradu animacija i dodavanje efekata, nešto kao okljaštreni besplatni After Effects (ne može se mjeriti s njim, ali...).

14 godina
neaktivan
offline
Free program za obradu videa

evo ovako imam jedan probl...kad snimam preko frapsa....sve normalno i krenem uredjivat video titlove dodavat i ostalo....u wmm na win 7...i nakon kekog vremena neki videi mi se zacrne i ne rade...kad te koji nerade izbrisem onda drugi nerade :S .... u cem je probl....il npr kad dodam neki efekt isto neki videi nerade :S

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Free program za obradu videa

Možda je problem u fraps-ovom kodeku. Probaj snimljene datoteke prekodirati s nekim drugim kodekom.

16 godina
offline
Free program za obradu videa

Koji OS ???  Meni je Kdenlive odličan i besplatan je

 

  • pfff, nisam obraćao pažnju na vrijeme pokretanja teme {#}{#}
All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.5.2011 0:23 (Nix).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Free program za obradu videa
Nix kaže...

Koji OS ???  Meni je Kdenlive odličan i besplatan je

Još kad bi ga portali na Windowse, gdje bi mu kraj bio. {#}

12 godina
protjeran
offline
Re: Free program za obradu videa

Ako mu bas treba dobar besplatan program za video isplati se samo zbog KDEnlive imati Linux u dual bootu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Free program za obradu videa
mbaksa kaže...

Možda je problem u fraps-ovom kodeku. Probaj snimljene datoteke prekodirati s nekim drugim kodeko
















Na koji nacin dqa to napravim?

16 godina
moderator
online
Re: Free program za obradu videa

A ono.. Ne znam što bih ti rekao. Ima tisuću programa i stoga tisuću načina na koji bi to mogao napraviti. Probaj recimo jednostavni program SUPER - ako ništa drugo, prekodiraj si u WMV - s WMM bi s njim trebao dobro raditi. Eksperimentiraj.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice