Konverzija mkv u xvid

poruka: 13
|
čitano: 6.653
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Konverzija mkv u xvid

Dakle, zelim konvertirati film koji je u .mkv formatu u Xvid da bih ga mogao gledati na liniskojm playeru ali ako je ikako moguce da reenkodiranja i ako je ikako moguce da sve to bude brzo (: (jel oduzima mnogo vremena sve to?)

 

Evo sada gledam na netu program koji se zove River Past Video Cleaner. Jel valja ovaj program za ovo? Upravo citam nekakav tutorijal ali nigde se ne navodi koliko se gubi na kvaliteti.

Da ne gnjavim, zelim na kraju dobiti Xvid film koji cu moci gledati na linijskom playeru bez problema.

 

Predlozite neki program. 5.1 zvuk i tako to mi nije bitan kao niti velicina izlaznog filea. Znaci, moze obican stereo (mp3) sa visokom kakovocom slike izvucene iz .mkv-a

 

 

Do sada nisam imao potrebe raditi konverzije iz jedan u drugi format. Da bih uradio obican DVD video koristim ConvertXtoDVD i (tek) sada DVD flick

 

 

[edit]

 

Info o filmu:

 

1280x720 16:9 (AVC1 libavcodec h264)

 

23.976 fps

A poet who reads his verse in public may have other nasty habits. Lazarus Long
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2010 22:05 (Lazarus Long).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Konverzija mkv u xvid

Probaj sa programom Format Factory.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Konverzija mkv u xvid

ja sam taj program skinuo prije koji dan, aktivirao ga s nadom da cu .avi moci pretvoriti u .mkv ali nece..

napravi mi neki file s imenom filma i .mkv format je al velicina cca 400kb..

napravio sam sve kak je opisano u tutorialu i ne radi..

 

mislim da nije najsretnije rjesenje..

 

odg. na 1. post..

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2010 22:08 (Vesperian).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Konverzija mkv u xvid
Mislis na Format Factory ili na River Past?
A poet who reads his verse in public may have other nasty habits. Lazarus Long
15 godina
neaktivan
offline
RE: Konverzija mkv u xvid

da li si probao sa xilisoft video converterom?

15 godina
neaktivan
offline
Konverzija mkv u xvid

Sa Format Factory možeš sve. Još nisam naletio na format videa koji nisam s njim mogao obradit u neki drugi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Konverzija mkv u xvid

Ak je nevidija u pitanju možda možeš sa onim badaboom-om konvertirat za 2-3min, 99% sam siguran da ati-ev converter nepodržava mkv jer sam probao i piše "not supported".

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Konverzija mkv u xvid
Hyperion kaže...

Ak je nevidija u pitanju možda možeš sa onim badaboom-om konvertirat za 2-3min, 99% sam siguran da ati-ev converter nepodržava mkv jer sam probao i piše "not supported".

 

  Sve je to super ali ne podrzava Xvid kao izlaz

A poet who reads his verse in public may have other nasty habits. Lazarus Long
14 godina
neaktivan
offline
Konverzija mkv u xvid

Ja koristim Movavi Video Converter i siguran sam da može konvertirati .mkv datoteku u Xvid, i obrnuto...

Ali moraš znati da ako .mkv datoteka je ustvari film ili Discovery Channel dokumentarac s HD kvalitetom videa, a veličina datoteke iznosi 1.09 GB ili više, onda će ta konverzacija morati malo duže vrijeme potrajati (~1 - 2h, kakav god da video converter koristio).

Makar je istina da neki konverteri mnogo brže obave posao za razliku od drugih...

Ali nema toga koji će začas posla, samo ima onih koji nude više mogućnosti...

Eto, taj ti konverter ja preporučam... Pozdrav od Robert-a Whaterby-a...

RW
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Konverzija mkv u xvid
Hvala, upotrebio sam doticni konverter i vrlo sam zadovoljan. Konverzija kod mene je trajala negde oko 3h (P4 3.2) ali na kraju sam sredio stvar
A poet who reads his verse in public may have other nasty habits. Lazarus Long
15 godina
offline
RE: Konverzija mkv u xvid

Alok video konverter.. ili je (pre)kasno. Vjerojatno je rezultat isti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
RE: Konverzija mkv u xvid
Lazarus Long kaže...
Hvala, upotrebio sam doticni konverter i vrlo sam zadovoljan. Konverzija kod mene je trajala negde oko 3h (P4 3.2) ali na kraju sam sredio stvar

Mislim da bi ti bilo jednostavnije i brze samo skinut isti film u xvidu sa torrenta. Znam da je to tvoja stvar ali meni to pretvaranje nema smisla...

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Konverzija mkv u xvid

To je bio Blu Ray rip filma Hurt Locker sa 5.1 zvukom. Vrlo kvalitetna slika i zvuk pa sam hteo da zapazam bar zvuk ako nista drugo. Jedno vrijeme sam krenu da ga konvertiram u DVD pomocu ConvertX-a ali ConvertX je izbacivao neku gresku i trebalo mu je puno vremena. Converziju sam radio prvenstveno zbog toga sto imam linijski DVD rekorder sa HDD-om pa mogu da ga utrpam unutra pa da ga gledam jedno 5 -6 dana posto redovito zaspim tokom gledanja :)

 

 

 

P.S

 

Ah da, i to mi je palo na pamet ali uhvatio me neki inat..ono..zbog potrosenog prometa. Nemam flat pa tako (:

A poet who reads his verse in public may have other nasty habits. Lazarus Long
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.4.2010 1:05 (Lazarus Long).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice