Ljepljenje titlova na film

poruka: 43
|
čitano: 44.244
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Ljepljenje titlova na film
pitanje

Od nedavno koristim adsl, što mi je omogućilo skidanje filmova s neta i pripadajućih titlova. No, ubrzo je nastao problem. Skinem film i titlove, imenujem ih jednako i pohranim u isti folder, sve spržim na medij i ubacim u linijski DVD. Titlovi se ne očitavaju, pa vjerujem da imam dvd player koji ne očitava titlove. Iako mi prijatelj kaže da jednostavno kupim novi player koji podržava očitavanje titlova, mene zanima postoji li neki program koji, recimo to tako, "lijepi" titlove u film, tako da ih i dvd playeri koji ne očitavaju titlove mogu očitati. Ima li netko iskustva u tome?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ljepljenje titlova na film

Ako imas dvd koji cita samo dvd format onda ga stvarno mozes baciti i kupiti nekog jeftinog tajvanca ili kineza koji cita sve vrste divvx-a i titlova jer nije stvar u lijepljenju titlova nego i formatu kojeg ces morati svaki put mijenjati u dvd format sto je po meni stvarno dug i mucan proces.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ljepljenje titlova na film

dvd maker (onaj s bug dvd-a)

Moje račuanlo: ASRock ALiveSATA2-GLAN, 2GB RAMA (DDR2-667 2x512mb+1gb) AMD Athlon 64 3200+ (2),Nvidia GeForce 7600gs (256mb), 160gb.... 1. Isatknuti suradnik na gallery.live.com
15 godina
neaktivan
offline
Ljepljenje titlova na film
autorov komentar

Filmove u divx-u otvara bez problema, titlove ne čita.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Ljepljenje titlova na film
Sint1 kaže...

Ako imas dvd koji cita samo dvd format onda ga stvarno mozes baciti i kupiti nekog jeftinog tajvanca ili kineza koji cita sve vrste divvx-a i titlova jer nije stvar u lijepljenju titlova nego i formatu kojeg ces morati svaki put mijenjati u dvd format sto je po meni stvarno dug i mucan proces.

 Ne ako se koristi graficka za kodiranje.
Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz / HD4870 2D(300,250)- 3D(780,950) / 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / ASUS M2N-privremena/ logitech x-530 LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
16 godina
offline
RE: Ljepljenje titlova na film

da, dvd maker će ti jednostavno nadodati titlove na film, no pazi poslije ih ne možeš odrezati

Moje račuanlo: ASRock ALiveSATA2-GLAN, 2GB RAMA (DDR2-667 2x512mb+1gb) AMD Athlon 64 3200+ (2),Nvidia GeForce 7600gs (256mb), 160gb.... 1. Isatknuti suradnik na gallery.live.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ljepljenje titlova na film
autorov komentar

Vidim da je na bug dvd-u od 6/07. izašao taj program. Da li je to to ili nisam pretražio bagove medije kako treba? Usput zanima me da li je to kompliciran postupak ili je to ubacivanje jednostavno?

16 godina
offline
RE: Ljepljenje titlova na film

ma, jednostavno je, mislim da možeš i mjenjat font, ali nisam siguran

Moje račuanlo: ASRock ALiveSATA2-GLAN, 2GB RAMA (DDR2-667 2x512mb+1gb) AMD Athlon 64 3200+ (2),Nvidia GeForce 7600gs (256mb), 160gb.... 1. Isatknuti suradnik na gallery.live.com
15 godina
neaktivan
offline
Ljepljenje titlova na film

Pogledaj u kojem ti je formatu prijevod.

Meni moj čita samo ako je .srt, a nekima čita sve sub, txt.....

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ljepljenje titlova na film

meni pak cita sve titlove, ali nema čćšđž dok gledam divx, to rješim u notepadu (zamjenim Š sa S Osmijeh)

a kad stavim DVD film onda ima sve znakove Neodlučan

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ljepljenje titlova na film
vilon kaže...

Od nedavno koristim adsl, što mi je omogućilo skidanje filmova s neta i pripadajućih titlova. No, ubrzo je nastao problem. Skinem film i titlove, imenujem ih jednako i pohranim u isti folder, sve spržim na medij i ubacim u linijski DVD. Titlovi se ne očitavaju, pa vjerujem da imam dvd player koji ne očitava titlove. Iako mi prijatelj kaže da jednostavno kupim novi player koji podržava očitavanje titlova, mene zanima postoji li neki program koji, recimo to tako, "lijepi" titlove u film, tako da ih i dvd playeri koji ne očitavaju titlove mogu očitati. Ima li netko iskustva u tome?

 Pretpostavljam da su filmovi koje skidaš u avi formatu. Postoje dva načina da imaš titlove na svom dvd-u. Prvo, volio bih znati u kojoj su titlovi extenziji (txt., srt, sub.....itd). Drugo, na daljinskom upravljaču imaš gumb na kojem iznad ili ispod piše subtitle. Možda ti je postavljen na off, pa zato nemaš titl na ekranu. Čim imaš sliku a nemaš titl, uzimajući u obzir da su filmovi u avi formatu (DivX, Xvid......itd), znači da ti linijski player podržava taj format. Ako podržava taj format, znači da podržava i titlove. Daj mi više informacija kako bih ti odgovorio u potpunosti i rješio tvoj problem.
Kalea, srdačan pozdrav.
16 godina
neaktivan
offline
Ljepljenje titlova na film

ConvertXtoDVD

software koji spaja film i titlove no ne ljepi nego se nudi mogucnost odabira oces prikazat il ne. kao na standardnim dvd-ima

sa tim softwerom mozes stvorit dvd kao da kupis original.

 

prednosti(vl. iskustva):

-brz, ne rusi se, jednostavan

-mogucnost dodavanja vise subtitlova te vise audio jezika

 

nedostaci:

-ak to radis sa HD filmom on ga spusti na dvd i smanji kvalitetu

 

na kraju kada zavrsis ubacis film u najobicniji dvd player i gledas

 

napomena*

provjeri dali je subtitle onakav kakav zelis da bude ocu rec dal je sinkroniziran(ako se tako kaze) sa filmom

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.2.2009 14:38 (Cameleon).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ljepljenje titlova na film
autorov komentar

Kalea, evo još informacija. Moj linijski DVD player je Gericom Bellagio AD-2020. Na njegovom daljinskom imam gumb title i gumb subtitle, međutim pritisak na njih nema nikakvu reakciju. Skinuti filmovi su u avi formatu, a titlovi se zovu identično kao i određeni film, a imaju extenziju srt (jedan ima sub). Na ekranu tv-a očita se avi datoteka, ali datoteka s titlovima kao da je isparila. :(  Srdačan pozdrav.

15 godina
neaktivan
offline
Ljepljenje titlova na film

Imam ti ja citavo uputstvo kako sa programom AVI ReComp možeš nalijepiti titlove na film vrlo jednostavno.

Ako hoces posaljem ti na PP.

"1.6 billion Chinese are angry with Jack Bauer. Sounds like a fair fight."
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ljepljenje titlova na film
vilon kaže...

Kalea, evo još informacija. Moj linijski DVD player je Gericom Bellagio AD-2020. Na njegovom daljinskom imam gumb title i gumb subtitle, međutim pritisak na njih nema nikakvu reakciju. Skinuti filmovi su u avi formatu, a titlovi se zovu identično kao i određeni film, a imaju extenziju srt (jedan ima sub). Na ekranu tv-a očita se avi datoteka, ali datoteka s titlovima kao da je isparila. :(  Srdačan pozdrav.

 Onda de facto i de jure nekaj ni u redu s playerom. Ja imam neko sranje od playera ''SmartBox'' cca 200,'' kuna i guta sve živo i mrtvo kaj se filmova tiče. Vodim se logikom da prašina pada na leću jednako tako kako na skupim tako i na jeftinim linijskim playarima. Mene hebe to što u avi formatu nekad film u jednom trenutku stane i počne učitavati idući film po redu. No i to sam riješio. Titlove možeš imati ali se moraš malo pomućiti. Postoji nekoliko načina, ali svi oni oduzimaju vremena i nisu vrijedni truda. Možeš jednostavno ubaciti jedan dodatak za VirtualDub koji se zove Title For VirtualDub, ponovno konvertiraš film s tim da u opcije ubaciš i titlove. Drugi ti je način da film prevedeš iz avi formata u DVD format koji ljepi titlove za film a zove se ConvertXtoDVD 3.0.0.1 Final, shareware program, s tim da titl mora biti u srt. formatu. Konverzija traje oko sat vremena. Ja sam sve one filmove koje želim imati u svojoj kolekciji preveo u DVD format. Taj program ne dozvoljava gubitak kvalitete originalnog fajla, dapače čini mi se da je slika malo bolja. Jako brzo radi (mada to ovisi i o jačini konfe), tako da i film duži od jednog sata završi u roku jednog sata. Možeš umetnuti u početak i željeni menu sa chapterima koje on postavlja svakih pet minuta. Sve radi sam, tvoje je samo da odeš na kavu, i kad se vratiš sve gotovo. Spržiš na DVD i gledaš. Velim, postoji mogućnost i rješenje, ali bi po meni ipak bilo najjednostavnije kupiti neko jeftino s...nje koje traje kojih godinu-dvije nego se zaje....ti sa titlovima. Puno sreće.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ljepljenje titlova na film
vilon kaže...

Od nedavno koristim adsl, što mi je omogućilo skidanje filmova s neta i pripadajućih titlova. No, ubrzo je nastao problem. Skinem film i titlove, imenujem ih jednako i pohranim u isti folder, sve spržim na medij i ubacim u linijski DVD. Titlovi se ne očitavaju, pa vjerujem da imam dvd player koji ne očitava titlove. Iako mi prijatelj kaže da jednostavno kupim novi player koji podržava očitavanje titlova, mene zanima postoji li neki program koji, recimo to tako, "lijepi" titlove u film, tako da ih i dvd playeri koji ne očitavaju titlove mogu očitati. Ima li netko iskustva u tome?

 Poslušaj prijatelja, zato postoje prijatelji, kupi novi player i dobro pročitaj u uputstvima prije kupnje u samom dućano koje sve formate titlova podržava. Mada smatram da bi i ovaj tvoj trebao prikazivati titlove. Sam popravak, ukoliko je neka greška, bio bi jako skup i nerentabilan. Poslušaj prijatelja. Ja bih da sam na tvom mjestu.
14 godina
neaktivan
offline
Ljepljenje titlova na film

kako se na convertxtodvd ljepe titlovi za film..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ljepljenje titlova na film
Cameleon kaže...
dali ima koji ConvetrXtoDVD da mi netraži licencu ako ima ajd mi pošaljite link da si skinem program..

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ljepljenje titlova na film
vilon kaže...

Kalea, evo još informacija. Moj linijski DVD player je Gericom Bellagio AD-2020. Na njegovom daljinskom imam gumb title i gumb subtitle, međutim pritisak na njih nema nikakvu reakciju. Skinuti filmovi su u avi formatu, a titlovi se zovu identično kao i određeni film, a imaju extenziju srt (jedan ima sub). Na ekranu tv-a očita se avi datoteka, ali datoteka s titlovima kao da je isparila. :(  Srdačan pozdrav.

probaj sa aviaddxsubs.

S njim bi ti trebali raditi titlovi.

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
14 godina
neaktivan
offline
Ljepljenje titlova na film

imam problem sa č,ć,š,ž kada spojim titl i film,namjestim code page 1250,probao i druge codove u programu format factory,ali nikako dobiti čćšžđ,probao sam i sa avisub.Da li netko koristi Format Factory?Ništa,zaboravite.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2010 7:10 (muhaqeri).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ljepljenje titlova na film

EEEj ja imam drukci problem ja sam preko stika  ubacio filmove, i sad metnem prevod istog imena i film da se zovu a dvd player mi podrzava dvix!!!!! ali kad tamo dede i upali m ise film pise mi off kod titlova i croatia jezik!!!!! jer ih ja skinem filmove i metnem na usbe pa na tv!!!!odg plz

vorpen
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ljepljenje titlova na film

najjednostavnije je VobSub  lijepo stavis zajedno film i srt/ssa podnaslov i on ti u isti format iste kvalitete vrati sa čćšđž

 

LOCKERZ POZIVNICE---------------- invite-me.tk -------------------------- www.e-castig.com/index.php?r=AI3U
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ljepljenje titlova na film

Format Factory 2.20 verzija daje ć,ž,š itd. samo treba postavit kao glavni jezik programa HRVATSKI, a ne staviti automatsko ili english, te onda izaći iz programa pa ponovno ući.

 

 

Ak ti se neda zahebavat s tim koristi Media Coder on nema problema s tim.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion & Star Trek | Downloading High Definiton Video
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Ljepljenje titlova na film

tnx idem provat hvala!!:)))))

vorpen
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ljepljenje titlova na film

kad skinem taj vobsu e ona to metnem u stick onda titl s istim imenom i film ili da u ono di je folder od vubsub ono tam ćč itd obrisem i ubacim subitatels!!????

vorpen
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ljepljenje titlova na film

tnx napravio sam :)))))))))

vorpen
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Ljepljenje titlova na film

treba mi program da zalijepim titlove na mkv film

ljepo li je hrvat biti,majko hvala ti
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Ljepljenje titlova na film

Pokušaj s ovim.

14 godina
neaktivan
offline
Ljepljenje titlova na film

mislim da je ovo najbolji za takve stvar ako želiš lijepiti na .avi xvid filmovei:

http://www.crowarez.org/tutorijali/postavljanje-titlova-u-filmove 

 

Preko ovog programa u tutorialu zalijepite titlove na avi u xvid formatu i gledate na vašem dvd playeru koji podržava divx preko usb-a snimljenog na dvd,cd ili preko bilo čega drugoga, nema opcije da se biraju titlovi kao u "avisub" nego automatski krene film sa titlovima i naravno sa hrvatskim znakovljem (č,ć,š,đ,ž,)...

 

a ovaj program:

http://www.vso-software.fr/products/convert_x_to_dvd/ za kovertiranje .avi videa u DVD sa ubacivanjem .srt titla u DVD  i uređivanje titla...također nudi i druge opcije,program je dostupan i na hrvatskom jeziku.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.1.2011 2:18 (croscorpion).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ljepljenje titlova na film

drustvo bog zanimame problem s titlovima kad skinem film i sprzim na dvd

 zanimame zasto na dvd uredaju nema titla a na kompu kad gledam ima imali

za to ljeka ili se titlovi moraju drugacije stavit molim pomoc{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice