Mikrofon fokus

poruka: 4
|
čitano: 2.164
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Mikrofon fokus

Rječ je o mikrofonu na laptopu!

 

  Kada ja nešto pričam,mikrofon se fokusira samo na mene i pozadinski zvukovi  se ne čuju!

Kada ja ne pričam,onda se mikrofon fokusira na pozadinske zvukove!

 

  Postoji li opcija,software ili nešta,da eliminira pozadinske zvukove-tj. da se mic fokusira samo na glas-ove koji su ispred njega?

Realtek driveri su Windows 8 64 bit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Mikrofon fokus

To što ti se događa je tzv. automatic gain control. Nemam Realtekov kontrolni panel pa ne znam koja bi to opcija bila, a ne vidim takvu opciju u Windowsovim postavkama, u Control Panelu. To ti se događa u više aplikacija ili u samo jednoj? Jesi prošao onaj setup za mikrofonu u Control Panelu?

12 godina
offline
Re: Mikrofon fokus
mbaksa kaže...

To što ti se događa je tzv. automatic gain control. Nemam Realtekov kontrolni panel pa ne znam koja bi to opcija bila, a ne vidim takvu opciju u Windowsovim postavkama, u Control Panelu. To ti se događa u više aplikacija ili u samo jednoj? Jesi prošao onaj setup za mikrofonu u Control Panelu?

Hvala što netko od "stare garde"čita stare postove,ja sam već zaboravio na tu temu,jer sam problem riješio!

U Microfon properities sam nešta prčkao(zaboravio sam šta i kojim redosljedom),ali mogu sada pročitati kako mi stoji,ako ovo ikada ikome bude trebalo!

 

 Pod Levels tab:Microfone je na 100%,a Microfone boost je 0%

Enhancements tab: Kvačice su na Immendiate mode,DC Offset,Noise Suppression

Advanced:DVD quality i kvačice su na oba exclusive moda.

 

eto meni je pomoglo!

16 godina
moderator
online
Re: Mikrofon fokus

Slučajno naiđoh pa eto da provjerim jesi riješio problem. {#} Super da si se sam snašao.

 

Moguće da ti mikrofon ima dosta jaki ulaz pa mu nije trebao boost, koji je po defaultu uključen (meni je na jednom laptopu +12 dB, na drugom +10 dB). Pa kad je dolazio preglasni zvuk, onda je DC Offset Cancellation funkcija stišavala kako ne bi dolazilo do clippinga.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice