MKVToolnix - sve za .mkv datoteke.

poruka: 21
|
čitano: 22.802
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
MKVToolnix - sve za .mkv datoteke.

*MKVToolnix*


MKVToolnix je program kojim možete raditi mnogo toga s datotekama prefiksa .mkv.

Recimo, glavna namjena u mojoj radionici je "čupanje" korjenskih titlova koji dolaze s filmom.

(vidio sam negdje na forumu da su mnogi imali problem s tim, pa evo rješenja.)

 

Sučelje je vrlo jednostavno, pa krenimo:

 

  1. Direct Download
  2. Instalacija
  3. Nakon što ga upalite, u desnom kutu idite na Add (slika 1.)
  4. Odaberite neku .mkv datoteku (možda radi i s ostalima, no nisam siguran)
  5. Zatim odznačite sve osim type:audio i type:video. (ja nažalost nemam niti jedan film, jer sam sve odradio) (slika 2.)
  6. Stisnite Start muxing i pričekajte da završi (može potrajati ovisno o veličini i konfiguraciji). (slika 3.)


To bi bilo to, imate .mkv datoteku bez korjenskih titlova.

 

p.s. Sva potencijalna pitanja, ovdje ili na PP. 

Ugodan dan, sudy_freak {#}

Slika 1. Slika 1.
Slika 2. Slika 2.
Slika 3. Slika 3.
Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
Moj PC  
0 0 hvala 3
16 godina
offline
MKVToolnix - sve za .mkv datoteke.

+ za dodavanje HR titla u datoteku

+ direktna konverzija avi i mp4 kontejnera u mkv kombinirano sa prvom opcijom :)

 

So, if God has existed forever...you know, what did he do in his spare time, like, before he made the Earth and everything?
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.9.2011 0:14 (Father_Dougal).
Moj PC  
0 0 hvala 2
15 godina
offline
MKVToolnix - sve za .mkv datoteke.

Za čupanje datoteka ti je najbolje koristiti dodatak MKV Extract koji se kopira u glavnu datoteku MKVToolnixa i napravi se shortcut na desktop ili gdje već.

 

MKV Extract:

 

MKV Merge (glavni dio MKV Toolnixa) ima još par zgodnih stvari kao:

 

- Format Specific Options - skup opcija kao Aspect Ratio, framerate, delay (to kod zvuka najviše koristi ako vam zvuk kasni npr.), cropping itd. Zgodno je to što cropping ne odreže sliku nego se ti dijelovi slike ne prikazuju i uvijek taj cropping možete maknuti micanjem cropping vrijednosti i ponovnim muxanjem.

- Uređivanje chaptera
- Rezanje videa, dobro je to što titlovi i zvuk ostaju na izrezanom dijelu te se video i zvuk ne konvertiraju(konvertiranjem se gubi kvaliteta) tj. ostaje kako je i bilo.

 

U attachment tab možete stavljat fontove ako koristite ASS titlove koji koriste više fontova.

U Global tab-u -> chapters, stavljate chaptere u xml ili nekom drugom formatu.

 

MKV je moćan kontenjer upravo zbog ovakvih mogućnosti baratanja sa MKV filmovima, možete npr. ako vam player nepodržava FLAC ili DTS izvaditi samo zvuk iz datoteke, konvertirat ga u AC3 ili AAC te zamijeniti sa originalnim zvukom. Pritom niste ništa poremetili što se tiče kvalitete videa. Ostali alati zahtjevaju konvertiranje cijelog filma i pritom narušavate kvalitetu videa.

x264 - High Profile 10 | FLAC | MKV
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.9.2011 2:11 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
offline
MKVToolnix - sve za .mkv datoteke.

Kao što rekoh, može se raditi puno stvari, no izdvojio sam za što ga ja prvenstveno koristim.

Sve u svem, jako močna alatka. 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
MKVToolnix - sve za .mkv datoteke.

jel taj alat moze uklanjati nepotrebne audio trackove sa datoteke

Come to the dark side.... we have cookies :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: MKVToolnix - sve za .mkv datoteke.
alias_noname kaže...

jel taj alat moze uklanjati nepotrebne audio trackove sa datoteke

naravno

12 godina
protjeran
offline
MKVToolnix - sve za .mkv datoteke.

Sticky

 

Nije mi još trebalo ali će trebat, (nekome već treba)  pa nije zgoreg da bude među Top temama, da poslije ne moramo tražiti po forumu.

 

Ili sve u vezi MKV-a u jednu Top temu.

Si tacuisses, philosophus mansisses
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
MKVToolnix - sve za .mkv datoteke.

Otkriće Amerike! Ovo koristim već par godina a tek je sada netko prozborio o tome na čuvenom BUG-Forumu!{#}

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: MKVToolnix - sve za .mkv datoteke.
BlackMoon kaže...

Otkriće Amerike! Ovo koristim već par godina a tek je sada netko prozborio o tome na čuvenom BUG-Forumu!{#}

pa bas i nije tek sada netko prozborio o tome bez brige budi

samo je tek sada otvorena tema samo za njega (manje vise)

 

ja ga koristim od tamo neke 2.8 verzije neznam kada je to bilo

15 godina
protjeran
offline
MKVToolnix - sve za .mkv datoteke.

BTW. nitko jos nije stavio MKVExtractGUI

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
MKVToolnix - sve za .mkv datoteke.

e iman problem sa datotekama, ugl prije nego sam koristio ovaj alat, uredaj bi mi reproducirao film ali nisan mogao namjestiti koji bi audio track, nakon sta sam uklonio nepotrebne trackove i pustio film na tom uredaju, uredaj mi javlja da format nije podrzan

 

Come to the dark side.... we have cookies :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: MKVToolnix - sve za .mkv datoteke.
alias_noname kaže...

e iman problem sa datotekama, ugl prije nego sam koristio ovaj alat, uredaj bi mi reproducirao film ali nisan mogao namjestiti koji bi audio track, nakon sta sam uklonio nepotrebne trackove i pustio film na tom uredaju, uredaj mi javlja da format nije podrzan

 

sigurno je ukljucen header compression 

istrazi si to malo 

15 godina
offline
MKVToolnix - sve za .mkv datoteke.

Dakle skinuo sam .mkv koji u sebi ima integrirane engleske titlove i ja bih zelio extract-at te titlove i import-at nas prijevod.

E sad..da odmah napomenem da film gledam na TV-u preko NOT only tv receiver-a....... dakle......najprije sam preko mkvmerge-a "izbacio" eng titlove, tako sto sam samo maknuo kvacicu sa njih i ubacio nase titlove..preko GOM-a radi sve normalno (nas prijevod) dok mi NOT izbacuje "Unsupported file"

...onda sam skinuo mkvextract i pokusao preko njega prvo extract-at tilove, medjutim kad otvorim .mkv, pod "content" mi se ne izbacuje nista {#} ni kad otvorim originalni file (skinut sa neta) niti kad otvorim ovaj koji sam mux-ao..

...onda sam pokusao preko mkvmerge-a samo ukloniti (strane) titlove i mux-ao i u GOM-u radi normalno..bez titlova..pokusao sam da ih samo kopiram na USB kao externe pa ce mozda tako radit, medjutim NOT mi opet izbacuje "Unsupported file"

..mislim da sam probao charset pod unicode, utf-8, default...sve sam probao ali jednostavno ne ide...

..znaci originalni file (skinut sa neta, prije editiranja sa mkvtoolnix) radi normalno preko NOT-a ali cim krenem radit bilo sta sa tim file-om, receiver ga vise ne prepoznaje {#}

 

Jel ima netko ideju??

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.10.2011 2:20 (B-52).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: MKVToolnix - sve za .mkv datoteke.

probaj pronaci stariju verziju mkvtoolnix-a (manju od 4.xx.xx, inaci nesto s 3.x.x.x) pa probaj s tim muxat.

 

Smrdi na header compression, (pogledaj u postovima iznad)....

 

nadam se da titlovi koje stavljas su *.srt?.

 

ak nis od toga, onda ti NOT mozda ne podrzava titlovu u MKV-u....

15 godina
offline
Re: MKVToolnix - sve za .mkv datoteke.
Test user kaže...

probaj pronaci stariju verziju mkvtoolnix-a (manju od 4.xx.xx, inaci nesto s 3.x.x.x) pa probaj s tim muxat.

 

Smrdi na header compression, (pogledaj u postovima iznad)....

 

nadam se da titlovi koje stavljas su *.srt?.

 

ak nis od toga, onda ti NOT mozda ne podrzava titlovu u MKV-u....

Da titlovi su .srt... ali NOT podrzava titlove u .mkv jer kada play-am originalni file koji sam skinuo sa neta, eng titlovi se prikazuju normalno..

 

..probat cu sada skinuti neku stariju verziju programa..

15 godina
offline
Re: MKVToolnix - sve za .mkv datoteke.
Test user kaže...

probaj pronaci stariju verziju mkvtoolnix-a (manju od 4.xx.xx, inaci nesto s 3.x.x.x) pa probaj s tim muxat.

 

Smrdi na header compression, (pogledaj u postovima iznad)....

 

nadam se da titlovi koje stavljas su *.srt?.

 

ak nis od toga, onda ti NOT mozda ne podrzava titlovu u MKV-u....

Upravo tako..malo sam googl-ao i svi kazu da je zadnja normalna verzija programa 4.0.0 tako da je preporucam svima koji budu imali slican problem..sada sve radi kako treba..puno hvala!

13 godina
neaktivan
offline
MKVToolnix - sve za .mkv datoteke.

Skinula sam 2 kratka videa za koja je potreban Real Media Player i da ne bih instalirala ništa dodatno probala sam ubaciti video u MKVtoolnix i uspjelo je prebaciti video u mkv format za rekordnih 20 sekundi.  {#}

MPC-HC je uredno reproducirao sadržaj, meni MKVtoolnix više nije bio potreban i obrisala sam ga. Ali onda je nastao problem sa ova dva videa jer se iz nekog razloga više ne mogu reproducirati ni sa jednim playerom, a nakon što ih se pusti na Real Playeru slika je isprekidana i zrnata što nije bio slučaj prilikom prve reprodukcije.

 

Mene zanima koji se vrag zapravo dogodio? Što sam ja zapravo napravila muxanjem u MKVtoolnixu? Kako je moguće da se isti video ne može reproducirati u razmaku pola sata od trenutka kad je normalno radio?

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
MKVToolnix - sve za .mkv datoteke.

samo si promjenila container i sama reprodukcija nebi smjela imati veze sa mkvtoolnixom 

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: MKVToolnix - sve za .mkv datoteke.
hrvatskafarkasevec kaže...

samo si promjenila container i sama reprodukcija nebi smjela imati veze sa mkvtoolnixom

  To je i meni jasno, no što drugo da pomislim kada se problem pojavio upravo nakon njeove deinstalacije?

Zbunjena sam.

10 godina
neaktivan
offline
Re: MKVToolnix - sve za .mkv datoteke.

Može li se u MKVToolnix promijenit font ili color titla

pošto ja gledam preko prenosivog hard diska na LED TV-u?

Molim odgovor ?

Ili ako ima neki drugi program?

GAZDA
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice