MPC-HC hrvatska slova

poruka: 9
|
čitano: 6.473
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
MPC-HC prikaz hrvatskih slova

Zna li možda netko kako namjestiti u MPC-HC-u da mi korektno prikazuje hrvatska slova? Inače titlovi su dobri (dobro su prikazani npr. u Titledrome-u), imam postavljeno na "Arial" i "East Europe (238)".

 

Guglajući sam našao da isti problem ljudi imaju još od 2009., zadnja je prijava buga bila 2011., i izgleda da nije riješen...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MPC-HC prikaz hrvatskih slova
DigiMagic kaže...

Zna li možda netko kako namjestiti u MPC-HC-u da mi korektno prikazuje hrvatska slova? Inače titlovi su dobri (dobro su prikazani npr. u Titledrome-u), imam postavljeno na "Arial" i "East Europe (238)".

 

Guglajući sam našao da isti problem ljudi imaju još od 2009., zadnja je prijava buga bila 2011., i izgleda da nije riješen...

 

Koja ti je kodna stranica defaultna u windowsima, te koji windowsi su u pitanju?

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
16 godina
neaktivan
offline
MPC-HC hrvatska slova

Gdje se može vidjeti defaultna kodna stranica? U Control Panelu - Region and Language, imam "Croatian" postavljeno za "Format", location je "Croatia", i current language for non-unicode programs je "Croatian". Jedino što nije croatian je defaultni layout tipkovnice koji je US.

Windowsi su 7 ultimate x64 (legalni, aktivirani). Osim MPC-a, nemam problem s hrvatskim slovima igdje drugdje.

 

Otkrio sam u međuvremenu da MPC dobro prikaže titlove ako ih prije učitavanja prekodiram u UTF-8, ali ih onda više ne prepoznaje Subtitle Workshop...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MPC-HC prikaz hrvatskih slova
DigiMagic kaže...

Zna li možda netko kako namjestiti u MPC-HC-u da mi korektno prikazuje hrvatska slova? Inače titlovi su dobri (dobro su prikazani npr. u Titledrome-u), imam postavljeno na "Arial" i "East Europe (238)".

 

Guglajući sam našao da isti problem ljudi imaju još od 2009., zadnja je prijava buga bila 2011., i izgleda da nije riješen...

 

Imam skoro iste postavke, samo je drugi font i prikazuje sve uredu.

Budala bio, budala ostao...
16 godina
offline
Re: MPC-HC hrvatska slova
DigiMagic kaže...
Otkrio sam u međuvremenu da MPC dobro prikaže titlove ako ih prije učitavanja prekodiram u UTF-8, ali ih onda više ne prepoznaje Subtitle Workshop...

 

Znači, titl si prije editirao u SWu? A jesi li njemu za output postavio ispravnu kodnu stranicu?

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
16 godina
neaktivan
offline
Re: MPC-HC hrvatska slova
Father_Dougal kaže...
DigiMagic kaže...
Otkrio sam u međuvremenu da MPC dobro prikaže titlove ako ih prije učitavanja prekodiram u UTF-8, ali ih onda više ne prepoznaje Subtitle Workshop...

 

Znači, titl si prije editirao u SWu? A jesi li njemu za output postavio ispravnu kodnu stranicu?

Nisam, gdje se to podešava, ne vidim nigdje po toolbarima i menijima? U jednom toolbaru imam "charsets", ali svejedno što tu odaberem (ansi, chinesebig5, easteurope...) tekst izgleda korektno.

 

U Titledrome-u, na primjer, vidim korektan tekst s Arialom i Central European charsetom.

U VS2010 mogu korektno importirati subtitle ako odaberem kodnu stranicu 1250; 238 koja se pojavljuje u MPC-u nema, a 1250 nema u MPC-u... imam dojam da nešto krivo radim, ali nije mi jasno što... {#}

 

16 godina
offline
MPC-HC hrvatska slova

Nešto krivo radiš u SW, jer ako ti MPC dobro učita titl kada ga prekodiraš u UTF-8, znači da je kodna stranica datoteke pogrešna.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
MPC-HC hrvatska slova

Riješeno - nije problem u titlovima, Windowsima, ni MPC-HCu, nego Logitech Gaming Softwareu.{#}

 

http://sourceforge.net/apps/trac/mpc-hc/ticket/1135

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MPC-HC hrvatska slova
Za krepat! :)
I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice