Pitanje o HD formatima ???

poruka: 23
|
čitano: 11.384
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Pitanje o HD formatima ???

Evo ovako malo sam gledao po googlu i na bug forumu ali nisam uspio naci ono sto me zanima.

 

Interesira me kako uspiju ljudi iz obicnog xy filma prebaciti u HD verziju dali to mogu ja sam napraviti ,koji se programi koriste za prebacivanje u taj format znaci zanima me sami  postupak prebacivanja iz dvd-ripa u HD format i dali je to moguce da se napravi kod kuce jer ako je moguce onda mi neke filmove skinuo sam neta i obradio tj.doradio i u bluray ili ti HD format ???

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pitanje o HD formatima ???

Možeš ti rezoluciju filma bacit na 1920x1080, ali će onda, po nekoj logici, slika biti zrnatija. Jer nemre program s kojim ćeš prebaciti na hd rezoluciju izmislit detalje tamo gdje novi trebaju ić, nego će samo rastegnuti sliku. Jedino ako mi je logika kriva

iskoristi današnji dan, što manje se uzdaj u sutražnji
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanje o HD formatima ???

Možeš povećati rezoluciju videa, ali to nema nikakvog smisla, jer time nećeš dobiti veću kvalitetu, dapače izgubiti ćeš je. I to se najčešće ne radi.

A to možeš napraviti frame serverom, npr. avisynth i koderom koji kodira u hd format a podržava frameserver. Avisynth je besplatan (googlaj), a za čitanje mpeg formata (*.m2v/vob) treba ti i mpeg dekoder npr. DGIndex. Isto možeš napraviti i Virtualdubmod-om (obrati pažnju na mod, jer virtualdub ne čita mpeg) i internim filterom resize, te ga opet kao frameserver uvaliti u hd koder. Nije mi poznat niti jedan besplatan hd koder, a od komercijalnih to možeš riješiti Procoder-om, TMPGenc-om ili CineVision-om. Mislim da je microsoft imao neki besplatni hd koder dok se još gurao u hddvd format, nisam siguran potraži..

16 godina
offline
Pitanje o HD formatima ???

bed

Obicni virtual dub ne, ali ima za skinuti virtual dub + mpeg 2 plugin. Ako treba uploadam makar je lagano za naci.

People who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanje o HD formatima ???

Da i zove sa Virtualdubmod..

15 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanje o HD formatima ???

Puno Vam hvala na odgovoru ovako nisam ni ocekivao detaljnije objasnjenje  stvarno hvala  ,pa slusaj ak nije  problem ja bi stvarno bio zahvalan kad bi napravio upload jer ne stignem od posla traziti onako se ni ne kuzim u to pa evo ako nebi bilo problem stvarno bi bio zahvalan !

14 godina
protjeran
offline
RE: Pitanje o HD formatima ???
cro_denis kaže...

Evo ovako malo sam gledao po googlu i na bug forumu ali nisam uspio naci ono sto me zanima.

 

Interesira me kako uspiju ljudi iz obicnog xy filma prebaciti u HD verziju dali to mogu ja sam napraviti ,koji se programi koriste za prebacivanje u taj format znaci zanima me sami  postupak prebacivanja iz dvd-ripa u HD format i dali je to moguce da se napravi kod kuce jer ako je moguce onda mi neke filmove skinuo sam neta i obradio tj.doradio i u bluray ili ti HD format ???

 

 

 ti zelis znaci ovo, npr prije tjedan dana je izasao alien vs predator 5 i nakon tjedan dana vidis da netko stavlja dvd i sl formate, e to ti je kodiranje s kojim nista ne dobijes slika je gora i i veceg je kapaciteta, nema dobre kvaliteta hd i dvd nigdje sve dok ne prode  kino premijera onda ti nakon cca 2 mj ako je dobar film izbace dvd i hd filmove ti se kao prodaju u videotekama i tek nakon par dana doalze na torrente, 
p.s. : svatko bi htio biti novi aXXo ako ti nije lako Cool
Novi counter strike source server 84.16.243.71:27015
16 godina
offline
RE: Pitanje o HD formatima ???
cro_denis kaže...

Puno Vam hvala na odgovoru ovako nisam ni ocekivao detaljnije objasnjenje  stvarno hvala  ,pa slusaj ak nije  problem ja bi stvarno bio zahvalan kad bi napravio upload jer ne stignem od posla traziti onako se ni ne kuzim u to pa evo ako nebi bilo problem stvarno bi bio zahvalan !

People who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanje o HD formatima ???
Aki kaže...
cro_denis kaže...

Puno Vam hvala na odgovoru ovako nisam ni ocekivao detaljnije objasnjenje  stvarno hvala  ,pa slusaj ak nije  problem ja bi stvarno bio zahvalan kad bi napravio upload jer ne stignem od posla traziti onako se ni ne kuzim u to pa evo ako nebi bilo problem stvarno bi bio zahvalan !

 Puno ti hvala  sad imam vremena da odgovorim na brzaka ,znaci putem tog programa mogu prebaciti u HD format ?
Intel freak nije to da zelim biti novi axxo nisam to ni pomislio nego kad vec imam novi monitor tocnije samsungov t220hd onda bi si htio kao covijek pogledati filmove ,a i bio sam znatizeljan kako to drugi rade pa sam isao pitati .
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanje o HD formatima ???
cro_denis kaže...
 Puno ti hvala  sad imam vremena da odgovorim na brzaka ,znaci putem tog programa mogu prebaciti u HD format ?
Intel freak nije to da zelim biti novi axxo nisam to ni pomislio nego kad vec imam novi monitor tocnije samsungov t220hd onda bi si htio kao covijek pogledati filmove ,a i bio sam znatizeljan kako to drugi rade pa sam isao pitati .
 Ne, putem tog programa možeš promijeniti rezoluciju videa, a format ti određuje koder, odnosno tvoje postavke u istom.
A kao što rekoh, nema to nekog smisla. Pa ako ti je cilj imati veći video, stisni na playeru 'wiev 200%' ili 'full screen' i imati ćeš isti rezultat, a uštediti ćeš trud i vrijeme. Jer će kvaliteta videa biti ista ili lošija nego prije povećanja, pa koristio ti bicubic, laczons ili bilo koji drugi resizer. I kao što već rekoh, to se najćešće ne radi..
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanje o HD formatima ???
denix kaže...

Možeš ti rezoluciju filma bacit na 1920x1080, ali će onda, po nekoj logici, slika biti zrnatija. Jer nemre program s kojim ćeš prebaciti na hd rezoluciju izmislit detalje tamo gdje novi trebaju ić, nego će samo rastegnuti sliku. Jedino ako mi je logika kriva

 

Tako je.....jer ako je film prvobitno nekvalitetno snimljen nemozes ga softwerski popraviti jer temelj sam nevalja.

 
15 godina
offline
Pitanje o HD formatima ???

Prebacivanjem nekog filma recimo divx 700MB film, u recimo avi x.264 i stavljanjem bitrate-a na 12Mb/s i povećanjem reze sa recimo 560x300 na 1680x1050 rezultat je par puta veći video (veličina u MB/GB), a kvaliteta slike ostaje ista ne?

 

What's the point?

 


Pa zar se nemože sa ati video enkoderom, any video converterom, media coderom prebacit video u HD?

 

Zašto bi ti stavljao 1920x1080 rezoluciju, kada imaš 16:10 monitor isti kao i ja (T220)? Ja sebi stavim ili 1680x1050 ili 840x525 (pola od pune rezolucije) pa mi se lijepo raširi preko cijelog ekrana.

 

A kada prebaciš u h264 ili x264 codec možeš pomoću home cinema media playera namjestit da ti grafička obrađuje/pokreće video dok gledaš, i da ti neopterećuje procesor (čak i quadove optereti na 20%,hd film)

 

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanje o HD formatima ???
Hyperion kaže...

 Ja sebi stavim ili 1680x1050 ili 840x525 (pola od pune rezolucije) pa mi se lijepo raširi preko cijelog ekrana.

 

16:10 rezolucija ne postoji kod video standarda. Pa ako imaš full screen na tom tvom monitoru, nevalja ti omjer. Morao bi imati leterbox, barem malo. A da ne pričam da u videu postoji omjer pixela, npr. u pal-u je to 1.07 za 4:3 ili 1.42 za 16:9. Obzirom da divx ima square pixel, popularni rip-ovi već imaju omjer prepravljen, npr. pal. je 16:9 > 1024x576, pa je taj omjer važeći, a radi veličine file-a smanjuje se u tom omjeru. Isto vrijedi i za ntsc; pri 4:3 je pixel 0.9, 16:9 je pixel 1.2.
Pa ako se tebi ljijepo raširi preko cijelog ekrana, tada si lijepo z.j.bo omjer..
15 godina
offline
Pitanje o HD formatima ???

Ja sam namjerno stavio rezoluciju na 1680x1050 (rezolucija monitora) i raširi se po cijelom ekranu.

 

A filmovi koji imaju shebane rezolucije tipa 572x235 i neke normalne rezolucije, kod njih stavim full screen da se raširi po cijelom ekranu.

 

Pa neću da mi bude ono crno iznad i ispod slike filma. A to što se malo raširi pa likovi izgledaju više nego što bi trebali to se nevidi previše, a i navikneš se nakon 1-2min gledanja kao da je tako i bilo...

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanje o HD formatima ???

Evo sto zelim ako me niste razumjeli skinuo bi film da je dvd-rip npr. od axxo-a i to bi probao ako je  moguce  prebaciti u HD za bolji ugođaj gledanja filma .

 

Evo to me zanima kako ,sto mi treba koji program i ostalo .I htio bi samo naglasiti pošto nema veze ali ajde to je samo za moju uporabu to bi sebi napravio kad se nakon posla ili u drustvu ugl.nevazno  lijepo legnem pustim si HD film i uzivam evo ako je moguce to me zanima .

16 godina
online
Pitanje o HD formatima ???

I dalje ne kužim što pokušavaš napraviti.

Hoćeš gledati dvd u HD rezoluciji? Dvostruki klik na player i slika će ti biti preko cijelog ekrana.

Hoćeš povećati veličinu slike i tako je kodirati? Nepotreban trošak procesorskog vremena prilikom kodiranja i dekodiranja te diskovnog prostora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pitanje o HD formatima ???

pa imas jako dobrih kvaliteta filmova u mkv formatu od nekih 7-15 gb ,ja sam recimo skinuo ratove zvijezda od nekih 8 gb u mkv formatu i slika je avion.ako imas flat to se vise isplati nego kodiranje.

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanje o HD formatima ???

Imam flat samo sto je brzina skidanja kao puzev "korak" ,a za privatne stranice treba mi pozivnica sto nitko nece dati jedan me covijek ovdje uputio na  jednu stranicu ali nista nije ispalo od toga tako da rekao brze mi je skinuti  700 mb  film  od  axxo-a i od tog filma napraviti HD jer  dvd-rip odnosno njegova slika nije kvalitetna  kao kod  HD sto sam se uvijerio i skinuo film The spirit HD 720p i to tako izgleda odlicno nego obicni dvd-rip i zanima me kako ja to mogu napraviti ako je moguce kod kuce onda bi to sam napravio da tako mogu gledati .

 

Nadam se da ste me sada razumjeli .

16 godina
online
RE: Pitanje o HD formatima ???

Ne možeš.

Za dobiti dobru sliku potreban to je dobar video izvor. Ako imaš katastrofa axxo izvor, prekompresiran u 640x320, onda od njega možeš samo dobiti goru sliku i izgubiti pola dana na kompresiranje.

14 godina
protjeran
offline
RE: Pitanje o HD formatima ???
cro_denis kaže...

Imam flat samo sto je brzina skidanja kao puzev "korak" ,a za privatne stranice treba mi pozivnica sto nitko nece dati jedan me covijek ovdje uputio na  jednu stranicu ali nista nije ispalo od toga tako da rekao brze mi je skinuti  700 mb  film  od  axxo-a i od tog filma napraviti HD jer  dvd-rip odnosno njegova slika nije kvalitetna  kao kod  HD sto sam se uvijerio i skinuo film The spirit HD 720p i to tako izgleda odlicno nego obicni dvd-rip i zanima me kako ja to mogu napraviti ako je moguce kod kuce onda bi to sam napravio da tako mogu gledati .

 

Nadam se da ste me sada razumjeli .

 ma razumijo sam te te i ja prije, ostavise se kodiranja ( nema smisla povecati sliku preko cijelog ekrana i jos tome se rpitom gubi kvaliteta, rade gledati film sa dvije zavodljive trake nego da se gubi kvaliteta filma mislim ono wtf tko bi to radio zar nije bitnija prvo kvaliteta slike pa tek onda te sugavi srne trake ne zna sta vam to toliko smeta i onako na vecem notioru od 20" nema previse uluge ( mislim na wide monitor )), i jos jednom napominjem da od manje formata ne mozes napraviti veci format da bude i jos tome bolja kvaliteta, to ti je isto ovako skines s neta sliku koja bude 10x10 pixela i sada bi ti htio da bude 100x100 i sta ce se dogoditi ( otvirs sliku billo kojem pregledniku povecas ju i ) o da kvaliteta slike je gora, nema teorije da bilo s cime da povecas rezoluciju a da ne izgleda gore,, a sta se tice privatnih tracker preporucam ti prije svega http://hdchina.org/index.php ,= http://hdme.eu/index.php ( razlog otvorena free regestracija odlicne brzine ali steta bas nema najnovije stvari treba preci cca da dode na japanski torrent ), http://awesome-hd.com/index.phphttp://www.hd-bits.ro/index.php, ta dva treckera treba malo se potruditi ja ti ima pozivnicu za awesome ako oces mozemo se dogovoriti na pp ali trebas dati min dva ss sa pozitivnim ratiom i 50 GB upload na svakom trackeru! a i mozes da se regas na forum.hr pa da tamo nazicas pozivnice ne znam zasto su ovdje zatvorili sl. temu nema veze, sretno
velik edit : gledaj da od pocetka skidas freeleech da si nesto nabijes ratio a sta se tice filmova ako imas full monitor onda skidaj 1080 ako pak imas hd onda 720 da ti bude na cijemo monitoru
Novi counter strike source server 84.16.243.71:27015
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.6.2009 16:43 (intel freak).
15 godina
offline
Pitanje o HD formatima ???

Probaj skinut trailer od star trek XI u FULL HD rezi , ajme koja kristalna,mirna,čista slika sa cutting edge efektima.

 

Među prvim filmovima koji su snimani sa HD kamerom je bio star wars episode II i III (sony-eva kamera, a na kraju onog popisa glumaca i tog piše da su koristili amd-ove opteroneSmijeh)

 

 

Ostaviš sve kako je samo u converteru si odrediš rezoluciju koji želiš , od povećavanja bitrate-a i mijenjanja codeca nećeš ništa dobit.

 

Tako sam ja onaj star trek XI cameo xvid od 700MB pretvorio u x264, 12Mb/s, 840x525, 320kbit/s mp3... I dobio sam samo film od 4GB, a kvaliteta ista.

 

Nike koristi od tog.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanje o HD formatima ???
intel freak kaže...
cro_denis kaže...

Imam flat samo sto je brzina skidanja kao puzev "korak" ,a za privatne stranice treba mi pozivnica sto nitko nece dati jedan me covijek ovdje uputio na  jednu stranicu ali nista nije ispalo od toga tako da rekao brze mi je skinuti  700 mb  film  od  axxo-a i od tog filma napraviti HD jer  dvd-rip odnosno njegova slika nije kvalitetna  kao kod  HD sto sam se uvijerio i skinuo film The spirit HD 720p i to tako izgleda odlicno nego obicni dvd-rip i zanima me kako ja to mogu napraviti ako je moguce kod kuce onda bi to sam napravio da tako mogu gledati .

 

Nadam se da ste me sada razumjeli .

 ma razumijo sam te te i ja prije, ostavise se kodiranja ( nema smisla povecati sliku preko cijelog ekrana i jos tome se rpitom gubi kvaliteta, rade gledati film sa dvije zavodljive trake nego da se gubi kvaliteta filma mislim ono wtf tko bi to radio zar nije bitnija prvo kvaliteta slike pa tek onda te sugavi srne trake ne zna sta vam to toliko smeta i onako na vecem notioru od 20" nema previse uluge ( mislim na wide monitor )), i jos jednom napominjem da od manje formata ne mozes napraviti veci format da bude i jos tome bolja kvaliteta, to ti je isto ovako skines s neta sliku koja bude 10x10 pixela i sada bi ti htio da bude 100x100 i sta ce se dogoditi ( otvirs sliku billo kojem pregledniku povecas ju i ) o da kvaliteta slike je gora, nema teorije da bilo s cime da povecas rezoluciju a da ne izgleda gore,, a sta se tice privatnih tracker preporucam ti prije svega http://hdchina.org/index.php ,= http://hdme.eu/index.php ( razlog otvorena free regestracija odlicne brzine ali steta bas nema najnovije stvari treba preci cca da dode na japanski torrent ), http://awesome-hd.com/index.phphttp://www.hd-bits.ro/index.php, ta dva treckera treba malo se potruditi ja ti ima pozivnicu za awesome ako oces mozemo se dogovoriti na pp ali trebas dati min dva ss sa pozitivnim ratiom i 50 GB upload na svakom trackeru! a i mozes da se regas na forum.hr pa da tamo nazicas pozivnice ne znam zasto su ovdje zatvorili sl. temu nema veze, sretno
velik edit : gledaj da od pocetka skidas freeleech da si nesto nabijes ratio a sta se tice filmova ako imas full monitor onda skidaj 1080 ako pak imas hd onda 720 da ti bude na cijemo monitoru
 Hvala na objasnjenju i na linkovima i da se odma zahvalim Hyperion-u i ostalim ljudima na pomoci .Dobro posto se nemoze onda cu odustati i ovako skidati preko privatnih trackera koje si naveo ,e sad sto se tice za  pozivnicu neznam vec par dana nemogu otvoriti pp ili poslati ni vidjeti slike na forumu tako da ti jedino mogu dati svoj mail ili msn da se dogovorimo i naravno da mi sve velis oko te pozivnice da  znam koja su pravila i ostalo da te ne unesem u neku neugodnu situaciju .
Ustvari evo ti moj msn pa mi se mozes javiti denis_juric@hotmail.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanje o HD formatima ???
Hyperion kaže...

Ja sam namjerno stavio rezoluciju na 1680x1050 (rezolucija monitora) i raširi se po cijelom ekranu.

A filmovi koji imaju shebane rezolucije tipa 572x235 i neke normalne rezolucije, kod njih stavim full screen da se raširi po cijelom ekranu.

Pa neću da mi bude ono crno iznad i ispod slike filma. A to što se malo raširi pa likovi izgledaju više nego što bi trebali to se nevidi previše, a i navikneš se nakon 1-2min gledanja kao da je tako i bilo...

 Ma možeš ti napraviti i 2000 x 10 px ako ti paše, dragom bogu tak' svejedno, nije za pro upotrebu nego za po doma, ali ako već daješ savjete, bilo bi simpatično da su ispravni..
Hyperion kaže...

Među prvim filmovima koji su snimani sa HD kamerom je bio star wars episode II i III (sony-eva kamera, a na kraju onog popisa glumaca i tog piše da su koristili amd-ove opteroneSmijeh)

 Filmovi se najčeće snimaju filmskim kamerama. Čista analogija. A već poduže postoji cineon format od 2 i 4K kojim se koriste za digitalizaciju filmova pa nije problem dobiti i veće rezolucije od full hd. Odnosno, nije potrebno imati hd kameru da bi imao hd izdanje. Dapače, sve više izlazi starih naslova na blurayu..
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice